Šildymosi elektra statistika

Posted: 2018-05-01 in Pezalai
Žymos:,

Viskas, išgyvenom pirmąją žiemą su elektriniu katilu Protherm Ray 12 kW. Net neabejoju, kad daliai skaitytojų tikrai įdomu, kiek toks „brangus“ šildymas kainavo. Kainavo, be abejo. Šildymasis elektra, skaičiuojant grynąsias energijos sąnaudas, yra, ko gero, brangiausias. O štai skaičiuojant long term — labai abejotinas tas brangumas.

Pradžiai šiek tiek kitos statistikos. Mano troba yra 190 m² ploto, iš jų 130 m² — gyvenami. Likusi dalis yra garažas, katilinė ir sandėliukas. Garaže pastatytas termostatas žiūrėjo, kad ten neatšaltų žemiau 10 ℃. Tad didžiąją laiko dalį pagalbinių patalpų kontūrai būdavo uždari. Garažu, kaip žinote, naudojomės visą žiemą ir naudojamės toliau. Juokingas toks niuansas, bet į garažą įvaryta mašina su karštu varikliu gerokai jį prišildo.

Elektros energijos skaitiklis | Darau, blė

Gyvenamose patalpose būdavo 23-24 laipsniai šilumos. Krosnelę kurdavomės, bet daugiau dėl malonumo. Per žiemą sunaudojau beveik du kietmetrius ąžuolinių malkų ir apie kubinį metrą šūdinų briketų — viso to kaina gavosi apie €200.

Mano „normalios“ elektros išlaidos, neskaitant šildymo, atsieina man kas mėnesį apie €70. Iš jų €30 yra karšto vandens pašildymas. Skalbyklė ir džiovyklė sunaudoja juokingai mažai — iki €2 kiekviena. Dar apie €2 (gal biškį mažiau) atsieina gyvatukas vonioje. Vonią dar laikas nuo laiko pasišildydavom (ir dabar pasišildom) tepaliniu pečiuku. Nes, nu, dar neturiu kontūrų reguliavimo, o temperatūra į grindis eina gan žema — nesijaučia vonioje komforto. Ai, kadangi dirbu iš namų, tai kavinukas išdegina apie €1 😀 Indaplovės ir viryklės su orkaite dar neskaičiavau, bet labai po spintelėm lįst tingiu.

Na ir paskutinis svarbus dalykas: aš esu pasirinkęs „Namai Plius“ elektros mokėjimo planą. Sudeginant didelius kilovatų kiekius jis man labai „apsimokėjo“, kas mėnesį sutaupydavau apie €30-40. Tai tikrai ženkli suma, lyginant su „įprastu“ planu (€0,114 už kWh). Šiuo metu mano vienos kWh kaina yra €0,092 ir €6 abonentinis mokestis.

Mėnuo kWh
Lapkritis 1506 171.68
Gruodis 1933 189.43
Sausis 2356 228.53
Vasaris 2520 239.40
Kovas 1746 167.62

Tai va. Balandį jau katilas buvo išjungtas ir vėl apie €70. Dar prisiminkime, kad aš iki pat vasario pabaigos sėdėjau atsidaręs skyles į lauką, tad dalis šilumos išėjo lauk.

Apskritai mėnesinė įmoka nepigi. Bet: sudėjęs visus komunalinius mokesčius aš kas mėnesį sumokėdavau mažiau, nei už keturių kambarių butą Šilainiuose. Meh. Kai turiu su kuo palyginti, tai šitos kainos man nebaisios.

Kitas dalykas — įrangos kaina. Dujų aš įsivest neturiu šansų, o su balionais žaist nenoriu. Mano tinginio pomėgiams vienintelė išeitis — oras-vanduo. Bet įranga kainuoja daug, įrengimas taip pat, dėvėjimasis ir aptarnavimas — irgi. Jei dabar pasistatyčiau oras-vanduo įrenginį, man jis atsipirktų maždaug po penkerių metų, gal ir daugiau. Tai ar čia „brangu“ elektra šildytis? Nu niekaip ne. Čia visai ok.

Be abejo, galima šildytis ir pečium bei lentpjūvės atraižom. Na, bet tai — ne man. Gal aš geriau ką nors sukodysiu laisvu metu 🙂

Komentarai
 1. HDi parašė:

  23-24 laipsniai gyvenamosiose patalpose? Jyzzz 😀

 2. Miegapele parašė:

  Oras vanduo gerai iki kokiu -5. Po to jau nieko ten gero ir reikalinga alternatyva. Kas liecia elktra tai ss oras oras kaip ir visai apsimoka.

 3. Mantas parašė:

  Garažą šiemet šildžiau 8xRX850 GPU mining rigu, garaže +15C, naudoja ~09-1,3Kw priklausomai nuo to ką kasi.
  Pačiam nenusimanant galima rasti kas norėtų savo rigą pastatyti pas jus, už tai gautumėt šildymą nemokamai ir dar kažkiek % už paslaugą 🙂
  Idėją dar tokią turiu, kad išmetamą orą galima būtų paduoti į rekupo ištraukimo vamzdį taip smarkiai sušildant paduodamą orą žiemą ir šildyti ne tik garažą bet ir visus namus tolygiai.

  Sėkmės!

  • Mantas parašė:

   Tiesa garažas 51m2, šildytias 15cm polistiroliu, lubos 20cm vatos, 4m vartai ir vienos durys, viena bendra su namu (apšiltinta ICF bendrai 25cm neoporo).

 4. scaniagti parašė:

  Ką tik gavau klausimą: elektros kwh kaina apie pusantro ct, šilumos kwh kaina – penki ar šeši ct. Kiek šilumos kwh galima padaryt iš elektros kwh?
  Kažko galai nesueina, elektra kelis kartus pigiau?

  • Darau, Blė parašė:

   Kas čia parduoda elektrą už pusantro ct? 😀 Aš mielai pajamčiau!

   Elektros tenų naudingumo koeficientas gan aukštas, beveik visa energija ir sunaudojama šildymui. Nuostoliai gaunasi tik iš paties katilo išspinduliavimo, kuris gan mažas. Aišku, kol kalkėm neapauga 🙂 Yra tie naglesnis elektroliziniai katilai, kur tenų nėra, tik elektrodai, ten dar geresnis koeficientas. O toliau tai tik šilumos nuostoliai į žemę, į orą ir visur kitur. Tad taip „bukai“ palyginus elektra šildomasi pigiau, nei šilumos tinklais, sakykim. Na, ant mūsų tėvynės elektros kwh kaina 0,9-0,12 €/kwh, šilumos tinklai sako, kad jų pigiau. Bet jie sako plikos kwh kainą, kuri nieko nesako galutiniam vartotojui. Jei šilumos trasa nuo katilinės eina 15 km ir yra sena gera tarybinė, tai galutinam vartotojui iš vienos kwh duokdie atkeliauja 0,1. Kaune ne vienoj vietoj yra šimtai metrų žalios žolės prie -10 🙂

   Šiaip „šilumos kwh“ yra labai apgaulingas matavimo vienetas.

   • scaniagti parašė:

    Hmm, aišku. Amžina problema su algebra, kablelis ne ten. Ne pusantro, o penkiolika 😄
    Tada viskas sutinka.
    Pradėjom žygius jungtis prie centralizuoto šildymo. Malkos nebelošia, kai kainos tokios. Granulės brangz. Super duper high techas turi problemų su aptarnavimu, pažįstamas pusę žiemos be šilumos gyveno.
    P.S. Moku už elektrą daug metų. Iki šio ryto kainos nežinojau 😄
    P.P.S. Mokyklos istorija: jei mano suolo draugo formulės tvarkoj – gaudavo 4, nes mokytoja žinojo, kad jis nusirašė nuo manęs. O jei pas mane kableliai vietoj – reiškia aš nusirašiau nuo suolo draugo 😄 😄

 5. Kunigužis Piktužis parašė:

  Elektrinis šildymas yra labai gerai. Vienas dalykas keistas: kam reklamuoti bloge LED šiuolaikinį (taupų?!) apšvietimą? Esant elektriniam šildymui, kaitrinių ir halogeninių elektros lempučių skleidžiama šiluma anaiptol nėra nepageidaujamas dalykas. Be to ir vaikų akutėms XIX amžiaus technologijos apšvietimas yra geriau.
  Pas mane patį LED apšvietimas yra tiktai pagalbinėse patalpose. Kambariuose tiktai senovinės lemputės. Nerenovuotame daugiabučiame name gyvenant, taupyti elektros energiją apšvietimui nematau jokios prasmės, nes žiemą (pavasarį, rudenį) neretai papildomam šildymui jungiu tepalinį radiatorių, kad vaikai ir žmona nesušaltų.

  • Darau, Blė parašė:

   Na, visų pirma, aš LED apšvietimą naudoju tikrai visiškai ne taupymui. Mano sistemos kaina tokia, kad apie kažkokį atsipirkimą nėra ten ką kalbėt. Bet užtat ji veikia taip, kaip aš noriu, o su kaitriniu apšvietimu aš to nepasiekčiau. O bet tačiau vasarą šildymasis apšvietimu nėra toks jau baisiai reikalingas.

   • Kunigužis Piktužis parašė:

    O bet tačiau atsarginių akių neturėjimo faktas, manau, gana rimtas argumentas vasaros vakarais susitaikyti su kaitrinių lempučių skleidžiama pertekline šiluma.

 6. Zydrunas parašė:

  Sveiki,neberandu aprasymo apie lauko daviklio pajungima,gal galite nukreipti. Dekui

 7. Zydrunas parašė:

  Taip,dekui.
  Kita savaite perku toki pati, noriu prasimesti davikliuj laida.
  Noreajau imti kombinuota boileri ,kad pajungt ziema vandens sildyma per katila,bet santehnikas sako,kad imt elektrini,ar taip ar taip elektra naudojama sildymui.Ar yra tae racijos?
  Kokios talpos boileri nadojate? Uztenka? Galvoju apie 160 trims asmenims su vonios prileidimu pora kart per savaite.
  Buciau dekingas konsultacijas is patirties:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.