Kokio jums reikia registratoriaus

Posted: 2015-07-16 in Pezalai
Žymos:, ,

Kadangi vienas Skirmantas paprašė parašyti apie vaizdo registratorius, tai vykdau šią misiją. Iš karto pasakysiu: apie vaizdo registratorius aš esu kategoriškas ir teisus. Ginčytis praktiškai neverta. Galėsite paskaityti ir pabandyti ginčytis, bet tada jums turbūt reikia ne registratoriaus, kaipo tokio, o kažkokio naujo žaisliuko.

Vaizdo registratorių, be abejo, yra visokių visokiausių ir jų kainos yra nuo juokingos iki visiškai kostminės. Kaip ir bet kurioje kitoje žmoniškoje srityje.

Vaizdo registratoriui (o ne papildomam žaisliukui, pabrėžiu) yra trys esminiai kriterijai:

 • Nulinis ar bent jau minimalus rūpinimasis
 • Kiek įmanoma, gera vaizdo kokybė
 • Maža kaina — būtent maža

Registratorius turi būti, kaip juodoji dėžė: jis yra, bet niekas apie jį nežino ar bent jau negalvoja. Toks registratorius yra labai geras, nes jo tokia paskirtis. Jei jis nuiminėjamas, tai pageidautina greitoji jungtis — įstatei ir pamiršai, ištraukei ir numetei.

Poreikis turėti GPS ir įrašinėti pėdsaką kartu su vaizdo įrašu man atrodo vaikų žaidimas ir nereikalingas priedas. Vienintelis dalykas, kam tikrai praverčia GPS — pagal palydovus automatiškai koreguojamas registratoriaus laikrodis. Jei registratorius turi GPS (ar priedą) ir nemoka pagal jį nustatyti laiko — nepirkit, tai yra fuflo. Tiesa, nuliūdinsiu: dauguma GPS registratorių šios funkcijos neturi, nes firmwarių programuotojai yra lopai, nesuprantantys apie elementarų vartotojo komfortą. Kartą vienas mano pažįstams forumuose iškeikė tokį registratorių, tai jį užsipuolė, kad čia nesąmonė, čia sudėtinga padaryt ir panašiai… mes abu programuotojai ir žinom, ką reiškia „sudėtinga padaryt“: tai reiškia „tingiu“. Taip kad rinkdamiesi registratorių su GPS funkcija gerai pagalvokit.

Yra dvi stovyklos: GPS mylėtojai ir GPS priešininkai. Aš esu GPS priešininkas išskyrus laikrodžio reguliavimą. Daugiau jokios naudos iš GPS registratoriuje nematau. Tas pats bičiulis buvo užsirovęs ant nesąžiningo policininko, kuris jam pripaišė viršytą greitį, nors tai buvo tiesiog apgailėtinai šlykštus pasinaudojimas padėtimi. Tokioje situacijoje registratoriumi būtų buvę galima nesąžiningą policininką pagąsdint. Aha, pasakysit jūs, o tu tai sakai, kad GPS nereikalingas! Aišku, kad nereikalingas. Dauguma nesąžiningų policininkų yra nelabai judraus proto, tad jiems užteks pasakyti, kad jei jau jie nori jums pripaišyti greičio viršijimą, tai pateiksite vertinimo komisijai savo registratoriaus duomenis. Ir, beje, tai realu, nes pagal vaizdo įrašą tą greitį nustatyti visai nesunku su keliomis matematikos formulikėmis.

O va jei turėsite GPS registratoriuje ir padarysite avariją ginčytinai ne dėl savo kaltės, bet GPS įrašas parodys, kad tuo metu viršijote greitį, tai GPS atsisuks prieš jus. Pagalvokit.

G1W

Pats geriausias ir pigiausias registratorius, kokį tik galima įsigyti, yra G1W. Aš tokį naudoju pats ir rekomenduoju visiems. Jame naudojama Novatek mikroschema yra viena iš geresnių mažų vaizdo dorotuvų. Šis registratorius vienas iš tų, kuriems skiriami gan aukšti balai už vaizdo kokybę tamsiu paros metu — o tai mūsų platumose aktualu.

Automobilio vaizdo registratorius G1W | Darau, blė

Aš galiu tik patvirtinti, kad šis registratorius tikrai geras ir už savo nepilnus $50 atidirba viską. Įrašų kokybė gera, net ir naktį, kiek tai įmanoma, įrašinėja 1080p, turi pusvalandį traukiančią bateriją. Dėl baterijos galite šį registratorių panaudoti ir alternatyviai, pavyzdžiui, prikabinti prie žaislinio ketursraigčio, nes ji sveria vos 50 g.

Automobilio vaizdo registratorius G1W | Darau, blė

Įdomus dalykas, bet šis paprastutis ir primityvutis registratorius turi plataus (aš sakyčiau „platėlesnio“) dinaminio diapazono režimą. T.y. jis iš vaizdo jutiklio į vaizdo įrašą įkiša daugiau naudingos vaizdo informacijos, padaro tokį kaip ir pseudo-HDR. Kiek bandžiau, žinokit, veikia, detalumas tarp didelių kontrastų (šešėlių ir ryškios saulės šviesos) tikrai pagerėja. Laikau šį režimą įjungtą.

Prie trūkumų yra vienas kitas bugelis firmwarėje ir nepatogus tvirtinimas. Sakykim, konkrečiai mano modelio firmwarė turi bugelį su vaizdo įrašų segmentavimu — kapoja juos tik trijų minučių gabalais, o nustačius 5 ar 10 minučių neveikia iš viso. Taip pat ne visada veikia ekrano užgesinimas, nors kitiems veikia stabiliai. Bet sutikite, čia yra menka problema, svarbu kad registratorius yra nebrangus ir gali atlikti savo darbą. Be to, man su konkrečiu savo variantu pasisekė, nes ir laikrodis eina pakankamai tiksliai ir jį pareguliuoti užtenka kartą į porą-trejetą mėnesių. Kaip žinia, įvykiams laikas labai svarbus.

Kadangi registratoriai dažnai išgyvena ne patį geriausią klimatą, jie turi būti atsparūs. Sakykim, žiemą sušąla, vasarą saulėje perkaista. Tas daugiausiai turi įtakos baterijai, ji gali net ir sprogti — audringai suirti. Jei nesiruošiate G1W naudoti papildomai, kaip žaisliuko, pagalvokite apie G1W-C įsigijimą. Šis registratoriaus variantas neturi įkraunamos baterijos ir yra rekomenduojamas karšto klimato zonoms. Vietoj jos yra didelės talpos kondensatorius, su kuriuo vaizdas gali būti įrašinėjamas kelias minutes — po rimtos avarijos to turėtų tikrai užtekti.

Tvirtinimas kiek bjauresnis. Norint prijungti registratorių būtina įkišti Mini USB laidą ir prikabinti prie laikiklio. Laikiklis užsifiksuoja taip tvirtai, kad paskui sunku išlupti. Sprendimai du: neįstumti registratoriaus iki galo, nes laikymo jėgos ir taip per akis; peiliu nugremžti fiksavimo dantuką, tada registratoriaus net ir netyčia neįkalsite iki galo:

Automobilio vaizdo registratorius G1W | Darau, blė

Tai ir viskas, daugiau trūkumų nėra. Savo darbą atlieka, gali užkloti ant vaizdo įrašų datą (ką pas mane keliuose reportažėliuose jau matėte), veikia patikimai ir paprastai. Jo maitinimo šaltinis kišamas į „prikurkę“, bet jį galima panelėje pakavoti kiek pasikrapščius. Laido ilgis pakankamas, kad pavyktų apvesti jį aplink langą iki veidrodėlio.

Mini 080*

Jei norite kiek mažesnio ir truputuką galingesnio registratoriaus, rekomenduoju Mini 0806. Tai vienas iš tų registratorių, kurie tvirtinami žiauriai paprastai ir pagal GPS nusistato savo laikrodį. Deja, visuose Mini registratoriuose naudojama Ambarella vaizdo mikroschema, o ji turi savų trūkumų, kurie dažniausiai sprendžiami programiškai. Todėl naktinio vaizdo kokybe Mini atsilieka nuo G1W.

Tvirtinimas labai geras. Šast, įstatei į laikiklį su kontaktais ir registratorius dirba. Baigei kelionę — ištraukei ir numetei į kokią skylelę.

Mini registratorius vienas iš pirmųjų pristatė 1296p įrašymo režimą (daugiau už Full-HD). Bet peržiūros parodė, kad iš to daugiau detalumo neišlaušite, panašu į marketinginį triuką. Kaina už G1W didesnė daugiau, nei dvigubai. Kiek ieškojau, su siuntimu į Lietuvą pigiausia apie $118.

Mini registratoriai ypač tinkami „amžino“ registratoriaus modifikacijai — įtaisymui veidrodėlyje. Šie registratoriai mažučiai, lengvai ardomi ir jų komponentai su laideliais gali būti lengvai išskleidžiami ir paskirstomi po didesnį plotą.

Jei tada, kai domėjausi, būtų buvęs pagamintas šio registratoriaus variantas su Novatek procesoriumi — būčiau ėmęs negalvodamas. Dabar irgi tokio varianto nėra, bet du paskutiniai 0805 ir 0806 modeliai smarkiai patobulinti naktinio įrašymo prasme ir beveik pasivijo G1W.

SJ5000

SJCAM yra kas? Brauztelėkite paveiksliukų ir patys pamatysite. Taip taip, jūs atpažinsite tą kitą populiarią veiksmo kamerą. Ir žinote, ką? Ta kita kamera neverta savo pinigų visiškai. Jei pirkčiau, tai pirkčiau šitą. Šitos kameros komplektas yra kur kas turtingesnis, įtraukiantis ir registratoriui skirtą laikiklį. O firmwarė turi ir specialų registratoriaus režimą. Vaizdo kokybė taip pat yra über alles. Lyginant su ta kita kamera šioji dar turi ir LCD ekranėlį, tad šaudyti galite ne aklai. Nu tai kamon.

Kam aš rekomenduočiau SJ5000? Ogi tiems, kurie nori turėti vieną daiktą vietoj dviejų. Ir jie būtų teisūs. Nėra prasmės išmesti pinigų dviem vaizdo įrašinėjimo įrenginiams, jei jūsų gyvenime yra vieta veiksmo kamerai. Su šia kamera galėsite įrašinėti plačiakampius gyvenimo įvykius, naudoti kaip itin kokybišką registratorių ar prikabinti prie lėktuvėlio/daugiasraigčio FPV skraidymui. Na, you name it.

Jei rinksitės iš SJ5000 variantų, aš rekomenduoju SJ5000 Wifi Novatek 96655. Kaina bus apie $140. Galite imti ir pigesnį variantą, be WiFi, bet prarasite šį primityvų FPV ir valdymo su kitu įrenginiu galimybę. Brangesnis variantas galintis filmuoti 60 fps yra su Ambarella mikroschema, o tai vėl veda prie vaizdo kokybės praradimų. O ir 60 kadrų per sekundę kažin ar jumi reikės.

O pabaigai, tai aš norėčiau šios kameros, kaip alternatyvaus vaizdo registratoriaus — ji turi galimybę pleškinti nuotraukas time lapse gamybai — tai reiškia daug pikselių ir didelį detalumą kiekviename kadre. To joks vaizdo įrašas jums nesuteiks.

Užbaigtis

Pratęsdamas mintį apie time lapse režimą pabaigai aš pasakysiu tokią nuomonę. Vaizdo registratoriai yra gerai, bet blogai, kad jie įrašinėja vaizdo įrašus. Geriau jau jie kokių penkių kadrų per sekundę greičiu pleškintų keliolikos megapikselių nuotraukas. Net ir Full HD, net ir kai kur atsiradęs 4K režimas vis dar nėra pakankamai detalus. Vaizdo registratoriams svarbu didelis aprėpties kampas, o tai reiškia smulkias detales jau kelių metrų atstumu. Kiek tolėliau ir greičiau pralėkusio automobilio numerio neiššifruosite. Dėl to ir sakau, kad ištisinis, kad ir lėtesnis už filmavimą, nuotraukų pleškinimas būtų geriau. Na, arba paprastas registratorius plius veiksmo kamera time lapse režimu — visai geras tandemas.

Kad ir ką jums kištų auksiniai vadybininkai, nesusigundykite vaizdo registratoriui išleisti daugiau, kaip $200. Nėra prasmės. O už vos mažesnę kainą jau geriau mano minėta veiksmo kamera, kurią panaudosite kur kas įvairesnėse srityse ir turėsite naglą žaisliuką primenantį ta kitą prabangų žaisliuką.

Dėl garso įrašymo. Mano minėti įrenginiai tą daro. Bet šiaip — iš viso, kokia prasmė registratoriui įrašinėti garsą? Tikrai jokios. Vertinant vaizdo registratorių, jo garso įrašinėjimo kokybę reikia ignoruoti visais 200%.

Registratoriui nereikia didelės atminties kortelės. 16 GB, mano galva, yra maksimumas. Aš pats naudoju 4 GB — tai apie 40 minučių įrašų. Registratorius senesnius įrašus ištrina pats. Jei reikia, vaizdo įrašą galima apsaugoti nuo ištrynimo mygtuko paspaudimu (įskaitant ir SJCAM).

Aišku, jei leidžiatės į kelionę automobiliu per Europą ir norite įsirašyti kelionės vaizdelių, reikės talpesnės kortelės arba daugiau jų. Bet čia jau nuo jūsų iškrypimo laipsnio priklauso ir konkretaus atvejo.

Tai kaip ir tiek. Na, Skirmantai, paaiškėjo kas nors? Ginčysies?

Komentarai
 1. Skirmantas parašė:

  Nain. Nesiginčysiu.

  Ačiūkas baisuliukas! Kaip tik tai ko tikėjausi. T.y. usability ir insaideriškos procesoriukų informacijos.

  Kiek pats galvoju, tai lieviausias dalykas yra tas šmotas daikto ant priekinio stiklo. Geriausia jį būtų kombinuoti su galinio vaizdo veidrodėliu ir laidus būtų gerai sukišti kur nors, kad snargliai nekarotų. Mane asmeniškai šitas dalykas labiausiai stabdo. Pats galėčiau mėginti padaryti, bet esu labai didelis atgrubnagis, kur reikia dirbti su apdaila atsargiai ir jei reikia aiškintis ardant kaip ten kas sudėta.
  Taigi, tai reiškia, kad reiks duoti kokiam nors auksarankiui savo picassą. Tai reiškia, kad reikės laiko/pastangų/eurų.

  Kai nuvarysiu rudeniop pas citroenistus ant reguliariojo – paklausiu ar negali man kokio usb laido paslėpti po apdaila ir kiek tai kainuos.

  • Darau, Blė parašė:

   Tai tu imk Mini 0806, o laido pakavojimas daug tikrai nekainuos. Kamera mažikė, tilps priešais veidroduką. Blizgias dalis dar apklijuosi juoda juostele, kad nešviestų ir galėsi pamiršt ją ten 🙂

 2. ccr parašė:

  Jei paliksi – vagiai vistiek užmatys, ir vieną dieną atėjęs rasi savo auto be šoninio lango. Ginčyties ?

 3. Jonukas parašė:

  Maziuko 🙂

 4. mechadrake parašė:

  O tas G1W registratorius i prikurke ikistas pats junginejas kai reikia vaziuot, nevaziuot, ar tam reik acc laida maitinimui susirast masinoj (nu logiska taip, nes mano prikurkes veikia ir isjungtoj masinoj)

 5. mechadrake parašė:

  @Skirmantas: Laidai sekmingai bent mano masinoj (Citroen XM) uzsikisa po stogo apdaila, plastikiniu tokiu irankiu panelem ardyt (atsuktuvas per kietas daiktas braizantis) pasilaikaiu atlenkes kai laisvu ranku mikrofona dejau. Visai lengvai. Sone lango plastikai tiesiog rankom nusiema/usideda.

 6. Eimantas parašė:

  Labai liux straipsnis, ačiū! 🙂
  O kokia situacija su vaizdo registratoriais turinčiais IR pašvietimą tamsoje? Ar teko bandyti? Ar tas IR pašvietimas išvis vertas dėmesio? Nes man toks vaizdas, kad ten tie led’ukai tik po nosim pasišviesti tinka…

  • Darau, Blė parašė:

   Maniškis G1W turi šią funkciją. Sakau atvirai: šlamštas, akių dūmimas ir marketingas. Nu ką gali pora 3 ar 5 mm (IR) šviesos diodų padaryt?

  • Vaidas parašė:

   Nepamiršk, kad stiklas tą IR gali atspindėti. o šiaip tai visiškai beprasmis dalykas autoregistratoriuje – labai per maža galia.

 7. andrius parašė:

  na o bet taciau, sj4000 man atrodo, kokybiskiau filmuoja https://www.youtube.com/watch?v=rLHYZ43tTWo

 8. hdi4 parašė:

  Ne per seniausiai baigiau teismus su ginčytina situacija, kai žiede specialiai į mane įvažiavo. Paneigsiu kelias išsakytas mintis.

  “O va jei turėsite GPS registratoriuje ir padarysite avariją ginčytinai ne dėl savo kaltės, bet GPS įrašas parodys, kad tuo metu viršijote greitį, tai GPS atsisuks prieš jus. Pagalvokit.“

  GPS parodymai įraše, tinkami, kaip ir buvo rašyta, nebent pagąsdinimui, jokios teisinės galios jie neturi visiškai, nebent pats pripažinsi kad taip ir buvo.

  “Ir, beje, tai realu, nes pagal vaizdo įrašą tą greitį nustatyti visai nesunku su keliomis matematikos formulikėmis.“

  Realu tik teorijoj arba per CSI. Teisme nepaeis.

  Kaip jau minėjau teko kovot dėl nekaltumo teismuose beveik metus, max ką pavyko pasiekti, abipusė kaltė, geriu aišku nei kaltininkas. Buvo ir registratoriaus įrašai (kito eismo įvykio dalyvio su GPS parodymais) ir net miesto kameros įrašas, bet galutinis atsakymas būtent dėl greičio (nes esminė priežastis įvykio buvo greitis), kad registratorius nėra sertifikuotas greičio matavimo, ir vaizdo įrašymo įrenginys, neturi meteorologinių patikrų, todėl įrašo parodymais remtis negalima ar kažkas panašaus. Arba grubiai tariant, niekaip negali įrodyt, kad greičio parodymus ne pats surašei per vaizdo redagavimo programą, kaip ir negali įrodyt, kad vaizdo įrašas nėra pagreitintas ar sulėtintas, ir po šitos bylos supratau, kad vaizdo registratorius naudingas tik ant “dundukų“, kurie pamatę vaizdo įrašą pripažins kaltę, prieš teisiškai raukiantį žmogų jis bevertis, nes teismo metu net nebus galima įrodyti, kad vaizdo įrašas nesumontuotas, jei nebus liūdininkų mačiusių įvykį, o apie greičio fiksavimą išvis nėra net kalbos.

  Nori ginčytis?

 9. Kęstutis parašė:

  Sveiki,
  radau reikalingos info. Gal D1W šeimininkai galėtų pakomentuot apie kortelių klases? Class 10 normaliai veikia?

  • Darau, Blė parašė:

   Pas mane veikia normaliai. Class 6 irgi. Bet daugiau 32 GB neima, nors internetuose yra info, kad kai kuriems pavyko suformatuoti ir 64 GB, bet gali būti, kad priklauso nuo firmwarės versijos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.