Subscriptionai visokie

Posted: 2017-07-25 in Pezalai
Žymos:

Subscribe | Darau, blėKaip ten bebūtų, bet subscriptionų visokių užgyvename ir kartais iš įpročio juos palaikome. Prie tokių dalykų net ir kabelinę televiziją galima priskaičiuoti. Tiesa, aš kabelinės jau neturiu daugybę metų ir visai netrūksta. Bet ne kartą esu pats užsirovęs ant kažkokios tai paslaugos, apie kurią pagalvojau, kad gal verta susimokėti ir turėti. O paskui per metus, žiū, ir susidaro visai solidi sumelė pinigų, ypač, jei taip prisėdi ir sukalkuliuoji viską į vieną krūvą. Šast ir nėr vieno kito šimto eurų.

Aš apskritai gan tvarkingai ir periodiškai persižiūriu visokius subscriptionus, kuriuos užsiveisiu. Praėjusiais metais atsisakiau Endomondo Premium, pavyzdžiui. Kiek pavėluotai, bet apsižiūrėjau, kad pulso matuoklio nebenaudoju jau geri metai, tad ir visokioms ten širdelės statistikoms kaupti prasmės nebėra. O ir nemokamų sprendimų galima paieškoti norint.

Apskritai, kadangi šiemet ruošiamės kraustymuisi, tai iš namų šiukšlių maišus nešam krūvom. Per keliolika metų užgyvenom tiek šlamšto, kad dabar truputį baisu darosi, kokiais kiekiais šūdo žmogus apsikrauni net nemąstydamas. Užsibrėžiau tikslą naujuose namuose įsivesti daugiau tvarkos ir mažiau kaupti beigi dažniau daryti generalines revizijas. Kaip man seksis, pažiūrėsim, bet siekis toks yra.

Taigi ryšium su tuo neseniai smarkiai susiėmiau, įveikiau savo visokias pagrįstas ir nepagrįstas baimes, rimtai pasiruošiau ir atsisakiau vieno iš seniausių savo elektroninių „turtų“: išregistravau visus turėtus domenus ir atsisakiau paskutinio jau 12 metų laikyto hostingo. Buvo ganėtinai liūdna atsisveikinti su tokiu gėriu, bet visgi nusprendžiau kad ne — man to nebereikia. Naudos jokios, tik išlaidos. Tiesa, savo tinklapį apie žongliravimą dar siūliau kitiems gelbėti ir apmokėti hostingą, jei norėtų, bet norinčių neatsirado, tai tiek to. Gal aš jį atkursiu su nemokama WordPress paskyra, o gal ir ne. Kažkelintą kartą bandau ir savo kuokelių bei žiedų kolekciją išmesti, bet žmona vis užprotestuoja, atseit, nu gal dar prireiks ar kažką. O aš pats tai abejoju, nes su tuo sportu kažkaip užbaigiau.

Esu turėjęs ir kitų visokių smulkesnių periodinių mokėjimų, bet gan daug jų prasivaliau. Dabar jau visko ir nebeprisimenu. Bet tam kartui liko keli dalykai:

 • Parėmimai Patreone — Laisvės TV ir Konstanta-42
 • Spotify Family
 • Adobe Creative Cloud Photography
 • Amazon Drive Unlimited

Su Patreonu, manau, viskas aišku. Remiu tai, kas man patinka. Pats pabandžiau Patreone užkurti savo puslapį, tai supratau, kad rėmėjų nesurinksiu. Tad savo Patreoną irgi uždariau, nėra čia ko daugiau tampytis.

Spotify Family kainuoja nemažai, bet užtat visa šeima galim naudotis Premium džiaugsmais ir galim nebekaupti terabaitų empėtrioškių. Yra ir trūkumų, kai kažko nekaupi ir biškį lieki be ryšio, bet čia susitvarkomas dalykas, tik reikia tą savo beryšizmą pasiplanuoti. Šito, jaučiu, greit neatsisakysiu, ypač, kad žmonai irgi kablys, be to, empėtrioškių kaupt nemėgsta, neprisiriša. Aišku, kartais Spotifajus užknisa, kai jame imi ir nerandi ko nors, pvz. Tool — žiaurus nusivylimas.

Beje, su Spotify Family irgi turėjau kuriozą, kad išmetė lauk žmoną dėl nevisai tiksliai įvesto adreso. Galvojau, kad jie ten biškį atidžiau pažiūri tuos reikalus. Teko su supportu susisiekt ir pasikoliot. Geriausias pasiūlymas buvo: nu tai susikurk naują paskyrą ir pasidaryk iš naujo. Sakau, nu ar jūs pasiutot. O tai kai persikraustysiu ir pasikeisiu adresą, vėl naują kurt? Atsakymas: taip. Maždaug, pirminis adresas yra forever, amžinas. Aišku, jie ten gali perkelti iš vienos paskyros į kitą visokius pleilistus ir kitus bukmarkus, bet kažkaip keistai čia…

Adobe subscriptionas brangiausias, bet antras pagal naudojamumą. Lightroom ir Photoshop, be to, per kelis kompiuterius, viskas legaliai — gyvenk ir norėk. Tiesa, neseniai netekom savo seno devynerių metų MacBook Pro. Užlinko jau paskutinį kartą, neberemontuotinai. Ech.

Su Amazone tai liūdni reikalai. Kažkada labai džiaugiausi pigia saugykla nuotraukoms — nebeliko. Tada pasiėmiau Unlimited planą už $60, tikėjausi ilgai ir laimingai naudotis — nebeliko. Dar turiu iki kažkurios dienos, o paskui šitas Unlimited taps terabaitine saugykla už $60 per metus. Na, čia panašiai, kaip su mobiliuoju internetu. Kai 2001-aisiais pradėjau naudotis, tai kainavo 20 Lt/mėn ir neribotai. Paskui padarė mokestį už megabaitus ir gan brangiai. Dabar mobilusis internetas vėl sąlyginai pigus ir nebaisiai ribotas. Tas pats matyti ir su debesinėm saugyklom. Atsirado, padarė visokių viliojančių planų, o paskui pradėjo riboti. Ir Amazonė ne vienintelė taip. Ką gi, iki (vėl) gerų kainų teks palaukti. Amazonės gal ir neatsisakysiu, bet dėl geografinio išskaidymo tikrai darbe pasistatysiu kokį atsarginių kopijų serveriuką. Žodžiu, geras NAS šiais laikais tebėra puiki investicija, ypač daugiafunkcinis, su visokiom medijom, NVR funkcijom ir pan. Netgi svarbius daiktus gali į tą pačią Amazonę kopijuot automagiškai.

Tai va, čia toks nedidelis pasiguodimas. Smarkokai su visokiais subscriptionais ir kitais reikalais prasimėžiau. Tie keli domenai kabėjo, kaip koks priekaištas, žiauriai sunku atsisakyt buvo, atrodo, kad kažkokią savasties dalį tenka atplėšti. Iš kitos pusės nemokamų alternatyvų per akis. Šitą tinklaraštį irgi specialiai laikau nemokamoj WordPress paskyroj ir paversti kažkokiu kitokiu nesiruošiu.

Ką jūs turite aprūdijusių subscriptionų, kurių niekaip atsisakyti negalite?

Komentarai
 1. Andrius parašė:

  Aš turėjau Adobe Creative Cloud Photography planą iš praeito gyvenimo. Kai supratau, kad nei PS nei Lightroomo nebeatsidarau, nes nuotraukų praktiškai neredaguoju – kas išėjo, tas, pradėjau galvot, kad gal nebereikia, bet be softo visiškai likt nenorėjau. Tai pasiėmiau Affinity Photo už €50. Kolkas nesigailiu. Pinigų – susitaupo.

 2. Robertas parašė:

  Prieš 3-4 metus investavau i routeriuką – irgi buvo problema su duomenų saugojimu. Nusipirkau talpykla bats per USB3 pasikūriau sftp ir iki šiol negaliu atsidžiaugti. Patogu, greita ir prieini prie savo info iš bet kur. Belieka sukonfiguruoti mobiliuosius prietaisus. Ten apie namų media, SVN, torrent sistemą net nekalbu vien privalumai dabar jau ir tie išleisti pinigai nebeatrodo tokie dideli (dar LT buvo) 🙂

 3. tusciagalva parašė:

  Dabar pagalvojau ir supratau, kad turiu tikrai daug. Reikėtų ir man atsisėst ir prasivalyt… Įdomu, kiek visko išmesčiau?

 4. Justinas parašė:

  Aš vietoje Spotify naudoju Soundcloud’ą nemokamas, su muzika biškį lieviau, nu bet nemokamas.

 5. kažkas parašė:

  O aš tai pasidariau lietuviškų radijo stočių grojaraštį ir klausausi per internetą. Nepatiko daina ar pokalbiai nemokamai skipinu į sekančią stotį.Viso stočių yra virš 30, aš pasilikau 17. Nesakau, kad geria už spotify ar deezer, bet šiais laikais galima telefoną pasikeisti už metinės prenumeratos kainą, tai sprendimas kaip ir aiškus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.