Kaip kepti dešreles

Posted: 2013-02-03 in Valgymas
Žymos:,

Visų pirma, dešreles kepti turi būti smagu. Nes daugiau kažkam jos nelabai ir tinka. Nebent senberniškiems pietums ar vaikams užkišti, kai nėra kas daugiau darą. Kad vaikams patinka virtos „pieniškos“ dešrelės, žino visų kavinių ir restoranų savininkai — kiekviename vaikiškame meniu yra koks nors „aštuonkojis“ ar panašus padaras su dešrelėmis ir keptomis bulvytėmis.

Žodžiu, imam ir kepam štai tokią paprastą dešrelę:

Virta pieniška dešrelė lėkštėje

Sakoma, kad su elektra žaisti negalima. Nesąmonė. Galima ir reikia. Tik, aišku, reikia proto turėti. Bet durnam nei elektra, nei dar kažkas nepagelbės.

Žodžiu, mokykloj mes taip dešreles kepdavom. Jungi du laido galus į dešrelę ir pirmyn. 220 V — puiki įtampa dešrelei iškepti per nepilną minutę. Tik elektrodai turi būti geri, platūs, nes kitaip dešrelė aplink juos greitai išdžius ir pradės degti bei rūkti.

Pirmoji, reikalinga priemonė, štai toks elektros laidas. Pageidautina, su jungikliu kištuke, nes juo paprasčiausiai patogu elektrą junginėti. Tik turi būtinai įjungti/išjungti abu laidus, kad netyčia su išjungtu jungikliu ir faze per nagus negautumėte:

Elektros laidas su kištuku

Tiesa, tiesiog paprastai kepti dešrelę ne taip jau ir įdomu. Reikia ją papuošti! O kas ją geriau papuoš, jei ne spalvoti šviesos diodai? 🙂 Imam saujelę ir smaigstom, kojeles statydami išilgai nuo vieno dešrelės galo link kito:

Spalvoti šviesos diodai, susmaigstyti į dešrelę

Ruošiam elektrodus. T.y. kabinam laidus prie šakučių. Jei turite „krokodilų“, bus paprasčiau. Aš tinkamų neturiu, tai tiesiog apsukau laidukus:

Aplink šakutę apvyniotas elektros laidas

Smeigiam šakutes į dešrelės galus, atsitraukiam saugiu atstumu ir jungiam elektrą!

Elektra kepamoje dešrelėje šviečiantys šviesos diodai

Hmm, ne visus diodus susmaigsčiau vienoda kryptimi. Plika akimi nesimato, kad jie mirksi į taktą su 50 Hz, o va fotografuojant išlindo. Dar viena nuotrauka, kita pusė diodų užsižiebusi:

Elektra kepamoje dešrelėje šviečiantys šviesos diodai

Norint sėkmingai nufotografuoti visus šviečiančius diodus, pasirodo, reikia susmaigstyti vienoda kryptimi, kad visų pliusai rodytų į tą patį dešrelės galą. Tai tada dalyje nuotraukų švies visi, o kitoje dalyje — nė vienas 😀 Arba reikia išlaikymą bent 1/25s padaryti, kad pagautų visus, bet tada reikia ir trikojo (arba optinio stabilizavimo). Tai tiek šiam kartui. O dešrelė per keliasdešimt sekundžių iškepa, kad net rasoja ir plyšta:

Suplyšusi elektra iškepta dešrelė

 

Dedam šalimais kokių salotų, galus nupjaustom (nes vis tiek pasvyla biškį) ir skanaus!

Elektra kepta dešrelė su Pekino kopūstų salotomis

Komentarai
  1. Wannabe parašė:

    nerealu… oficialiai įvardinu geek’iškiausiu maisto gaminimo būdu 😀 mano vyras jau kuičiasi savo “lobiuose“ tų diodų (ilgaaaas atodūsis here)…

  2. Stasis parašė:

    Fantastika. Taip paprasta ir tobula. Aš sužavėtas. Dešimt balų.

  3. Raimondas parašė:

    Cia geras jmj koks geras !!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.