Amy Morin – Ko nedaro stiprūs tėvai

Posted: 2021-02-08 in Pezalai
Žymos:, ,
Knyga: Amy Morin – Ko nedaro stiprūs tėvai | Darau, blė

Kaip apie šitą knygą sakė mano išmintigoji žmona – pavadinimas iš pirmo žvilgsnio clickbaitinis ir tuo pačiu kiek atstumiantis, bet turiu pripažinti, kad šiuo atveju jis yra visiškai tikslus. Knyga pilnai atitinka savo pavadinimą, yra joje trylika „nedarymų“ ir apie kiekvieną išvystyta tema.

Senokai skaičiau kažką apie auklėjimą ir jau nemažai metų nepildžiau savo „Tėvų bibliotekos“ skilties. Užtat panorėjau kuo greičiau pasidalinti šios knygos apžvalga, nelaukdamas kitų metų. Ši knyga verta atskiro įrašo.

Didžiai įvertinau šią knygą už tai, kad ji yra be trečdalio pezalų, blevyzgų ir viliojimų: uoj, kaip čia mes išsiaiškinom; uoj, kaip ir jūs tuoj sužinosit; uoj, dar biškį palaukit, dar reikia keturioliktos įžangos, nu bet jau tuoj tuoj viską sužinosit ir bus jums baisiai gerai.

Pradžioj – trumpas autorės prisistatymas, paskui iškart pirmas skyrius ir iškart tiesiai šviesiai prie reikalo su situacijomis, sprendimais, palyginimais ir tips&tricks. Koncentratas stačiai, sakyčiau.

Kiekvienas skyrius labai nuoseklus, sudėliotas tokia pačia tvarka. Tad jei norite turėti knygą po ranka, bet kada atsivertę turinį ir atitinkamą skyrių per kelis puslapius rasite tai, ko jums reikia: temos nagrinėjimo ar priminimų checklist’o. Kiekvieno skyriaus pavadinimas yra konkretus to, ko nedaro stiprūs tėvai, įvardijimas. Tada pateikiama situacija ir jos trumpas nagrinėjimas bei to nagrinėjimo koncentruotas punktinis sąrašas. Tada daugiau pavyzdžių, dažniausiai iš autorės praktikos, kurie specialiai parinkti gan kraštutiniai (tai taip pat pabrėžiant). Vėlgi galimi situacijos sprendimai ir sėkmės kriterijai. Na ir pabaigai visada užtvirtinimo sąrašai: ką daryti ir ko nedaryti.

Knygoje aptariamas vaikų amžiaus spektras platus, kiekviename skyriuje išskiriami skirtingi auklėjimo metodai, veiksmų taktika ir pavyzdžiai pagal tarpsnius: ikimokyklinukai, mokiniai, paaugliai.

Man taip pat patiko, kad šioje knygoje nėra jokių sąsajų su religija, kuri teršia daugybę net ir neblogų amerikietiškų savipagalbos ir savišvietos knygų. Yra tik vienas su religija susijęs pavyzdys, kuris adekvatus ir atitinka knygos turinio prasmę.

Tad visiems tėvams, kurie nori būti tvirti savo būdu ir užauginti tvirtus bei savimi pasitikinčius žmones, puiki knyga. Laiko irgi sugaišite, mano galva, gerokai mažiau, nei skaitydami daugybę kitų labiau beletristinių knygų. Taip pat nesvarbu, kokio amžiaus jūsų vaikai: ši knyga pravers bet kuriame tarpsnyje.

Komentarai
  1. Romas parašė:

    Šios knygos neskaičiau, jos komentuoti negaliu, reikės kada gal bent perverst. Bet iš principo – labai abejoju amerikonų auklėjimo principais. Ypač po prieš kelis metus kilusiu tokiu nedideliu skandalu kai vienas garbus asmuo, pagal kurio knygą beveik visa Amerika 50 metų augino vaikus, paskelbė, jog jo ta knygą buvo pats blogiausias dalykas jo padarytas gyvenime. Švedijoj paplitę metodai taip pat nežavi.

    • Darau, Blė parašė:

      Aha, šitą atvejį turbūt visi žino. Bet konkrečiai šita knyga man labai patiko, dėl to ir rekomenduoju 🙂 Galų gale, kartais užtenka gerų minčių pasirankioti nebūtinai su viskuo 100% pačiam sutinkant.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.