Muzikos nirvana arba orgazmatronas ausims

Posted: 2017-03-15 in Pezalai
Žymos:, ,

Muzika su aukštos kokybės ausinėmis | Darau, blėAš jau aprašiau savo skutimosi nirvaną. Dabar jau jaučiu, kad po beveik metų galiu pradėti aprašinėti savo pasiektą nirvaną su ausinėmis, kurias užsidėjęs prie kompiuterio kartais pramirkstu ir dviženklį valandų skaičių. Iš karto galiu pasakyti, kad nors jau išbandžiau visokių DAC ir stiprintuvų kombinacijų, pats pirmasis dalykas, į kurį tikrai tikrai verta investuoti — kokybiškos ausinės. Visa kita — tik papildomos malonios smulkmenos. O ausinių įtaką puikiai iliustruoja kažkur interneto platybėse nugriebtas Saros Andersen paveiksliukas.

Ilgą laiką buvau prastas muzikos vartotojas, naudojau kokius nors ausų kamštukus nuo įsigytų telefonų, senas kolonėles ir pan. Bet prieš porą metų kažkaip pradėjau nerimti šiuo klausimu. Taip pas mane atsirado Beats Studio 2.0 ausinės, kuriomis labai nusivyliau. Jas pardaviau ir dar prie to gavau tokias pačias sugedusias, kurias pataisiau per 5 minutes. Taigi neapturėjau nuostolių, tik pelną 😀 Tada pardaviau šitas, o Aleksoto turguje nukoviau senas ortodinamines Yamaha ausines, kurias persidariau naudodamas Sennheiser HD 202. HD 202 pačios savaime man nepatiko, labai duslios, tokios priekurtės. Tuo tarpu perdarytos ortodinaminės pirmą kartą kapitaliai užvežė.

Su ortodinaminėm ausinėm pradėjau eksperimentuot ir pas draugus bandytis įvairius reikalus. Mano paties X-Fi soundblasteris jas tempė gan pusėtinai. O štai visai neblogas Behringeris nepavežė. Prie Behringerio prijungas Little Bear lempinukas-hibridinukas reikalus pakėlė gerokai į kitą lygį. Tada susilipdžiau pirmą savo lempiškai hibridinio stiprintuvo iteraciją. Jai biškį trūko voltų, kurių pridėjimas ortodinaminių ausinių grožį išryškino kur kas smarkiau.

Tame tarpe dar kažkur turėjau Sennheiser HD 497, jau nebegaminamas ausines, kurias būtų galima laikyti pradinuko audiofilo įranga. Jos man skambėjo šiek tiek per skardžiai, diskanto diapazoną reikėdavo su ekvalaizeriu prisukti, bet kitais atžvilgiais džiugino gan smarkiai. Be to, su veliūrinėmis pagalvėlėmis supratau, kad ausinės gali būti labai malonios. Perleidau pusbroliui gelžgalviui.

Visomis garsinėmis vertybėmis suabejojau pasiklausęs, kaip su Behringeriu ir lempinuku skamba AKG Q701 — išties įstabios ausinės. Be to, draugo kompozitoriaus įkalbintas, smarkiai pakeičiau nuomonę dėl atvirų ausinių (open air, open back). HD 497 tokios ir buvo — nepalyginsi su uždaromis. O AKG Q701 dar ir Europoje gaminamos. Na, dalis iš tikro tai Kinijoj, bet ne tame esmė. Maniškės irgi „Made in PRC“.

Dėl grožio ir tik dėl jo pasidomėjau AKG K701, bet jos turi trūkumą lyginant su Q701 — kabelis įlietas, o Q701 — su kištuku, galima jį lengvai keisti. Bet tada akys ir ausys užkliuvo už AKG K702, kurios ir nugulė ant mano stalo:

Ausinės AKG K702, USB DAC DragonFly Red, lempinis stiprintuvas | Darau, blė

Tai mano svajonių ausinės. Apie tokias svajojau nuo vaikystės, kai dar klausydavausi juostinio magnetofono su kažkokiomis didžiulėmis ir sunkiomis rusiškomis ausinėmis, kurių kaušeliuose buvo 7 cm skersmens popieriniai garsiakalbiai. Nuo jų pavargdavo viskas, kas įmanoma, tad dažniausiai muziką vartodavau tiesiog gulėdamas su tais monstrais ant ausų. O su AKG K702 galiu išbūti visą dieną arba daugiau. Jos lengvos, veliūrinės pagalvėlės nešutina odos, o kadangi ausinės atviros, tai ir ausys neužkaista.

Be viso šito ausinėse yra įdiegta „technologija“, jei taip galima pavadinti, dėl kurios jų nereikia reguliuoti. Jų dirželis prikabintas ant gumelių ir kaskart ausines užsidedant ant galvos jos tiesiog prisitaiko. Galiu jas duoti žmonai ar dukrai ir nereikės nieko ten stumdyt, taikyt ar pan., kad pagalvėlės apgaubtų ausis — jas tereikia užsidėti. Mano galva, tokia „automagiško prisitaikymo technologija“ turėtų būti visose panašaus tipo ausinėse.

Esminis pasirinkimas, beje, griebiant K702, o ne Q701 ar K701, buvo būtent dirželis. Konkrečiai K702 dirželis yra plokščias ir maloniai priglunda prie galvos. Tuo tarpu Q/K701 dirželis yra su iškilumais, kurie gan kietoki ir gali nuspausti galvos odą. Kai kurie žmonės tą dirželį išmeta ir vietoj jo įdeda paprasčiausio odinio kelnių diržo atraižą. Aš, tuo tarpu, iš karto ėmiau modelį su „diržiniu“ variantu.

Kaip šitos ausinės skamba? Nugi neįtikėtinai gerai ir tiek, ką aš daugiau galiu pasakyti. Forumuose kai kurie jas kaltina „anemišku“ bosu, bet aš to nepastebėjau, nors mėgstu muziką, kurioje bosinės linijos yra pakankamai svarbios. Mano metalinius ir kitus poreikius jos patenkina tobulai.

Dabartinį mano muzikinių įrenginių rinkinį matėte nuotraukoje. Už DAC dirba DragonFly Red — puikus aparačiukas, ausines pavežantis ir be jokių papildomų stiprintuvų, labai švaraus garso ir ganėtinai neutralus. Be to, kompaktiškas, jį ne tik kad į kuprinę, net ir į kišenę įsimesti nėr problemų. Galios turi per akis ir akinius. T.y. per ausis ir ausines. Jį laisvai galima prie telefono prijungti, jei norite kompaktiško, bet labai kokybiško grotuvo.

Po DragonFly stovi mano paties lempinis-hibridinis stiprintuvas. Jis šiek tiek padeda „paskaninti“ muziką, nors ypatingos reikšmės neturi. Labiausiai jis man patinka dėl lempos ir analoginio potenciometro 😀

Kelioninis audiofilinis rinkinys — DragonFly Red ir Xiaomi Piston 3 ausinukės. Pastarosios už savo kainą tikrai stebina, o ypač kad dar pateikiamos su gražia dėžute, kaip kokios aifonų ausinės. Ta dėžutė, brač, verta pusės ausinių kainos. Ir laidelis dar labai patogus, nesusipainiojantis:

Ausinės Xiaomi Piston 3 | Darau, blė

Šiek tiek ne į temą, bet ausinėms yra žiauriai patogu kablys po stalu:

Po stalu ant kablio kabančios ausinės AKG K702 | Darau, blė

Tai va maždaug tiek. Ausinės tikrai nerealios, labai patogios, skamba puikiai ir džiugina kas dieną. Tiesą sakant, per savaitgalį man paprastai prasideda lomkės ir pradedu laukti pirmadienio, kada vėl galėsiu pasinerti į savo kompiuterastišką pasaulį su ausinėmis ant galvos.

Prie viso šito džiaugsmo dar prisideda Google Play Music ir Spotify. Bet apie tuos gal kitukart.

Komentarai
 1. vytenis parašė:

  Gauni dovanų ir reklamuoji, ar tekstas iš širdies?

  • Darau, Blė parašė:

   O, Vytenis, šimtas metų, bjaurus kaip visada 😀

   Kai gaunu dovanų, tai tą konkrečiai ir parašau. Štai tau pavyzdys: Raspberry Pi 3

   • vytenis parašė:

    Aš darau pyp gerbėjas, seniai ir viską skaitau, bet nerašau. Neraštingas aš. 🙂
    Kodėl bjaurus? Argi oras Lietuvoje bjaurus?
    Tie, blogeriai, dažnai būna nenuoširdūs, kelia įtarimą. O šioje situacijoje, manau, teisingiausia teisingo žmogaus paklausti tiesiai. 🙂

 2. Pofke06 parašė:

  Oho, dragonfly red – rimtas usb dac aparačiukas, senai apie tokį svajojau. Ar vertas jis 200 usd, gal yra kokių pigesnių alternatyvų, neteko domėtis ?

  • Darau, Blė parašė:

   Kiek jis rimtas — nežinau. Man regis, kad didžioji jo dalis yra visiškas snake oil. Bet skamba gerai, yra mažas ir skamba geriau už mano integruotą šnypštuką — man to visiškai pakanka. Be to yra gražiai raudonas ir su šviečiančiu laumžirgiu 🙂 Ar jis vertas $200, aš nežinau.

   Dėl alternatyvų. Šitame žaisliukyje naudojama „audiofilinė“ mikruškė Sabre 9016 (berods). Tai jei nori pabandyti kažką panašaus gali imti pvz. HiFiMeDIY su Sabre 9018 — bus kažkas apie $70. Arba HiFiMeDIY Tiny su Sabre 9023 — bus apie $30. Nemanau, kad ausys pajustų skirtumą, jei tie daiktai sudizaininti bent kiek padoriai, nes DAC’as yra niekinė visos garso plokštės dalis, daug svarbiau maitinimas, interferencija, asinchroninė USB sąsajos realizacija ir galutinis stiprintuvas. Stiprintuvas, beje, DragonFly’uje įgyvendintas gerai — veža net ir labai reiklias ausines.

   Jei nori eiti visai biudžetiniu keliu, tai iš AliExpress gali pasigriebti USB-I²S konverterį už ~$12 ir I²S Sabre 9023 DAC’ą už kokius $7. Aišku, tai bus laidų kūšys ant stalo, bet pigiai ir su audiofiline mikruške 😀

   Jei finansai labai nespaudžia, o vietos ant stalo yra, tai šiuo metu už kokius $300 turbūt geriausia kombinacija vienoje dėžutėje yra OBJECTIVE2+ODAC Rev B.

   Na ir pakartosiu, ką rašiau: svarbiausia ausinės. Net ir lieva garso plokštė su gerom ausinėm skamba nerealiai geriau. Visos bėdos daugiausiai būna triukšmuose. Gerai užmaitinta netgi tokia piguva, kaip PCM2702, skamba kuo puikiausiai.

   Tai tikiuosi, kad apie alternatyvas kažką nušviečiau 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.