„Darau, blė“ ieško patronų

Posted: 2017-01-19 in Pezalai
Žymos:,

Koks buvo jūsų Naujųjų metų pasižadėjimas? Sportuoti? Sveikiau maitintis? 😀

Mano vienas iš vidinių pasižadėjimų buvo sugalvoti kažką gero savo tinklaraščiui. Ką nors šiek tiek kitaip. Todėl po ilgų abejonių ir svarstymų verta ar neverta prasidėti, nusprendžiau eiti į Patreoną ir užkurti ten savo tinklaraščio puslapį.

Apskritai niekada neturėjau tikslo kaip nors šį savo tinklaraštį monetizuoti. Dėl to jis ir pakabintas nemokamoj WordPress paskyroj ir čia greičiausiai liks. Kai baigsis nuotraukų vietos limitas (dabar išnaudota apie 25% nuo suteiktų 3 GB), paprasčiausiai užkursiu „darauble2“ ir viskas. Didžiausias to privalumas, kad niekada niekam neįsiskolinsiu ir mano tinklaraštis išliks prieinamas amžinai. Nors nežinau, kiek WordPress išlaiko neaktyvius tinklaraščius ir kiek laikysis patys. Galbūt šis tinklaraštis kada nors bus mano skaitmeniniu paminklu.

Tačiau visgi parama būtų naudinga. Ją skirčiau konkrečiai šio tinklaraščio tobulinimui ir plėtrai. Sakykim, investuočiau į reklamą, o jei pamišusių rėmėjų susirinktų pakankama krūva, pradėčiau kurti nuolatines vaizdo laidas. Dabar to nedarau, nes tokia veikla reikalauja daugiau resursų, nei teksto rašymas. Bet parama būtų didelė paspirtis tobulinimui.

Rimtesni rėmėjai galėtų iš manęs užsisakyti trumpus (arba ilgus, jei pakankamai trenkti) straipsnelius jiems rūpimoms temoms — ir tai būtų įvykdyta.

Jei susirinks tik smulkūs rėmėjai, tada kartas nuo karto surengsiu apklausą norimoms temoms ir išrinksim kurią nors. Kol kas net nedrįstu prognozuoti, kokio lygio paramas galėčiau surinkti. PayPal nuoroda paramoms kol kas nieko naudingo nesuteikė 😀

Atskiro mokamo turinio nebus. Taip pat tinklaraštis nesustos, jei Patreonas neduos jokios naudos arba ji bus minimali. Aš dirbu ir užsidirbu, papildomo uždarbio neieškau. Bet noriu suteikti daugiau galimybių savo skaitytojams.

Dabar anonsas. Žadu parašyti knygą. Na, ir tikrai parašysiu. Ką jau ką, o rašyt aš sugebu 🙂 Apie ką ji bus? Be abejo, apie buvimą vyru. Preliminarus planas? Nežinau. Metai-dveji. Ar leidykloms bus įdomu? Šito irgi nežinau. Bet jeigu leidyklos nesusidomės, išleisiu pats elektroninę versiją, maža bėda. Bet kokiu atveju, jos sulauksite.

Pirmieji 50 patronų galėsite įsigyti knygą su mano autografu. Ir su nuolaida, be abejo. Su sąlyga, kad bus popierinis variantas, žinoma.

O dabar duokit „Darau, blė“ dolerį!

Komentarai
 1. scaniagti parašė:

  Išleisti knygą leidyklos nereikia. Leidyklos kol kas reikia norint paprasčiau parduoti knygą.
  E-knygos kol kas nepopuliarios, nes leidyklos plešia kosmines kainas, bando išlaikyti popierinių populiarumą. Taigi e-knygos pardavimai nedaug vilčių teikia.
  Kita vertus, rinkoje nėra žaidėjo „rašytojai“. Taigi nesusivieniję rašytojai tiesiog pasiduoda leidyklų malonei.
  Kažkaip taip viskas vyksta?

  • Darau, Blė parašė:

   Čia, jūs, garbusai, iš dalies teisus, iš dalies — ne. Net ir leidyklos nereikia faktiškai. Yra jau kelios (ne viena ir ne dvi) knygų internetinės parduotuvės, su kuriomis galima susitarti tiesiogiai. Ir tai gal būtų visai geras variantas. Leidykla yra gerai tuo, kad gali platinimu užsiimti ir yra suinteresuota savo knygas parduoti. Kiek būtų įmanoma knygų parduoti vien internetu — aš nedrįstu prognozuoti. Patogu numesti planavimo ir egzempliorių skaičiavimo darbą leidyklai — tuo dažnai ir naudojamasi.

   El. knygos nepopuliarios dar ir dėl to, kad Lietuvoje skaityklių kultūra šliaužia atbulo vėžlio greičiu. Tam turi įtakos ir pačių skaityklių, ir elektroninių egzempliorių kaina.

   Pardavinėti el. knygas per kokią nors elektrinę parduotuvę ar kažką tokio — neverta. Tą aš padaryčiau pats. Yra rašytojų pavyzdžių, kurie tai darė ir liko patenkinti rezultatais. Be abejo, nuo to kenčia žinomumas ir prieinamumas, bet su jais galima bent jau iš dalies susitvarkyti. Nepriklausomam pardavėjui beveik nelieka nereikalingų išlaidų, o tai irgi patogu.

   Kadangi esu šiek tiek dirbęs leidyboje, tai žinau paprastą matematiką. Popierinių knygų kainą labiausiai kelia tikrai ne popierius ir spausdinimas. Spaustuvės jau seniai yra optimizuotos iki neįtikėtinų lygių ir geros storos knygos egzemplioriaus savikaina nė euro nesiekia. O žmonės visomis išgalėmis nori, kad elektroninės knygos būtų per pusę pigesnės arba iš viso nekainuotų — juk popieriaus tai nereikia? Bet pamirštama, kad darbo, kurio reikia knygai paruošti, nėra nė kiek ne mažiau su elektrinėmis knygomis, o kai kuriais specifiniais atvejais — net ir daugiau. Elementariai kai kurių autorių licencijos elektriniam variantui yra brangesnės ir su tuo nepasiginčysi.

   Šiaip „self-publishing“ yra ganėtinai nesudėtingas procesas išskyrus platinimą. Ir šitoj vietoj reikia elementariai pasiskaičiuoti, ar geriau atriekti dalį pelno leidyklai, ar pačiam po visą mielą Lietuvėlę trankytis su prikrauta bagažine. Aš tokiam mielam užsiėmimui laiko neturiu.

   • scaniagti parašė:

    Labai įdomu.
    Daug metų skaičiau eknygas telefonuose, pradėjau nuo 128×128 ekranų, ir esu kitoje barikadų pusėje. Vienu metu net bandžiau skaitmeninti knygas, kol supratau – vilkimasis iš paskos leidyklų. Kokia prasmė perkėlinėti iš popieriaus į ekraną?
    Skaitymui svarbu ne išvaizda ar formatas, skaitymui svarbu turinys.
    Ir tada daug metų net nebandžiau lietuviškai skaityti. Turiu susidaręs pilną galvą išankstinių neteisingų mitų 😀
    O dabar bandau susidaryt naują nuomonę, todėl ir klausinėju rašytojų, kas čia ir kaip.
    P. S. Va pasiteisinau, ir nustosiu įkyrėt 😉

 2. Skirmantas parašė:

  Visi blogai, kuriuos skaitau patronizuojasi. Man jau dolerio ims tuoj gaila darytis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.