Kaip taisiau skalbimo mašiną

Posted: 2017-11-10 in Darbeliai
Žymos:,

Skalbimo mašina, aišku, sugedo penktadienį vakare, kaip tyčia, prieš savaitgalį. Bet tai negi „Darau, blė“ lauks pirmadienio ir skambins meistrui? Nesulauksite. Einam nagrinėtis error kodų, ieškoti raktelių ir atsuktuvų, darysim, blė, diagnostiką.

Apskritai galiu visus iš karto nuraminti, kad mūsų skalbyklė net nebuvo sugedusi, tik truputį apleista. O bet tačiau, pypsintis ir klaidom mirguliuojantis aparatas daugumą žmonių išgąsdina ir jie kviečiasi meistrus. Ko, tiesą sakant, kartais tikrai neverta daryti. Tačiau visais 100% verta pasisklaidyti internetus, pasižiūrėti, ką kokie kodai reiškia ir kaip atlikti minimalią diagnostiką. Nes minimalią diagnostiką turi beveik visi šiuolaikiniai elektroniniai prietaisai, kartais net ir ne tokią jau minimalią.

Bandžiau dukart išskalbti susmirdusią antklodę (čia dėl pelių, bet apie tai — kitą kartą), paskui ją nusprendžiau išmesti, o skalbyklę pravaryti tuščią su 95 ℃, bet ana ėmė ir užsiožiavo. Sėdim sau, kažką neutralaus veikiam, o man kažkur stuburo smegenyse pypsi. Po kurio laiko nuėjau į WC, atsidarau duris, o ten skalbyklė stovi ir miauksi su erroru:

EF0 klaida AEG skalbyklėje | Darau, blė

Greitas gūgtelėjimas pasakė, kad šitas erroras yra bendrinis ir reiškia „žiūrėk kitą kodą“. Kad būtų galima pažiūrėti „kitą kodą“, tiek skalbyklėse, tiek indaplovėse, tiek kitose aparatūrose būna kokios nors gudrios klavišų kombinacijos. Mano AEG skalbyklės atveju tai „Start“ ir gretimas mygtukas:

EF3 klaidos kodas AEG skalbimo mašinoje | Darau, blė

Ehe, EF3 ant AEG reiškia užpylimą. Skalbyklės ir indaplovės turi tokius kaipo rezervuarus, kurie surenka išbėgusį vandenį. Čia jei nupylimo žarna užlinksta, filtras užsineša ar dar kažkas. Na, ir tiems blogiems atvejams, kai tikrai aparate kažkas prakiūra.

Šituo atveju būtų galima tiesiog versti skalbyklę ar indaplovę ant šono ir palaukt, kol nusivarvės. Bet aš nusprendžiau apsižiūrėti atidžiau, ar kas nors neprakiuro. Maža, ką.

Aišku, pirmiausia išvaliau skalbyklės filtrą. Jame radau popierinių nosinių likučių, be to, gan nemažai. Nežinau, ar jie galėjo sukelti bėdą, bet tikimybė yra, seniai tą filtrą buvau valęs.

Ui, kokia pūkuota nugarėlė. Reikės gal dulkes nuvalyt.

AEG skalbyklės nugarėlė | Darau, blė

Reikia galvutę kokią susirast nusukimui. Turiu porą tokių linksmų rinkinių:

Senas tarybinis šešiakampių raktų rinkinys | Darau, blė

Tarybinis automobilinis multitoolas 🙂 Žibintuvėlis tai ne tarybinis, kažkoks akcijinis iš kinų. Deja, multitoolas tinkamos galvutės neturi. Kitas multitoolas iš vienos didelės bjaurios parduotuvės:

Atsuktuvo ir raktų galvučių rinkinys | Darau, blė

Nežinau, blė, kas per kiaulystės dėsnis, bet ir pas mane, ir pas uošvį, ir dar viename komplekte būtinai pasimetus ta dalis, kuria rankena sujungiama su šešiakampėmis galvutėmis. Sprendimą irgi matote nuotraukoje, imama ta galvutė ir pakankamai stambus atsuktuvas…

Atsukti pavyko:

AEG skalbyklė su nuimta nugarėle | Darau, blė

Štai ir pats išdidusis užpylimo jutiklis (flood sensor):

AEG skalbyklės užpylimo jutiklis (flood sensor) | Darau, blė

Tas „jutiklis“ — paprastas mygtukas su putplasčio plūde. Susikaupia vandens, tai plūdė pakyla ir mygtuką įjungia, jutiklis suveikia.

Ties galu skylelės — nupylimo angos:

AEG skalbyklės nupylimo angos | Darau, blė

Reikia atsinešti didelį skudurą, pastatyti skalbyklę kampu ir leisti nusivarvėti:

Kampu pakelta AEG skalbimo mašina vandens nupylimui | Darau, blė

Vanduo nusivarvėjo, dugną iššluosčiau, plūdė nutūpė į savo vietą. Jungiam.

Valio, skabyklė pasiruošusi dirbti!

Skalbyklė pasiruošusi dirbti po vandens nupylimo | Darau, blė

Ji sukasi:

Besisukantis skalbimo mašinos būgnas | Darau, blė

Gerai, kad gerai baigėsi. Kadangi neseniai įsigijom ir džiovyklę, tai teko techniką ir žarnas truputį perstumdyti. Gal buvau neatsargiai užlenkęs nupylimo žarną, gal filtras visgi buvo užsinešęs, o gal ir abi priežastys. Bet kokiu atveju, po pilno skalbimo ciklo vandens skalbyklėje neprivarvėjo, tai gal tiek bėdų ir tebuvo. Savaitgalis praėjo neveltui, skalbimų kelis ciklus atlikom.

Komentarai
 1. VyneTu parašė:

  Txn, tamstos patirtis pravers, nes skalbynė tokia pati.:-)

 2. Romas parašė:

  Bent jau kiek aš žinau, dėl užsikišusio filtro vandens pribėgti viduje tikrai negali, gali tik neišpumpuoti lauk ir sustoti su atitinkama klaida. Beje, tikrai ne visose yra tas rezervuaras ir atitinkamas daviklis. Netgi dėl pvz užlenktos išpylimo žarnos paprastai negali pribėgti, nes viršuje esanti atsigavimo skylutė paprastai būna sujungta su užpylimo/miltelių dėžute.

  • Darau, Blė parašė:

   Na, indaplovė man buvo užsiožiavus būtent dėl nupylimo žarnos, darau prielaidą, kad ir skalbyklėm taip gali nutikt. Dar gal dėl per didelio tūrio skalbinių gali putos išsibėgiot.

 3. mechadrake parašė:

  O aš nežinau kas buvo miele firmos tėvo skalbyklei bet buvo irgi užpylimas pernai, ji stovi nejudinta daug metų, irgi internetuose radau ką mirksiukas reiškia, tik palenkt į priekį reikėjo.

 4. n\a parašė:

  Tais “meistrais“ irgi pasitiketi negalima, net ir oficialiais😀 Zodziu pradejo kritineti (toks kaip silikonas pradejo nebelaikyti) orkaites valdymo panele su toucscreen’o mygtukais, bet nesirupinom nes retokai nukrisdavo, kol viena diena uzdejus nebeisijunge spaudant touchscreen’o mygtukus. Issikvietem meistra, tas su testeriu kazka paziurejo ir konstatavo, kad aleliuja netik touchscreen’ui, bet ir pagrindinei plokstei – remontas kazkas virs puse orkaites kainos😀 Nusipirkom nauja orkaite, bet vis kirbejo mintis paciam dar paziuret kas ten per bedos. Su laiduku “patrumpinau“ kontaktus ir paaiskejo, kad viskas ten veikia tik ijungimo/isjungimo touch komparatorius mires. Kaip tik ant plokstes (matyt ja gamina ivairiems modeliams universalia) pamaciau pora tokiu nenaudojamu sesiakoju. Perlitavau vietoj mirusio ir vualia – orkaite prisikele😀

  • Darau, Blė parašė:

   Taigiz… kitą kartą tik netingėk ir nebijok biškį pasikrapštyt, rezultatai nustebina. Meistrais, aišku, norėtųsi pasitikėti, bet kažkaip dažniau prasti atsiliepimai sklinda.

 5. Vytas parašė:

  Blė šiandien lygiai ta pati bėda su AEG skalbykle 🙂 Žmona rankšluostį balino ant 95*C… baige ir nebeišsijungia išpylimo siurbliukas niekaip ir klaida EF0. Na greitai kita diena googelis paskaitinėta iš pradžių kažkaip angliško nieko neužsikabinau, po to sugalvojau lietuviškai paieškot… Vo Blė ir padėjo 🙂 Raktelis, šluostė išvalytas dugnas ir vėl viskas Online 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.