Peiliuko priežiūra

Posted: 2022-01-03 in Darbeliai
Žymos:

Tikras vyras kišenėj visada turi turėti peilį. Tiksliau, toks yra mano supratimas atėjęs iš senelių.

Fetišas peiliams, manau, yra gan įprastas reiškinys tarp vyrų. Kaip ir šiaip visokiems įrankiams/įnagiams/gedžetams. Apie vieno savo seniau nešioto peilio remontą jau esu rašęs. Nuo to laiko periodiškai ieškodavau kokio nors peiliuko pakeitimui, nes senasis gan didelis. Galiausiai apsistojau ties Kershaw Leek Onion modeliu.

Leek Onion yra labai smagus peiliukas dėl savo formato ir šiek tiek savaip išreikštų drop point tipo ašmenų. Be to, jis turi spyruoklę ir „peleką“, kurio pagalba peiliuką lengva valdyti viena ranka – to prireikia dažniau, nei atrodo (jei nesate peilių mėgėja(s)). Aišku, aplinkiniai į iššokančius ašmenis dažniausiai reaguoja kažkaip perdėtai jautriai. Musėt, mumyse vis dar yra tokių peilių asociacija su visokiais banditais.

Turiu, tiesa, savo kolekcijoje ir seną visiškai neaiškios kilmės peilį su iššokančiais ašmenimis – bet, regis, ne tarybinį, nes tokių varžčiukų didžiojoj tėvynėj nebuvo:

Neaiškios kilmės peilis su iššokančiais ašmenimis | Darau, blė

Turėjau Leek Onion su anglies pluošto kriaunomis. Labai fainas ir lengvas, bet pamečiau:

Kershaw Leek Onion peilis su anglies pluošto kriaunomis | Darau, blė

Antrą kartą tokios sumos mokėti nepasiryžau, tad įsigijau pigesnį variantą su aliuminio kriaunomis.

Šitą irgi buvau pametęs bėgiodamas. Nežinau, kodėl tąryt peiluką įsidėjau į kišenę, greičiausiai refleksiškai. Paprastai į bėgiojimus jo neimu. O kišenė prakiuro ir pamečiau kažkur pakeliui, nė nepajutau. Grįžęs namo radau tik skylę. Tad sėdau ant dviračio ir išlėkiau ieškoti. Radau!

Pamestas ir rastas Kershaw Leek Onion peilis | Darau, blė

O reikalas toks, kad kišenėje peiliukas, be abejo, pridulkėjo. Na ir šiaip nuo natūralaus naudojimo. Jo ašmenys pradėjo nebeiššokti iki galutinės padėties, atsilenkdavo tik dalinai. Tad pradėjau ardymą:

Ardomas Kershaw Leek Onion peilis | Darau, blė

Peiliukas padarytas labai paprastai, jokių stebuklų nėra:

Pilnai išrinktas Kershaw Leek Onion peilis | Darau, blė

Purvinas, aišku, neatleistinai. Tad iššveičiau viską, ką galėjau. Tada tirštu tepalu sutepiau varines poveržles, ašelę ir pritepiau jo į spyruoklės lizdą, kuriame ji juda.

Surinkdamas atgal radau peiliuko dizaino trūkumą. Veržlė-ašis yra per trumpa ir suveržus iki galo ašmenys užspaudžiami. Tad šią veržlę reikia palikti kiek laisvesnę. Vienas variantas būtų paploninti varines poveržles, o kitas – pašlifuoti kriaunas tiek, kad pilnai suveržus ašmenys laisvai vaikščiotų. Bet šito daryti nesiėmiau, palikau tokį suveržimą, kad ašmenys laisvai judėtų ir iššoktų iki galo.

Tai tiek priežiūros šitam peiliukui. Paprastas daiktas ir labai malonus naudoti.

Komentarai
 1. Skirmantas parašė:

  Tas tavo peiliukas priminė perklausytą pastraipą apie lenktinių peiliukų madą Lietuvoje. Tiesa, neaišku kiek tai lietuviška, o kiek ir visame pasaulyje įprasta. T.y. ten išgirdau, kad buvo ko ne privaloma save gerbiančiam bernui/jaunuoliui turėti lenktinį peiliuką.

  Jei dar neklausei/neskaitei, tai labai rekomenduoju: https://audioteka.com/lt/audiobook/lietuvio-kodas

  • Darau, Blė parašė:

   Taip, perklausiau šitą knygą praėjusį rugpjūtį. Labai nudžiugino, baisiai gerai suėjo. Paskui dar spausdintoj versijoj ilgai paveiksliukus žiūrėjau.

   Tad ta „mada“ visai normaliai ir parėjo per mano senelius, kurie buvo tarpukariu gimę.

 2. Romas parašė:

  Šiaip ir aš seniau visada nešiodavaus peiliuką ir netgi mažą atsuktuviuką, bet kai porą kartų oro uoste teko jų atsikratyti išmetant į šiukšlių dėžę – nebesinešioju….
  Dabar turiu mažytį, gal 50mm Victorinox ABB peiliuką su atsuktuvu ir dilde prie mašinos raktų

  • Darau, Blė parašė:

   Su oro uostu problemų nebuvo, bet va Amerikoj į Six Flags su peiliuku neįleido. Teko kilometrą atgal iki mašinos pėdint pasidėt 😀 Paskui Niujorke į jokias įžymybių lankymo dienas irgi nebesinešiau.

 3. kazkas parašė:

  Mažas, kai vaikščiodavau su šortais irgi turėjau peiliuką kišenėje. Kai užaugau ir pradėjau su ilgom klešnėm vaikščioti nė karto gyvenime neprireikė peilio. Buvo keletas atvejų, kai su peiliu būtų buvę lengviau kažką atlikti, bet XXI amžiuje vadovautis XIX amžiaus patarimais mažų mažiausia keista. Nors jums čia turbūt komplimentas būti keistuoliu 😀

  • Darau, Blė parašė:

   Normal people are so weird… 😀

   Šiaip yra nemažai dalykų, kurie „anais laikais“ buvo tiesiog geresni. Čia aš kalbu ne apie nostalgiją, o apie konkretų įgyvendinimą ir vartotojiškumo ekonomiką. Na, bet biškį atskira tema.

   Be peilio (kaip ir be daugybės kitų dalykų) tikrai galima išsisukti. Bet yra daug komforto su juo. Man nepaprastai patogu turėti kišenėje peilį, kai reikia atidarinėti dėžes ar šių laikų prakeiksmą – kieto plastiko pakuotes. Ir čia yra būtent tas komfortas, kai nereikia niekur eiti įrankio ieškoti, atidarinėti stalčiaus ar panašiai. Žmonai atsilaisvinančius akinius galiu suveržti peilio galiuku. Butelį atsidaryti. Išlindusį siūlą nupjauti. Nulūžusį nagą pasidailinti. Karoč – galimybių begalės. O kadangi mėgstu valkiotis, tai lauke, gamtoje irgi praverčia pakankamai dažnai.

   Taigi kiekvienam savas gyvenimo receptas 🙂

   • RytisM parašė:

    Peilis kišenėje visada praverčia, ypač viena ranka atlenkiamas, nieko nėra geriau kai nori maximoje išsitraukt bambali vandens iš tos 6 pūslių celofaninės apkabos, arba kai laikai iešma ir nori patikrint iškepes kas ant jo ar ne.
    Mano galva, jei gyvenime susiduri su plastikiniai užtraukėjais tai laikyk ir peilį prie šalies.
    O tirštu tepalu tept reikia atsargiai- kai kurie iš jų džiūsta ir paskui tampa kažkokiu sumedėjusiu šmalcu. Man geriausiai eina vd40 kartą į ketvirtį arba kaskart kai reik peilį su indų plovikliu plaut.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.