Kavos aparato „remontas“

Posted: 2020-01-07 in Darbeliai
Žymos:,

Prieš metus laiko aš paskelbiau protestą ir pasakiau, kad dzin visi taupymai ir mėnesio biudžetai – noriu kavos aparato! Ypač, kad atidarė Kaune naują Ermitažo padalinį ir ten kavos aparatams buvo 30% nuolaida. Nu tai kaip nepasinaudot? O be kavos aš gyvent negaliu, šitą jau supratau ir su tuo kovot artimiausiu metu nesiruošiu.

Tai va, sėdau mašinon ir išlėkiau su dukrike Ermitažan įsigyti kavos aparato:

Kavos aparatas Delonghi Magnifica | Darau, blė

Kavytę aš mėgstu su stangria pieno putyte ant viršaus. Todėl putytės plakimo rankenėlę sukalioju kelis kartus per dieną. Per tuos metus netgi šiek tiek įvaldžiau putytės menus:

Late art | Darau, blė

Iki šedevrų dar toli, bet niekur neskubu.

Aišku, kai tik pradėjau ir bandžiau kažką mokytis išpilstyti, tai vietoj paprasčiausios širdelės dažniausiai gaudavosi arba subinė, arba pimpis:

Late art, pimpis | Darau, blė

Tai mane jau supratote: pieno plakimo funkcija naudojama intensyviai. O kad garus pradėtų purkšti, reikia atsukti vožtuvą. Tas vožtuvas, kad žinotumėte, atsisuka labai sunkiai – iš pradžių galvojau, kad kažkas negerai. Bet teko nusiraminti: taip turi būti. O rankenėlė, kaip ir viskas šiais laikais, padaryta pigiai ir šūdinai. Po metų naudojimo vieną dieną ji subyrėjo:

Sulūžusi garų vožtuvo rankenėlė | Darau, blė

Liko plika ašelė kavos aparate stirksot, jos pirštais nepasuksi nė truputį:

Garų vožtuvo kavos aparate ašelė | Darau, blė

Užsisakiau aš dvi atsargines rankenėles, bet laukti kol jos atkeliaus – ilgu. Taip pat kilo kita mintis: jei visą šitos tuščiavidurės rankenėlės tūrį kažkuo užpildyčiau, yra didelė tikimybė, kad ji nesulūžtų. Nes problema yra plastmasės gailėjimas ir išretinimas iki minimumo. O kai vožtuvas naudojamas kasdien ir gausiai – plastmasė, be abejo, „pavargsta“.

Kaip sakoma, ko nepataiso lipni juosta – pataiso daugiau lipnios juostos. Jei nepataiso daugiau lipnios juostos – pataiso elektriko dirželiai. O jei ir tie nepadeda – reikia daug epoksidinės dervos.

Įklijavau iš pradžių vieną lūženą į vietą paprastais plastiko klijais:

Remontuojama garų vožtuvo rankenėlė | Darau, blė

Prorėžas, kurios užsimauna ant ašelės, užklijavau paprasta lipnia juostele:

Remontuojama garų vožtuvo rankenėlė | Darau, blė

Nu ir užsimaišiau epoksidinės dervos kelis mililitrus:

Maišoma epoksidinė derva | Darau, blė

Supyliau į rankenėlę, kad atsakančiai laikytų lūženų likučius:

Remontuojama garų vožtuvo rankenėlė | Darau, blė

Tą patį ruošiuosi padaryti ir atkeliavusiai remontinei rankenėlei – nujaučiu, kad atlaikys daugiau, nei metus. Kad tik pats vožtuvas atlaikytų…

Beje, toks epoksidinės dervos kiekis krūvoje jau pakankamas, kad būtų galima akivaizdžiai pastebėti komponentų cheminės reakcijos išskiriamą šilumą:

Įkaitusi rankenėlė su dideliu reaguojančios epoksidinės dervos kiekiu | Darau, blė

Mažesniais kiekiais tos šilumos paprasčiausiai nepastebim. Rankenėlės išorė įkaito visai padoriai (dervos temperatūros nematavau):

Įkaitusi rankenėlė su dideliu reaguojančios epoksidinės dervos kiekiu | Darau, blė

Tai va. Remontas pavyko, tam kartui galiu toliau naudotis aparatu. Naują rankenėlę taip pat sutvirtinsiu tokiu būdu.

Pabaigai: šitas darbelis nėra klijavimas. Eilinė epoksidinė derva nėra ypač tinkama ABS, nailonui, PLA ir kitiems dažnai sutinkamiems buityje termoplastikams – prasta adhesija. Tačiau formos užpildymui ir sutvirtinimui – visai gerai. Panašų efektą su geresne adhesija būtų galima pasiekti išspaudus visą krūvą snarglio iš karštų klijų pistoleto. Plastikams klijuoti geriausia tinka klijai, kurie juos kiek aptirpdo, kad ir E6000 ar panašūs. Turėkite šitą omenyje.

Apskritai, manau, reikės artimiausiu metu detaliai perskaityti knygą Handbook of Plastics Joining, nes man pačiam kartais pritrūksta žinių, kas ten su kuo geriausiai jungiasi.

Komentarai
 1. Skirmantas parašė:

  Gražus remontas. Man antai šuva buvo mano supercharge usb dratą pragraužęs. Su sąlyga, kad lituot nemoku, tai lemonoj nusipirkau trumpiklių tokių ir va gavosi taip: https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/82713268_2488375011288089_870055761651171328_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ohc=55LC2OFgmTcAQk_UZAC_do9J9czU6zkYbq82OcW19aNND8p4mjRGAoU_w&_nc_ht=scontent.fkun1-1.fna&oh=4ae00b6c9d1d8ee14942f4cf6853d535&oe=5E99773E

 2. Skirmantas parašė:

  Beje, o kaip patartum spręsti pragraužtą usb laidą, kad galimai gražiau atrodytų kažkaip?

  • Darau, Blė parašė:

   Patarčiau nusipirkti naują 🙂 Dar galima storu kembriku su klijais aptraukt – bet pro jį turi antgalis pralyst, tai tikrai storo reikia. Čia su sąlyga, kad pagraužimas yra tik estetinis, o ne faktiškai pažeidęs patį kabelį. Kabelio struktūrą atstatinėt yra mikrochirurginis darbas, nelabai vertingas.

   • Skirmantas parašė:

    Pergraužė visiškai. Tai š dar apvyniojau tokia varine pyne viską ir prispaudžiau prie originalaus šarvo.
    Fast chargina po mano upgreido 🙂

 3. Donce parašė:

  Sveikas, o kaip pats kavos aparatas, tinkamas naudojimui, ar visdelto kazko truksta, ar verta moket didesnius pinigus uz kaip sakant geresni nei jusu, kava mala? Ar reik atskiro malimo aparato.

  • Darau, Blė parašė:

   Mala pats, taip pat turi ertmę supilti maltai kavai — jei netyčia norisi kelių rūšių gert. Man pačiam čia yra optimalus funkcijų ir kainos santykis
   Turi nedidelį trūkumą: po pieno plakimo boileris lėtai vėsta ir kurį laiką neišeina kavos daryt, todėl reikia iš anksto susiplanuot eigą, jei daug svečių su skirtingais pageidavimais.

 4. Skirmantas parašė:

  Tiesa, mes kaip tyčia šiemet pasidovanojom sau tabletinį Nescafe aparatą, nes nusprendėme, kad mažiau bus vargo prižiūrėti ir pačio aparato kaina mažesnė.

 5. na parašė:

  Nespresso aparatas ir jokio vargo:)

 6. robchizprojects parašė:

  Rekomenduoju laiks nuo laiko ivertinti buklę tos dalies kur slankioja kavos difuzorius. Patikrinti ar neatsipalaidavo jo varztai, nesudrozti kampai plastike, jei imanoma sutepti (spec. tepalu). Čia iš patirties kai analogiskam aparatui tik su lcd pasidare self destruct (išlužo difuzoriaus laikiklis bei slankiojimo mechanizmas). Laimei radau donora toki kaip pas tave, tai pavyko prikelt (beje kazkur voliojasi ir atrodo su sveika rankenėle 🙂

 7. Vytenis parašė:

  Šiais sunkiais laikais, kai viskas gamina trumpam gyvenimui, puikus įrašas. Ant laužo tave gamintojai pasodins 🙂 Remontuoti jis mokina. Pirk naują kavos aparatą. 🙂

 8. Aurelijus parašė:

  Jei ne paslaptis, kas šiame projekte buvo “paprasti plastiko klijai“? Ačiū.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.