Laptopas pigiau už ekraną…

Posted: 2018-08-10 in Darbeliai
Žymos:,

Uošvis turi tokį jau pagyvenusį, bet dar visai pajėg laptopėlį Toshiba Tecra R480. Submodelis prie galingesnių, su AMD video possiteme, 3G modemu ir dideliu hardu. Tik kad su juo įvyko kokia tai nesėkmė ir ekrane atsirado juoda linija, kuri iš lėto, bet užtikrintai plėtėsi.

Tai va iki ko dasigyvenom. Pradėjau domėtis, kaip tą ekraną būtų galima suremontuot. Na ir ką, pakaitiniai ekranai kainuoja daug, pigiausias, ką radau, buvo apie €30, bet iš toli siųst ir tada siuntimas nenormalus. Baigėsi tuo, kad nupirkau iš ebay tokio paties modelio, tik smarkiai pigesnės modifikacijos naudotą laptopą už donorą — vien tik dėl ekrano. Nes pigiau. Jame video posistemė tik integruota, nėra modemo, maitinimo šaltinis smarkiai mažesnis ir baterija taip pat mažesnė cielomis trijomis celėmis.

Tiems kam įdomu, aš tą donorą, visą išardytą gabalais galiu atiduoti. Sudėt jį į veikiančią formą su ta juostuota panele nesiruošiu. O gal kam reikia kokio atseit serverio ar vietoj stacionaro? Diskas 250 GB, RAM 2 GB, procesorius ten kažkuris antros kartos i5. Duodu savaitę, jei niekam neprireiks — tiesiog išmesiu. Rašykit darau.ble pas giemeilą, jei domina. Viskas, jau paimtas.

Donoras atėjo su siurprizu. Ardau ir niekaip nenori apatinė korpuso dalis nusiimti, kliūva. Turiu aš tos patirties ardyme, tai jau matau, kad yra kažkas įdomesnio, nei pamirštas varžtelis ar nežinoma detalė. Pasirodo, pardavėjas paliko SD kortelę 😀 Ir, kas linksmiausia, ne tuščią, o pilną vaizdo įrašų iš slidinėjimo kalnuose su GoPro 😀 Daugiau nieko įdomaus ar pikantiško, deja.

Ai, dar pas uošvį buvo išlūžęs vienas ekrano vyris — jį pakeičiau iš donoro. Va, abu kompai išardytoje stadijoje:

Remontuojamas kompiuteris Toshiba Tecra R480 | Darau, blė

Kairėje pusėje — remontuojamasis, o dešinėje — donoras. Apskritimais pažymėta AMD video mikroschema ir modemas. Dešinėje matosi tuščios, bet paruoštos tiems reikalams vietos.

Iš paciento teko iškuopti visą krūvą dulkių. Donoras prieš pardavimą aiškiai buvo labai kokybiškai pravalytas, švarutėlis visas, windauzai be jokių praeities pėdsakų. Tik ta kortelė, kad ją kur. Turbūt po valymo dar ją įkišo pasižiūrėt ar kažką, nesuprasi. Gal ir ne pardavėjas net, o koks technikas.

Ekraną su visu viršeliu pakeičiau ir tiek. Tiesa, teko modemo antenas perklijuot. Nors jos niekam nereikalingos, kaip ir pats modemas, bet vidinis pareigos jausmas privertė sutvarkyt iki galo. Kompas užsikrovė iš pirmo karto:

Suremontuotas kompiuteris Toshiba Tecra R480 | Darau, blė

Tai va tiek. Varžtelių, regis, neatliko 😀 O donaras liko paskleistas ant stalo. Taip ir guli kol kas. Tad kartoju — jei norite, imkite.

Komentarai
  1. Andrius parašė:

    Dažnai laikmenos būna normaliai newaipintos, tai jei jauti smalsumą ieškoti pikantikos, dar praskenuok kortos ir hdd ‘tuščią’ dalį, gal ką pavyks ištrinto atkurti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.