Fusion One – geresniam sėdėjimui

Posted: 2021-01-22 in Darbeliai
Žymos:,

Nišinis įrašas tiems, kas mano, jog vienas ratas – geriau, nei du. Nes taip ir yra 😛

Iš tikrųjų tai ne. Kiekvienam daiktui – sava paskirtis. Jei norite savo kūno jėga nukeliauti kuo toliau ir kuo greičiau – už dviratį nieko geresnio žmonės dar neišrado. Na, nebent gulimąjį dviratį, bet vis tiek tai – dviratis.

Tuo tarpu vienaratis konkrečiai man yra geriau, nes suteikia geresnį sportinį efektą. Man greitis ir atstumas yra mažai svarbūs faktoriai.

Tačiau nė vienas sportas nėra be trūkumų. Bėgioti man patinka labiausiai, bet tai yra didelis krūvis kojoms. Dviratis kaip ir ok, bet nepatogu ant jo sėdėti ir dar nuobodoka. Vienaratis kaip ir džiugina, bet kenčia mašnelė – su gimtuoju pjautuvo formos balneliu.

Tačiau Kris Holm pagamino ir išleido plokščius balnelius. Pjautuvo forma skirta tam, kad vienaratininkas į tą balnelį saugiai „įsėstų“. Tačiau krūvis tarpkojui nuo įsėdimo išauga ir trina visokias intymias vietas. Plokščias balnelis tuo tarpu panašesnis į gerą dviračio balnelį, kur visas krūvis tenka sėdimiesiems kaulams. Profesionalūs dviratininkai gaminasi balnelius tiksliai pagal savo anatomiją.

Taigi dėl to, kad man patinka ilgi pasivažinėjimai vienu ratu, nusprendžiau įsigyti Kris Holm Fusion One balnelį. Vienaratininkų pasaulyje apie šios balnelius sklando gandai ir pasakojimai, kad su jais reikia išmokti važiuoti ir pageidautina turėti rankeną svorio paskirstymui tarp kojų, užpakalio ir rankų (pečių). Tos adaptacijos aš irgi kiek bijojau.

Pradėsiu nuo nuotraukos palyginimui, kad suprastumėte, koks tarp įprastų ir plokščių balnelių yra skirtumas:

Nimbus Oracle 32" vienaratis su Kris Holm Fusion One balneliu | Darau, blė

Deja, su naujuoju balneliu teko pirkti ir kotą, nes jo tvirtinimas yra kitoks. Na, čia kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių. Balnelių yra keli tvirtinimo variantai, kotai yra skirtingų skersmenų ir taip toliau, ir panašiai.

Įprastai balneliai tvirtinami prie kodo keturiais varžtais. Skylės būna pailgos, kad būtų galima kažkiek reguliuoti balnelio kampą:

Nimbus Stadium balnelio tvirtinimas | Darau, blė

Tuo tarpu Kris Holm gaminami su kitokiu tvirtinimo metodu. Balnelis priveržiamas tik vienu varžtu per skylę pačiame balnelyje, tačiau tiek balnelis, tiek kotas gale turi įrantas:

Kris Holm Fusion One balnelio tvirtinimas | Darau, blė

Su šitom įrantom galima tiksliau reguliuoti balnelio kampą ir jis nenuslys į kitą poziciją. Tiesa, vienaratininkai internetuose pasibėdavoja, kad biškį per stambios tos įrantos, norėtųsi jų daugiau, kad kampą būtų galima reguliuoti dar tiksliau.

Darbą teko pradėti nuo koto pjovimo, nes jis tokio ilgio, kad tiktų ir 20″ vienaratukams:

Per ilgas vienaračio balnelio kotas | Darau, blė

O paskui jau paprastieji darbai: rankenos prisukimas, aukščio pritaikymas, bandomasis važiavimas.

Su šituo plokščiu balneliu yra toks niuansas, kad jo nosį reikia gan smarkiai užversti viršun. Pirmoje nuotraukoje tas padaryta per vieną įrantą, tačiau paskui užkėliau nosį labiau, per dvi įrantas.

Iškeliavau į mišką pasivažinėti su naujuoju balneliu. Buvo neramu dėl to, kaip su juo seksis. Kai kurie vienaratininkai pasakojo, kad jiems teko beveik iš naujo mokytis važiuot.

Man gal pasisekė, bet adaptacijos praktiškai neprireikė. Tiksliau, užteko tiesiog važiuoti ir žiūrėti, kaip čia man sėdisi. Su didesniu nosies užvertimu praktiškai iš karto atsisėdau sėdimaisiais kaulais, krūvis nuo tarpvietės ir kitų organų dingo. Atrodo keista ir nesuvokiama: nosis užversta, lyg ir turėtų labiau tarpkojį spaust. Bet ne: ant balnelio galo esantis išplatinimas pakelia užpakalį ir visos jautriosios vietos gauna daugiau laisvės.

Be rankenos su tokiu balneliu važiuoti kiek sudėtingiau, nes nėra „įsėdimo“, kaip su pjautuvo forma. Tačiau įmanoma, pradinę poziciją užsėdus galima pasireguliuoti spaudžiant paties balnelio nosies rankenėlę.

Kitas niuansas. Balnelis turi gan gilų griovelį per vidurį. Jis kiek primena skeltą dviračio balnelį. Aš pats dviračiu važinėju su tokiu atskirų dviejų dalių balneliu, su kuriuo jausmas, kad vėjas per tarpkojį traukia. Tai jis traukia ir su Fusion One. Nėra to pojūčio, kad negali nusibezdėt, jei norėtųsi, o su pjautuvo formos balneliu subinė užklijuota kapitaliai.

Pasivažinėjęs įvairesniais keliais aptikau dar vieną keistą šio balnelio savybę: lengviau kovoti su kelio dangos posvyriu. Kai kurie mano važinėjami žvyrkeliai labai akivaizdžiai su smaile per vidurį ir žemais kraštais. Tas pats yra ir su asfaltuotais keliais – kad vanduo nutekėtų į kraštus. Su plačiom padangom ir didesniais vienaračiais ši problema būna gan bjauri, nes važiuoji persikreipęs. O su Fusion One kur kas lengviau. Manau, kad tai būtent dėl sėdėjimo užpakaliu. Kai vienaratis pasvyra į šoną, galima įtempti priešingos pusės sėdmenį ir paspausti balnelį.

Taigi šiame sporte esminio trūkumo – intymių vietų trynimo – man nebeliko. Galėsiu leistis į ilgesnes distancijas su vienu ratu. Aišku dviratininko šortukai ir vazelinas vis tiek reikalingi, bet komfortas visai kitas. Džiaugiuosi, kad surizikavau įsigyti Fusion One.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.