Barškinimo nirvana

Posted: 2020-06-05 in Pezalai
Žymos:, ,

Kaip jau kai kurie mano senesni skaitytojai pastebėjo, aš pradėjau kolekcionuoti nirvanas: kažkokius gyvenimo pasiekimus, gedžetus ar kitus dalykus, kurie tiesiog džiugina, gerai atlieka savo darbą ir net per kelerius metus naudojimo/darymo nebekelia jokios frustracijos ar noro kažką keisti. Šiandien – apie klaviatūrą, kuri atnešė mano pirštams mygtukų barškinimo nirvaną ir pasitenkinimą.

Kaip žinote, nemėgstu Chiclet tipo klaviatūrų. Jos kažkokios „negyvos“. Taip pat man patinka klavišai, kurie turi reljefą. Daugumos šiuolaikinių nešiojamųjų kompiuterių klavišai visiškai plokšti – man nesuvokiamas idiotizmas ir diskomfortas.

Stacionaroj darbo vietoj bet kokiu atveju naudoju išorinę klaviatūrą. Išbandžiau mechaninę. Bet ar kad ji kiniška, ar dar dėl kažkokios priežasties kai kurie klavišai pradėjo ne visai gerai kontaktuoti. Aišku, prapūsti ir įpurkšti tefloninio tepalo padeda, bet vis tiek: reikia priežiūros. O aš mėgstu daiktus, kuriems tos priežiūros reikia kuo mažiau.

Todėl ieškojau, nagrinėjau ir testavau, kas papuldavo. Galų gale apsistojau ties Topre Realforce tipo klaviatūra. Topre galima pavadinti elektrostatine klaviatūra: jos mygtukai pagal jausmą kaip mechaniniai, turi gerą atsakomąjį kontaktą, šiek tiek tylesni už mechaninius ir jiems nereikia jokios priežiūros, nes paspaudimas užfiksuojamas įelektrintai mygelio membranai priartėjus prie jutiklio. Taigi klaviatūra turi maksimalią galimybę išgyventi ilgai be jokių sutrikimų.

Šio tipo klaviatūros nėra labai paplitę, bet mačiau, kad jų yra ir Aliexpress. Aš pirkau iš The Keyboard Company. Kitas užsirekomendavęs gamintojas buvo Elite Keyboards, tačiau juos panaikino ir perėmė Fujitsu HHKB.

Iš nostalgijos nusipirkau senoviškai atrodančią klaviatūrą:

Topre Realforce klaviatūra | Darau, blė

Tokia klaviatūra nėra pigi, jos kaina apie 250€. Tačiau jei galvojam apie tai, kaip apie daiktą, kuris gali nesugedęs tarnauti 10 ar daugiau metų, be to suteikia malonumą juo dirbti ir tinka rankoms – tokia kaina yra visai nedidelė, vos 25€ metams (arba, tikėtina, dar gerokai mažiau).

Aš saviškę jau barškinu ketveri metai ir vis dar džiugina. Tiesa, žmonai ir šita dar yra per garsi, nors palyginus su mechaninės klaksėjimu ji tikrai labai humaniška 🙂

Pavadinime esantis Realforce reiškia, kad klaviatūros klavišai turi skirtingą „svorį“: po mažaisiais piršteliais jie lengviau nuspaudžiami, nei klaviatūros viduryje po smiliais. Taigi barškinant silpnesniems pirštams tenka priderintas krūvis. Kad ir kaip keistai ir ezoteriškai skambėtų, tas tikrai jaučiasi, ypač, jei vienu pirštu pabandai pamaigyt klavišus iš eilės. Šita „fyčia“ man labai patiko.

Kokie trūkumai? Tai tiesiog paprasta klaviatūra. Joje nėra jokių multimedijos ar kitų šiuolaikiškų klavišų, tik Win ir kontekstinio meniu. Galėtų dar Numlock ir kitų lock’ų indikatoriai būt žali, o ne mėlyni – būtų tikras retro stiliukas.

Taigi po ketverių metų barškinimo galiu drąsiai pasakyti, kad atradau klaviatūrinę nirvaną. Jei kada reikės pasipildyti klaviatūrų ūkį – tai tik Topre.

Komentarai
  1. Aivaras parašė:

    Nixie laikrodis atkreipė mano dėmesį, labai gražus atributas ant darbo stalio :O

  2. Vytenis parašė:

    o ql, keyboards. Aš ilgą laiką svajojau apie “das keyboard 4 ultimate“, bet po metų paėmiau peiliuką ir nugramdžiau raides nuo savo logitech. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.