Juokingi terminai

Posted: 2019-12-21 in Pezalai
Žymos:

Su artėjančiomis šventėmis. Ta proga, kadangi pradėjau dirbti prie labai slapto ir labai didelio projekto kodo, sugalvojau pasidalinti vienu kitu man žinomu techniniu terminu. Daug jų šiomis dienomis yra tokie įprasti, kad apie pirminę jų prasmę dažnas net nesusimąsto – ypač jei gimtoji kalba toli gražu ne anglų.

Bootstrapping – labai eilinis kompiuterio ar kito daikto su programine įranga įkrovos procesas. Šiaip žodis reiškia maždaug „kelti save už petnešų“. Toks vištos-kiaušinio paradoksas: kompas negali leisti programų be įkrovos, bet įkrova irgi yra programa, kuri užkrauna visa kita…

Bleeding edge – kažkas labai, įpatingai naujo, gal dar net neišleisto viešajai visuomenei. Gali būti tiek techninė, tiek programinė įranga. Skamba kiek žudikiškai, ką?

Eat your own dog food – kai kokia nors kompanija susikuria programinę įrangą savo pačių vidiniam vartojimui irba procesų valdymui. Pamenu iš vienos savo senos darbovietės tokią žiauriai kreivą vidinę taimšytų programą – iki skausmo dasiėdus buvo.

BYOD – čia tokia santrumpa, kai atsineši telefoną ar laptopą į darbą ir naudojiesi darbovietės tinklu ir kitais resursais. Kai kuriose korporacijose toks elgesys griežtai draudžiamas.

Clevage – geologinis terminas, kur uolienos skyla išilgai savo vidinių struktūrų. O jūs ką pagalvojot?

Clusterfuck – nu kai kas nors taip ypatingai nepavyksta ir situacija yra visiškai nebesuvaldoma. Primena žalstiečių išsirinkimą…

Cookie – lietuviškai, berods, slapukas. Senas metodas vartotojo naršyklėje išsaugoti kažkokią informaciją, kuri perduodama atgal Web serveriui: sesijos sekimas, nustatymai ir dar pats velnias. Šiais laikais yra normalesnis priėjimas Web Storage.

Crapplet – senas mano ankstyvosios jaunystės terminas, kai interneto naršyklėse dar pasitaikydavo Java Appletų. Crappletas – tai šūdinas ir bugovas appletas.

Daemon – mano mylimas *nix sistemų terminas. Paprasčiausiai reiškia fone besisukančią tarnybinę programą. Sinonimas – service.

Dead tree – lapas iš spausdintuvo. Išgirdau Dubline per eilinę darbo kelionę, tipo „bring me that last dead tree“.

Flame – seniau buvęs forumų, dabar, be abejo, ir Snukiaknygės reiškinys: kas nors užveda temą, o krūva idiotų pradeda pyzdielint bile ką, tiek į temą, tiek ne į temą, kitaip sakant – fleimina.

Hairball – kai kas nors nemoka tvarkingai rašyti kodo ir pradeda visokias nesąmones velti. Paprastai susiję tiek su bloga struktūra, tiek su kodo išdėstymu ir planavimu, tiek ir su kompetencijos trūkumu.

PEBKAC – kai supportas sako, kad bėda slypi tarp klaviatūros ir kėdės 😀

Radio button – nu man visada nuo pat pirmo susidūrimo dar aname tūkstantmetyje buvo įdomu, kodėl „radio“? Ogi dėl panašumo į tikrų fizinių radijo imtuvų mygtukus…

Tarball – visai ne naftos krešulys, o juostiniams įrenginiams skirtas failų archyvavimo formatas.

Thunking – programavime kokios nors paprogramės iškvietimas ir dar laukimas, kol ji kažką nuveiks. Taip pat dar skirtingų bitų pločio programų paleidimas: pvz. senos 32 bitų programos paleidimas 64 bitų windauzuose.

Pabaigai mano mėgstamiausias: dying gasp. Tai tinklo įrangos terminas. Kai koks nors rūteris, switchas ar koks nors keitiklis netenka įtampos, jis dar būdamas gyvas iš kondensatorių energijos stebinčiai įrangai sugeba pasiųsti priešmirtinį pranešimą.

Tiek šiam kartui. Tų terminų, aišku, yra ir begalės kitų, bet man šitie atėjo į galvą.

Komentarai
  1. Romas parašė:

    O kaip be paties turbūt populiariausio “bug“?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.