Prieš dešimt metų…

Posted: 2018-09-07 in Pezalai
Žymos:, , , ,

Truputį ištiko nostalgija, o ypač dėl to, kad prieš dešimt metų buvo tikrai labai geri ir įsiminę metai. Tai gausit dabar pavėpsoti į tą mano nostalgiją, kuri greičiausiai įdomi tik man pačiam ir tik man pačiam ašarėlę spaudžia. Prieš dešimt metų dar ir kitą blogą rašiau, kurio jau seniai interneto platybėse nebėra, bet jis nebuvo skirtas plačiajai visuomenei.

Visų pirma, tai prieš dešimt metų mūsų dviejų asmenų šeima papilnėjo. Įsigijom šuniuką:

Rusų žaisliukas | Darau, blė

Heh, kas mums užėjo, kai savo šuniukui nupirkom tokį maišą ėdesio:

Rusų žaisliukas prie didelio šunų maisto maišo | Darau, blė

Dabar tas šuniukas jau gerokai pastorėjus ir biškį netekus dantų, bet prie ėdesio poziciją prieš jaunąją kartą kol kas atlaiko vienareikšmiškai:

Du rusų žaisliukai kovoje už ėdesį | Darau, blė

Taip pat prieš dešimt metų buvo vieni iš įsimintiniausių gedžetų metų. Įsigijau savo pirmąjį ir kol kas vienintelį Apple MacBook Pro kompiuterį. Atitarnavo jis devynerius metus, buvo kelis kartus atgaivintas po rimtų gedimų, bet paskutinį kartą jau nusprendžiau jam duoti ramybę — užsitarnavo. Taip pat tais metais įsigijau savo pirmąjį išmanųjį telefoną Nokia E51, kuris visiškai užmušė poreikį turėti iPodą — tą turėjau nuo 2005-ųjų. Palyginti su šiuolaikiniais telefonais ta Nokia tikrai juokinga… bet jau tuo metu ji buvo galingesnė už mano pirmus du turėtus kompiuterius, kurie pavežė Windows 95 ir 98. O kadangi daug keliavome, tai įsigijom ir tuo metu vadinamą „delninuką“ HTC Artemis su kažkokia Windows versija. Jau nebepamenu tų versijų ir visko, bet pamenu, kad keliavom su iGo ir Mio Maps. iGo tame delninuke buvo nerealiai patogiai padaryta programėlė, aš dar ją ir Android sistemoj bandžiau — ten ją visiškai sugadino. Na, buvo tiesiog tobulas reikalas su krūva patogių shortcutų ir kitų įmantrybių. O kai pagalvoji, kokios aparatūros užteko tai programėlei veikti nestringant, tai visai nerealu. Bet ji buvo bitmapinė, t.y. prastai scalinosi į kitokias ekrano raiškas, reikėdavo atskirų skinų.

Taip pat kažkur nuo tų metų pradėjau stabiliai dirbti outsource ir gavau darbinį laptopą, kurį ilgokai tampiau.

Mano gedžetynas su daugybe laikraščių fone — dėl šuniuko:

Apple MacBook Pro, HP, HTC Artemis, Nokia E51 | Darau, blė

Obuolio kol kas neprisiverčiu išmesti, nors jis jau pusiau išardytas guli lentynoje:

Pusiau išardytas nebeveikiantis Apple MacBook Pro | Darau, blė

Nokijos nebeturiu, atidaviau vienam draugui, kurio toks pat telefonas buvo mamka kaput. HTC Artemis dar tebėra stalčiuje ir gal netgi užsikrautų:

Delninukas HTC Artemis | Darau, blė

Lankiausi Miunchene darbiniais reikalais:

Miunchenas, BMW | Darau, blė

Žiauriai man Miunchenas patiko. Vienas iš patogiausių miestų transporto prasme, labai gražus ir labai vokiškas. Kiek aš ten dešrelių suėdžiau ir alaus išgėriau — tikrai neprisiminsiu, bet daug. Tiesa, į Oktoberfestą kitas kolega važiavo, aš buvau patekęs tik į kažkokią vietinės reikšmės šventę, bet vis tiek dešrelių užteko.

Dar pieš dešimt metų turėjau štai tokį dviratį:

Rusiškas turistinis/sportinis dviratis | Darau, blė

Nežinau, kiek jis paskui dar man tarnavo, bet sulūžo vairo įvorė, remontas būtų buvęs labai sudėtingas, tad įsigijau kitą. Vairas, kaip matote nuotraukoje, buvo labai patriotiškas. Paauglys būdamas, 13 metų iki šios nuotraukos, buvau prisipirkęs visokių spalvų izoliacijos ir kažkodėl norėjau ryškių spalvų.

Taip pat dar prieš dešimt metų buvom kukurūznykų sąskrydyje, vieną netgi pavairavau. Nelabai tas patiko keleiviams, nebuvau labai švelnus:

Kukurūznyko, t.y. Antonov-2 prietaisų skydelis | Darau, blė

Su žmona anuomet bandydavom prisidurti finansų visokiom chaltūrom, kartais ir nelabai į temą. Pavyzdžiui, gaminom straipsnį apie piešimą šviesa. Na, su tokiom priemonėm, žvakėm, šviesos diodais ir savadarbiu laidiniu nuotoliniu fotoaparato pulteliu:

Piešimo šviesa priemonės fotoaparatui | Darau, blė

Spalvotais šviesos diodais netgi taip kažkas gavosi:

Piešinys šviesa | Darau, blė

O su žvake nenupiešti pentagramos būtų buvę stačiai gėda:

Piešimas šviesa: žvakė ir pentagrama | Darau, blė

Kas per tuos 10 metų pasikeitė? Na, nebenaudoju Firefoxo 🙂 Taip pat, tuo metu jau buvom apsikrovę laptopais, dirbdavom su žmona prie bendrų projektų ir kirbėjo mintis apie naminį NAS. Ale tuo metu tokių QNAP ar Synology nebuvo, buvo tik DIY, brangūs ir daug elektros ėdantys. O dabar namuose NAS sukasi, tik paskirtis nevisai tokia, kokios anuomet norėjosi. Visokių projektų dalinimąsi išsprendė kiek vėlėliau įvaldyti gūgldoksai ir panašūs reikalai.

Telefonai patobulėjo neišpasakytai. iPhone ir Android kapitaliai nunešė rinką į visiškai kitus lygmenis. Atsirado pakankamai nagli išmanieji laikrodžiai, nors aš pats vėl grįžau prie meilės mechaniniams.

Trobą pasistatėm, va. Prieš dešimt metų neplanavom, tik pasišnekėdavom tarpusavy, kad palauksim geresnių laikų — sulaukėm. Vaikas gimė ir normaliai paaugo. O štai gedžetų šiemet beveik neįsigijau. Na, Amerikoj nusipirkom vieną naminį tarp visų dalinamą laptopėlį Asus UX330UAR, antrą Kindlą (dedikuotą žmonai), naują objektyvą fotoaparatui (nes turėtas kaip tyčia ten ir sulūžo) ir lyg ir viskas… ai ne, dar ir dėvėtą fotoaparatą nusipirkom. Na va, „beveik neįsigijau“:

Asus, Nikon, Tamron, Kindle | Darau, blė

Ui, brač, vos nepamiršau: gi šiemet abu su žmona mašinas pasikeitėm! Vos poros savaičių laikotarpiu. Na, ką padarysi. Kaip sako liaudies išmintis, jei nusėdo mašinos signalizacijos pultelis — pats laikas keisti mašiną.

Iš tikrųjų tai visi metai geri, bet 2008-ieji man užstrigo būtent dėl tų trijų dalykų: kelių gedžetų, nes tuo metu jų nelabai turėjau; šuniuko; kukurūznykų sąskrydžio. Ech, mūsų butas tais metais dar buvo originalių spalvų, kokiomis pirkom 😀 Gal tais pačiais metais ir persidažėm — nepamenu, reikėtų pagal nuotraukas pabandyti atsekti.

Komentarai
 1. mechadrake parašė:

  pentagrama:thumbs up, nerodyk mano zmonai 😀
  vokietijoj mes buvom per okotoberfestuka ten pries ar po to kazkiap kaikurie miestukai daro, tai kur mes sveciavomes tipo mazesnis buvo, bet tewn tiek zmoniu buvo kad nelindom pastoveje eilej i palapine milzniska gal 15 min. baisiia jei ten ruko, o seiminnke pas kuria ten sveciavomes tai sake ja paskutini karta ir kazkas alum apliejo- buna jau smarkiai ikause belenkoki te vokietai 😀 Pernai atrodo buvom, prie Hamburgo.
  Automobili reik kest kai pelenines uzsipildo(as nerukau tai auto nekeiciu niekad, jau 4 auto), del pultelio nesu girdejes 😀

  • scaniagti parašė:

   Dėl peleninės – juokas, dėl pultelio – paskaičiuota. Originalus pultelio elementas gyvas kokius 5 metus. Taigi tai tiesiog rimtas patarimas.

   • Eimantas parašė:

    Dėl peleninės – menkas juokas, žmonės rūkantys automobilyje jį sudegina greičiau, nei nusėda pultelis. 😉

    • scaniagti parašė:

     Manau saugiklių komplektai iš degalinių daugiau sudegina automobilių negu peleninės. Tokie komplektai, kur 7.5 A saugiklio lydžioji dalis tokio pat platumo, kaip 30 A saugiklio 😀 Bet gal ir klystu.

 2. Raven parašė:

  Jeigu tas obuolys egzistuoja ir veikiancioj busenoj (nu, tipo motinine nedefektuota ir parodo apple logo 😀 ) mielai priglausciau (vaikui gimtadienio proga restoracija). Tik ne lietuvoj randuos, o postingo islaidos butu nebeda!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.