Laiptukai ciūcikams

Posted: 2021-12-03 in Darbeliai
Žymos:

Kadangi mūsų šunys yra maži, o miega kartu lovoj, tai jiems nėra paprasta į tą lovą įlipti. Kurį laiką šalimais stovėjo tumbačkė, bet ji iškrito iš naudojimo. Laikinai pastatėm pakojį nuo Ikea foteliuko, bet ir tas ne stebuklai.

Taigi pradėjau galvot, ką čia padarius, kad mūsų tres perritos lengviau į lovą galėtų įkopti. Jauniausiajai, tiesa, giliai dzin, ta dar skraido. Senoji, kuriai pavasarį kaktelės 14 metų, šokinėja sunkiau, o ir iš visos gaujos kojos trumpiausios. Vidurinė penkiametė, deja, sėdi ant vaistukų, nuo kurių sustorėjo ir kažkoks šokinėjimas tapo nelabai. Pastaruoju metu laikom ant dietos, bet tie gramai taip greitai nekrenta, kaip gal norėtųsi.

AliExpresas ir šiaip internetai, aišku, pilni visokių laiptelių augintiniams. Bet pas mane sandėliuky pilna nenaudojamo šlamšto po visokius kampus iškavoto ir šiek tiek įrankių. Tad ėmiausi laiptukų gamybos projekto. Labai tikėjausi prasisukti su viskuo, ką rasiu ir nieko nepirkti – pavyko.

Iš kadaise buvusio lėlių namelio projekto liko jo griaučiai ir dalis faneros, iš kurios kažkada ir durną etažerę pasidariau, ir dar atliko.

Taigi keli 5×5 klijuotos medienos tašeliai ir kreiziukas. Kad mažiau pjuvenų lakstytų, į kreiziuko skylę įstačiau tam pačiam sandėliuky gulintį dulkių siurblio vamzdį ir įkišau galą į didelį maišą – pasiteisino:

Medžio tašeliai ir kreiziukas | Darau, blė

Laiptukų „projektas“ toks. Lovos aukštis – 45 cm. Taigi dvi pakopos po 15 cm, kad būtų kaip ir trys laiptai. Pakopos gylis – 24 cm, nes turėjau faneros 12 cm juostomis. Plotis – 40 cm. Tai va čia supjauta medžiaga:

Laiptukams supjauta medžiaga | Darau, blė

Tada dar sudėjau tašelius dėl visa ko pasižiūrėti, ar mano planuotas supjovimas geras:

Medžio tašelių primatavimas | Darau, blė

Tada kampinis spaustuvas ir ilgas varžtas iš galo. Kadangi buvau užsispyręs šitam projektui nieko nepirkti, tai sujungimams įsukau po vieną 12 cm medsraigtį, regis, su 25 TORX galva. Na, daugiau, nei iš tikro reikia, bet tinkamesnių neturėjau:

Medžio tašeliai kampiniame spaustuve | Darau, blė

Kas iš to gavosi? Nagi maždaug toks rėmelis (dar be poros skersinių):

Laiptelių šuniukams rėmas | Darau, blė

Tada dar įsukau likusius skersinukus faneros atramai ir prisukau pačią fanerą:

Iš medžio tašų ir faneros pagaminti laipteliai šuniukams | Darau, blė

Su ilgaisiais varžtais ir 10 mm fanera šitie laiptukai gavosi tvirtesni, nei reikia. Aš su savo varganais 70 kg ant jų palaipiojau be jokio nerimo ir netgi pasilipau spintoj gobeleno paieškot. Su žmona iš anksto nebuvau pasitaręs, bet nusprendžiau, kad gal viskas bus ok. Tad atrėžiau porą reikiamų gabalų ir kabėmis prišaudžiau – kad mažoms kojytėms ir nagučiams būtų už ko kabintis ir maloniau mindžioti:

Laipteliai šuniukams | Darau, blė

Štai toks baigtas gaminys savo paskirties vietoje. Paskui su sūrio pagalba vyko šunų dresavimas ir apmokymai. Senoji mūsų pati protingiausia (tiek intelekto, tiek patirties prasme), tai įsisavino greitai. Nors naktį dar reiškia pretenzijas, kad čia kažkokia chuinia prie lovos padėta. Ir taip įdomiai: užšoka ant pirmos pakopos, o antrą peršoka ir tiesiai ant lovos. Kažkokios vidinės psichologinės problemos. Vidurinė, storoji, dėl kurios čia pagrinde viskas buvo padaryta, deda į kelnes ir atsisako naudotis – bent kol kas. Nors tikrai gali, nes kai prispiri ir nepalieki kitos išeities – užlipa. Taigi laiko ir kantrybės klausimas. O mažiausioji, kaip minėjau, problemų niekur nemato.

Komentarai
  1. Parasole parašė:

    Niekaip man rankos nedaeina tokiai laipynei. Rekomenduoju aplink laiptukus ant grindu patiesti kokios kilimines dangos, kad seimos nariai neciuozinetu. Ir minksciau bei maloniau nubildeti bus. Tikrai ivertins ir padekos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.