Po dienos be elektros

Posted: 2021-01-28 in Pezalai
Žymos:,

Pasirodo, įsivaizdavimas, kad esi pasiruošęs dienai be elektros ir lieka tik įsivaizdavimu. Šiuomi pareiškiu, kad toli gražu ne viską suprantu apie visokius UPS’us ir kitus dalykus. Ir tai biškį užknisa. Todėl iš anksto prašau salės pagalbos – t.y. išsamių komentarų iš tų, kurie apie visokias atsargines elektros sistemas nusimano. Tik nereikia pasiūlymų generatoriui 🙂

Taigi lentynoje stovi UPS’as. Tipo geras ir tipo kokybiškas. Maksimali invertavimo galia iki 500 W, bet man ir 100 W nereikėjo. Akumuliatorius 40 Ah, taigi bent 400 Wh galėjo parūpinti. Tad su visokiais nuostoliais 3-4 valandos turėjo gautis be problemų, gal ir visos 6.

Kemot UPS ir akumuliatorius lentynoje | Darau, blė

Taigi sėdim sau, UPS’as tiekia elektrą. Per valandą nė viena akumuliatoriaus padala ekranėlyje nenukrito. Patyliukais džiaugiuosi.

Staiga UPS’as pradeda mirksėt ir žviegt, visos akumuliatoriaus padalos jau dingę ir raudonai žybsi. Pyst ir išsijungia. WTF?

Deja, galvot ir ieškot WTF nėra kada. Dukrai reikia mokytis, internetas tam kartui dingęs. Jungiu antrą UPS’ą, mėgėjišką tokį:

FPS UPS ant palangės | Darau, blė

Šitame yra du akumuliatoriai po 9 Ah sujungti nuosekliai. Koks 150 Wh su nuostoliais. Greitai perjungiu internetą ir žmonos kompą. Šitas UPS’as, kaip matote, irgi turi akumuliatoriaus padalas. Likę trys iš keturių.

Šito UPS’o trūkumas – pypsėjimas kas kelias sekundes ir gan įkyriai. Žmona pasiryžus kentėti.

Po trijų valandų UPS’as turi tik vieną akumuliatoriaus padalą ir pradeda pypsėti tankiai – kas sekundę. Jau užknisa. Ant ilgo ilgintuvo nešu toli į koridorių, bet jau reikia galvot atsarginį planą.

Atsarginio plano variantai du: senas 300 W automobilinis inverteris nuo didžiojo UPS’o akumuliatoriaus tiesiai, arba nuo kieme užvestos mašinos. Pasimatuoju akumuliatoriaus įtampą – nu dar normali, 12,5 V, o jis gilios iškrovos, tai gali sau dar dirbti. Prijungiu inverterį prie didelio akumo, namuose tyla ir ramybė. Tik su voltmetru kas pusvalandį pasimatuoju įtampą. Per dar dvi valandas tenukrito 0,15 V.

Kaimynas didelių UPS’ų neturi, jis iš karto nuo dyzelinio Volvo V70 pasijungė inverterį ir paliko mašiną bezdėti kieme – visiškas dyzgeneratorius 😀

Tai va, gerbiamieji, aš nesupratau, kas su tuo mano dideliu UPS’u yra. Aš iš jo tikėjausi, kad jei jau yra akumuliatoriaus indikatorius, tai tos padalos po vieną ir kris – kaip kad darė mažasis FSP UPS’as. Ir man atrodo, kad kažkada tokį kritimą po padalą mačiau. Tad kodėl dabar, kai to reikėjo labiausiai, buvo kitaip?

Iš pradžių net pagalvojau, kad gal tas UPS’as yra 500 W, tai jis tiek ir srebia iš akumuliatoriaus ir generuoja 500 W nepriklausomai nuo apkrovos. Bet jis turi ir apkrovos indikatorių – nemanau, kad būtų ant tiek bukas.

Antra versija – didysis akumas per nepilnus metus visgi pavargo ir jo įtampa gal nukrito per greitai. Nepriklausomai nuo to, kad jis visgi po to inverterį maitino visai normaliai. NEŽINAU!

Bet kokiu atveju, jeigu būtų vėl panašus atvejis, iš karto kirsčiau lauk visus UPS’us ir jungčiau ant akumuliatoriaus inverterį. Pats patikimiausias metodas šiuo atveju. FSP UPS’as irgi pasirodė normaliai, nenuvylė, tik kad jo tempimo laikas nėra stebuklingas.

Jei kas nors nusimanote apie šiuos dalykus, nepatingėkite, pasidalinkite komentaruose kuo išsamiau. Būčiau labai dėkingas. Manau, ir kitų dėkingų atsirastų. Ačiū iš anksto! Išskyrus pasiūlymus apie generatorius 🙂

Komentarai
 1. Algis parašė:

  Visi tokie upsai skirti tik spet saugiai susivyniot meškeres, ishsisaugot duomenis ir išjungt, jie nepritaikyti ilgam darbui, kitas dalykas, kad jie nieko nenutuokia kiek realiai energijos yra akumuliatoriuje, pagal itampa to padaryt neįmanoma, vienintelis būdas padaryt pilna cikla, kurio metu jie pasitikslina keik prie tokios apkrovos pavyko pradirbti, kol akumo įtampa pasiekė kritinę… ir tai pamatuotas rezultatas dažnai neatitinka realybes, papypsejes jis dažnai nusminga anksčiau nei tikėta.

  Pats naudoju APC smartUPS 750, pakoregavau, kad veiktu baterijos įtampų diapazone 18…24v ir pajungiau 6s 5kWh teslos modulį, idėjau ventiliatorių. išėmiau pypsala.

  Net ir nekraunamas iki galo, toks akumas darbo vietą, interneto visus irenginius, katilinę jau atlaike kelis sykius po 4..5 val ir pagal celių įtampą manau laikytu kokia 12 val

 2. Dovydas parašė:

  Aš toli gražu ne žinovas batareikose, bet marketingistai Ah parašo dažniausia pagal C20. tavo atveju tuos 40Ah tu gautum, jei 40Ah / 20h = 2A, t.y. 20h siurbtum 2A. esu matęs ir C100, kad krūtai talpa atrodytų 🙂
  tada tavo batareikos pdf’e yra piešinukas Terminal Volt and Discharge Time:

  Click to access dow01436265556-910175.pdf


  tai jei tu čiulpei 100W, tai bus ~10A iš akumo, tai 0,25C. tai pagal tą piešinuką turėjai ~3h iki nukris iki 10V. vienok tos batareikos talpa yra 30Ah prie tokios srovelės. bet gal ta batareika ne šviežiausia ar daugiau A čiulpei ir tas staigesnis kritimas prasidėjo ankščiau, na o ups’ui suveikė koks nors low voltage saugiklis (tarkim koks 10,5V jam jau nepriimtina pasirodė, o gal blogai voltas pasimatavo, nes koks nors varžu daliklis netikslus, gal laidukai per ploni ar kontaktas blogas, tai daugiau krito voltu šiek tiek…) ir atsijungė. na o ano inverterio tas ‘low voltage’ gal žemiau ir dėl to kantriau iščiulpė akumo syvus 🙂 tie 12,5V minėti su apkrova buvo matuoti?

 3. Dovydas parašė:

  beje, būna dabar nedidelių ir gana tylių generatorių, kad gali į bagažinę įsidėt kur nors keliaudamas pakempingaut, o ir namie blackouto atveju padeda 🙂

 4. Miegapele parašė:

  Na tam reikalui turiu parasciausia dyzel generatoriu. Kai dingsta lektra atsijungiu nuo tiklo ir didelius edikus atjungiu (ala sildyma ir pan) o tada generatoriu i namo tinkla. Tiesa generatoriu paturbinau. idejau apauga nuo daznio nuplaukimu, over ir under voltage bei voltmetrus ir ampermetrus visom fazem.

 5. eenamas parašė:

  pirmiausiai užkliuvo akumuliatoriaus talpos skaičiavimas „Akumuliatorius 40 Ah, taigi bent 400 Wh galėjo parūpinti.“ 40Ah*12V=480Wh bet švininio akumuliatoriaus eksploatacijos metu rekomenduojama iškrauti tik iki 70% (tavo akumo atveju 144Wh) taip nepadarant jokios žalos akumuliatoriui ir jo eksploatacinės savybės atitinka gamintojo deklaruotas, tame tarpe ir ilgaamžiškumas, trumpais momentais nerekomenduojama iškrauti daugiau kaip 50% (tavo akumo atveju 240 Wh), nes tai jau žaloja akumuliatorių, trumpina jo tarnavimo laiką, bet bent jau po tokios iškrovos akumuliatoriaus talpa, jei akumuliatorius po tokios iškrovos labai greitai pilnai pakraunamas, nelabai įtakojama, kas kritiniais atvejais kaip tavo, galima sakyti, jog daleistina ir įtariu tas didysis UPS`as ant tokios maksimalios iškrovos ir buvo sureguliuotas, neleisdamas akumuliatorių iškrauti labiau. Bet vat kritinės iškrovos iki 20% ((tavo akumo atveju 384Wh) labai stipriai žaloja akumuliatorių. Po tokios iškrovos ne tik kad sutrumpinam akumuliatoriaus tarnavimo laiką, bet ir atsistato ne pilna akumuliatoriaus talpa, ką greičiausiai ir pasiekiai, kai akumuliatorių pajungei per automobilinį inverterį.

  Tai sakyčiau pagrindinė švininių akumuliatorių problema. Dar viena problema, kad iškraudinėjant didesnėmis srovėmis kaip kad tu iškraudinėjai, labai stipriai sumažina akumuliatoriaus talpą, o dar primetus aukščiau nurodytas maksimalias iškraunamus dydžius, tokios talpos akumuliatorių daro per mažą taviems poreikiams. Galima buvo bandyti nuo pat pradžių dar ir savo automobilio akumuliatorių nuimti pastatyti tandeme su turėtu, kad vartojama galia akumuliatoriaus talpos atžvilgiu būtų mažesnė, kas leistų išnaudoti akumuliatoriaus talpą, be talpos kritimo intensyviau iškraunant.

  Na čia ne iš praktikos šios žinios, planavau akumuliatorių pirkti sau, bet kai pradėjau labiau domėtis, supratau, kad su švininiais reikia labai daug $ kad bent kažką iš jų išpešti. Realiai nori iš tos talpos, kuri deklaruota turėti vos ne viską, net ir tokių mažų talpų atveju, kaip tavo (40Ah) reikia žiūrėti į LičioJonų akumuliatorius, ir tiktai.

  Kas dėl akumuliatoriaus talpos kritimo per ilgą laiką, tai nemanau, jei jis nebuvo iškraudinėjamas. Kas dėl UPS`o maksimalių elektros sąnaudų nuolatos, nesąmonė, 99% kad ne. Kas kaltas dėl tokio nutikimo, tai mano minėtos maksimalios leistinos iškrovos dydžiai, iki kurių UPS`as daleidžia iškrauti akumuliatorių. Paprastai rimtesni UPS`ai, bent jau susieti su saulės elektrinėmis, prisijungus prie pačių inverterių su kompiuteriu, leidžia tuos dydžius koreguoti.

  Realiai aš jau UPS`o idėją su švininiu akumuliatoriumi kaip ir palaidojau, dabar jau kaupiuosi Ličio akumuliatoriams, su mintimi, kad jie man ir elektrą taupyti gali padėti.

  Jei elektros planas su Biržos kaina, kur kaina svyruoja nuo mažiau nei 1€ iki kelių šimtų už tą patį energijos kiekį, tai protingo namo sistemai reguliuojant relę atjunginėjančią namą nuo išorės elektros tinklų, brangiausios elektros kainos momentams elektrą naudojant iš akumuliatoriaus, gali labai stipriai sutaupyti ant elektros įkainių, kas gali leisti šiek tiek prisidėti prie akumuliatoriaus atsiperkamumo. Dar neskaičiavau, kiek realiai tai leistų sutaupyti, bet jei realu, kad akumuliatorius gali pilnai atsipirkti, darytų tokios investicijos į energetinį saugumą, beveik nieko nekainuojančiu, kas mano supratimu būtų verta net ir didesnių talpų atveju. Na bet čia tik pasvarstymai :).

 6. eenamas parašė:

  Beje, vakar turėjom neplaninį elektros atjungimą, trukusį beveik visą parą. Niekas neveikia, net vandens nėra galimybės nuleisti WC. Gerai, kad bent geriamo vandens buvom prisipylę į uzboną.

  Pirmas dalykas apie kurį pagalvojau, kad būtinai reikia įsigyti turistinį, ar kemperiams naudojamą kaitlentę, maisto pasišildymui. Na valgio darymas tokiu atveju kaip ir ne pati geriausia idėja, bet kavos išsivirti, ar dešreles pasišidyti turėtų leisti.

  Kas dėl darbo su kompiuteriais, tai padėtis labai liūdna, ryšio nėra, upso maitinančio 4G modemą neturiu, žmona net nesvarstė kito varianto, ir iškart į darbą išvažiavo.

  • Darau, Blė parašė:

   Pas mus iš siurblinės gan ilgai būna slėgio, staigiai dingus elektrai pusę vonios prisipilt laisvai užtenka.

   Dujinę viryklėlę turim. Pirkau ją pačioj pradžioj, kai elektra biškį dažniau dinginėdavo neplanuotai, plius turiu puodų, kurie ant indukcinės neveikia.

   O planiniam tai maisto buvom pasidarę iš vakaro, šildėmės keptuvytėj ant krosnelės uždėję. Špižinės krosnelės paviršius būna ~300 °C, tai net steikui pasikepti užtenka 😀

   • eenamas parašė:

    Kas liečia vandenį, tai pas mane 80l hidroforas stovi, kažkada matavau, tai apie 10l vandens leido nuleisti išjungus elektros padavimą, bet 10l tai kas čia tėra, vienas klozeto vandens nuleidimas.

    Taip kad pagal visus punktus tamsta gerokai geriau pasiruošęs :).

    Vienas džiugino, po beveik paros be elktros, kai šildymas tik iš elektros, namas be jokio kamino, temperatūra buvo išlikus kažkur virš 22°C :). Gerai kai namas šiltas, namo šiltumas tampa alternatyva alternatyviai šildymo sistemai :).

    • Darau, Blė parašė:

     Man turbūt iš visų nepatogumų vandens trūkumas ir atrodo baisiausiai. Pasiruošimas čia atsitiktinis, nes siurblinė stambi kvartalui su nemažu slėgio rezervu. Lauksim kitų kartų, pasiruošimas bus dar geresnis 🙂

     Kaip kažkuriam sodininkų grūpse mačiau, vienas rašė: senoliai sakydavo – nuosavas namas, kaip povandeninis laivas, jame turi galėt mėnesį nepriklausomas išgyvent.

     Iki mėnesio toloka, bet racijos tame yra. Man, kaip postapokaliptinio žanro mėgėjui, šita tema kažką dūšioj kabina.

 7. Andrius parašė:

  Ar nebus tas įkrovos padalų “smukimas“ žemyn dėl to, kad ten gilaus iškrovimo akumas, o jis įtampą laiko iki galo, o tada ji staigiai krenta. Tik klausimas tada, kodėl su inverteriu dar dirbo po to…
  Aš kaip tik baigiau susikomplektuot tokiem atvejam maitinimą nuo minėtos Hondos I20 su visokiais 4 polių perjungimais skyde ir lėto starto pridėliu giluminiam siurbliui. Tik prisiruošt reik viską suchimičint 🙂

 8. eenamas parašė:

  Ne, gilaus iškrovimo akumuliatoriai lygiai taip pat, mažėjant sukauptai energijai, mažėja įtampa ir pakankamai informatyviai. Vat labai geras straipsnis apie švininius akumuliatorius UPS`ams ir rezerviniams maitinimo šaltiniams, nors ką ten rezerviniams, čia net vieninteliam energijos šaltiniui pritaikyti variantai, OffGrid saulės elektrinės su jais būna komplektuojamos, o tai yra tas pats UPS tik daug navarotesnis.

  https://www.giminija.lt/svino-rugstiniai-akumuliatoriai/

  Beje, 12,5V įtampa, tai tik iki 80% akumuliatoriaus pakrovimo lygio UPS`as leido akumuliatorių iškrauti, afigenai mažai, kaip tokiam reikalui aš bent jau iki 50% t.y. iki 12,10V įtampos drąsiai leisčiau iškrauti. Tikrai reikia žiūrėti, gal UPS`as leidžia pakoreguoti įtampą iki kurios bus leidžiama akumuliatoriaus iškrova.

  • Darau, Blė parašė:

   Kokie, blė, 12,10 V… turi čiulpt iki pat 9 😀

   • eenamas parašė:

    dirbant su rūgštiniais akumuliatoriais, tai neteisinga logika, nes dažniau keičiant akumuliatorius išleisi daugiau pinigų, nei iškart dasipirkdamas daugiau akumuliatorių ir išnaudodamas tą patį energijos kiekį, akumuliatorius iškraudamas iki mažesnio lygio. 9V tikrai pereboras, po tokios iškrovos akumuliatorių galima iškart išmetinėti, nes po sekančio pakrovimo, nė pusės deklaruotos talpos neturėsi, bet jei UPS`ą nustatysi leisti iškrauti akumus iki 12,5V tu akumų beveik nepažeisi, tai per daug dažnai nedingstant elektrai, visai realu apatinę ribą nustatyti ties 11,66V.

 9. eenamas parašė:

  Realiai su iki 80% (12,5V) maksimaliai leistina iškrova akumuliatoriai drąsiai pratarnautų ir 10m, net juos iškraudinėjant/pakraudinėjant kiekvieną dieną, bet kai elektra dingsta nelabai dažnai, nematau problemos apatinę ribą nustatyti ir ties 11,66V.

  • Darau, Blė parašė:

   Jo, čia visa problema, kai UPSas neturi kažkokių nustatymų 😐

   • eenamas parašė:

    Pasidomėk, krtais būna kad užtenka vieną varžytę perlituot ir taip pakeiti. Iš kitos pusės galima į pardavėjus kreiptis, tegul ieško problemos sprendimo, nes kai pirkai, tikrai nebuvai informuotas kad UPS`as normaliai neveikia.

 10. Romas parašė:

  Na apie Kemot kaip apie gerą UPS gamintoją kažkaip negirdėjau. Darbe naudojam pagrinde Eaton’us (2100-2500VA), APC (1000VA). Eaton’ai labai puikiai veikia, naudojamos galios nematavau (pats jis rodė apie 20% apkrovimą), bet S7-400H valdiklis, koks 20 Profibus IO modulių ir dar visokio gėrio atlaikė beveik valandą. Kai pajungtas tik vienas serveris ant tokio UPS ir elektra atjungiama valandai – kažkur perjungti kartais net nesivarginu 🙂 Bet kaip ten bebūtų skelbiama – per paskutinius gal 15 metų niekada jokie net patys brangiausi gilaus išrovimo švino akumai nelaikė daugiau nei 5 metus. Su labai retom išimtim iki 6-7 metų. Kalba eina apie UPS, apsaugines ir priešgaisrines centrales ir tt.. Žinoma kalba eina apie standartinio dydžio įmontuotus akumuliatorius. Ir 4-ais, 5-ais metais jų talpa jau nebežiba. Ilgiau tarnaujančius akumuliatirius mačiau tik laivuose, kur parys akumai šiek tiek kito kainų lygio, o ir kraunami 3 ar 5 automatinių režimų pakrovėjais.Taip pat skelbiama, jog švino akumą iškrovus iki kelių % ar net 0 jis pažeidžiamas nepataisomai – taip, tai nėra gerai, bet daugybę kartų išbandžiau praktiškai – jei pakrauni greičiau nei po paros talpos praradimo gali beveik nepastebėti. Viskas apie “teisingą“ iškrovimą tik iki 80 ar 60% su atitinkamu Wh kiekiu jau parašyta kolegų aukščiau, bet aš manau, jog tai turėtų galioti tik vos ne kasdien įkraunamiems – iškraunamiems, o UPS režimu galima iškrauti ir daugiau, vistiek po 5 metų reikės keisti.

 11. Romas parašė:

  Neparašiau paties svarbiausio – kiek teko susidurt su standartiniais (ne specializuotais ar pastovaus ON-LINE tipo) UPS jo galia nurodoma VA, ne W, o ir pilnu galingumu apkrautas gali būti naudojamas paprastai iki max 10-15 min. Tiek jis yra paskaičiuotas. Ne tik dėl akumuliatoriaus talpos, bet ir dėl aušinimo, elementų parinkimo. Pvz tranzistoriams radiatoriai daromi ten ne didelio paviršiaus ploto, o didelės masės, tūrio.Transformatoriai lygiai taip pat sumažintų gabaritų. Todėl ilgalaikiam darbui reikia apkrauti ne daugiau 10-20%. Vienas iš indikatorių ar UPS gali būti naudojamas ilgesniam laikui – išorėje sumontuota jungtis išoriniam akumuliatoriui.

 12. Gytis parašė:

  Pasigedau finalo, kaip viskas baigėsi? Galų gale neištempė UPS`ai ir dukrai mokytoja įskaitė pravaikštą? 🙂
  Kuriam laikui neturėjote elektros? Kaip ir visiems Vilniaus priemiesčiams – 5 paras?

 13. Robertas parašė:

  Kazkaip prisiminiau savo patirti upso sukryzminimo su masinos akumu, rezultatas: perkaitimas po 2h, matavimai parode tuscioje eigoje nemaza srove apie 5A turbut logishka nes juk kalena pastoviai i trafo pirmine nors ir neapkrautas, tai cia nebent koks workaraundaus su kuleriu pades. Su geliniais akumais tai man jie is patirties nenuspejami ypac prie didesniu sroviu. Beje dabar priesh kazkur idedant akuma homemade sprendimams, pasimatuoju ju talpa prie prognozuojamos sroves tam is aliexpreso uz kelis baksus atsisiunciau akumu matuokli.

 14. eenamas parašė:

  Vat idealiausias tokioms reikmėms UPS`as https://www.giminija.lt/produktas/victron-multiplus-500-1200va/

  Ir pasijungęs su kompiuteriu gali tiuninguoti pagal visus savo poreikius, todėl ir labai populiarus tarp Jachterių, kemperistų, kur aukščiausio lygio patikimumas kompensuoja didesnę nei konkurentų kainą. Gana populiarus ir tarp labiau pasiturinčių namų savininkų. Ir kai kalba eina apie patikimumą, tai turiu omenį ne tik ne tik apie mažesnę gedimų tikimybę, bet ir išduodamos įtampos ir sinusoidės stabilumą https://www.youtube.com/watch?v=MvJFIMP0J44.Vis tik sau norėčiau įsigyti šiek tiek pigesnį analogą (gal kas žinot irgi patikimų inverterių gamintoją, parduodantį produkciją už priimtinesnę kainą).

  Ai dar vienas niuansas. Ankščiau galvojau apie mažesnes sroves naudojančias 24V ar 48V akumuliatorių sistemas. Jei akumuliatoriai Ličio, tai viskas tvarkoje, ir dar aukštesnes akumuliatorių DC įtampas galima būtų naudoti, bet kai kalba eina apie tokius scenarijus, kaip dabar aprašyta, tai labai patogu, numiro automobilio akumuliatorius, neprasuka starterio žiemą, ir pakeitus akumuliatorių, senąjį ne priduodam perdirbimui, o pajungiam prie kitų akumuliatorių maitinančių inverterį. Taip nors ir 10 akumų lygiagrečiai gali pajungti, tiek naujų, tiek ir panešiotų, visa sistema kaip dirbo, taip ir toliau dirbs idealiai tik su padidėjusiu saugomų kilovatvalandžių kiekiu, o 24V-48V sistemose senų akumuliatorių ar ir naujų, bet įsigytų po vieną, niekaip nepanaudosi. Iškart privalai pirkti 2 vnt ar 4 vnt idealiai vienodų akumuliatorių vienu metu, o kai pareina 1 vnt, privalai iškarto keisti 2vnt (24V) ar 4 vnt. (48V), nors likę akumuliatoriai dar dirbtų ir dirbtų.

  • Darau, Blė parašė:

   Glupstva. Idealiausias atvejis – pasijungti viską be inverterių, nebent su vienu kitu step-down keitikliu. Dauguma įrangos ir taip yra 12 V, inverteris yra tik papildomas elektrą ėdantis prietaisas. Be to, daug ėdantis.

   • eenamas parašė:

    Jo, variantas. Ofgridines sistemas diegiantys taip ir siūlo daryti, 12V elektros vartotojai užmaitinami tiesiai be jokių konversijų, bet įtampa gana nedidelė, ir jei reikia didesnės galios gali būti nemaži įtampos kritimai laiduose, tad laidai nuo akumo iki vartotojų turėtų būt kaip galima trumpesni ir storesni.
    Vis tik visko nuo 12V neužmaitinsi, pav. gręžinio siurblio, tad be inverterio visais atvejais neišsiversi.

 15. […] Darau Blė postą apie pasiruošimą dienai be elektros, bei vėlesnį postą apie kaip ta diena praėjo, taipogi savo patirtį, kai 2021 m. žiemą elektros tiekimas buvo nutrūkęs visai parai, po […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.