I Worship His Shadow

Posted: 2018-08-30 in Pezalai
Žymos:, ,

The Kiss | LEXX | Darau, blėMes turbūt visi turim kokį nors fetišą. Knygą, kurią norisi vėl ir vėl perskaityti. Filmą, kurį norisi vėl ir vėl peržiūrėti. Ir nesvarbu, kad jau žinai ten viską atmintinai. Praeina keleri metai ir vėl džiugina. Vienas iš mano fetišų yra senas televizinis serialas LEXX.

Nežinau, kiek žmonių kažką žino apie šį serialą. Aš jo pirmas dvi serijas, pamenu, pamačiau 1998-ųjų išvakarėse. Kažkuris iš tada dar šviežių kanalų, gal Baltijos TV (ar kaip jis ten vadinosi) jas parodė Naujųjų proga. Deja, tik dvi.

Roboto galva ir Giggerota | LEXX | Darau, blėPo to aš dar ilgai ilgai norėjau tą serialą pažiūrėt vėl. Na, tiesą sakant, pirmojo sezono serijos tokios normalaus ilgio, vos ne kaip filmai — ir tik keturios.

Vieną kartą, būdamas studentu, regis, trečiame kurse, užėjau pasivalkioti į dar stovėjusį tuo metu „Merkurijų“. Jis jau buvo praktiškai praradęs visą savo tarybinį veidą ir jame buvo kažkas panašaus į turgų. Krūvos atskirų prekeivių, jau net nebevadinamų spekuliantais. Vienas iš jų stumdė visokius kompaktus. Ir pas jį pamačiau VideoCD formatu išleistą LEXX’ą! Aštuoni kompaktai buvo, sumontuoti į specialias dvigubas dėžutes. Nusipirkau, aišku, kaipgi kitaip. Vienas kompaktas buvo padraskytas, strigdavo jame vaizdas, grotuvai lūždavo.

Didžiojo šešėlio smegenys | LEXX | Darau, blėNebeturiu aš tų kompaktų. Atsirado platūs internetai, kur LEXX’ą galima parsisiųst ir kompaktus išmečiau. Jie vietos užima visgi daug, o ir kišti juos nelabai yra kur. Ypač, kad LEXX’as buvo perleistas DVD formatu, kur vaizdo kokybė ženkliai geresnė.

Įdomus tas serialas toks. Jame pilna kompiuterinės grafikos —  atsižvelgiant į jo kūrimo metus tai nerealus pasiekimas. Bet dėl tos pačios priežasties jis tapo TV serialu — platiesiems ekranams kompai grafikos tiesiog neišvežė.

Veiksmas vyksta tolimoje kosminėje ateityje, totalitarinėje Didžiojo Šešėlio valdomoje visuomenėje. Siužetas sukasi apie pabėgėlių grupelę, kurie nuvaro labai galingą kosminį ginklą/kosminį laivą, kuris tuo pačiu yra gyvas padaras, milžiniškas vabzdys. Kažkas ten tame seriale yra susiję su vabzdžiais ir jų civilizacija, ko, tiesą sakant, po šiai dienai kažkaip nesuprantu 😀

Brunio planeta | LEXX | Darau, blėPirmuose dviejuose sezonuose kiekviena serija yra atskira, nelabai susijusi su kitomis, nors bendras judėjimas link kažkokio tikslo yra. Trečias ir ketvirtas vyksta jau konkrečiose žvaigždžių sistemose ir ten jau veiksmas rutuliojasi nuosekliai.

Vienas šio serialo aspektas yra toks, kad pagrindiniai veikėjai yra lūzerių grupelė. Kiekvienoj serijoj jie kur nors ne ten įlenda, kažką prisidirba, juos normaliai už tai padaro ir taip toliau. Išsikapsto, be abejo, bet kartais ir ne be pasekmių.

Nežinau, ką šio serialo kūrėjai rūkė, bet užrūkė tikrai gerai. Jų fantazija tikrai stebiuosi giliai ir nuoširdžiai.  Aišku, ne Star Trek, bet kosmosas visom prasmėm. Ironija ir juodas jumoras liejasi per kraštus.

Zev | LEXX | Darau, blėTai va, serialas mylimas ir geras, ne kartą peržiūrėtas. Jaučiu bepribręstantį eilinį žiūrėjimą. Jau buvau pasiryžęs žiūrėt, sakiau žmonai, gal pažiūrėsiu vakarais. Sako, nu tai ką tu, davai žiūrim visi kartu. Aha. Nei žmonai, nei dukrai nepatiko, ypač kai kurios brutalesnės scenos — o jų ten nemažai. Boops per episode reitingas tai ne kažką, nors pradžioje ir to biškį yra.

Bet kokiu atveju, manau, kad fantastikos, ypač kosminės, mylėtojams šitas serialas yra must see.

Komentarai
 1. Tautvydas M parašė:

  agree. Labai geras, gal reiktų pasižiūrėt ir man, bet nenoriu sugadint prisiminimų. Dar žinau, kad buvo užkurtas fanų puslapis, kuriame siūlė kurt scenarijus ir siųst kurėjams, nes aniems banaliai baigėsi idėjos.

 2. vytenis parašė:

  Lexx priminė Riddick

 3. Darius parašė:

  O taip, berods per LNK vakarais rodydavo, labai isimine.

 4. Romas parašė:

  Tikrai vienas iš įdomesnių serialų, gana gerai dar pamenu, kaip žiūrėdavau per kažkurią televiziją…

 5. Hencia parašė:

  Kam patinka tokio stiliaus filmai (serialai) – turėtų patikti ir Farscape serialas (1999–2003).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.