Wok the Qazan!

Posted: 2021-05-03 in Valgymas
Žymos:, , , ,

Plovas, troškinys, guliašas, sumalakas, šorba, basma… ko tik tie žmonės kazanuose neruošia. Universalus tai rakandas visokiems dalykams.

Ir visa tai yra niekai!

Niekas man taip puikiai nesigavo ir taip labai nenudžiugino, kaip pats banaliausias kiniškas wokas! Kaip žinote (ar nežinote), wokui ruošti reikia didelės kaitros, kad viskas gerai čirškintųsi. Daugumos žmonių namuose net ir didžiausia dujinės viryklės skylė yra nepajėgi tiek kaitros suteikti, kad wokas namuose būtų puikiai paruoštas – juo labiau ketaus inde.

Užtat aš esu ypačiai dėkingas KETAUS.LT (UAB „Milijonas plius“) už padovanotą kazaną! Ta prasme, rimtai. Čia jau ne dėl to, kad bandau tesėti pažadą už dovaną parašyti teksto, o nuoširdžiai žmogiškai – gavau žaisliuką, kuriam radau konkrečiai sau geriausią pritaikymą.

Plius woku labai džiaugiasi visa šeima, nes esam jo mėgėjai. Sudie dabar toms užeigėlėms, iš kurių imdavome woką išsinešimui. Dukra po pirmo bandymo įvertino ir pareiškė, kad namuose ruoštas wokas geresnis.

Tai turbūt galiu prie šito įrašo dėti ir „Nirvanos“ žymę – nes atradau savo wok nirvaną, blė.

Pirmas mūsų wokas buvo vegetariškas. Ne dėl to, kad būtumėm kokie nors plokščiažemininkai, o tiesiog mėsa buvo pasibaigus, bet buvo viso kito:

Ingredientai daržoviniam wok patiekalui kazane | Receptai | Darau, blė

Bet kuriame didesniame prekybos centre rasite wokui tinkamų nūdlų, t.y. tokių makaronų:

Udon ir kiaušininiai makaronai wokui | Receptai | Darau, blė

Su makaronais yra kelios gudrybės. Jei ruošiate maistą dviese, vienas čirškina daržoves ir mėsą, o kitas verda makaronus ir juos atneša čirškinimo pabaigai. Jie paruošiami greitai, 5 minutės virimo, taigi 6-7 minutės su vandens užvirinimu. Jei ruošiate vienas – išvirkite makaronus, nukoškite ir būtinai perplaukite šaltu vandeniu – kitaip jie sulips. Ir uždenkite nešdamiesi į lauką prie kazano – kad neapdžiūtų.

Kuriam kamado, krosnelę ar tiesiog laužą kazanui. Aš užkūriau kamado ir pasidžiaugiau nauju termometru:

Kaistantis kamado | Receptai | Darau, blė

Anglių galima dėti daug – pilną ugniadėžę. Kazaną įdėti, kai anglys bus įsidegę. Konkrečiai kamado įkūrimui net nebūtina uždengti – nebent vėjuota.

Anglys isidegė, kazanas apatinėj padėty:

Kazanas įdėtas į kamado kepsninę | Receptai | Darau, blė

Kišam cukinijos gabaliuką patikrinimui, ar jau aliejus tinkamas čirškinimui:

Kazane kaistantis aliejus | Receptai | Darau, blė

Nors geriausia palaukti dūmelio, kaip ir plovo gamyboj. O tada prasideda čirškinimas:

Daržovių čirškinimas wok patiekalui kazane | Receptas | Darau, blė

Su čirškinimu yra taip. Daržoves ir mėsą reikia čirškinti atskirai. Geriausia pirma mėsą, nes jos būna proporcingai mažiau. Po to čirškintą mėsą reikia išgriebti – tik ne į tą patį dubenėlį, kuriame ji žalia buvo 🙂 Iš daržovių pirmiausia dėti svogūnus su paprika, o brokolius irba cukiniją – kai anie jau apkepę.

Pirmą kartą kepdamas dar pabandžiau įkaitusį kazaną iškelti aukščiau, ant antrojo žiedo. Bet vėliau įsitikinau, kad to nereikia – galima drąsiai palikti pirmame lygyje, prie pat anglių.

Žmona atėjo, sako, vajetaus, kvapas – kaip tikro street foodo Azijoj! Nu ir tikrai 🙂

Daržovės apkepa, sudedam atgal mėsą (jei turim), verčiam makaronus ir supilam padažą:

Wok patiekalas ruošiamas kazane | Receptai | Darau, blė

Padažo yra visokio pirkti, mums kažkaip labiausiai prie dūšios austrių padažas. Taip pat jo visai lengva pasidaryti iš sojos padažo, ryžių acto, trupučio laimo ir spausto česnako – gūgtelėkit, tikrai rasit receptų.

Viskas, galima valgyti:

Kazane paruoštas wok patiekalas | Receptai | Darau, blė

Kas gerai su woku? Ogi tai, kad tai yra greitas gatvės maistas – instant gratification. Ilgiausiai čia užtrunka ugnies užkūrimas, o čirškinimas ir makaronai – baikė. Užtrunka, tiesa, viską susimulkinti, bet galima įsigyti specialų daržovių smulkintuvą ar pjaustymo šiaudeliais priedą kombainui. Kadangi patiekalas labai greitas, tai per šį nuostabų vaslandį ir vasgužę lauke nesustirdavome, o po to jį labai malonu šiltai viduje valgyti.

Tad kazanas gerai, bet wokas kazane – dar geriau. Mūsų šeimai šis patiekalas namuose yra visiškas atradimas ir džiugesys, tapęs jau tradicija ir ritualu. Tad jeigu jums ten visokie plovai ir troškiniai yra meh, bet patinka čirškintas kiniškas maistas – marš į ketaus.lt pirkti kazano būtent tam!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.