Karantino pozityvas

Posted: 2020-04-02 in Pezalai
Žymos:

Klausausi, žiūriu, stebiu ir registruoju. Mano rate žmonės su karantinu tvarkosi labai įvairiai, bet aš nelabai gilinuosi, kaip konkrečiau. Išlenda kokių nors psichologų pasvarstymai apie šį ar tą, o gal ir šįbeitą. Iš to šiobeito man patiko viena mintis: ne laikas dabar save apsikrauti: tipo, turiu daugiau laiko, tai reikia padaryti kokį nors projektą, pasisavitobulinti ar dar kažką padaryti, ko nepadarai.

Man kol kas karantinas einasi labai gerai. Na, man asmeniškai, šeimos nariams biškį trūksta gyvo bendravimo. Aš tuo tarpu bujoju, kaip tikras intravertas.

Mane labai džiugina:

 • Nereikia lankyti draugų, pažįstamų ir giminių.
 • Nereikia kovoti dėl „pasėdim šiandien tiesiog namie, ką?“
 • Nereikia važinėti į visokias šmutkių parduotuves.
 • Nereikia tvarkyti krūvos kitų „reikalų“, kurie kažkaip atsiranda.
 • Smarkiai sutaupau kuro.
 • Nereikia vežiot vaiko į mokyklą – o KMM labai gerai sutvarkė nuotolinį mokymąsi.
 • Gaunu biškį daugiau pamiegot. Kartais vidury dienos.
 • Biškį daugiau skaitau ir žiūriu serialų.
 • Tikimybė, kad porą-trejetą metų bus nukritę akcijų kainos ir bus galima užsitaupyti ateičiai.
 • Smarkiai mažiau išlaidų dėl mažesnio judėjimo.

Nedžiugina:

 • Galimybė lankytis pas dantistą tik ekstra atveju. Taigi negaliu tvarkytis ilgalaikių „projektų“.
 • Mažiau galimybių klausyt knygų: beveik nevairuoju, ypač vienas. Nu bet daugiau skaitau.
 • Sunku pagauti „Barboros“ pristatymo laiką.

Visais kitais atžvilgiais man gerai. Jei būčiau vienišas, turbūt va taip ir gyvenčiau kaip karantine.

Džiaugiuosi, kad kuris laikas kerpuosi pats. Pasirodo, dauguma vyriškų šukuosenų juokingai paprastos — ir čia turiu omeny ne galvos skutimą, kuriuo biškį užsiėmiau pavasarį. Reklamos ir blogo auklėjimo aukos tie vyrai 😀

Aišku, ateis laikas, kai pasiilgsiu gyvo bendravimo. Nesu atsiskyrėlis, gal tik šiaip pritingintis socializuotis. Na, bet kol kas galiu tiesiog pasimėgauti padėtimi – kol ji dar džiugina. Linkiu ir jums to paties.

Dabar apie kitus dalykus. Tikrai pritariu vienam psichologui, kad karantino metu nereikia savęs spausti ir apsikrauti kokia nors veikla, nes „nu atsirado laisvo laiko“. Pradžiai galima sau tiesiog leisti patingėti. Dauguma žmonių dėl padėties pasaulyje jaučia nerimą. Kai kurie tiesiogiai ir pagrįstai: dėl prastovų, dėl sumažėjusio atlyginimo arba iš viso prarasto darbo, dėl neaiškios ateities ir daugelio kitų dalykų. Veikla gali padėti kovoti su tuo nerimu, tačiau savęs palepinimas tingėjimu – taip pat. O šią, patingėjimo, dalį kažkaip žmonės linkę nutylėti, lyg tai kokia stigma būtų. Nėra nieko blogo pagulėti ant sofos, jei tam atsirado daugiau laiko, atsiminkit.

Kadangi perskaičiau visą „Raganių“, bandžiau pažaisti Witcher. Supratau, kad aš beviltiškas ir tokia terlionė man tiesiog neįdomu. Doom 3 pabandžiau, bet jau irgi nebeįdomu. Kas man dabar įdomu? Lakstyt po miškus, tiesą sakant.

Gaila, kad dar kojos tiek neišneša, bet mielai bėgiočiau kasdien po 20 km miškuose. Anksti rytais ten nebūna žmonių, o uodų kol kas irgi beveik nėra.

Deja, bet labai nedžiugina būsimas tvoros projektas, kurį su kaimynu planuojam. Reikia ruoštis, ieškot medžiagų ir panašiai. O žiauriai tingiu. Na, bet kažkaip teks prisiverst. Sugadins, blė, visą karantino džiaugsmą.

Komentarai
 1. Andrius parašė:

  Matau ne pirmą kartą užsimeni apie akcijų užsipirkimą. Jei ne paslaptis, kokią platformą/brokerį/banką naudoji akcijų įsigijimui/portfelio valdymui?

  O dėl savęs spaudimo labai pritariu. Kai prisiplanuoji per daug veiklos, ką galėtum nuveikti ir paskui daug ko neįvykdai, tai pats sau įsivarai kažkokią karantininę depresiją.

 2. eenamas parašė:

  Geras straipsnis :). Kaip beje ir dauguma visų kitų 🙂

 3. HDi parašė:

  Aš tai jau baigiu išsigaudyt visokias smulkmenas mašinoj, kur nerasdavau laiko rankas pridėti ne per karantiną.

 4. eenamas parašė:

  Būtų šilčiau, būtų galima ir daugiau mašinoje pasikrapštyti, dažnai su mašina greičiausiai važiuoti neprireiks, tad kokia atsukta durelių apšivkė porą dienų labai netrukdys 🙂

  • Andrius parašė:

   Man su tokiu nusiteikimu yra buvę, kad paskui pora mėn. važinėjau su išlaupyta priekine panele 😀 😀

 5. Vaidotas K parašė:

  Jėzau, džiugesius ir mano išvardinai 100%. Kaip pikdžiugiškai tyliai sau džiūgauju, kai žinau, kad nereiks užsukt pas uošvius ar jie neatsivilks, neužeis kokios šeimos draugės ar nereiks galvoti apie mažosios kassavaitinius draugių gimtadienius. Ir t. t. ir panašiai. Ir dar tas priešsezoninis žmonos verkimas “neturiu, ką apsirengt“ truputi sutrigerina, bet prisimenu, kad Akropolis uždarytas ir palengvėja 😀

 6. Vaidotas K parašė:

  O koronavirusui labiausiai dėkingas esu už tai, kad nebeliko pačio šlykščiausio vyriško įpročio-papročio sveikinantis spausti vienas kitam ranką. Nebereikia čiupinėti svetimų snarglius krapštančių, pimpalus laikančių, subines valančių ir apskritai nesiplaunančių rankų. Kiek yra buvę situacijų, kai iš toli matai ateinantį žmogų, kuris šnypščia nosį su pirštais užspaudęs, paskui juos nukrato, nusivalo į kokias kelnes, o paskui priėjęs kiša tą pačią ranką sveikintis. Arba tik išėjęs iš šikano eina ne plautis rankų, o puola sveikintis. O kiek dar taip vyksta, kai yra neužmatoma. Fu ble.
  Beje, dar pradžioje viruso, kai pas net nebuvo susirgimų, jau pradėjau duoti žaibus, vietoje pasičiupinėjimų, tai susidūriau su didžiuliu nepasitenkinimu, mol ką čia per nesąmones darau, bet nenusileidau ir palaipsniui tas automatiškai išplito, o dabar dar geriau iš viso be kontakto, tiesiog imti ir šiaip balsu pasisveikint. Ir pasibaigus virusams aš šito reikalo nebepaleisiu 😀

 7. Evelina parašė:

  Kaip dabar vyksta tvoros projektas? 😀

  • Darau, Blė parašė:

   Normaliai. Stulpelius, skersinius, tvoralentes ir visas reikiamas detales jau užsisakėm. Skaičiuoju pamatui reikalingas medžiagas ir dėliojuosi dedlainus. Betono maišyklė jau stovi garaže, laukia savo eilės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.