Kaip trys programeriai tvorą statė

Posted: 2021-08-06 in Pezalai
Žymos:

Praėjusių metų balandį trys programeriai ėmėsi tvoros statybos. Šiemet galiu patvirtinti, kad tvora pastatyta pakankamai kokybiškai, nes po rimtos žiemos pamatas nesutrūkinėjo, neišsikilnojo ir tvora vis dar tiesi. Tai laikas papasakoti apie šį nuotykį.

Tik, prašau, nesitikėkit instrukcijų su detaliais nurodymais, kaip, ką ir kur padaryti, kad tvora atsistotų 🙂 Aš noriu tik pasidalinti bendru reikalu ir savo „už/prieš“.

Kodėl trys programeriai? Nes aš programeris, kaimynas programeris ir dar vienas gerai betonomešalką valdantis draugas – irgi programeris. Visiškas programerių burbulas, jei taip galima pasakyti.

Beje, o prieš dvejus metus su biškiu irgi stačiau tvorą, bet su kitu kaimynu, neprogrameriu. Su juo tvorą statėm labai paprastai: išsibliovėm benzininiu grąžtu skyles, pripylėm kaimyno maišytos košės, sukišom stulpelius ir viskas. Mano reikalavimas tvorai buvo, kad šunys pro apačią neišlįstų. Kitiems gal svarbiau, kad neperšoktų. Kaimynui dar pasiūliau dylą, kad už segmentus neimsiu jo dalies, jeigu jis man dar vieną tvoros atkarpą padės įsirengt – nes ten kaimynų nėra (na, techniškai tai yra, bet… nėra). Kaimynas pasirašė, o man gavosi labai gerai: ir padėjo, ir dar cymantas bei žvyrius buvo jo. Tad manau, kad neprašoviau 🙂

Ok, o su kaimynu programeriu tvora turėjo būti su pamatu, iš tvorlenčių ir aklina. Tad statybos reikalavimai visai kiti.

Kadangi mane net purto nuo minties apie klojinius ir visas kitas su tuo susijusias nesąmones, pasiūliau rostverką daryti iš pamatinių blokų. Statybininkai apie juos ne visada geros nuomonės, bet man jie labai patrauklūs, nes:

 • Nereikia pirkti lentų/OSB klojiniams (arba bandyti kitaip gauti)
 • Nereikia paskui tų lentų bandyti atsikratyti
 • Nereikia virinti ar raišioti armatūros karkasų, nes ji guldosi į tamtyč padarytus griovelius

Trūkumai:

 • Reikia labai lygiai pasiruošti pagrindą ir tai užima laiko (tik klausimas, ar daugiau, nei klojinius susikalt…)
 • Kai kur nepagavus žingsnio reikia užsiimti figūriniu blokelių pjaustymu

Be abejo, klojinius galima nuomotis, bet tada reikia sparčiai suktis, nes daug kainuoja ta nuoma. Mėgėjams ne visada įmanoma susisukti. Kaimynas atidžiai padarė tyrimą ir nusprendė, kad galim daryti blokinį rostverką. Yessss!

Labai gerai, kad pasiginčiję nusprendėm visgi samdyti ekskavatorių tranšėjai iškasti ir poliams išgręžti, o ne terliotis su kastuvu ir grąžteliu:

Tvoros pamatui iškasta tranšėja su gręžiniais poliams | Darau, blė

Tik kitą rytą galiniame poliuje buvo vandens prisirinkę ir ten plūduriavo paskendęs ežiukas. Nu kaip iš anekdoto: ėjo ežiukas, pamatė gręžinį su vandeniu ir nusprendė įšokti. Durnas ežiukas, blė. Kol jį išgriebėm ir palaidojom…

Dar buvom išsinuomoję lazerį lygiams nusiimti, prieš tai susitarę, su kuo lyginsimės pamatą. O po to viskas banaliai: maišėm košę, pylėm į duobes, dėjom kartonines tūtas, kišom armatūrą sujungimui su rostverku ir kišom stulpus šniūrus išsitempę.

Tūtas labai gerai pjaustyti rankiniu kreiziuku:

Rankiniu kreiziuku supjautos kartoninės tūtos | Darau, blė

Su šniūrais biškį prašovėm, vėliau paaiškėjo. Išsitempėm viršuj, o ne apačioj (kaip reikėtų), tad šniūras išlinko ir ties tvoros viduriu stulpai gavosi kiek žemėliau. Chuijnia, nežinant ir nesimato, o aš jau seniai nepastebiu 🙂

Su rostverku buvo kiek daugiau terliojimosi, nes pradžiai lyginomės smėliuką, ant jo klojom putplastį ir šliaužiojom su gulsčiuku. Šitą darbą geriau darė kaimynas, tad aš daugiau painiojausi aplinkui ir tipo morališkai palaikiau. Kai putplastis buvo išlygintas, kaimynas nupirko normalaus statybinio šniūro, ištempė ir tada pradėjom dėlioti blokelius, guldyti į juos armatūrą ir raišioti.

Raišiojimui nusipirkau tokį va įrankį, kuris labai pagelbėjo:

Smarkiai rekomenduoju.

Kai atėjo rostverko betonavimo diena, kaimynas išnuomojo Makita vibratorių, kuris padeda betonui subėgti gilyn. Be jo būtumėm užsiknisę, konkrečiai. Tiesa, statybininkai sako, kad su tuo vibratorium reikia atsargiai, gali suskaldyti blokelius. Bet mums viskas baigėsi sėkmingai, košė sutekėjo, aš paskui užsiėmiau viršaus užlaižymu. Tik reikėjo daugiau laistyti, kai kur košė pasėdo ir patrūkinėjo.

Tad nepaisant ilgo terliojimosi su pagrindo išlyginimu (kuris turi būti praktiškai precizinis), visi kiti darbai su blokelių rostverku ėjosi tikrai sparčiai ir nesudėtingai. Armatūra guldoma į griovelius, suraišiojama. Neturėdamas geresnio įrankio iš polių išlindusią armatūrą lanksčiau su didėlesniu santechniniu raktu. O ką daryt?

Kai armatūra guli, košę pilti ir vibruoti, daugiau nieko. Maišėm su žaisline maišykle, kuri į paprastą rozetę jungiama, net ne trifazė. Kolega programeris, kuris moka maišyti košę, tuo ir užsiėmė, o mudu su kaimynu lakstėm su točkėm ir pilstėm bei su vibratorium birbinomės.

Tvorlentes užsisakėm lenkiškas ir ne surinktais segmentais, o sukimui vietoje. Tad dar užsisakėm po du skersinius vienam gabalui ir atitinkamą kiekį tvorlenčių, kad jos prasilenktų viena už kitos.

Tiesa, man susisukus savo pusę paskui teko persukti. Blogai pagavau žingsnį. 2000 varžtukų, blė. Ir skersinius iš naujo užsakiau, plius dar geresnių ilgių, nes ne visur tobulai stulpus sudėliojom, o vietų nebuvo palikta kažkokiam laisvumui. Na, bet šitą etapą irgi įveikėm ir tvora stovi:

Iš tvorlenčių sukonstruota tvora | Darau, blė

Čia mano nuotrauka skelbimui, kad atiduodu krūvą kelio bortų. Nelabai man jų reikėjo, bet atsirado žmogus, kuris atlėkė ir susirinko sėkmingai.

Tai va taip. Pastatėm, pataisėm bugus ir turim 33 metrus rudos tvoros. Turim dar 33 metrus kitokio atspalvio rudos tvoros. Ir apie 67 metrus žalios segmentinės 😀

Kaip sakė vienas draugas, geriausia nusipirkti kažkur sklypą pačiam pirmam, pasistatyti tvorą, kokios nori, o paskui jau užsiimti statybom. Atsiradusiems kaimynams fakju, nepatinka tvora, eik kito sklypo pirkt 😀 Na, bet taip tvoros kainos nepasidalinsi. Ale tartis nereikia. Priklauso, kas labiau prie dūšios. Man asmeniškai prie dūšios paprasčiausia segmentinė tvora, bile iki žemės būtų.

Komentarai
 1. Simas parašė:

  Kiek laiko užtruko tų 33 metrų statyba? Blokelių paskui nearmavote? Tvoros lentos medinės? Žinau, klausimų lavina, bet kaip programeriui, man labai patiko toks optimalus tvoros variantas.

 2. Rimas parašė:

  Tai kur finalinio deliverio fotkės, blė…?

 3. Remigijus parašė:

  Mano pagrindinis klausimas būtų: kam tiek kruštis (atsiprašant) trims dideliems protams kai galima kažkam sumokėti ir jie padarytų, nesuprantu 🙂 Programeriai gi uždirba, ne taupyme turbūt čia esmė?

  • Darau, Blė parašė:

   Labai primityviai mąstote, gerbiamasai. Yra daug faktorių ir sutaupymas – tik vienas iš jų. Kadangi protai dideli, jie lengvai įsidarbina lengvos (t.y. šiuo atveju statybinės) specializacijos rolėje. Yra dar toks dalykas, kaip savęs tobulinimas įvairiose srityse. Šių dienų rykštė yra žmonių siauros specializacijos ir tas pasijunta kintant profesijų poreikiams. Aš nemanau, aišku, kad programuotojų greitai nereikės, bet mano idealus vyras yra „new renaissance“ tipo, t.y. toks, kuris sugeba savimi pasirūpinti: pats nusiskusti, apsikirpti, tvorą pasistatyti, dviratį ar vienaratį susirinkti/susiremontuoti ir panašiai. Man tas tvoros statymas buvo ne krušimasis, anot tamstos, o nauja ir įdomi patirtis, dar vienas skill’as į mano jau ganėtinai didelį krepšį. Plius užaugau amatininkų aplinkoje, man tai patinka, aš daug ką darau, blė, ne dėl to, kad negalėčiau sumokėti, o todėl, kad noriu. Plius, manau, kad sugebu pinigus investuoti įdomiau, nei tiesiog kažkam atiduoti. Ir, prie viso to, nesijaučiu sugaišęs laiką – tai buvo smagu ir įdomu!

   Tuo tarpu man visai neįdomu ir nesmagu rūpintis automobiliais, todėl tepalų pats nekeičiu. Pilu kurą, skystį langams valyti ir įpučiu oro – viskas. Nes man neįdomu ir automobiliai nepatinka, naudojuosi iš būtinybės. Tai va šitaip va 🙂

   • Kazys parašė:

    Kuklia mano nuomone, tikras vyras turi daug ką sugebėti ir išmanyti. Tai, kas teikia malonumą ar įdomu – daryti pats, tuo labiau, kad veiklos pakeitimas – savotiškas poilsis. Samdomo darbą irgi reikia išmanyti geriau uż jį patį, kad apsisaugoti nuo nesąžiningo ar šiknarankio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.