Visiškai netikėtai: kazanas!

Posted: 2021-03-11 in Darbeliai, Valgymas
Žymos:

Šie metai man prasidėjo gan audringai. Daug visokių pokyčių, bet net du stambūs – kulinarijos srityje. Be to, beveik nepriklausomai nuo manęs paties. Jei taip ir toliau, bijau įsivaizduoti, kuo šie metai baigsis.

Pirmiausia tai savo gimtadieniui nuo žmonos gavau kamado kepsninę. Nors teisingiau tą daiktą būtų vadinti krosnimi, man regis. Aš pats apie kamado praktiškai negalvojau. Na, bet jei žmona nusprendė, vadinasi – reikia.

Kai kamado atkeliavo, pradėjom austi mintis ir ką dar galima su juo nuveikti. Ir, be abejo, tai turėjo būti ir kazanas, nes vėlgi mano žmona labai svajoja apie teisingai pagamintą plovą, guliašą ar gal netgi burgundišką troškinį. Tačiau su kazanu neskubėjom. Aš žmogus su vidine disciplina, jei noriu krūvos daiktų, susiplanuoju juos į ateitį: tą iš tos algos, aną iš dar kitos ir pan. Tad kazano artimiausiuose biudžetuose numatyta nebuvo.

Ir labai gerai. Nes mano blogas ir gebėjimas rašyti tekstą kartais atsiperka. Su manimi susisiekė KETAUS.LT (UAB „Milijonas plius“) atstovas ir išreiškė pageidavimą būti pareklamuotas mano bloge. Kadangi kaip tik planavau įsigyti kazaną, tai taip ir pasakiau: visai norėčiau šito va. O ketaus.lt paėmė reikalą iškart už ragų ir per kelias dienas man į namus atkeliavo didelė ir sunki, blė, dėžė:

Kazanas iš https://ketaus.lt parduotuvės | Darau, blė

Viduje, kaip ir tikėjausi, 8 litrų talpos kazanas su ketaus dangčiu, kurį galima naudoti ir kaip keptuvę. Tačiau dar dėžėje radau ir didelį kiaurasamtį, kuris man tikrai pagelbės kazane vartaliojant kepamą maistą:

Kazanas iš https://ketaus.lt parduotuvės | Darau, blė

Bet tuo staigmenos nesibaigė. Pakėlęs kazano dangtį viduje radau dar dvi metalines šveitimo kempinėles ir mažą ketaus keptuvytę:

Kazanas iš https://ketaus.lt parduotuvės | Darau, blė

Didelis ačiū ketaus.lt už šituos bonusus. Tiesa, maža problema: neįsivaizduoju, ką tokioj mažoj keptuvytėj galima kepti 😀 Mano šeimoj nebėra tokių narių, kuriems užtektų vieno kiaušinio kiaušinienės. Pakepinti kokiems svogūnams ir morkoms taip pat mažoka. Net anguso nugarinės nuopjova nelabai tilptų. Na, bet gal kai yra daiktas, atsiras ir panaudojimas. Nors panašaus dydžio keptuvytę jau turiu senokai, bet dar nebuvau sugalvojęs, ką su ja daryt. Gal dvi keptuvytės ir kamado į kažką susikombinuos ateityje.

Kazanas iš https://ketaus.lt parduotuvės | Darau, blė

Iš kazano aprašymo ketaus.lt parduotuvėje man nebuvo aišku, ar jis jau paruoštas naudojimui, ar dar jį reikia apdoroti. Atstovas į mano klausimą apie tai atrašė detaliau, nei tikėjausi, davė savo telefono numerį ir prisakė skambinti, jei bus kokių klausimų. Gerbiamieji, jei jūs su visais klientais taip dirbate, tai tikrai žavu ir profesionalu. Tikiuosi, kad taip ir yra.

Atsakymas į mano klausimą buvo toks: kazaną išdeginti, kol nustos rūkti, o po to prausti, tepti aliejumi ir kaitinti apie 200 laipsnių orkaitėj (arba kur kitur). Ko ir buvo galima tikėtis ir kas yra visiškai normalu su ketaus indais.

Nieko nelaukęs užkūriau kamado ir įmečiau kazaną ten išdegti ir išrūkti:

Kazanas iš https://ketaus.lt parduotuvės | Darau, blė

Baisiai džiaugiuosi, kad turiu nuosavą lauko gabalą ir kamado – nereikia namų rūkyti. Lauke dar kaip tik pasitaikė stiprus vėjas, gerai įkūrė anglis ir gerai išnešiojo dūmus.

Po to leidau atvėsti, išploviau su muilu, ištryniau aliejumi ir apverstą įdėjau į tą patį kamado, tik jau žemesnėje temperatūroje, tegu dorojasi:

Kazanas iš https://ketaus.lt parduotuvės | Darau, blė

Detaliau apie visą procesą papasakosiu kitą kartą, nors jis panašus į ketaus keptuvės paruošimą.

Komentarai
  1. Kazys parašė:

    Geri daiGtai gerose rankose! 👏👏👍

  2. Paluknys parašė:

    Oho, jau rimtas influencerisesate jei nemokamai daiktus siuntinėja firmos, žiūrėkite netrukus ir kokią Hondą žoliapjovę gausite pasinaudoti metus laiko.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.