Kodėl, blė, šalta dirbti

Posted: 2018-03-02 in Darbeliai
Žymos:,

Mano darbinis kambarys visą žiemą buvo pats šalčiausias. Dabar jau kalendoriškai pavasaris, bet dar kokią savaitėlę turėtų vyrauti padorus minusas. Be abejo, jei prognozės nemeluoja. O jos nemeluoja tik apie vakardieną. Bet kokiu atveju, nereikia nė minuso. Dalinę priežastį radau gan greitai, o rimtesnę — užlipęs ant kopėtėlių ir prisiminęs padaryti tai, ką reikėjo padaryti dar vasarą.

Mano darbinis kambarys pats šalčiausias visame name. Neskaitant ūkinių patalpų, žinoma, ir alaus šaldytuvo. Netgi galvojau, gal srautą grindinio šildymo kolektoriuje pareguliuoti, bet kad nebuvo ką reguliuoti. Iš pradžių apkaltinau aplinkybes: lauko ir (mažai šildomą) katilinės sieną. Paskui dar pasižvalgiau su termovizorium ir „supratau“, kad virš visų kambario lubų išsišakojantis kolektorinis rekuperatoriaus vamzdynas šaldo.

Sugalvojau, kad laikas įstatyt inspekcines dureles į lubose esančią skylę. Na, pamąsčiau, per jas irgi kažkiek šalčio teka. Aha, teka… ne teka, o stačiai liejasi. Pasistatęs kopėčias ir pakėlęs ranką prie skylės pajutau padorų ir plikinantį šaltį. Dureles įdėjau:

Inspekcinės durelės lubose | Darau, blė

O tada pagalvojau, kad, blė, durns esu. Juk būsimo rekuperatoriaus lauko vamzdžiai tai neužkišti… o lubos katilinėje sudėliotos iš Armstrong plytelių. Taigi vėjas pučia per vamzdžius, o kadangi plytelės tą vėją sulaiko nuo sklidimo katilinėje, jis ieško kelių per rekuperacijos kolektorius. Darbo kambario būsimas vamzdis trumpiausias, per jį ir daugiausiai vėjo patenka.

Nuėjau į katilinę, pakėliau porą plytelių, o ten — atviras speigas:

Atviras rekuperacinės sistemos vamzdis | Darau, blė

Prie -13 ℃ lauke labai gerai jaučiasi. O juk kelias naktis ir -20 ℃ buvo.

Vieną vamzdį prigrūdau skudurų, į kitą sugrūdau seną ir pasmirdusią padušką, dar užvilkau keturgubus maišus ir užveržiau:

Laikinai užsandarinti rekuperacinės sistemos vamzdžiai | Darau, blė

Po valandos darbiniame kambaryje temperatūra pakilo pusantro laipsnio. Ech. Reikėjo tuos vamzdžius dar praėjusią vasarą užsandarint, nes šiai žiemai įsirengti rekuperatorių buvo be šansų. Įdomu, kiek šilumos velniop su tais vamzdžiais išleidau… bus man tinginiaut.

Komentarai
  1. entdx parašė:

    Et Nepridarei, Ble, laiku.

  2. eenamas parašė:

    Kaip dabar patalpas vėdinti reikės, juk visą ventiliaciją užkamšei 🙂

  3. mechadrake parašė:

    Gaila nemačiau kaip tėvas per namo renovaciją namo centre gelžbetoninese plokštėse(ėmė vieną lauk laptam angos reikėjo) rado paukšcių lizdą. Tas namas nuo statybos (gal 1985) buvo su va tokiom angom kaiurai lubose pasirodo, prapučiamas. irgi staytbininkai pamiršo užkamšyt perdangos plokščių galus 🙂 o gal senos paduškos pasibaigė. No photo, no proof 😦

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.