Knygų krūvelė 2021 #4

Posted: 2022-02-16 in Pezalai
Žymos:,

Užsimiršau kažkaip, kad dar neaprašiau praėjusių metų knygų krūvelės galiuko. Tai štai ir jis, viskas.

#31. Daniel Suarez – Freedom™

⋆⋆⋆⋆, audio.

Antroji klausaknygė iš Daemon serijos. Irgi čipsai ir siemkos, bet ne tokia gera, kaip pirmoji.

Įtampa ir veiksmas išlaikyti, be abejo, bet man jau biškį per daug dirbtinės dramos. Pati knygos istorija nuplaukianti į kažkokią žalią komunistinę utopiją. Negaliu sakyti, save išsilaikančių bendruomenių, naudojančių saulės energiją ir vietinius resursus, idėja man atrodo pakankamai žavi, bet nerealistiška. Kapitalizmas yra kapitalizmas ir niekur nuo jo nepabėgsi. Bandę pabėgt, kaip sakoma, liūdnai baigė.

Backdoorai backdooruose, fail’ai fail’uose, stebuklingos vogtos technologijos ir panašiai.

Tai šiaip kaip ir nieko, perskaičius pirmąją knygą šios antrosios praleisti tikrai negalima, bet iki penketo pritrūko. Na, kas skaitysit šią duologiją, patys pamatysit.

#32. Adam Kay – This is Going to Hurt: Secret Diaries of a Junior Doctor

⋆⋆⋆⋆⋆, audio.

Ui, labai gera knyga, blė!

Tai yra gryna dokumentika, gydytojo dienoraštis. Tiesa, tokio gydytojo, kuris visgi paskui metė visą savo karjerą ir tapo kažkuo kitu (komiku gal?).

Viskas apie Britaniją ir darbą jos ligoninėse, bet daug kas panašu ir kitur. Visur gydytojai dirba daug, pervargsta ir nėra pakankamai gerai apmokami.

Įdomi knyga, tiek įvairiais aprašytais kuriozais, tiek medicininėmis smulkmenomis, tiek gydytojo vidiniais išgyvenimais.

Kadangi klausiausi angliškai, tai visokie gramatiniai juokeliai rovė stogą. Yra ir lietuviškas vertimas, na, bet kaip jame pavaizduosi tokį kalambūrą:

“You’re going to get struck off if you write that. Change it to “pus-like” or put a hyphen in that somewhere.”

I look down at the offending phrase. ‘She has a pussy discharge.’

Absoliučiai rekomenduoju visiems.

#33. Mauro F. Guillén – 2030-ieji

⋆⋆, audio.

Paskutinė suklausyta 2021-ųjų metų knyga. Paskutinę metų savaitę pradėjau dar vieną klausyt, bet jau iki Naujų nespėjau. Taigi, galvojau, kad 33 knygos šitais metais…

Šitą knygą nusprendžiau pasiklausyti, nes Swedbankas dovanojo už dyką Nekažkokia motyvacija, ane? Bet šiaip pagal aprašymą pasirodė įdomi, kitų Swedbanko siūlytų nesu nei skaitęs, nei klausęs.
Knyga apie tai, kokie pokyčiai mūsų laukia per ateinančius 9 metus (dabar jau 8): technologijų pasikeitimai, pasaulinės vartotojų masės persivertimas į Aziją (vietoj dabartinių Amerikos ir EU), Afrikos ekspansija, dalinimosi ekonomika ir pan.

Kaip ir visose tokio pobūdžio knygose, „gąsdinama“, kad reikės prisitaikyti, kad robotai perims darbo vietas, nu ir panašiai. Jau tiek metų gąsdina…

Be abejo, kad profesijų poreikis ir balansas keičiasi ir dalis žmonių visada nukenčia (pvz. Nokia ir Kodak žlugimai iš durnos inercijos). Bet kita dalis sėkmingai spėja adaptuotis ir žingsniuoti su laikmečiu. Aš nežinau, kaip sekasi man asmeniškai. Kol kas lyg ir gerai, o ir profesija iš tų, kurios reikalingos, nors gal ir nelabai pastovios 

Apskritai knyga manęs per daug nesužavėjo ir nesudomino. Šį tą įdomaus sužinojau, bet taip savotiškai sukoreliavo su Daemon serija, nes ir čia pripezaliota apie žalumą, paskirstytą gamybą ir pan.

Niekam nerekomenduoju, nebent pačios knygos anotacija sudomintų.

#34. Sayaka Murata – Kombinio moteris

⋆⋆⋆⋆⋆, popiera.

Nu ką aš galiu pasakyti… 2021-ieji pasipildė dar viena knyga, taigi iš viso 34 perskaitytos 😃 Prisėdau konkrečiai 31-osios vakarą su šita knygele ir per porą valandų pervariau. Tiesiog negalėjau atsitraukti.

Puiki knygeliukė, vakarui-dviem. Tačiau pakankamai gili.

Tarpuose tarp prisėdimų daug mąsčiau apie visuomenę, prievartines normas ir vargą tiems, kas „neneša naudos kaimui“. Nu beveik Matrica, kur visi esam vergai.

Aš žinau, kaip skamba kombinis ir kaip darbuotojai šaukia „irashyai iwaseeeeee!“ Skaitant knygą prisiminimai patys šoko lauk, neklausdami nuomonės. O, nigiriai… o, bandelės su raudonujų pupelių (!) uogiene… o, skėčiai už porą šimtų jenų (~2$)…

Scena su paukštuku – tobula. Aplink tiek neišnaudotų resursų.

Trumpai tariant, manau, kad visiems mums reikėtų labiau gerbti tuos žmones, kurie randa savo vietą ir joje jaučiasi gerai, net jei tai visiškai neatitinka kažkokių normų ar kitų „reikalavimų“.

Dar galiu pasakyti, kad bandyti su pagrindine veikėja susitapatinti nereikėjo – persijungiau tiesiog automatiškai. Kaip aš ją suprantu! 😃

5/5, rekomenduoju visiems be išimties.

⋆⋆⋆⋆⋆

Taigi šitiek ir šitokių praėjusių metų knygų. Šiuo momentu jau galiu pasigirti, kad 2022-ieji prasidėjo ypač produktyviai ir per sausį pervariau 11 knygų, o šio įrašo rašymo momentu – jau 13 užbaigtų. Aišku, toks tempas ilgai nesitęs, vasarą žolę reikės pjauti ir panašiai, bet startas geras.

Komentarai
  1. […] metus užbaigiau irgi su japoniška knyga. Tad ir šiemet, matydamas, kad jau pabaiga, panorau taip pat kažko japoniško. Ir prisiminiau […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.