Darau 10 metų, blė!

Posted: 2023-01-06 in Pezalai
Žymos:,

Pasenau (o gal pabrendau) dešimčia metų nuo pirmojo šio blogo įrašo. Kai pagalvoji, sunku kažką prisimint. Bet kai prisėdi detaliai panagrinėt – ojė, kiek įvykių visgi.

Pirmas mano naivokas įrašas buvo apie šviesos diodus ir mano tuometinę nuomonę apie juos. Nuo to karto, be abejo, daug kas keitėsi, visą namą diodais apsišviečiau ir ne su varžikėm 😀

Kas man pačiam įdomiausia ir ką jau seniai buvau pastebėjęs dar iki šio blogo rašymo, kad interesai ir pomėgiai keičiasi. Neturiu vienos gyvenimo aistros, išskyrus skaitymą. Iki blogo ir kažkiek su juo kartu buvo fotografija. Visai gerų dalykų parašiau apie infraraudonąją fotografiją ir kažkiek apie Lightroom.

Pradžioje ir šis blogas buvo aktyvus pomėgis. Pirmaisiais metais buvau vienu metu pasiekęs įrašo per dieną našumą (o kartais ir po daugiau), antrasis šimtas įrašų buvo sukurti vos per tris mėnesius. Aišku, tokio tempo ilgai negali išlaikyti, turi jis sumažėti. Na, bet kas buvo, tas buvo!

Aišku, kadangi buvau pradedantysis tėtis, tai ir savo visų laikų topą suskėliau, ir šiaip stengiausi ta tema daugiau parašinėti, bet netikėtai sau pačiam – gan greit išsikvėpiau. Buvimas tėčiu tapo neatskiriama gyvenimo dalimi ir tiek.,

Įdomu man pačiam, kaip domėjimasis elektronika evoliucionavo ir tapo po biškį mikrovaldiklių programavimu (Arduino, AVR, ARM) ir galiausiai išsivystė į namo protą. Ir taip pat baigėsi, šiuo metu jau pora metų, kaip tuo nebeužsiimu.

Buvau užsikabinęs ir už termogramų, kaipo atskiro „fotografijos žanro“. Deja, mano Seek Thermal šiuo metu nebenaudojamas. Priešpaskutinis telefonas sugedo, USB lizdas jame veikia tik krovimui, o remontas dėl plokštės pažeidimo nebeįmanomas. O naujausias telefonas per USB-C adapterį nebeveikia. Senas Galaxy S5 irgi išmaltu MicroUSB lizdu, nesifiksuoja termovizorius. Tad liūdesėlis.

Sporto pomėgiai irgi keitėsi. Ilgą laiką užsiiminėjau dailiuoju čiuožimu, tik mažai apie tai rašiau. Paskui su Akropolio ledo arenos uždarymu baigėsi čiuožimas ir pradėjau bėgioti. Tada dar atsirado mano gyvenime vienaratis ir video kanalas (kurį po metų apleidau, neužkabino to formato gamyba). Šie du paskutiniai sportai kol kas laikosi pakaitom su vaikščiojimu, joga ir šiaip visokia aktyvia veikla.

Kažkiek minėjau, bet daug nerašiau apie tai – užsikabinau už ispanų kalbos mokymosi. Ir ne tik užsikabinau, per metus visai nemažai pramokau ir netgi gan sudėtingą literatūriškai knygą perskaičiau (La tía Julia y el escribidor). Tęsiu toliau ir einasi gerai.

Aišku, naujausias pomėgis – trumpųjų bangų (ir ne tik) radijo klausymasis, dekodavimas, antenų konstravimas ir kitos su tuo susijusios nesąmonės. Smagumas! Na, ir Kyodo News radijo laikraščių archyvas – kasdienė meditacinė veikla.

Štai kas nesikeičia, tai meilė knygoms. Tiesa, naujesnis dalykas mano gyvenime – klausaknygės. Su jomis labai pagausėjo knygų kiekis per metus.

Tai va tiek. Neišsami šita santrauka tikrai, bet jei norite išsamiai – pirmyn, vos daugiau nei 900 įrašų.

Komentarai
 1. vardas parašė:

  Pasitikrinau ir matau, kad nustojau bloginti 2012 metais, nes jau visi išėjo į socialinius tinklus. Blogeriai daugiausiai į G+, bet šiaip blogeriai išnyko. Jūs dar tik už metų pradėjot. Neįtikėtina.

  • Darau, Blė parašė:

   Šiaip aš bloginu nuo 2004-ųjų kažkur, tik šitas blogas yra mano pirmas viešas. Prieš tai buvę buvo skirti draugams, pasidalinti ten nuotraukomis ir kelionių pasakojimais. Kai pradėjau šitą blogą, baigėsi mano „žurnalistinė“, jei taip galima pavadinti, karjera ir poreikį rašyti reikėjo kažkur išlieti.

 2. Vilmantas parašė:

  Aš paskutiniuosius porą metų irgi esu apsėstas radijo spektro klausymu (ieškodamas informacijos apie antenas atradau ir jūsų blogą), pernai dėl visa ko išsilaikiau egzaminą ir gavau šaukinį – maža kas gal sugalvosiu ir patransliuoti 😀 Paskutiniu metu susidomėjau DMR, konstruosiu hotspotą ir bandysiu bendrauti su pasauliu, va čia ir pasitarnaus turimas radijo mėgėjo šaukinys, o dabar ir gautas skaitmeninio radijo ID. Geros dienos!

 3. eenamas parašė:

  Sėkmės ir toliau rašant. Visai įdomu sekti šį blogą, nes dažnas įrašas nustebina temos originalumu, įneša kažko naujo į dažnai gana monotonišką, rutinos išvargintą gyvenimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.