Kokie, blė, žiebtuvėliai?

Posted: 2021-02-04 in Pezalai
Žymos:,

Kaip nuolatiniai skaitytojai žino, esame krosnelinė/židininė šeimynėlė. Mūsų špižinė buržuika tarnauja normaliai, o ne už žvakių lentynėlę šventėms. Šiemet nejungėm „centrinio“ iki gruodžio vidurio, užteko malkutėmis irgi briketais pasikepinti. Esam atidirbę ir savo įprastą jos užkrovimą ir užkūrimą. Bet va, moterys šeimoje skųsdavosi, kad žiebtuvėlis uždegimui yra šūdinas. Nusipirkom naujesnį, veikė kiek geriau, bet dujoms artėjant į pabaigą irgi užsiožiuodavo.

Ir štai mano išmintingoji žmona vieną dieną sako: aš sumokėsiu tiek, kiek reikės, bet nusiperkam ką nors kokybiško.

Aš dėl to labai nesiginčijau, nes erzino ir mane tie žiebtuvėliai. Dukra jau pakankamai didelė, kad paprašyta krosnelę išvalytų ir užkurtų, bet dar per maža, kad rankose būtų pakankamai jėgos tiems įprastiems dujiniams žiebtuvėliams įžiebti. Jei užtektų iš pirmo karto, tai gal ir ok, bet kai reikia kelis kartus pamaigyt ir išlaikyt – nekomforts.

Mano tyrimas baigėsi gan greitai, nes prisiminiau, kad namie turiu iš Amerikės parsivežtą elektrinį žiebtuvėlį:

Elektrinis USB įkraunamas žiebtuvėlis | Darau, blė

Dzingtelėjo mintis: reik išbandyt ant uždegimo kubelio ir jei veiks – ieškot internetuose elektrinių žiebtuvėlių židiniams/griliams!

Bandymas pavyko, o internetai labai greitai davė atsakymą. Nusprendžiau užsisakyti du žiebtuvėliu, skirtingų gamintojų. Ir štai geroji Amazonė atsiuntė juos:

Elektrinių židinio žiebtuvėlių dėžutės | Darau, blė

Štai visas mūsų žiebtuvėlių parkas, įskaitant ir senuosius dujinius:

Dujiniai ir elektriniai židinio/grilio žiebtuvėliai | Darau, blė

Naujieji žiebtuvėliai yra šie:

 • RONXS Electric Arc Lighter (juodas)
 • Johgee 360° Rotatable Arc Lighter (mėlynas)

Už abu su siuntimu sumokėjau €33,64, kas yra visai padoru už gerą daiktą (jei gerą).

Elektriniai žiebtuvėliai sukuria elektros lanką, kuriuo galima kažką uždegti:

Elektrinio žiebtuvėlio kuriamas elektrinis lankas | Darau, blė

Dar labai didelis privalumas, kad kai šitas elektrinis žiebtuvėlis išsikrauna, bet kuris šeimos narys gali jį prijungti prie Micro USB kroviklio ir pakrauti. Dujomis užpildyti žiebtuvėlius galiu tik aš – nelygybė ir apribojimas.

Vieno įkrovimo pakanka savaitei ir dar porai dienų, tas visai liuks. Kartoninį uždegimo kubelį reikia ilgokai pačirškinti, bet ir su dujiniu jie taip gerai neužsidega. Tiksliau, dabar turim tokių užsipirkę, kurie neypač gerai užsidega. Matyt, mažai naftos impregnate buvo. Smagiausiai žiebiasi spiritiniai, bet, blė, kaip nuo jų viskas smirda… tai ne variants.

Be abejo, pora savaičių naudojimo yra dar nedaug. Man visiškai neaišku, kaip laikys tų žiebtuvėlių elektrodai, nes išlydis juos turėtų irgi veikti. Beje, vieno iš jų komplekte buvo ir šepetukas įdėtas pavalymui.

Tad kol kas rekomenduoju, o po metų kitų pasimatys.

Komentarai
 1. eenamas parašė:

  Krosnies neturiu, bet kai reikia šašlykinę užkurti, tai su šitokio tipo https://www.irankiusostine.lt/contents/en-us/p8541_dujine_lempa_litavimo.html prietaisu net ir be smulkesnių žabelių malkas uždegu :). Pamačiau kažkada pas vieną draugą, kuris taip įkūrinėjo, sekančią dieną jau ir pas mane ji buvo :).

  • eenamas parašė:

   Tiesa, ji labai greitai nustojo dirbti po įsigijimo, nesupratau kodėl, vienas nusimanantis draugas išrinko, išvalė degiklį, kuris pardavimo metu greičiausiai jau buvo nešvarus, ir dabar jau be problemų dirba gana ilgą laiką.

  • Darau, Blė parašė:

   Aha, mes irgi turim tokį, tik dar galingesnį įnagį, kuris čekyje buvo įvardytas kaip „dujinis suvirinimo prietaisas“. Bet jis didelis ir su tam tikru baimės faktorium.

 2. Naktis parašė:

  Ir aš advento laikotarpiui (židinio neturime, bet daug žvakių žiemos vakarais sunaudoju 🙂 )tokį isigijau! Labai super super geras daiktas(ypač toks pakrovimas)!

 3. antanian parašė:

  Kiek metų vaikui? Mano dukros naudoja paprastą dujinį ir degtukus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.