Amerika. Įžanga

Posted: 2018-05-25 in Pezalai
Žymos:

Baigėsi dvi savaiti Amerikoje .·´¯`(>▂<)´¯`·. Buvo žiauriai gerai. Kelionės, aišku, apskritai yra žiauriai gerai, bet šita buvo tokia ypatingesnė, nei pasimalimas savo vietinėje Europoje ar kokioje ten Turkijoje. Be to, nebuvau iki šiol USA lankęsis, tik Kanadoj, o tai panašu, bet ne tas pats. Tai šiam kartui truputėlį papasakosiu bendrai apie kai kuriuos įspūdžius, o vėliau sudėliosiu padieninę ataskaitą. Žmonikė vedė pilną dienoraštį, tai padės lengvai viską prisimint.

Amerikos (JAV) laisvės statula | Darau, blė

Taigi mes Amerikoje buvom iš viso 13 (nevisai pilnų) dienų. Gyvenom pas dvi drauges, vieną seserį ir porą viešbutukų. Lankėmės New York, New Jersey, Connecticut, Rhode Island ir Massachusets valstijose, taip pat buvom peršokę į Kanadą iš teisingos pusės Niagaros krioklių apžiūrėt. Pramogavom Six Flags atrakcionuose, darkėmės po Manheteną, visiškai nematėm Bostono (nors buvom prie pat), prekinomės outletuose ir visokiose išparduotuvėse, plaukėm į krioklius, šiek tiek pasivažinėjom po Catskill Mountains beigi gavom patirti, kas yra microburst ir skraidančios geležinės kėdės su stalais. Nuvažiavom apie 1600 mylių — nelabai tiksliai žinau, bet kažkur tiek.

Pagrindinis įspūdis apie Ameriką: didžiulė, turtinga ir labai švaistūniška šalis. Žmonės gyvena dideliuose namuose, važinėja didelėm mašinom, ėda milžiniškas porcijas. Kai kurie taip ir tampa didžiuliais M&M’s ant kojyčių, kai galva link pečių beveik tolygiai pereina. Turistaut sąlygos geros, bet be mašinos sveikas žuvęs. Nebent atvažiuoji savaitėlei į Manheteną ir per Airbnb netoliese pasiimi kokią skylelę. O jei taip bent kiek į laukus — be mašinos niekaip.

Grynų pinigų neprireikė, nors buvom išsiėmę. Tai net specialiai išleist kažkaip nepavyko. Niujorko taksi su kreditke be problemų. Tiesa, ne visur veikė Revolut ir žmonos debetinė. Kanadoj suvenyrų parduotuvėj iš viso neveikė nė viena, bet paskui mano kreditkės numerį tiesiog rankutėm suvedė į kasos aparatą ir suveikė 😀

Kai kuriais atžvilgiais, kad ir tais pačiais finansiniais, pasidarė liūdna, kiek Lietuva yra atsilikus ir praradus per tarybinius metus. Kad ir su tom kreditkėm: mūsuose „kreditingumo istorija“ yra tai, kaip tu neimi jokių paskolų. O Amerikoje apie tai, kaip tu imi ir kaip grąžini. Tad jei Amerikoje neturi kreditkės arba ja nesinaudoji, tai esi visiškas niekas, niekas tau nieko neduos, nes esi be istorijos ir niekam neįdomus. Galbūt tai nėra gerai visais atžvilgiais, bet principas yra teisingas, kapitalistinis.

Kelionei ruošėmės iš anksto, bilietus pirkom iš Finnair dar lapkritį. Šiaip Finnair ir Turkish Airlines yra neblogų akcijų, bet per Stambulą bendra kelionė ilgesnė bent 4 valandom, o suomiai daro crazy 50 minučių jungimus. Kartais pakanka, kartais nevisai, bet kelionė sutrumpėja ženkliai. Servisas Turkish geresnis, bet kadangi Stambulas yra netoli Afrikos, skristi su dainas plėšiančiais ir pasmirdusiais afrikiečiais gali būti nemalonu.

Taip pat pirkom bilietus į Broadway show. Iš tų show gavosi Blue Man Group koncertas (visiškas tūsas) ir Lion King miuziklas (įspūdingio dydžio teatre su nesveikai neįtikėtinom dekoracijom). Pirkom irgi iš anksto, gal sausį.

Mašiną nuomojomės per Hotwire, kurie iškrapštė National/Alamo deal’ą. Gerai ir per kokį nors Priceline ar Kayak. Aišku, patogiausia užsiregistruoti Hertz Golden memberiu, bet tas atsiperka, jei per metus bent porą nuomų darotės. Deja, aš tiek nesinuomoju, bent jau šiuo gyvenimo laikotarpiu.

Patarimai ir sveikas protas nurodo, kad pigiau, nei $30 parai geriau nesinuomoti — prisideda visokios nenormalios išlygos.

Svarbu:

 • Pasiimti E-ZPass mokamiems keliams, nebūtinai bus pridėtas
 • Išsiaiškinti, koks draudimas įeina bei kokio norėtumėt. Geriausia, aišku, turėti kreditkę su automobilių draudimu, bet „Visa Platinum“ neturiu. Gal reikės pasiimt
 • Dažniausiai mašinos apibraižymai neturi reikšmės, jei yra mažesni nei 6 coliai — bet reikia pasitikrinti su konkrečia bendrove
 • Depozitai ant kreditkės juokingai maži, palyginus su europietiškais. Gali būti $100, gali ir visai nebūti
 • Beveik su visom mašinom galima važiuoti į Kanadą. Bet jei planuojate, vis tiek pasiklauskite, dėl visa ko

Dar buvom pasiėmę New York Pass vienai dienai, bet su vaiku jį išnaudot be šansų, ne tas ritmas. Aišku, buvo gerai praslįst su mažom eilėm prie bilietų pas tetą su fakelu ir į Top of the Rock, bet daugiau tai nieko ir nenuveikėm. Žodžiu, „atsipirko“ tik bilietų kaina, tas ant to. Daugiau neišlaužėm.

Trumpas kelionės planas: Niujorkas, Bostonas, Niagara, vėl Niujorkas.

Pageidavimai:

 • Apsilankyti Six Flags atrakcionų parke
 • Aplankyti visokias įžymybes Niujorke, ypač didįjį istorijos muziejų
 • Apsilankyti „kur nors Brodvėjuje“: spektakliuose/miuzikluose/whatever
 • Pakeliui į Bostoną apsilankyti Newport Mansions
 • Aplankyti gimines netoli Bostono ir patį Bostoną
 • Kur nors gerai pasišopinti
 • Aplankyti Niagaros krioklius iš Kanados pusės
 • Pamatyti bent vieną iš Finger Lakes
 • Užlėkti į kokius nors, kad ir mažus, kalnus

JFK oro uoste pilna pardavinėjamų SIM kortelių. Pardavinėja tiek visokios tamsios tetos, tiek automatai. Deja, geriausiojo tinklo Verizon kažkodėl nėra. Pigiausia yra už $33 pasiimti Lycamobile korčikę su 2 GB duomenų, kuris veikia T-Mobile tinkle. Ryšys ne per geriausias, bet kapitaliai neveikė tik Catskill kalnuose. Tad T-Mobile nekokybė išankstiniais tyrinėjimais pasirodė gan perdėta. Iš tų 2 GB vienas yra „greitas“ LTE, o antrasis „prismaugtas“, panašiai, kaip Edge. Beveik užteko to pirmojo GB, bet kai likom be wifi dėl tornado, tai teko biškį daugiau duomenukais pasinaudot ir susinaudojo.

WiFi amerikonai šiaip dalina į kairę ir į dešinę, jei nenorite turėti mobile data. Bet kad nematau priežasčių neturėti, nes prepaid korteles irgi dalina, tik vietoje aktyvuotis reikia. Dėl to geriau pirkti pas tetą, nei pas automatą. Sako, būna užkliuvimų kartais.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.