800 == 674

Posted: 2018-10-19 in Pezalai
Žymos:,

Štai ir eilinis jubiliejinis aštuonišimtasis įrašas šiame tinklaraštyje. Nuo praėjusio septynišimtojo praėjo 674 dienos arba metai ir dešimt (su trupučiu) mėnesių. Lėtokas toks šis šimtas buvo, tačiau jo metu buvau labai bizi, tad nėra ko ir norėti. Galų gale, galbūt ir kūrybinė rašymo energija (tekstinė tryda) išsisėmė. Bet kokiu atveju, šįkart įrašas bus daugmaž biografinis apie tai, kas per tuos vos ne dvejus metus pas mane gero įvyko.

Nagi pradedam.

2016-ųjų gruodį ištinkuotoj troboj junginėjau signalizaciją, rinkausi visokias krosneles ir židinius, pasakojau, kaip atidaryti laikrodį su slankmačiu, troboj junginėjau kabelį vamzdžių šildymui, kad per žiemą nesprogtų. Buvau Amon Amarth ir Grand Magus jungtiniame koncerte. Intensyviai gėriau pasigamintą vyną ir ėdžiau steikus su kaparėliais. Sufeilinau Velingtono kepsnį per Kalėdas — gavosi kapitaliai nedakepęs. Aplankėm Vilniaus kalėdinę eglę, ko jau seniai nebuvom darę.

Kalėdų eglė Vilniuje | Darau, blė

2017-ųjų sausį džiaugėmės sniegu, vynas ramiai sau brendo spintelėje, kepėm springrolsus. Pradėjau skaityti „Virtuvės užkariavimo meną“ ir labai labai ta knyga susižavėjau. Truputuką nelaimingai pačiužinėjau ant Lampėdžio… tiksliau, pačiužinėjau sėkmingai, bet nulipdamas nuo ledo nusiverčiau ir smarkiai susitrenkiau riešą. Lyg ir buvo neaiškiai matomas įskilimas nuotraukoj, bet nieko tikro, pravaikščiojau su savo paties sportine apsauga. Dar įsigijau kinišką mechaninį laikroduką, nes užėjo nostalgija senovinei technikai. Parodžiau plačiajai visuomenei, kaip valomos gartraukio grotelės. Nusipirkau „senovinių siūlinių lempučių“, bet jos vis dar troboj nerado savo vietos ir tebeguli sandėliuky. Troboj galutinai pajungiau signalizaciją ir netgi ją sukonfigūravau pradiniam variantui.

Kaitriosios senoviško stiliaus lemputės | Darau, blė

Vasarį vėl čiužinėjom ant Lampėdžio ir Gulbynės, nes buvo ištirpęs sniegas ir vėl pašalo — viskas buvo labai gražu ir švaru (kol nepasnigo, blė…). Su dukra bandėm auginti cukraus kristalus. Ruošėmės mano gimtadienio proga į Kopenhagą, žmona pasigavo kokį tai virusą, draugė seselė ją namuose su lašeline atkočiojo.

Čiuožinėjimas ant Gulbynės karjero tvenkinio Alytuje | Darau, blė

Aplakstėm Kopenhagą, pamačiau legendinę mažąją undinėlę ir įgyvendinau savo fetišinę svajonę nufotografuoti ją su termovizorium. Iš naujo rinkomės grindų dangą ir stalviršius trobai, nes mūsų seniau išsirinkti jau buvo spėję dingti iš mados. Ieškojau PWM problemų su savo gaminama apšvietimo sistema. Patalpinom skelbimą buto pardavimui! Ir dar, fakin šit, visai ne laiku numirė to buto signulkės akumuliatorius — liūdnos paskutiniosios išlaidos.

Termovizinė Kopenhagos undinėlės nuotrauka | Darau, blė

Kovą važiavom į Vilnių „Dance Makers“ pirkti dukrikei pirmosios čiuožimo varžybų suknelės. Ten pagal rekomendaciją apsilankėm „Eastanbul“ — labai patiko. Įsigijau neseniai aprašytų deimantinių diskelių PCB pjaustymui: visiems jungtukams name, LDD draiveriams ir pačioms valdiklių plokštėms smulkinti. Būčiau pražilęs su kitokiom priemonėm. Taip pat buvau pasiėmęs laisvų dienų ir tampiau apšvietimo bei kitus laidus troboj, kurių elektrikui nedaviau taupumo sumetimais. Tapau ir oficialiu mūsų kaimo bendruomenės nariu. Dar pasiekiau muzikinę nirvaną ir ji tebėra su manimi.

Apšvietimo laidų montavimas | Darau, blė

Balandį atlikinėjau termosų testą. Pradėjau vieną iš labiausiai kankinančių darbų statybose — rozečių ir jungtukų dėžučių montavimą. Labai šlykštus reikalas, ypač, kad jos pas mane nestandartinės ir ne visai tam skirtos. Na, bet kaip ir viskas gerai, įveikėm. Dar šis mėnuo mums ypač svarbus, nes namo parvažiavo naujas augintinis — dar viena toiterjerų veislės kalytė. Kepiau keksiukus iš faršo, gavosi skanūs. Įsigijau kinišką termoporų skaitytuvą. Be abejo, vašku marginau margučius Velykoms, nes šitas menas man labai priimtinas ir gerai jį moku (atsižvelgiant į „treniruotes“ kartą metuose). Atgavau savo seną ir nebaisiai vertingą laikrodžių kolekciją. Pirmą kartą su dukrike prisėdom prie Scratch ir jai visai patiko. Rinkomės plyteles į trobos vonią.

Rozečių dėžučių montavimas | Darau, blė

Gegužę vedžiausi dukrikę į atrakcionus prie Akropolio — labai norėjo, ilgai zyzė, o aš šiaip ne taip prisiverčiau tą sunkią pareigą atlikti. Šitie šūdini „olandiški“ atrakcionų parkai man varo depresiją nuo pigumo, aptarnavimo nekokybės, besivalkiojančių debilų paauglių ir kitos atitinkamos faunos. Brrr. Krūpt. Užsiėmiau masiniais apšvietimo valdiklių, LDD draiverių ir jungtukų rotacinių enkoderių litavimais. Pradėjom pradinį pakavimąsi kraustymuisi, nors iki jo dar du mėnesiai. Pirkom paskutinę buitinę techniką į trobą, regis, šaldytuvą ir orkaitę. Trobos lubas meistrai išgipsavo, o traktoristas išlygino sklypą — jis įgavo maždaug planuotą reljefą. Atsipūsti nuo statybų išlėkėm visa šeima pas draugus į Norvegiją, prasivėdinti galvų kalnuose. Dukrikei surinkom batutą, o sau — šiltnamį. Žmona įgyvendino svajonę būti pavežiota karutyje. Perskaičiau nerealią knygą ir visiškai susivėliau, kas ją man rekomendavo.

Daugybės jungtukų litavimas | Darau, blė

Birželį darže ir šiltnamyje pradėjo dygti pirmieji augalėliai. Prekinomės Ikea visokiais laikinais baldais. Dukrikę apsėdo spinerių manija. Troba iš tvarto pagaliau patapo namu — buvo pajungtas pirmasis unitazas! Pradėjau epizodiškai dirbti name, nusivežęs laptopą ir porą tuo metu krapštomų divaisų. Buvom vienam vakarui nulėkę į Palangą parsivežti naudotą boilerį, o tuo pačiu ir prie jūros pasivolioti. Gerai tas 250 l boileris mūsų mašinoje atrodė, bet tilpom visi trys kartu. Žmona išmoko montuoti rozetes į dėžutes. Ir šią gegužę buvo trumpas snygis — va ir pavasaris. Ant trobos pakabinau signalizacijos spieglį — tikrai garsiai rėkia 😀 Troboj buvo paklotos grindys — žiauriai nerealus dalykas. Su buvusiu kolega montavom apšvietimą, jis visas lempų skyleles peiliuku patobulino, nes meistrai neturėjo tiksliai tinkamų karūnėlių.

Darbas naujoje troboje | Darau, blė

Liepą pradėjo kilti įtampa dėl kraustymosi. Kovai su ja stengėmės apsirūpinti pramogomis, tad mėnesį pradėjom apsilankydami iliuzijų kambariuose ir pinigų muziejuje Vilniuje. Uošvis suorganizavo didžiules medines lentynas į sandėliuką, dėl kurių juokiausi kad ten kvepia kaip kaimo sodyboj. Darže ir šiltnamy jau atsirado pirmieji valgomi vaisiai. Su dukrike pirmą (ir vienintelį iki kraustymosi) kartą likom nakvoti troboj, pasikabinom gatvės lentelę ant namo. Dar išmokiau (pagaliau!) dukrikę važiuoti dviračiu. Ta proga su ja išėjau pasivaikščioti į Šilainius ir aprodyt jai savo vaikystės vietų. Meistrai name užbaiginėjo dažymus, plytelių klijavimus, baldininkai atvažiavo montuoti virtuvės. Prie namo išsipylėm skaldos ir ją susitrombavom, kad nereikėtų visur smėlio nešioti. Pašventinom šašlykinę. Pasistatėm pašto dėžutę. Nusprendžiau atsikratyti krūvos internetinio balasto. Išsinuomojom CityBee kabrioletą ir palakstėm magistrale iškeltom rankom. Atėjo kraustymosi diena…

Kraustymasis | Darau, blė

Rugpjūtis prasidėjo atostogomis, skirtomis apsiprasti su nauja vieta ir įsikurti. Ta proga vėl biškį išlėkėm prie jūros. Į trobą atkeliavo pirmasis siuntinys iš AliExpress. Čiumazikai pasėjo žolytę, pradėjom ją laistyti. Senoji mūsų šuva kaip išprotėjus žymėjosi naujus namus, tokiom dvieurių balutėm. Labai smarkiai susimąsčiau, kada tai baigsis ir ji supras, kad čia jau jos namai — prireikė dviejų mėnesių. Užsisakėm daug daug akmens vatos perdangos šiltinimui. Dalyvavom mano brolio vestuvėse. Įsigijau ultravioletinį žibintuvėlį visokiems pasibandymams. Pasisodinom pirmąsias tris obelis ir pradėjom kraupti nuo agurkų derliaus.

Šviežiai sužėlusi žolytė | Darau, blė

Rugsėjį iš stiprėjančios nostalgijos mechaniniams laikrodžiams pradėjau kartkartėm dėvėti savo senuką „kamandirską“. Į namus pradėjo lįsti rupūžės ir varlės — niekaip nesuprantu iki šiol, kodėl ir kaip. Gal dėl šilumos? Su exkolega pradėjom sunkų darbą palėpėje šiltindami vata perdangą. Šlykštus darbas, tikrai šlykštus. Montavom palanges, kurios putom apsidrabstė. Tuo pačiu parašiau ir šiokį tokį pirmųjų pastabų rinkinį apie gyvenimą troboj. Meistras sumontavo dalį vidaus durų, o aš neapsikentęs padariau antrą jungtuką prie tualeto, nes, blė, buvo labai nepatogioj pusėj pagal pirminį planą. Žmona iš komandiruotės parvežė čiulpiamo tabako. Man labai patinka jo poveikis, bet negaliu pakęsti viso šlykštumo susijusio su jo vartojimu. Žodžiu, tabako čiulpiku netapsiu. Pardavėm butą ir atsikratėm milžiniškos naštos!

Daugybė akmens vatos palėpėje | Darau, blė

Troboj mums pastatė krosnelę, bet paskui tuomkart iki spalio atšilo. Vienam tarpdanty išdygo epulis :-/ Toks daiktas, kuris dažnai būna šunims. Na, ir man pasitaikė, va.

Kojų ir šuniukų šildymasis prie krosnelės | Darau, blė

Spalį išbandžiau krosnelės kūrenimą briketais. Įsigijom skalbinių džiovyklę, kuriai lygiai po metų permontavau dureles, kad atsidarinėtų į kitą pusę. Įsigijau Kershaw Leek Onion peiliuką su anglies pluošto kriaunomis — turiu šiokį tokį fetišą ir peiliams. Galus atidavė mano remontuotas ir 14 metų atitarnavęs mūsų pirmasis su tuomet būsima žmona rimtas pirkinys — dulkių siurblys. Įsigijau turistinę dujinę viryklę. Na, kad galėčiau kavos išsivirt kitokiuose kavinukuose ar džezvoje, nes indukcinė tam netinka. Arba kad būtų pakaita, kai dingsta (dažniausiai planuotai) elektra. Pirmą kartą užsivežėm ąžuolinių malkų ir mokiau dukrikę krauti kubines krūvas. Su dukra dar pririnkom gilių, nes gi šalia ąžuolų alėja, ir darėm greitąją gilių kavą. Neaprašiau ilgojo proceso, soriukas. Atėjo pirmosios šalnos gyvenant kaime. Atėjo ir pelės, pradėjau visokius eksperimentus jas gaudydamas, iš kurių kibirinis variantas pasirodė geriausias. Sodinom rožes prie trobos.

Gilių džiovinimas kavos gamybai | Darau, blė

Lapkritis prasidėjo elektrinio katilo įsirengimu, nes jau pradėjom jausti moralinį spaudimą dėl šildymo. Nusipirkom bilietus į Ameriką! Išbandžiau ant krosnelės keptą steiką. Dar taisiau skalbyklę, nes buvo užsipylus kažkodėl. Kadangi lapkritis yra Movember, tai aš irgi iš įpratimo su buvusiais kolegais airiais eilinį kartą skutausi tik skruostus ir auginausi ūsus. Dukrikė pradėjo žaisti Sims, labiausiai patiko modeliuoti visokius žmones, o ne pats žaidimas. Apsidovanojau atsikratęs skolų meistrams ir nusipirkau laikroduką Seiko 5 SRP785. Į svečius atvažiavo tikras pianino derintojas ir pradėjo mūsų senuko Scholze tvarkymą. Atėjo ir pirmasis sniegas, dėl kurio buvo labai liūdna, nes dar nebuvom išsikraustę garažo. Miegamajame įsirengėme žaliuzes, o meistras užbaigė montuoti vidaus duris. Pastatėm pirmą kaime sniego senį.

Elektrinio katilo Protherm Ray įrengimas | Darau, blė

Gruodį pradėjom nuo hamako įsirengimo name — buvom tai suplanavę ir kablį įsirengę jau seniai. Taip pat išsikraustėm garažą, žmona vėliau net odę jam sudėjo. Virtuvėje virš spintelių įrengiau LED juostą, o namo šildymui — termostatą, su kuriuo buvo visokių niuansų, bet pavyko atrasti savitą jo išnaudojimo būdą. Atėjus Kalėdoms neapsikenčiau ir pagaliau pasidariau namo šviesų valdymą išmaniai.

Hamakas namuose | Darau, blė

2018 sausis atėjo kažkoks nežiemiškas. Dėl visokių trūkumų užsimaniau keisti telefoną. Paskui rytai pradėjo darytis apšarmoję ir labai gražūs. Užšalo kaime visokios balos, puolėm čiužinėt ant jų. Pagaliau išsimušėm, kad į mūsų kiemą atvažiuotų „Barbora“! Nuostabi naujų metų pradžia! Pasidariau ekviterminį šilumos reguliavimą, nes kitaip biškį jau erzino. Dar įsigijau NodeMCU ir pradėjau krapštinėti šį tą. Snieguotais kaimo keliukais pasivažinėjau dviračiu iš galo prisikabinęs rogutes — dukrikė labai norėjo, kad ją patampyčiau, bet, blė, kiek galima vaikštinėti/bėgioti ir tampyti? Dviračiu kur kas smagiau! Iš kitų žaisliukų įsigijau Orange Pi, bet dar nieko doro ir nenuveikiau. Gal ir nenuveiksiu.

Užšalę vandens sankaupos laukuose | Darau, blė

Vasaris atnešė tikrai normalią žiemą. Vėl užklydo pelių. Žmonikė suorganizavo malkų skaldyklę. Pianinų derintojas atvažiavo galutiniam darbui. Taip pat pasistačiau QNAP serverėlį, tik jau dabar galvoju, kad reikėjo kitaip konfigūruot… bet kad biudžetas neleido iš karto hardų krūvos susikraut. Na, kada nors perdarysiu. Buvo sustreikavus nugara, dariau visokias mankštas ir kabojau žemyn galva ant hamako skersinio. Pirmą kartą išsikėlėm vėliavą, jai net apšvietimą padariau. Radau ypatingą būdą panaudoti išmanųjį apšvietimą. Susikonstravau temperatūros stebyklą. Iškepiau šašlykų spaudžiant speigui. Biškį pradėjau krapštyti Sonoff, bet užmečiau. Bandžiau gavinti kelis senus UPSus, bet pabijojau nusipirkti akumuliatorių, jei nepavyktų sutaisyti.

Trispalvė prie namo | Darau, blė

Kovas atnešė šoką supratus, kad visą žiemą leidom daug šilumos lauk — bet darbo kambarys buvo puikiai vėdinamas. Kameros vos ne kasnakt raportavo apie per sklypą bėgiojančius zuikučius. Planavom lankymąsi Six Flags Amerikoje. Kambary pasistačiau Xiaomi Dafang kamerą — kinai gali mane stebėti ir klausyti. O lauke pasikabinau sukinėjamą kamerą su zūmu, viena kaimynė iš pradžių zyzė, kad aš ją seku. Įsigijom makro žiedų komplektą ir dar pačiužinėjom ant laukų balų. Į mėnesio pabaigą atšilus po šiltnamiu pasitiesėm tinklą nuo kurmių — pervarėm savo šiltnamėlį su žmona kaip pasiutę. Žmona atidarė dviračiavimo sezoną, troboj pirmą kartą. Man užėjo noras prikodyti Dallas DS18B20 termometrų nuskaitymo biblioteką, kurią balandį aprašiau.

Makro žiedų rinkinys | Darau, blė

Balandį sužinojau, kad skalbinių džiovyklė yra vienas iš ekonomiškiausių buitinių prietaisų namuose. Mes naudojam tik ją, niekada nieko nedžiaustom ir daugiausia, ką ji „išdegina“ yra apie 2€ per mėnesį. Praėmiau vieną per gimtadienį gautą cigarą, pasirodė labai skanus. Pražydo krokai! Ant dukros batuto pademonstravau kuo puikiausią salto. Susikonstravau nedidelį grindų plotą palėpėje visokiems „nereikalingiems“ daiktams kavoti beigi užsisakiau malkų vasaros šašlykams ir kitai žiemai. Nusipirkau ESP32 valdikliuką, pakrapščiau, bet vienintelis projektas, kur jį galvojau panaudoti, liko neįgyvendintas. Pagalvojau apie kitą, bet nežinau, ar kas gausis. Šiltnamyje užaugo labai gausus ridikų derlius.

Įrengta palėpė visokiam šlamštui | Darau, blė

Gegužę iškeliavom Amerikon! Buvo baisiai baisiai baisiai gera kelionė! Po grįžimo dukrikės laukė pirmasis pajodinėjimas arkliu. Labai labai norėjo, bet visgi dar šiemet nusprendėm jos rimčiau į jojimą neleisti. Gal kitąmet. Žmona sugebėjo saulėje rimtai nudegti nugarą. Įsigijom pirmąją vejapjovę. Akumuliatorinę, be abejo, bet žaislinę — ant rimtesnės tam kartui biuždeto nebuvo. Karščiai atėjo tokie, kad netgi bandžiau turėtą žaislinį kondicionierių pajungt su išpūtimu per rekuperacijos ortakį — nieko gero nesigavo. Dar susumavau šildymosi elektra statistiką.

Laisvės statula ir Manhetenas fone | Darau, blė

Birželį pradėjau lauko rozečių montavimu. Žmona pasidalino savo nuomone apie keliavimą su vaikais. Įveikęs kovą su pelėmis, ėmiausi kovos ir prieš kurmius. Tris kartus pradūrėm padangas — dukart mano ir vienąkart žmonos mašinai. Mūsų kaime kažkur buvo šiukšlių ant žvyrkelio pamėtyta su cvekais ir panašiais dalykais. Sugedo mano mašina kelyje ir nusprendėm su ja atsisveikinti. Prie namo įrengiau laikiną terasą iš visokių likučių ir brokuotų lentų. Žmonai nupirkom naują mašiną irgi, nes josios kupriuką jau reikėjo būtinai keisti.

Toiterjeras ir kurmis | Darau, blė

Liepą biškį pagyveniau eksperimentuodamas su Arch Linux. Įgyvendinau seną svajonę apsistoti „Nakcižibyje“. Pardavėm žmonos „kupriuką“. Pabuvau iškviečiamo meistro vaidmeny — atjungiau nebenaudojamos signalizacijos spieglį, kuris spiegdavo iš vidinio akumuliatoriaus. Taip pat šis mėnuo buvo spintų mėnesiu, nes sutvėrėm tambūro spintą ir dukros kambario spintą. Dar įsirengėm tinklelius nuo uodų. Aplankėm Šiaulius ir ten visokius muziejus. Meistras įrengė rekuperatorių, su kuriuo vis dar pratinamės gyvent. Taisiau uošvio laptopą, aprašymas vėlesnis. Ir vėl buvom prie jūros — šįkart žmona „sudegė“ labai smarkiai, o mudu su dukrike normaliai įrudom. Grįžę įsirengėm vonią — na, vonios „indą“ pasistatėm. Ir, žmonos pageidavimu, išsitįsiau ją į žygį dviračiais iki Nidos.

Poilsis „Nakcižibyje“ | Darau, blė

Rugpjūtį pradėjau nagrinėdamas medinių žaidimų aikštelių projektus. Dar įsirenginėjau dūmų daviklius ir kepiau falafelius. Ėmiausi ir karšto vandens recirkuliacijos patobulinimo — dabar jau žinau, kad gerai būtų ir elektrinis vandens vožtuvas prieš siurbliuką. Bus ir jis. Dar nusipirkau nuo judesio užsidegančių į rozetę kišamų lempelių, kad naktį po namus baladotis būtų jaukiau — šuniukams jaukiau tikrai. Pirmą kartą pasubmitinau vietinio pašto darbo laiko pasikeitimą gūglui 😀 Be abejo, pradėjau ir žaidimų aikštelės projekto vykdymą. Taip pat pradėjau naują ir man labai svarbią veiklą, bet kol kas paslaptis ir šiaip neturiu ką pasakot, teks pažiūrėt, kaip įsibėgės. Su kaimynu suremontavom siurblinės stogą, kuris buvo kiaurai perpuvęs ir apaugęs samanom, vietoj bitumo užklojom normalią skardą. Per vidaus kamerą pamatėm, kaip šunys mūsų laukia, vienas ant grindų, kitas — ant stalo.

Namie šeimininkų laukiantys šuniukai | Darau, blė

Rugsėjis, kaip visada, atnešė naujus mokslo metus. Vėl atsikraustė pelių šeimynėlė (ir visa palaipsniui prigėrė). Įsitikinom, kad iš Amerikos parsivežtas „Neosporin“ yra žiauriai geras tepalėlis visokioms smulkioms žaizdelėms, tad ten viešinčio draugo paprašėm mums visą dėželę parvežt. Savo mamai įtaisiau Kindlą, kad turėtų kilnojamą biblioteką ir į keliones galėtų tąsytis. Paragavom surströmmingo, kad jį kur pekla. Per rugsėjį perskaičiau beveik visą knygą apie mechaninių laikrodžių taisymą. Žaidimų aikštelės projektas įgavo pagreitį.

Medinė žaidimų aikštelė | Darau, blė

O štai ir einamasis spalis. Baigiau visas lauko rozetes, iškasiau vieną kabelio tranšėją ir jį ten pakavojau, prisižiūrėjau gražių peizažų rytais, kai saulė pro rūką ir miglas teka. Kaime per kelią bėgioja avys. Šildymo sezono dar nepradėjom, nors krosnelę buvom kelis kartus užsikūrę. Bet kad vasara buvo tobula, o ruduo kol kas ją nerealiai pratęsia — vis dar pasėdim vakarais ant terasos trumpom rankovėm. Įdomu, kokia žiema ateis.

Darau, blė — 800 įrašų

Tai tiek, blė 🙂

Komentarai
  1. Nerijus Kisielius parašė:

    Gera apžvalga. Radau net naudingų postų.
    Ačiū:)

  2. gedziminas parašė:

    Čia kaip seriale, praeito sezono apžvalga trumpai 👍👍👍, prieš naujo sezono pradžią. Ačiū, kad daliniesi, va kaiptik šildymo sezona pradėsiu su Raja, tai straipsniai apie šildymą labai pravertė, žiūrėsim kaip čia bus. Kurmių gaudyklės rekomendacija taip pat praverte 👍.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.