Antras pitonas į trečią pitoną

Posted: 2020-10-29 in Darbeliai
Žymos:,

Iš manęs pitonininkas gan prastas, nes niekad profesionaliai šita kalba nekodijau. Bet esu ją gan nemažai naudojęs visokiems nuosaviems mažiems projektukams. Beveik visą laiką linkau link Python3, nes atrodė tvarkingesnė kalba.

Tačiau gyvenime esu nemažai kodijęs visokių įskiepių tokiai elektrinių knygų bibliotekos programai Calibre. Iki 5 versijos ana buvo Python2 aplinkos. Tad ir įskiepiai bei kai kurios pernaudotos bibliotekos buvo iš antros pitono versijos.

Deja, atėjo tokia diena, kai ir Calibre pagaliau persikraustė į trečią pitoną. Mano galva, ganėtinai pavėluotai, bet kas aš toks, kad smerkčiau.

Kadangi, kaip minėjau, nesu profesionalus pitonininkas, tai ir skirtumų tarp versijų gerai nežinau, nėra man jos į kraują įaugę. Na, Python3 man atrodo tvarkingesnė kalba: kad ir visų importuojamų modulių pavadinimai yra mažosiomis raidėmis – kai tuo tarpu antrame pitone bile koks miksas. Stuktūra irgi aiškesnė, mažiau visokių netikėtumų.

Yra tokia galimybė rašyti kodą pitonu taip, kad veiktų ir vienoj, ir kitoj versijoj. Tad rašant Calibrės įskiepius verta taip kodą ir rašyti – gal kokie nors žmonės nenori atsinaujinti programos ar bijo tą padaryti, bet naujesnių geresnių įskiepių norėtų. Tai toks specifinis atvejis kai kodą galima/reikia rašyti suderinamą su abiem pitono versijomis.

Toliau aš daug nepostringausiu apie tai, ką ir kaip daryti – apie tai yra pilnas internetas ir Stack Overflow. Pora labai gerų resursų apie kraustymąsi į trečią pitoną yra šie:

Čia skirtumų skrynšotas perrašinėjant vieną pluginą, kad būtų suderinamas į abi puses:

Kaip minėjau, nesu didelis pitonininkas, tai kodas ganėtinai crapinis, bet veikia – tuo galima ir pasidžiaugti.

Liko dar visa krūvelė Calibre įskiepių perrašinėjimui… ech.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.