Alice Feeney — Kartais aš meluoju

Posted: 2018-08-21 in Pezalai
Žymos:,

Alice Feeney — Kartais aš meluoju | Knyga | Darau, blė⋆⋆⋆

Eilinė knyga, pasirinkta pagal anotaciją. Įteikta uošvei, įsiūlyta žmonai ir, pagaliau, perskaityta per vakarą paties. Kaip jau sėdau su pusbuteliu balto vyno, taip ir nebepaleidau, damušiau. Patiko, įklimpau. Anot mano vieno bičiulio, unputdownable skaitinys papuolė.

Apskritai ši knyga mano buvo gan ilgai išlaukta. Gal kokį pusmetį skaičiau tik technine literatūrą, visokią apie mikrovaldiklių programavimą, Cortex-M3 asemblerį, shellcodus ir panašiai. Galva jau ištino, pagaliau atsirado laiko ir pramoginei literatūrai. Tai va šita knygelė kažkaip pasitaikė po ranka, jos ir ėmiausi.

Vis sunkiau atskirti sapną nuo realybės, o baugina mane abu. Net kai prisimenu, kur esu, nesiorientuoju laike. Rytas išnyko, dienos ir vakaro irgi nebeliko. Aš pasprukau nuo laiko, bet viliuosi, kad jis mane suras. Laikas turi savitą kvapą. Kaip pažįstamas kambarys. Kai jis tau nebepriklauso, geidi jo, alksti apsiseilėjusi, suvoki, jog padarytum bet ką, kad tik jį susigrąžintum. Kol jis vis dar ne tavo, vagi vogtas sekundes, susišluoji iššvaistytas minutes, lipdai vieną prie kitos ir konstruoji trapią pasiskolinto laiko grandinę tikėdamasi, kad ji išsitemps. Vildamasi, kad jos ilgio pakaks iki kito puslapio. Jei tik kitas puslapis bus.

Knyga supinta įdomiai. Pagal stilių — psichologinis trileris. Galbūt. Mano žmona sakė, kad jai knyga šiaip sau. Jei būtų filmas, tai būtų gal ir gerai, lengvai susižiūrėtų. Kadangi aš ją per vakarą surijau, tai man beveik kaip filmas ir gavosi. Įsitraukiau gerai, intrigoms pasidaviau lengvai, analitinis mąstymas beveik neįsijungė ir painiava iki galo narpliojosi natūraliai. Buvo ties kokia 80% įtarimų, kad kažkas tikrai ne taip ir ne visi galai sueina, kai kurių veikėjų charakteriai neatitinka paveikslėlio… na, bet negaliu per daug pasakoti.

Šiaip šita knyga truputį privertė susimąstyti, kaip kai kurie žmonės sugeba žaisti kitais. Na, ne „Sostų žaidimas“, aišku, bet visgi gyvenime taip būna. Tam tikri ypatingų protinių sugebėjimų asmenys gali manipuliuoti aplinkiniais ypač įmantriai ir žiauriai bei išlikti nesugaunami. Nors ši knyga ir nėra detektyvas klasikine to žodžio prasme, bet tam tikrų elementų yra.

Deja, kas man šis tas užkliuvo. Knygos mintis gera, skyriai ir laiko šuoliai sudėlioti tinkamai, nėra pernelyg ankstyvų požymių apie atomazgą. Bet daug kas yra pernelyg siurrealistiška ir paviršutiniška. Tam tikri veikėjų veiksmai, kurie yra daug lemiantys ir svarbūs, aprašyti prabėgomis, nesuteikiant daug reikšmėms darbui ir pastangoms, kurių reikėjo įdėti rezultato pasiekimui.

Vakarinės vizitacijos trumpos, aš jau nebesu pati įdomiausia. Tapau pasenusia naujiena. Atsirado už mane labiau sukiužusių ligonių. Net ir geriems žmonėms įsipyksta lopyti tai, kas nesulopoma. Slaugė „Pramisk už keturiasdešimtinę“ prieš kurį laiką bendradarbei pasakojo apie savo būsimas atostogas. Ji ketina vykti į Romą su vyru, su kuriuo susipažino internetu, ir atrodė laimingesnė nei paprastai, netgi kiek švelnesnė. Spėlioju, kuo ji vardu. Gal Karla? Jai tiktų Karla. Ji nėra mano mėgstamiausia slaugytoja, bet pasiilgsiu jos, kai bus išvažiavusi. Ji tapo nusistovėjusios tvarkos dalimi, o pokyčiai manęs niekada nežavėjo.

Skaitydamas dar ties viduriu pagalvojau, kad gal autorė labai jauna ar kad ne kažką parašius knygų. Pasitvirtino. Nebaisiai jauna, bet knyga kol kas vienintelė. Nesakau, kad aš tokią parašyčiau, bet parašęs tai nesididžiuočiau 😀 Iš kitos pusės, o gal ir didžiuočiausi, pinigų tai vis tiek atneša turbūt 😀 Štai vien dėl to verta augint vaikus dvikalbiais, kad nuo gimimo būtų prie anglų kalbos pratinami ir galėtų kaip gimtąja tauzyt ir rašyt. Rašyt ypač, nes visai kita rinka.

Kažkokia atmosfera man šita knyga priminė „Tėvų miegamąjį“. Tik anoji knyga man kur kas kokybiškesnė ir gilesnė. Kaip sakė mano žmona, norėtųsi iš knygų kažko pasisemti, sužinoti, turėti apie ką pasvarstyti. Apie šią knygą to nepasakysi, ji visiškai pramoginė. Kaip jau minėjau, filmas būtų gerai, o kaip knygai, truputį gaila sugaišto laiko.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.