Kindling cracker arba kodėl kirvukas liūdi kampe

Posted: 2018-03-04 in Pezalai
Žymos:, ,

Greičiausiai jau minėjau, kad krosnelę kuriu ąžuolinėmis malkomis. Žinau žinau, jos ten turi rūgšties, gali būti per kaitrios ir bla bla bla. Kai kurie netgi sako, kad jos nuodingos, o aš labiausiai ir šašlyką kepti ant ąžuolo mėgstu, tad man pė iks. Čia kaip su rūkymu ir alkoholiu: sveikas protas neveikia. Jeigu man patinka ąžuolinės malkos, tai patinka. Ir taškas.

Bet va tos krosnelės užkūrimui pasiskaldyt šipuliukų iš ąžuolinių malkų — nemenkas iššūkis. Ar šiaip kokias didesnes pasismulkint. Nors ir turiu sąlyginai neblogą Fiskars kirvuką su teflonine danga, vis tiek — nelengva kapot. Kartą net per pirštines atskilęs šipulys iki kraujo pirštą užgavo.

Žmonikė tuo tarpu kažkurioje sodininkų-daržininkų ir kitų kaimiečių feisbuko grupėje užmatė įrašėlį — kažkas įmetė malkų skaldyklės (kindling cracker) nuotrauką ir pasakė: čia tai bent divaisas! Aš irgi pasakiau, eina nafig, kaip gerai atrodo! O štai vienas vyrukas parašė: jei kam reikia — padarysiu.

Pats kaltas. Mano žmonikė jam ir parašė, kad, davai, primeskit kainą, mes gal ir pajamsim. Galutinė kaina gavosi €65, o štai aš dabar katilinėj turiu nuostabią skaldyklę:

Malkų skaldyklė, kindling cracker | Darau, blė

Antras mėnuo mano Fiskars kirvukas liūdnai rūko kamputyje, o skaldyklė ir dviejų kilogramų kūjukas dabar yra mano pagrindiniai skaldymo įnagiai.

Vienas daug su malkomis patyręs draugas iš manęs išsijuokė, kad čia žaisliukas. Aha. Gal ir žaisliukas, bet kai reikia pasigaminti smulkių šipuliukų, tai tas žaisliukas nepamainomas ir joks kirvis neatstos. Nes, na, žinote, kaip skaldyti smulkius pagaliukus ir juos dar smulkinti… ar nežinote? Arba paleidi ir greitai, kol pagaliukas dar stovi, bandai kirviu pataikyt (kas dažnai nesigauna, kai pagaliukai labai nekokios formos), arba bandai laikyti jį už žemesnės dalies ir tuo pačiu su kirviu įkirst, o paskui antru mostu perskelt. Nelabai saugūs būdai, ypač tokiems klaviatūrų kaubojams, kaip aš.

Su skaldykle tuo tarpu paprasčiau. Ant jos uždėjai pagaliuką ir bakstelėjai kūjeliu — šast ir yr dvi šiepkos. Taip pat skaldyklė man labai padeda įveikti kokios nors durnos konfigūracijos, persisukusias ir šakotas malkas. Su kirvuku būdavo toli gražu.

Aišku, kad būčiau iki galo sąžiningas, tai turiu pasakyti, kad neturiu didelio kirvio ir kaladės. Bet vis tiek su skaldykle paprasčiau bei saugiau. Ir mano žmona sakė, kad jeigu jau jai prireiktų kada šakaliukų prisiskaldyt, tai su šituo daiktu bandytų, priešingai, nei su kirviu.

Jei norite panašaus prietaiso, rašykite laiškus, duosiu vaikino, kuris tokius daiktus gamina, kontaktus. Į Kauną pats atveža, į kitur ir paštomatu atsiųstų.

Nagingesni, manau, lengvai ir patys pasidarysite. Aš, deja, tokio įnagio gamybai neturiu priemonių anei patirties.

Komentarai
 1. Jurgita parašė:

  Parekomenduok kas tokius reikalus gamina. Seniausiai ieškau ir niekur nerandu.

 2. mechadrake parašė:

  wo blė, kažkada mažas būdamas esu matęs kirvio galva taip prie kažko privirintą smulkint šakaliukam. čia matyt šiuolaikinė safety versija 🙂
  Mano tėvas (jis master pečkurys mūsų,nors turim šilumasiurbi, bet malkos savo ūkio gaunas iš krituolių labai pigiai tai šalčiuos vis dar kietas kuras) tai pakurom dyzelį naudoja kur likęs nuo plovimo detaliu ir ten koks nesvarus is likučių pylinėjimo. Kartais atrabotkę 🙂
  Aš nemėgstu nes smirda labai kuriant dūmai man ir labai neekologiškai atrodo, padrožiu peiliu drožlyčių (morakniv pvz labai smagiai ima, nerekomenduoju kinisko peilio, labai geri traumom 😉 ) ir dega, ir visokokias šašlykines ir krosnis užkuriu. aišku ne ąžuolas- beržai, drobulė, eglės lyg dabar dar kažkas turbūt.
  Jei reikia kulbės tai galim turbūt išburt 🙂 jei koks rastgalis tebėr nesukapotas tai atrėžt eis.

  • Darau, Blė parašė:

   Dyzelis ir panašūs daiktai tai fui, kažkaip tikrai nemalonu. Nu, bet vis ne padangos 😀 O kulbę tai mielai priimčiau, tik kaip tokio daikto atgabenimą iš jūsų kaimuko į mūsų suorganizuot? Nebent reikalų Kaune turit?

   • mechadrake parašė:

    Ryt paziuresiu ar dar yra neukapotu. gal tėvas ir dabar pasakys. kaunan važinėju kartais, tai kąnors subursim 🙂 arba gali pas mane užsukt 😀

   • mechadrake parašė:

    Sako yra kelios paliktos kruvelej. Reik issirinkt.

 3. scaniagti parašė:

  Turiu pasidaręs peilį su dviem rankenom. Tipo gabalas pjūklo, galai aplenkti 2 mm lakštu. Rankenos apysunkės, tai gerai įsikerta, paskui galima abiem rankom spustelėt. Šipuliukų prakuroms užtenka nuo smailių kampų ar siauresnių malkų. Dėl saugumo tai pralošia, įsikirst visiškai nesunku, bet saugantis gana smagus ir greitas darbelis.

 4. RytisM parašė:

  Skaldant kirviu metodas, kad nenusikapoti pirštų yra suimti pliauską kaire ranka už briaunos aukštai, padėti kirvį dešine ranka ant vietos kur nori skelti, tada kaire ranka laikant malka, o dešine kirvį pakėlus pliauską trinktelt lengvai į kaladę ar kur nors. Tada kirvis įsminga, ir jau tada pabaigi nuskelt paleides kairę ranką iš antro smūgio. Skamba komplikuotai, bet iš tikro gana paprasta ir kairė ranka saugi lieka per pagrindinį smūgį.

  Skaldyklė atrodo visai nebloga, bet padas geriau būtų kaip žiedas – taip padėjus kad ir ant pievos ar kokio plyšio ilgesni šakaliai pralystų per ją pilnai, o neatsiremtų į padą – dabar šitame variante ilgesnis šakalys gali įsiremti į padą ir neperskilti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.