Dovanų idėjos Kalėdoms

Posted: 2021-12-23 in Pezalai, Valgymas
Žymos:, ,

Paskutinės minutės paruoštukas tiems, kas nelabai turi minčių, bet biškį orientuojasi virtuvėje 😀 Arba mūsų pačių tradicijos.

Esu girdėjęs apie tokį reiškinį, kai į gimtadienius susirenkantys vaikai irgi privalo gauti po kokią nors dovanėlę. Tipo, kitaip nelygis. Nežinau, ar čia šiuolaikinės prakutusios vidurinės klasės, ar save buožėmis laikančių puspročių kultas ir tuštybė šiais pertekliaus laikais. Kažkoks iškrypimas.

Kalėdos irgi kartais tampa tokiu šou, kurio aš nesuprantu. Blogas iš manęs kapitalistas šituo atžvilgiu.

Na, bet dėmesį parodyti yra teisinga ir maloninga. Bet tam nebūtina išleisti daug pinigų ar apskritai daug galvoti. Turiu tokį bičiulį psichologą, kuris mėgsta dovanas padaryti pats: išdrožti kažką, sulipdyti ar panašiai – įdėti savęs ir meilės, bet ne pinigų.

Taigi mūsų dovanų kraitė kaimynams, draugams ir išplėstinės šeimos nariams:

Biskočiai ir granola Kalėdų dovanoms | Darau, blė

Biskočiai ir granola pagal mane. Resursų sunaudojama nedaug, pernaudojamos pakuotės (nė viena nėra pirkta), o dovanos skanios – daug geriau, nei niekam nereikalingi šūdniekiai. Galima net ir šiaip sėmečkių pakepinti – o kodėl gi ne? Visi mėgsta sėmečkes 😀

Kitas paprastas dalykas – padaryti kepinio mišinį ir padovanoti su receptu. Kad ir kokių banalių blynų ar šitų pačių biskočių ar falafelių ar netgi veganiškos dešros.

Dar paprastas ir pigus reikalas yra padaryti gilių kavos, kuri gan aukštai vertinama, o parduotuvėse kainuoja biešienas babkes. Avinžirnių užgrauža irgi smagumėlis. Galit nudžiuginti ir tokiu kiek egzotišku saldumynu, kaip brigadeiros – jos gerai išsilaiko ir ilgesnį laiką.

Patys turim draugę, kuri nuolat dovanoja uogienes mažyčiais stiklainėliais – gausybės rūšių ir įvairių kombinacijų: cukinijos su obuoliais, avietės su čiobreliais, vyšnios su šokoladu ir t.t. Smagu būna paskui kokius blynus ar kitą nesveiką maistą tomis uogienėmis užsigardinti ir dovanojusiąją geru žodžiu bent mintyse paminėti. Apskritai, turintys minimalius ūkelius galite apdovanoti žmones savo augintų mėtų arbata, prieskonių žolelėmis ar net überekologiškų bulvikių pusmaišėliu.

Alternatyvi bei nebrangi dovanų idėja – visokios sunaudojamos buitinės priemonės, įskaitant ir tualetinį popierių. Kempinėlės, šluostės, valikliai (jei žinot, kokį gamintoją gavėjas mėgsta) ir pan. Tai yra tai, ko visiems reikia ir bus tikrai sunaudota.

Dovanų čekiai ar panašūs dalykai man jau asocijuojasi su rimtomis dovanomis, t.y. maksimum šeimos rate arba ypač geriems draugams. Bet vėlgi, kažin ar to reikia. Tie dovanų čekiai pramogoms, prekėms ar pan. man pačiam žiauriai nepatinka, nes pasijuntu apkrautas įsipareigojimu juos kažkaip išnaudoti. Duokit man tada jau geriau tiesiai pinigus, kuriuos išleistumėt man ant čekio, nuoširdžiai.

Taigi neapsikraukit kažkokiomis kosminėmis (o ypač – brangiomis) idėjomis. Kažką iškepkit, nupirkit buitinių priemonių, numegzkit kojines, nupieškit (ar sudizaininkit ir atspausdinkit) knygų skirtukų, penkis kilogramus mandarinų, dėžę pieno (tiems, kas kavą su juo geria) nu ir panašiai.

Gerų švenčių, blė. Aikit ketvirtą Matricą kinuose pažiūrėt.

Komentarai
  1. Vyne Tu parašė:

    🎅👍

  2. Vavutė parašė:

    Taikliai! Užpraeitą naktį Brownį kolegoms kepiau. Ryte išspaudinejau širdeles ir katinėlių snukučius su sausainių formelėmis, o tada apibarsčiau cukraus pudra kaip per pūgą. Nežinau ar labiau džiaugiausi aš kol dariau, ar tie kas gavo 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.