Filmas: Marsietis

Posted: 2015-10-09 in Pezalai
Žymos:,

Filmas: The Martian | Darau, blėKnygą suvartojau, apsinerdgazminau ir mirtinai norėjau į filmo premjerą. Deja, į premjerą nepavyko, ėjau paspoksot tik pirmadienį. Salėje buvo cieli septyni žmonės 😀 Rinkausi 3D variantą, nes pagalvojau, kad visgi Marso peizažai (nu, ok, Jordanijos) turėtų gerai rodytis. Kosminiai reikalai visokie irgi.

Dėl 3D buvau teisus, nors va peizažų proporcijomis likau kiek nusivylęs. Marso visureigis iš toli dažniausiai atrodė kaip modeliukas ant stalo. O kitos erdvės atrodė pakankamai natūraliai ir buvo malonu jomis gėrėtis.

Dar 3D ypač pasiteisino kosmose vykstančiose scenose. Blė, kaip man gaila, kad Hermes raketos su Marsu fone buvo vos keli kadrai! Grožis ir gėris visiškas. Nerealybė.

Šiaip internetuose netyla prasti šio filmo vertinimai ir kabinėjimaisi visokie. Negaliu nesutikt. Knyga už filmą moksliškai ir visaip kitaip yra gerokai tikslesnė. Filme pora vietų buvo paruoštos visiškai nesąmoningai, o pabaiga gan smarkiai sugadinta — nors ir maloniai dramatiška.

Marso atmosfera labai silpna, šitą visi žinom. 0,8% Žemės slėgio — juokingai mažai. Tai, sakykim, kad Marso audra paverstų kosminį laivą, net ir mažą… nelabai realu. Tiesa, šitas netikslumas yra ir knygoje, nes autorius, anot jo paties, tiesiog nieko geresnio negalėjo sugalvoti. Na, tai tarkim, reikia gi iš kažko dramą išvystyti 🙂 O ir nepastebės to niekas, išskyrus kelis gykus.

Bet va kai skylę Marso namelyje užtaisė plėvele ir lipnia juosta… na, nežinau, persistengė ten filmo gamintojai. O dar kai parodė, kad Marso vėjukas įpučia tą plėvelę vidun… Kad Marse vėjas pakiltų iki tokio lygio, reiktų netoliese kokią pusę asteroido numest. Tas pats ir apie antveidžio remontą lipnia juostele.

Taigi iš vienos pusės galima kabinėtis prie filmo netikslumų ir tai tam tikrai kategorijai žmonių yra normalu. Aš irgi kai kur akis pavartau. Šitų dalykų galima per daug į galvą neimt ir tiek.

Visgi jei nebūčiau knygos skaitęs, tai filmas būtų patikęs tikrai ne taip labai. Knyga pakėlė ant bangos ir nunešė. Su ta banga ir į filmą nulėkiau. Gavau tiesiog gerą ir malonų knygos papildymą. Bet pavieniui tas filmas turi trūkumų. Eilinį kartą manau, kad miniserialas būtų išėjęs gal net ir tobulas. Nėra didelės dalies turinio — viskas dėl laiko.

Eilinį kartą rekomenduoju pirma knygą paskaityti, o paskui į filmą eiti. Na, ar laukti, kol bus galima namie ant sofutės pažiūrėt. Be knygos jis gali nuvilti. Užtai kaip papildymas — puikus.

Donna Summer… mmm… vaikystės prisiminimai 😀

Komentarai
  1. mechadrake parašė:

    Knyga iveikiau gal trim prisedimais, Liudna buvo kad taip greitai 🙂 Baisoka eit i filma ivaizdi susigadint, bet taip idomu pamatyt kaip adaptavo filmui…

  2. D@d.com parašė:

    Gaila, bet pasirinkau 2d. Siaip naepzavejo filmas. Jo, ta vieta su lipnia juostele tai graudu buvo. Gal reikejo maziau tiketis, nes kai daug tikiesi. Ir siaip filmo metu zvilgtelejau i laikrodi, kas rodo, kad buvo biski pabode. Nors siai sci-fi fanas kaip ir.

  3. Jonas parašė:

    Viskas kaip gerai tik tas bulviu auginimas Marse nelabai itikinamas ir tas heappy endas viduri filmo kai visi snekasi su vaikais ar zmones stovintys gatveje ir stebintys per kameras kaip vyksta gelbejimas , na toks nuvalkiotas kad net neidomu darosi .

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.