Kaip sukėliau (mažą) gaisrą

Posted: 2017-09-13 in Pezalai
Žymos:, ,

Ką nors padegti yra labai lengva. Tiesa, neįvyksta tai taip jau dažnai, tad tą lengvumą ir paprastumą pamirštame. Mūsų kaimynams kartą pasisekė prasčiau: jie nuo manomai užgesusios ir atvėsusios šašlykinės užkūrė visą savo garažą. Aš, tuo tarpu, tik kibirą — bet ir to yra per daug ir tai visiškai nesaugu, neapgalvota ir lengvabūdiška. Dabar galiu save mintyse bausti, ką sėkmingai ir darau. O jums, mieli skaitytojai, mano išpažintis ir patarimas mokytis iš mano (bei kitų) blogos patirties, o ne iš savo.


Taigi kaimynai įnešė į garažą jau dieną prastovėjusią šašlykinę ir ji garažą užkūrė. Žarijos yra toks bjaurus daiktas, o ypač šašlykinėse, kur jos sėkmingai pasislepia po pelenų sluoksniu. Aš šašlykinės su pelenais ir nuodėguliais į vidų nestumiu niekada, bet nuo šiol ir savaime atvėst nepaliksiu — užpilsiu vandeniu, nepatingėsiu.

Kas man ten gavosi dabar. Na, žodžiu, eilinis šašlyko kepimas, kalakutas su visokiom žolelėm ir pusiau apvirškintas citrinoje:

Pilna malkų liepsnojanti šašlykinė | Darau, blė

Šalia pasistačiau kibirą, su semtuvėliu supyliau senus pelenus. Šašlykinė išsikūreno, iškepė kalakutą ir sūrį, palikau ją pastovėti, kad atvėstų. Nu va, patingėjau vandens iš karto užpilti, bo paskui bjauru išversti visą šlapią turinį. Galima, aišku, žarijas į (geležinį) kibirą perpilti ir ten užpilti. Gal taip ir darysiu ateity.

Vakare sugalvojau, kad reikėtų šašlykinę įstumt į vidų. Permečiau jau šaltus pelenus į kibrą — plastikinį, blė. Užmačiau kelias žioruojančias žarijėles, bet pagalvojau, ai, dzin, jos čia greitai užges.

Aha.

Per porą valandų tos žarijėlės kažkaip tai įsidegė. Musėt, senų nuodėgulių krūva joms padėjo. Taip pat ir vėjas. Apie dešimtą vakaro išgirdau lauke kažką šnypščiant, pagalvojau, kad lauko vandens jungtis leidžia. Na, sakau, reik išeit užsukt. Išeinu, o kieme, blė, laužas. Liepsnoja plastikinis kibiras. Užpyliau vandeniu, padėkavojau visiems esamiems ir nesamiems dievams už sėkmę laiku išeiti laukan, už tai, kad neužsidegė šalia stovėję konteineriai ir šiukšlių maišai ir apskritai — kad netekau tik nuo dažų atlikusio plastikinio kibiro, o ne kažko daugiau, įskaitant visą turtą ir gyvybę.

Tai va, vaikučiai, semkitės patirties iš manęs ir nepalikit nieko užgesti savieigai. Na, ir įsigykite geležinį kibirą 😀 Aš tą irgi padarysiu artimiausiu laiku.

Išsisaugojau savo dramą iš netoliese kabančios kameros, galite ją ir jūs peržiūrėti.

Apie 19 min. įrašas sutrauktass į greitą 45 sekundžių filmuką:

Įdomu, kad žiburiukas kibiro apačioj atsirado, kažkaip gilyn žarijos įkaito. Pagavo vėjo, pagavo plastiką ir lauželis gavosi visai galingas. Prieš valandą iki to dar kaimynė buvo užėjus, nieko nematė, nieko nepastebėjo.

Žarijos ir dar pelenuose — klastingos ir neįvertinamos. Gavau gerą pamoką už kibiro kainą. Linkiu, kad jumi taip durnai nepasielgtumėt arba pasimokytumėt dar lengviau.

Nuo žarijų sudegęs plastikinis kibiras | Darau, blė

Komentarai
 1. Miegapele parašė:

  Na dziugu kad gearia baigesi. Kiek fps kamera velka. Kas per softas monitoringui? Pas mane kazko zoneminderis max kokius 5 fps tepaima. Kamera foscam 805. pilnas HD. Kabeliu i serveri tiesiai. Ar cia taip turi buti ar kazko vis nerandu?

  • Darau, Blė parašė:

   Šita kamera yra 4K ir 20 FPS. Softo nenaudoju jokio, viskas kamerų firmwarėj, MicroSD taip pat jose, centralizuoto NVR kol kas neturiu. Planuose QNAP Surveillance Station.

   Dėl Zoneminderio tai keista kažkaip, nes net ir mano 4K ant maždaug 6 Mb/s srauto laisvai važiuoja, jokių framedropų nėr.

 2. scaniagti parašė:

  Gaisro davikliai? Judesio davikliai su gaisro signalizacija? Judesio davikliai veikia nuo šilumos, tai gal yra kurie nuo per didelės šilumos imtų skalambyt?

  • Darau, Blė parašė:

   Pilnas namas tų daviklių, tiek dūmų, tiek temperatūrinių. Kibiras lauke buvo 😀

   • scaniagti parašė:

    Aš apie lauką. Pas mus blogiau su atstumais tarp namų, visi mes turim šašlykines, vasaros vis labiau vėjuotos – man ir įdomu ir aktualu. Norėčiau ir apsaugos kamerų ir kažkokios signalizacijos nuo gaisro.

    • Darau, Blė parašė:

     Jo, čia gera tema. Deja, dauguma kamerų, kurios turi ugnies aptikimą yra šiluminės, na, apsauginiai termovizoriai. Ta pati Dahua turi visą rinkinį, tik kad kainos normaliam žmogui biškį per didelės.

     Yra tokia technologija „Video image fire detection“, berods. Šiaip, mano galva, tai čia turėtų būti kiekvienoj kameroj. Judesį dauguma šiuolaikinių kamerų pačios aptinka, kai kurios ir sekti bei prizūminti automagiškai gali. Aptikti ugnį, man regis, turėtų būti visai nesunku. Na, kad ir šviesą, sakykim, dieną kažką ryškaus oranžinio. Neišvystyta sritis, panašu.

     Panašiai neišvystyta sritis ir perimetro apsauga. Mikrobanginės sistemos kainuoja tiek, kad paprastam sklype jas statyt yra tiesiog per brangu. Prieš metus gal pirma sistema Amerikoj atsirado, kur jau tinka gyvenamiems namams ir į bankrotą nesuvaro. Lauksim, žiūrėsim.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.