Harry Whittier Frees

Posted: 2013-07-29 in Pezalai
Žymos:,

Jeigu netyčia nežinote, kas sugalvojo lolcat’us, tai žinokite: vienas (ir sėkmingiausias) jų pradininkų buvo Harry Whittier Frees. Toks prieš 130 su trupučiu metų gimęs amerikietis fotografas. Kadangi jo laikais nebuvo fotošopo ir gyvūnų teisių apsaugos ministerijų, jis galėjo sau leisti kurti ypatingus darbus.

Šis fotografas rengdavo gyvūnus (daugiausiai kačiukus) drabužiais ir fotografuodavo juos žmonių situacijose. Sako, kad jo karjera prasidėjo api e 1906-uosius, kai kažkokiame vakarėlyje aplink stalą siųsta popierinė kepuraitė baigė savo kelionę ant katino galvos. Jis tą katiną nufotografavo ir viskas taip prasidėjo. Fotografo motina siūdavo drabužėlius, o jis fotografuodavo gyvūnus.

Harry Whittier Frees | Darau, blė

Drabužėliai būdavo specialiai pasiūti taip, kad gyvūnus išlaikytų stovimoje ar kitoje reikalingoje pozoje. Anot paties Freeso, šias fotografijas buvo įmanoma sukurti tik pasitelkus ypatingą kantrybę ir švelnumą, nes tokiose nenatūraliose pozose fotografuoti gyvūnus tas pats, kas fotografuoti kūdikius.

Harry Whittier Frees | Darau, blėŠ

Kai Frees atidavė pirmąsias nuotraukas atvirukų gamintojui, pastarasis labai greitai pareikalavo jų dar, o paskui ir dar daugiau. Gyvūnų nuotraukos su jumoristinėmis antraštėmis tapo ypač populiarios. O šiai dienai Freeso originalūs atvirukai yra ypač brangi kolekcinė retenybė.

Harry Whittier Frees | Darau, blėŠ

Frees fotografuodavo ir kitus gyvūnus, pavyzdžiui, triušius. Jis pats sakė, kad fotografuoti triušius lengviausia, bet iš jų mažiausiai naudos kuriant „žmogiškas“ situacijas. Su šunimis irgi galima „susišnekėti“, bet katės universalesnės.

Harry Whittier Frees | Darau, blė

Fotografas, beje, su savo darbais užsidirbo ne tik pinigų ir populiarumą, bet ir krūvą visokių pravardžių: Harvey Prettier
Wheeze, „Hurry, Fritterer of Peas“, Purry Kittner Knees ir pan.

Harry Whittier Frees | Darau, blė

Man šios nuotraukos paprasčiausiai smagios pažiūrėti. Ar tie gyvūnai buvo psichologiškai sužaloti ar iškankinti, man nelabai rūpi. Pritariu vienai minčiai, kad greičiausiai cirko pudeliai ir visi laboratoriniai gyvūnai kenčia kur kas labiau.

Harry Whittier Frees | Darau, blė

O čia viena nuspalvinta nuotrauka iš 1960-ųjų vaikiškos knygutės:

Harry Whittier Frees | Darau, blė

O čia šiaip linksmi kačiukai ant sūpuoklės:

Harry Whittier Frees | Darau, blė

Tiek šį kartą istorijos.

Pastaba dėl autorinių teisių: šių nuotraukų autorinės teisės priklauso visuomenei, nes atitinkami terminai yra praėję.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.