Į Nidą – už eurą dešimt

Posted: 2021-08-30 in Pezalai
Žymos:, ,

Praėjo treji metai ir viena diena nuo to karto, kai su žmona dviračiais mynėm išilgai Kuršių nerijos. Šiemet tą patį žygį nusprendžiau pakartoti vienaračiu, bet taip pat ir su parmynimu atgal. Buvo visko, blė. Ir kelto bilietas nuo euro iki eurodešitms pabrango.

Anos kelionės įspūdžiai yra aprašyti čia.

Kelionė vienaračiu į Nidą | Vienaratis | Darau, blė

Pirmas dalykas, apie kurį noriu parašyti: prieš trejus metus mano sportinė forma nebuvo labai bloga, po čiuožimo kojos buvo stiprios. Tačiau užpakalis buvo visai nepratęs prie mynimo ir jam buvo sunkiausia. Dabar, kai jau treji metai bėgioju ir beveik tiek pat nuolat minu (o paskutinius metus – vienaratį) – užpakalis kelionę atlaikė puikiausiai. Kojom buvo sudėtingiau.

Taip pat dar noriu iš karto pakalbėti ir apie kelionės nesklandumus. Iš jų buvo daugiausiai vienaračio mėtymas – nieko nuostabaus. Kadangi mano krepšiai su Velcro juostelėmis, tos juostelės grįžtant atgal nuplyšo – trys iš keturių. Turėjau vieną tvirtinimo gumą, su ja apvyniojau pirmąjį nukentėjusį krepšį. Kai nuplyšo antrojo juosta – teko trauktis iš remontinio rinkinio elektriko dirželius, iš jų jungti grandinę ir pritvirtinti krepšį prie bagažinės tokiu būdu.

Suplyšę kelioninio krepšio dirželiai | Vienaratis | Darau, blė

Mindamas į priekį planavau apie 60 km, nes nuo kelto dar norėjau nuvažiuoti į pietinį molą. Deja, šiuo metu jis uždarytas, tad teko apsisukti atgal. Iš viso numyniau 57 km.

Vandens ėmiau 2 litrus, prie Negyvųjų kopų esančiame kioskelyje pasipildžiau dar vienu puslitriniu buteliuku, o Pervalkoj užsukau į tokią skylelę pavadinimu „La Pervalga“, kur išgėriau litrą nealkoholinio alaus. Viešbutį Nidoje pasiekiau su keliais lašais ant dugno, taigi prireikė 3,5 litro skysčių.

Pasimokęs iš anosios kelionės Juodkrantėje sustojau ilgesnei pertraukai su pasimaudymu ir pasideginimu. Buvo labai gerai.

Iš maisto vežiausi tik kelis Snickers. Stengiausi pasiimti visko, kiek įmanoma, minimumą, bet ir to susidarė ne taip jau mažai: maudymosi priemonės, remontinis rinkinukas, vaistinėlė, pakaitiniai drabužiai (triusikas ir maikė), džemperis (jei pasidarytų šalta), apsiaustas nuo lietaus (kad ir kompaktiškas). Na, o buteliai buteliukai užėmė daug vietos ir svorio.

Man taip pat vis nesisekdavo su vienaračiu ir gertuvėmis. Aišku, vėlgi dėl vienaračio mėtymo. Prisitvirtinau gertuvės laikiklį po rankena, kad galėčiau atsigerti nenulipdamas. Aišku, numetus vienaratį ant nosies gertuvė lekia lauk, o plastikinis laikiklis greitai sutrupėjo. Nusipirkau metalinį, bet gertuvės nuo smūgių vis tiek payra. Tad dar nepasiekęs Juodkrantės gertuvės nebeturėjau – nuo smūgio palūžo jos mechanizmas ir pradėjo varvinti vandenį. Jau penkta gertuvė velniop šiemet – neekonomiška.

Ši problema dar neišspręsta. Man turbūt reikia tiesiog nusipirkti pačią paprasčiausią dviratininko gertuvę su čiulptuku, kur nėra judančių ir lūžtančių dalių, t.y. tinkamą grubiam naudojimui.

O kol kas kokiam nors unimaratonui planuoju nusižengti savo principams ir ant vienaračio lipti su CamelBack tipo kuprinuke. Orams vėstant bus mažiau diskomforto dėl kaistančios nugaros. Kadangi ypač laikausi principo nieko neturėti ant savęs važiuojant minama priemone – pats laikas tą principą palaužyti ir per save perlipti.

Po kelionės kitą dieną haikinau po Kuršių neriją, gavosi gal apie 30 km, pasimaudžiau kažkokiam tuščiam pliažo gabale nuklydęs ir apsipirkau provizijos grįžimui.

Grįžti sėdau 5 ryto, kol nelabai karšta. Ir grįžimas atgal būtų buvęs visai sklandus, jei ne tie nuplyšę dirželiai. Vandens, tiesa, pasiėmiau daugiau, nes tokiu metu nėra kur pasipildyti. Į gertuvės vietą tiesiog įstačiau apverstą buteliuką, jis kamšteliu visai užsikabino.

Grįždamas apturėjau atrakciją lenkti plentvolį. Teko gerokai pašūkauti, kol vairuotojas išgirdo ir kiek pasitraukė į šalį:

Plentvolio lenkimas vienaračiu | Vienaratis | Darau, blė

Kas labai įdomu: atstumai nedaug skyrėsi, t.y 57 ir 50 km. Tačiau atgal važiavau anksčiau ryte, nebuvo karšta ir kardio krūvis gavosi per pusę mažesnis (EPOC vienetais Garmino sistemoje). Taip pat pats pastebėjau, kad lekiu gan greitai, t.y. 14-15 km/h, o pulsas vis aerobinėj zonoj. Ir nuovargio tokio nesijautė. Vėjas buvo stiprus, nuo jūros, bet kiek paįstrižas: galbūt ta menka dalis per nugarą irgi padėjo greičiau parminti. Bet labiausiai, manau, įtakojo aplinkos temperatūra.

Po truputį pradedu norėti 36″ vienaračio. Greičiausiai kitiems metams jį susikomplektuosiu. Nereikės viso pilno, tik rėmo su pilnai surinktu ratu. Balnelį ir hidraulinį stabdį persikelsiu. Aišku, tos dalys brangiausios, tad ne kažką baisiai sutaupysiu, bet vis tiek.

Pabaigai, be abejo, vaizdo reportažai.

Kelionė į Nidą – labai ilgas ir su komentarais:

Grįžimas iš Nidos – tik vaizdai, be mano pliurpalų:

Komentarai
  1. Robchiz parašė:

    Pagarba uz toki issuki ir tokios transporto priemones pasirinkima. Del gertuves tai gal variantas: https://www.decathlon.lt/lt/gertuves-talpos-puodeliai/325945-21226-lanksti-begimo-gertuve-250-ml-melyna.html#/demodelsize-132250ml/demodelcolor-8588864?queryID=99344178d54ea78d77909c8d941dd4ea&objectID=4047194 begimui tai tobulas dalykas gal ir vienaratinimui pritaikomas arba hydrapakas kur ultrabegikai naudoja? Beje smagu pati gyvai pamatyti, netiketai toks ramus biciukas ble 🙂

    • Darau, Blė parašė:

      Dėkui už gerą žodį 🙂 Esu tokį daiktą turėjęs, neypač jis man. Vėsesniu oru į kišenę įsimest tai visai ok. Dėl hydrapako tai taip, turiu aš tokį daiktą, tik, kaip minėjau, turiu tokį durną principą ant minamos priemonės kuprinių nedėvėt. Bet būtinai šitą principą pabandysiu pamint ir pažiūrėt, kaip bus. Vasara baigės, šuntančios nugaros sindromas jau kaip ir nebeaktualu. Aktualiau gal papildomi gramai į tarpkojį 😀 Bet vėlgi: galbūt kilogramas-du nieko kritiškai nepakeis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.