Namo vizija

Posted: 2017-01-22 in Pezalai
Žymos:

Pasidalinsiu savo nuomone apie nuosavą namą. Tik noriu iš karto pasakyti, kad čia bus išdėstyta būtent mano nuomonė, pagal mano pomėgius ir skonį, taip pat finansinius pajėgumus. Tačiau kviečiu ir jus pasidalinti pasiūlymais, patarimais, šiaip mintimis.

„Darau, blė“ trobelėKrūva minčių nukopijuota nuo Liudviko Andriulio, nes anas yra labai gudrus bestija ir jo mintis reikia visaip kaip kopijuoti, naudoti ir priimti, kaip nemokamas konsultacijas. T.y. jį reikia skaityti ir mokytis. Jei turite anąjį drauguose, tai jo originalusis įrašėlis yr čia, o jei neturite, tai apsieisite.

Įsikėlimą planuojam apie 2017-ųjų vidurį. Namas pastatytas, ištinkuotas, viskas išvedžiota. Liko įrengimas. Taigi iš tolimesnio sąrašo kai kas jau įgyvendinta, o link kitų punktų po truputį judame.

Pasiūlymai ir mintys yra velkami, išskyrus tuos punktus, ties kuriais aš griežtai kategoriškas — atkreipkit dėmesį skaitydami.

Pradžia: medžiagos

Mano požiūriu rūsys yra anachronizmas ir niekam nereikalingas pinigų išmetimas. Kur kas pigiau nusipirkti dvivėrį šaldytuvą sloikams su agurkais. O dabartinėj stadijoj ir per vėlu kažką keisti.

Taigi pamatai gali būti rostverkiniai, juostiniai ir bile kokie pagal gruntą. Pagal mano gruntą gavosi poliniai-rostverkiniai.

Mano pirminis pasirinkimas yra skydinė konstrukcija arba keramzitas. Dėl tam tikrų bangų pasirinkau keramzitą. Visiškai negaliu pakęsti keraminių blokelių, man nuo jų (perkeltinė) alergija. Silikatiniai šiaip neturi prasmės. Šiaudai — gražu pasidaryti vieną „paveikslą“, kad matytųsi, daugiau prasmės jokios. Nesuprantu tų žmonių, kurie sako, kad tik šiaudiniam name apvalius kampus gali pasidaryt. Susiapvalint galima viską ir visur, jei tik toks noras yr.

Stogui — skarda. Jei lengva konstrukcija, tai turi būti čerpės, kad prispaustų. Kitoms stogo medžiagoms pas mane visiškas banas.

Pakalimams — skarda. Absoliučiai jokio medžio namo apdailoje, niekur.

Jei yra galimybė, šiltinama tik perdanga, ne stogas. Palėpę naudoti sloikams, plastmasinėms eglutėms ir kitam temperatūrai abejingam šlamštui. Bet geriau pagalvoti ir nešti į konteinerį, o ne palėpę.

Langai — išnešti į išorę ant laikiklių. Jei negaila pinigų — ant anglies pluošto ar stiklotekstolito, o normaliems atvejams ir diuraliuminis yra visai geras. Tiems, kas išnešinėja langus ant medžio bruselių — nukapot pirštus ir kai kuriuos kitus organus.

Langų rėmai — plastikiniai. Nematau jokios prasmės gamintis medinius. Čia kas mato prasmę, tegu ir gaminasi, o man medžio nereikia.

Jokių, blė, šarvuotų durų į namą. Į butą prasmės yr, bet į namą? Paprastos stiklinės „balkoninės“ durys. Galima apsiklijuoti jas, jei norite pro skylutę ticharinti, bet irgi nematau prasmės.

Juodgrindės… jokių juodgrindžių. Jei bijote pelių, gyvenkite bute. Mano galva tai tik pinigų išmetimas papildomam betono sluoksniui ir papildomas šalčio tiltas nuo pamatų. Nebent pakraščiukus atskirsite kokia kita medžiaga, kurią, beje, pelės tada irgi galės pragraužti, tai kokia prasmė vėl?.. Juodgrindėms — ne! Be to, jei pelių bijote, tai tada ir garažo vartų negalima statyti, t.y. garažo.

Sienos tinkuotos ir dažytos. Jokio ten špakliaus ir kitų tapietų. Spalva — balta, gerai užbalintos kavos ar kakavos, rudaplaukės strazdanotos mergelės krūčių. Jokių sodrių spalvų.

Lubos — gipsinės, ant kryžmai sumontuotų tame pačiame lygyje profilių. Ne skersai vienas ant kito, tai — chaltūra, o normaliai sujungtų.

Dėjau aš ant įtempiamų lubų, kai į jas musės daužosi arba už jų įlenda. Arba kai reikia lempą įtaisyt.

Grindų danga — Tarkett, viešbutinės kategorijos. Plytelės — tik voniose, katilinėj ir sandėliuky. Garaže — dažytas betonas. Virtuvėj irgi tas pats galingas Tarkett.

Planavimas

Visų pirma — vieno aukšto namas. Nebent sklypas durnos formos ar dydžio. Visais kitais atvejais — tik vienas aukštas.

Garažas dvigubas, didesnis nei minimalus. Geras garažas, jei šalia dviejų mašinų telpa traikas.

Yra dvi žmonių kategorijos: garažiniai ir ne. Aš esu garažinis ir man kitaip neįrodinėkite. Man nerūpi purvas ir sniegas tekantis nuo mašinų — tam yra trapai ir kanalizacija. Taip pat man nerūpi visokie ezoteriniai vapaliojimai apie nuo druskų rūdijančias mašinas. Jei mašina puvėkas, tai jai niekas nepadės.

Būtinas atskiras, minimum 10 m² sandėliukas, o geriau — 20. Nes kitaip sandėliukas bus garaže, o mašinos ir traikas — kieme.

Kaip garažo alternatyvą dar pripažįstu stoginę su trimis sienomis ir rozetėmis mašinų pašildymui (mašinos turi būti atitinkamai pritaikytos).

Man labai patinka amerikoniškas principas: po tualetą kiekvienam miegamajam. Jei yra galimybė, namų šeimininkų miegamasis turi turėti didelę įeinamą rūbinę ir didžiulį vonios kambarį. Jeigu taip neišeina, tai įėjimas iš miegamojo į vonią — gretimomis durimis (pas mane šits variantas).

Visi papildomi kambariai, kurie nėra gyvenama erdvė, — max 13 m², geriau — mažiau. Vis tiek tuose kambariuose niekas negyvena, tik miega arba užsiima kitais nepadoriais veiksmais. (Mano žmona truputį prieštarauja, sako, kad didesnių kambarių reikėtų.)

Virtuvėje ultragalingas gartraukis, geriausia — pramoninis.

Išplanavimas pačiai virtuvei pagal skonį — sala arba arka. Pas mane arka.

Kas išprotėję dėl pirtelės, ieškokit tokio sklypo, kad ją galėtumėt pastatyti atskirai nuo namo. Tik tada ji iš tikro džiugins. Jokių pirčių name.

Elektra ir tinklai

Visur ir visada veskite vienu laidu daugiau, nei manote, kad reikės. Ta prasme, VISADA.

Jei planuojate juodgrindes (?!), galite elektrą išsivedžioti smėliukyje po jomis. Nevedžiokite laidų ant juodgrindžių, nes paskui užsiknisit (arba darbininkai užsiknis) pjaustant ir formuojant putplastį aplink laidus.

Visur reikia išsivedžioti kompiuterinį tinklą. CAT5 e kabelio pakaks ir dabar, ir ateičiai iki 2,5 Gb/s. Aš esu kompiuterastas ir rimtesniam kabeliui nematau prasmės. Ypač, kad dauguma divaisų nori būti bevirvėlaidžiais, tai reikia tik AC rūterių visam name prisimėtyt. Kai tik bus stabilių MU-MIMO, taip iš karto.

Tačiau. Tų CAT5e reikia atsivesti visur, net į tūliką ir virtuvę. Beigi skirti vietą (racką) serverinei ir pasidaryti gerą cable porn. Į kiekvieną namo kampą išsivesti po du tinklo kabelius kameroms (taip, viso 8 vnt.).

802.3af switchas, 24 ar 48 skylių.

Wireless rūteriai namuose ant PoE 802.3af. Jų išjungimo schedulinimas ant switcho.

Trys jėgos kabeliai prie vartų, pora tinklo kabelių, vienas dvigyslis signalinis.

Keli jėgos kabeliai į lauką, bent dviejose namo pusėse, tose, kurios žiūri į erdvę.

Rozečių daug ir visur. Kiekvieno kambario trijuose kampuose minimum, galima ir visuose keturiuose. Kiekis — įvairus, galima visaip skaičiuot, bet trys yra minimumas. Ne visai į temą, bet prie to paties: visuose kambariuose šalia rozečių reikia primėtyti keturių skylių USB kroviklių. Į sienas montuot neverta, nes net ir USB standartas keičiasi, link USB-C einam, tai reikia įsigyti kombinuotus kroviklius. Prisipirkti 2-3 metrų USB ir Lightning laidų.

Šiais laikais reikia nusimatyti rozetes elektromobiliams, galingas trifazes.

Garso sistemos laidai iš vienos centrinės vietos į visas patalpas, po du. Pagalvoti apie garsiakalbius lubose, pavyzdžiui, virtuvės zonoje. Nesitikėkit, kad Sonos išspręs visas jūsų problemas.

Kameroms 30-50 W infraraudoni žibintai, jei pavyksta gauti — 720 nm, jei kaina gąsdina — 850 nm.

Apšvietimas

Visų svarbiausia — reguliuojamas visur, išskyrus ūkines patalpas. Ūkinėse patalpose nuo šviesos turi skaudėti dantis. Visur kitur ant maksimumo — irgi. Apšvietimas — LED, šiltai baltas, iki 3000 K. Kas mėgsta lavoninės šviesą — baikit mane skaityt ir eikit kitur.

Visiškas banas cirkadinio režimo iškrypimams ir šviesos šiltinimui ją prisukant. Durnesnio dalyko nesugalvosi.

Visi jungtukai — tik signaliniai, jokių komutavimų. Taip pat miegamajame ir netoli išėjimo durų po mygtuką-karalių, kuris išjungia absoliučiai visas šviesas. Jei kas sėdi tuo metu tūlike — sorry, my bad. Tas pats trigerinama pridavus signalizaciją, centralė liepia visam namui užsigesinti. Jei namas suskirstytas zonomis, kurios atskirai priduodamos nuo miegamųjų — toms zonoms taip pat šviesų išjungimo trigeris.

Tualetai, vonios ir koridorius — apšvietimas nuo judesio. Nereik papildomų daviklių, išnaudojam nedurną signulkės centralę.

Nustatytomis valandomis ir nustatytose zonose apšvietimas nepriklausomai nuo buvusios paskutinės reikšmės įsijungia pritemdytas ant 5-10%. Čia kad naktį neapspangtum į tualetą eidamas. Netingint įsirengti raudoną naktinį apšvietimą.

Jokių į sieną įmontuotų šviestuvų. Tik toršerai.

Gyvenamojoje zonoje — periferinis LED juostų apšvietimas perimetru. Juostos prabangios, be rezistorių, su draiveriais.

Miegamuosiuose visur dubliuoti jungikliai valdymui iš lovos, taip pat per mobilką. Vaikams — abribotas jūzeris, kad negalėtų šviesų bile kur junginėt.

Santechnika

Visi unitazai sieniniai. Mechanizmai — sienose, jei leidžia storis.

Atskira bidė — jei turite vietos. Mano galva geriau bidetė (dušiukas). O šiaip tai japoniškas unitazo mechanizmas su minkšta šildoma sėdyne ir integruota bidė.

Jokių ten pakabinamų lentynėlių duše ar prie vonios. Viskas išgraužtose sienų nišose.

Aš griežtai prieš akmens masės plautuves virtuvėje. Tik skardinės, tik Franke.

Plautuvė būtina garaže, o jei žaidžiate pečkurį — tai ir katilinėje.

Neįsikišti žaislinės kriauklytės papildomame svečių tualete — dėti erdvią, su aukštu čiaupu, kad būtų vietos rankoms normaliai.

Jokių dušo kabinų. Sienelė, durys, trapas, lietutis ir normali galvutė.

Duše ir vonioje — privalomai automatinis maišytuvas su termostatu.

Privaloma recirkuliacijos linija pagrindinėje vonioje ir virtuvėje. Vonioje iš bėdos gali nebūti, bet virtuvėje — privaloma. Veikianti nuo signalizacijos judesių gyvenamoje zonoje. Kai žmonių nėr — siurblys išjungtas. Taip pat išjungtas, jei recirkuliacinės linijos temperatūra pakankamai padori.

Šildymas

Bet kokia sistema, reikalaujanti minimaliai priežiūros. Jei yra dujos — valio, jei nėra dujų — oras-vanduo, geotermikas, dyzelis, pakastas dujų bakas. Kaip panelėms patogiau. Aš renkuosi oras-vanduo, nes juo ir šaldytis galima, nereik kondiškių. Paprasčiau įrengiamas ir prižiūrimas, nei geotermikas.

Bet kokiu atveju, nepriklausomai nuo sistemos, pasistatyti kaminus tiek katilinėj, tiek numanomoj vietoj židiniui/krosnelei. Galit nestatyt atitinkamos įrangos, bet kaminus turėkit. Nes gal pensijos netyčia sulauksit tam pačiam name ir turėsit pinigų tik ant vogtų malkų.

Tik grindinis šildymas, net ir garaže, katilinėj ir sandėliuky. VISUR. Jokių ten skirstymų „čia stovės lova“, „čia stovės spinta“ ir pan. Visas grindų plotas šildomas.

Privalomas rekuperatorius. Išvedžiojimo principas — kolektorinis, jokių ten magistralinių vamzdžių su atsišakojimais.

Priedas prie šildymo — krosnelė arba židinys. Aš visom keturiom esu už krosnelę, būtinai ketaus. Žiauriai nemėgstu židinių. Krosnelė su uždaroma spintele apačioje.

Krosnelė kūrenama dažnai, ne proginė, tinkama visokioms kieto kuro rūšims.

Krosnelė arba židinys — būtinai be vandens kontūro. Kai yra rekuperatorius, nereikia ir ortakių, ypač vieno aukšto name.

Saulės kolektoriai. Perdegiau šituo džiaugsmu. Atsiperka tik DIY, o aš tam neturiu nei noro, nei įrankių, nei laiko. Pagal kainą kiti variantai per daugelį metų tiesiog nežymiai brangiau. Stogas nuožulnus, statyt ragų ant jo aš nenoriu, taigi apsieisiu.

Terasa

Didžiulė, 40-50 m², apjuosianti vieną namo kampą.

Rozetės prie terasos.

Periferinis terasos apšvietimas perimetru pažeme.

Stogas virš terasos, bent 20 m². Norėčiau paprasto skardinio, bet visgi bus polikarbonatas. Teks kažką samdytis, kad nuvalytų.

Danga — sibirinė pušis ar kažkas panašaus. Maumedžiui — ne, nes mėgstu vaikščioti basas. Kompozitui — ne, nes mėgstu vaikščioti basas. Lentos lygios, be jokių griovelių, nes priežastis ta pati.

Užuolaidos su magnetais tarp namo ir terasos. Minimaliai nuo vabzdžių ir kad user error būtų mažiau.

Kitos mintys

Neplanuoju centrinės siurbimo sistemos. Vis tiek robotukai grindis laižys. Gal ir netobulai, bet centrinės sistemos nenoriu.

Automatinė laistymo sistema.

Tai kaip ir tiek. Gal kažko neprisiminiau tam kartui, tai papildysiu ateityje.

Komentarai
 1. Aldas parašė:

  jei jau “prashom komentuot“, nu tai ir komentuoju: faina butu, kad bent kai kurie pasirinkimai butu argumentuoti, o ne tik “kas nesutinka – durnius ir varyk ish cia“. aishku be galo gerbiu autoriu su visa jo ta nuomone, bet be pagarbos kartais ir papildomos info norisi.
  cia pvz del ishneshamu langu. ir kt

  • Darau, Blė parašė:

   Dėl išnešamų langų. Brangiųjų medžiagų laikikliai yra mažiausiai laidūs šilumai ir dėl to didžiausio efektyvumo. Aliuminio priešingai, bet jų plotas gan mažas ir kainos atžvilgiu papildomos kelios kwh per metus neatsipirks. Mediniai laikikliai yra iš nusipiginimo. Izoliacija nėra labai gera, o plotas gaunamas gan didelis. Apskritai pačių išneštų langų idėja yra tame, kad maksimaliai sumažinamas šalčio tiltas tarp apšiltinimo sluoksnio ir sienos. Tą galima pasiekti ir angoje aprėminus viską putplasčiu, bet to niekas nedaro pakankamai, damuša makrofleksu, kurio būtų geriau nenaudot dėl dėvėjimosi. Idealiu atveju langų plokštuma pilnai sutaptų su siena.

   • Modestas parašė:

    Dėl išneštų langų tai klausimas ar labai gerai. Nebent angokraštį išklijuoji kokiu dvejetuku ekstrudinės putos, sustato tik ant laikiklių, privaržo užklijuota iš lauko hidroizoliacinę juostą. Tada privedama puta ar vata ir sustingus klijais iš vidaus tarpas gausiai papučiamas mažo plėtimosi montažinėmis putomis. Joms sustingusi, gražiai apipjaustymas, užklijuoti hidro juostą ir dar silikoniuko netaupai.
    O koks fasadas? Medžiagos? Ar vėl praleidau? Šypt.

    • Darau, Blė parašė:

     Angokraščiai buvo taip ir apdirbti. Juosta, ekstrudiniai apvadai ir pan.

     Šiltinimui 20 cm neoporo ir struktūrinis tinkas. Jokio klinkerio ir medžio 🙂

     • Modestas parašė:

      Tada ok. Tiek kad darant fasadą reiks pasikrušt ir bus sunku idealiai privesti putų prie to kampuko. Lieka ten ertmių nors tu ką – iš patirties kalbu. Ir labai nemėgstu išneštų langų. O nauda tai nežinau ar didelė. Įdomu būtų su termovizoriu patestuoti.

 2. scaniagti parašė:

  Geniali idėja dėl sienų 😀 Maždaug tą patį galvoju: sienos turi būti švarios, šviesios ir nereikalauti priežiūros. Niekas nežiūri į sienas, išskyrus dažytojus, tinkuotojus, ir tapetuotojus. Jei tarp svečių tokių nedaug, arba jie nepikti, tai sienas glaistyti, šlifuoti ir poliruoti – pinigų ir laiko švaistymas.
  Netgi ir baldai turi būt sienų spalvos. Obuolys ant stalo padėtas turi matytis, o ne 34 spalvų medžio imitacija ar paryškintas medis. Galų gale medžio imitacija – iš viso absurdas. Jei jau spausdini raštą ant plokščių, kodėl ne debesis, žolę, arimą, vandenį ar kažką abstraktaus? 😀

 3. Romas parašė:

  Nelabai suprantu – kaip be juodgrindžių – o tai ant ko laikysis tarketas ar plytelės? Tiesiai ant sutankinto žvyro??

  • Darau, Blė parašė:

   Ant grindų betono sluoksnio. O šitas — ant putplasčio, kuris savo ruožtu ant sutankinto smėlio. Juodgrindėmis vadinamas betono sluoksnis, kuris liejamas ant smėlio, paskui ant jo dedamas putplastis ir tik po to dar vienas betono sluoksnis.

   • Romas parašė:

    Na pagal kaikuriuos gan rimtus šaltinius juodgrindės yra būtent tas sluoksnis, esantis ant putplasčio ir būtent ten yra grindinio šildymo vamzdžiai. O paskui ant viršaus grindys – parketas ar pan… Na kol pats dar nestatau, tiksliau ir nežinau…
    A, beje dėl kabelių grindyse – iš patirties galiu pasakyti, kai grindys ne ant perdengimo, t.y. kai grindys tiesiai ant žemės – jei tik įmanoma, kabelių ten reikia vengti (neskaitant neilgų kabeliukų gofroje kaip temperatūros davikliams). Nes grindys gali “pasėsti“ ir po kokių 7 metų nuo namo įrengimo tai koks kabeliukas nutrūksta, tai užsitrumpina, tai nuotėkis atsiranda.

    • Darau, Blė parašė:

     Taip, visiems kabeliukams grindyse reik vietos amortizacijai palikt. Pas mane visi kabeliai lubose ir sienose. Grindyse tik davikliai ir yr.

     Mano praktikoje juodgrindės buvo tas kitas sluoksnis 🙂 Bet su terminija visko būna.

    • scaniagti parašė:

     Įdomiai, kaip grindys gali nusėst nuo pamatų? Taigi galima surišt. Galima padėt ant to paties pamato, tik storesnio, kad būtų iškyša, galima įliet armatūros žmoniškos. Pamatas ir grindys atskirai?
     Žinokit, keista man. Aš ne specas, ir daug ko nežinau, betgi negalima gal daryt grindų atskirai nuo pamato?

     • Darau, Blė parašė:

      Tai kad grindų pasėdimas yra ant tiek visuotinai priimtas faktas, kad „nesėdančios“ grindys yra visiška egzotika. Na, bent jau man toks įspūdis susidaręs. Ant pamato pasiklojus perdanginių plokščių gal ir nepasėstų 😀 Gi net ir grindinio šildymo vamzdžių stengiasi nevedžiot kiaurai pamatą, kad sėsdamos grindys jų nenutrauktų. Arba reikia palikti padoriai vietos tam pasėdimui. Grindų betonavimo lygis yra ne toks, kaip perdangų gelžbetonio, jis sau guli ant putplasčio ir smėliuko, daug sveria ir kažkiek sėda. Pagyvensim — pamatysim 🙂

      • scaniagti parašė:

       Hmmm, darau su rūsiu, tai pamato padas, ant pado grindys ar juodgrindės ar šiaip plokščias betonas – o ant jo pamatas. Tai nebent suluš per vidurį, jeigu sės.
       O jei be rūsio? Storesnį pamatą iki grindų? Tarkim 30, viršuj 20 – 25 ir yra kur kabint grindis. Aišku, nepakeisi, bet pamastyt įdomu 😉

 4. bang parašė:

  CAT5, garso sistemos laidai neturi prasmės. Wi-Fi, bluetooth.

  • Darau, Blė parašė:

   Čia yra tik nuomonė. Aš esu visiškas laidininkas. WiFi iki CAT5e vis dar toli, o 802.11ad labai ribotas pasirinkimas ir per daug nepraktiška.

 5. miegapele parašė:

  Saldytuvas ne dviduris o du sublokuojami. Tada ir saldiklis ful size ir saldytuvas ful size ir gerai atrodo. Robotukas grindim gerai bet siurblys reikalingas bent karta i menesi. Turiu Neato ir centrini siurbli. Butina abu. Virtuveje patogu nuo centrinio pajungta maza anga po spintele. Suslaviai. Paspyriai ir surijo. Rekuperatorius meta daug i lauka silumos. Sakyciau verta pasiziuretu kur su silumos siurbliu atsaldo ismetama ora o siluma arba i paimama ora grazina arba i vandeni.

  • Darau, Blė parašė:

   Dėl šaldytuvo mintį užskaitau, gal net ir pasinaudosiu.
   Normalus siurblys namie irgi bus, bet centralizuota sistema ne man.
   Na, rekuperatorius bet kokiu atveju geriau, nei natūrali ar kokia kita ventiliacija, bent jau kiek teko susidurti, tai kažko geresnio dar žmonės nesugalvojo. Galima tą oro košimą ir po garažu pakasti, bet daugoka investicijų, elektros išmetimas biškį pigiau. O kombinavimas su oras-vanduo ventiliatorium — labai gera mintis.
   Šiaip aš atmečiau labai daug brangiai kainuojančių ir negreitai atsiperkančių dalykų argumentuodamas tuo, kad elektra dažnai tiesiog pigiau. Arba jei kažkas atsiperka per daugiau nei 10 metų, manęs nedomina. Kitur sukišau grynai į asmeninį komfortą. Nu, kaio su autobusu — pigiau, bet nuosava mašina smagiau 🙂

 6. Niega parašė:

  Terasa.
  Terasos stogas gali būti ne vien polikarbonatas, bet ir grūdintas stiklas 8mm (skaidrus, tonuotas). Tad jei norite estetiško vaizdo grūdintas stiklas tikrai gerai žiūrisi. Kas liečia priežiūrą polikalbonato negalima plauti su Kercheriu, o stiklas šioje vietoje nelepus. Stiklo minusas – jis praleidžia UV spindulius, saulėtą dieną akins. Tad sudėjus minusus ir pliusus rasite sau tinkamą sprendimą.
  Sėkmės.

  • Inga parašė:

   Is praktikos galiu sakyti, kad per tonuota stikla tikrai neakina. Bet kita problema, kai didesniam plotui tenka stiklini stoga surinkti is atskiru gabalu…sujungimu sandarinimas. Arba silikonas, arba bjaurios tarpines. Silikona dar reikia moketi parinkti ir uztepti, kitaip lases per tarpus. O tarpines vaizda gadina..?.

 7. viliuspb parašė:

  Atvažiuok, padiskutuosime.

 8. Paul parašė:

  Mintis bendra apie nama aiški. Keli klausimai – jei vieno aukšto tai kiek kvadratu gaunasi? Gyvenamo be garazo.
  Kodel pirtis turetu but kazkur kitur? Finale turbū irgi dviese liksit ir nebus nuolatiniu orgiju.
  Ir laistymo sistema kam? Dėl žolytės ar koks mini ūkis aptarnaujamas bus?

  • Darau, Blė parašė:

   Gyvenamas plotas be ūkinės dalies apie 110 m². Tik truputį daugiau už dabartinį butą, iš esmės dėl vonios.
   Pirtelė man visada asocijavosi su atskiru pastačiuku ir čia jau į kraują įsiėdę. Ir šiaip, diedai išeina su bačka alaus į pirtį ir niekas šventės negadina.
   Laistymas žolytei, mini ūkis iš pradžių bus manualinis, o vėliau plėsim pagal poreikius.

 9. omg parašė:

  užskaitau, laukiam foto ir visokių termovizorių ataskaitų 😉

 10. Romas parašė:

  Man įdomu dėl kriauklės virtuvėje – kodėl tik metalinė? Man baldininkai patarė akmens masės, nes jos gilesnės ir dabar bute gerai ir gražu – smėlio spalvos, tinka prie baldų, dujinės.
  Kitas klausimas – gal teko domėtis rekuperatoriais – kodėl pasyviniai, nurodoma, jog gerokai mažesnio naudingumo? Nes aktyvinis – DAR vienas variklis pastoviai dirbantis namuose

  • Darau, Blė parašė:

   Man nepatinka akmens masės priežiūra bei trapumas. Bet kaip peilio į tokią kriauklę neįmesi, gali gabalą išmušt. Dar akmens masė yra porėta, priežiūrai irgi atitinkamai reikia daugiau pastangų ir chemijos. Aš eilinį kartą pakartosiu, kad esu tinginys ir labai vengiu visko, kas dėl grožio aukoja kažkokį patogumą. Todėl metalinė plautuvė virtuvėje man yra top prioritetas.

   Aktyvinis, jei neklystu, yra rotacinis? Ten yra kažkoks gudrumas tame, kad atšalęs koštuvas pakeičiamas kitu, šiltu, o atšalęs ramiai atšyla. Šiaip niekada giliai nesinagrinėjau, daugiau rėmiausi turinčių patirtimi, tai apskritai rekuperatoriais visi labai patenkinti. Kiek rotacinis realiai naudoa atneša, neįsivaizduoju, patikėsiu reklama 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.