Skutimasis nepatogiąja ranka

Posted: 2017-01-15 in Pezalai
Žymos:,

Peiliuko kampas ir atvirumas skustuve Mühle R41 | Skustis | Darau, blėKartais taip jau pasitaiko, kad tenka neįprastais darbais apkrauti nepatogiąją ranką. Kairiarankiams tokie iššūkiai yra nuolatiniai, nes, na, kas matėte „apverstą“ fotoaparatą, pritaikytą kairiarankiams? Arba toks faktas, kad beveik nėra kairiarankiams specialiai pritaikytų ergonominių pelių? Ambidekstrinės, t.y. simetriškos pelės, yra dažniausiai tiesiog pigiausios ir žemiausios kategorijos.


Aš esu eilinis dešiniarankis, bet pelę stumdau kaire. Taip pat dantis valausi abiem rankom. Valgydamas peiliu ir šakute peilį laikau kairėje rankoje. Galiu drąsiai sakyti, kad savo nepatogiąją ranką esu kur kas labiau išlavinęs. Net mano uošvė stebėjosi, kaip galima stiklainį atsukinėti kairiąja ranka (nors mano žmona, tiesą sakant, irgi taip daro).

Tačiau nepaisant to, kad aš pelę kairiąja ranka stumdau daugiau, kaip 15 metų, paėmęs ją į dešiniąją galiu atlikti kur kas tikslesnius judesius ir smulkiems darbams kairiojoje sukyla nepagrįsta įtampa. Taigi yra kažkokia riba, kurią peržengti sunku net ir su ilga praktika. Tiesa, klaviatūros barškinimas apskritai lavina abiejų rankų darbą.

Dar mokslininkai padarė išvadą, kad žmonės sendami pradeda geriau valdyti abi rankas.

Na, o praėjusį antradienį smagiai šleptelėjau paslydęs ant ledo ir nusileidau tiesiai ant dešiniosios (gerosios) rankos. Smūgis buvo tiesus, kietas, beveik be amortizacijos, suskaudo papildomai ir alkūnę bei petį. Aišku, riešas nukentėjo labiausiai.

Nuotraukėlė parodė, kad niekas nelūžo, bet yra įtariamas skilimas. Negavau nei gipso, nei langetės, paleido su mano paties sportine apsauga, kodyti irgi leido. Sakė, dar geriau, pirštai nesustings 😀 Reikės dar papildomą nuotrauką pasidaryti, kad būtų patvirtintas arba paneigtas įtarimas dėl skilimo.

Nors labai didelių nepatogumų nepatiriu, visgi dešinioji ranka vien dėl skausmų yra nelabai funkcionali. Judesių amplitudė labai ribota. Gerai, kad esu įpratęs dantis valytis abiem rankom, šioj srity jokių problemų. Pjaustyti ir kitaip suktis virtuvėj su kairiąja ranka taip pat paprasta. Na, kilnoti puodus abiem rankom jau problematiška, reikia pasiruošti taip, kad pavyktų viena ranka.

O štai skutimasis toks subtilus ir gan sudėtingas smulkių judesių pilnas procesas. Bet kadangi aš apžėlęs atrodau visai nekaip, ėmiausi ir šito reikalo. Tiesa, skutimasis kairiąja ranka nėra visiškai nepažįstamas reikalas, nes dešiniąją pažastį tai kitaip ir nenusiskusi. Bet ten labai paprasta.

Užtrukau trigubai ilgiau, be abejo. Apskritai, viena ranka, nesvarbu kuria, apsišlakstyti yra neefektyvu. Kremu išsiterlioti – yzy, jokių skirtumų. Putą su šepetuku išsiplakti – kiek sudėtingiau, bet irgi ne kritiškai. O štai skustuvas kairėj rankoj niekaip nelipo.

Kai bandžiau netikrą atvirą skustuvą, tai ten rašiau, jog skustis patogiau abiem rankom. Na, bet vien dėl to, kad vieną pusę patogiau viena ranka, o kitą reikėtų labai jau persisukti. Tad tada viskas gavosi kažkaip natūraliai.

Su Mühle R41 kairiojoje rankoje vargau ilgai. Niekaip neužsisuko ranka skutant skruostus, nors pasiusk. Skutausi tik paplaukiui, bet ir tai jautėsi, kad skutu grubokai. Na, geri skutimosi įgūdžiai išugdomi ne per vieną dieną,  automatiškai į kitą ranką jie nepersiduoda. Nusiskusti pavyko, bet buvo nelengva. Dešinioji ranka tiesiog nerimo šalimais 😀 Svarbiausia tokiu atveju susikaupimas ir ramybė. Nėra kur skubėti. Tad ramiai, iš lėto, su pasitaisymais ir nusiskutau. Nebebaisu bus pro veidrodį praeit.

Komentarai
 1. antanian parašė:

  Žinau vieną fotaaparatą kairiarankiems – Kiev 6

 2. Ignas R parašė:

  o gal kada prie progos kokį naują įrašą galima būtų į eterį apie skutimąsi, naujas naudojamas priemones ir pan.? 🙂 senokai visgi buvo jau toks…

  • Darau, Blė parašė:

   Tai kad priemonės ir metodai tam kartui nusistovėję. Mano paties tyrinėjimai toje srityje baigėsi, tai abejoju dėl naujų įrašų. Rašiau jau apie skutimosi nirvaną, nelabai turiu ką pridurt 🙂

 3. Ignas R parašė:

  na aišku, dažnai pasitaiko, jei jau naudojamos tokios skutimosi priemonės, tai neapsistojama atradus kažką super gero 🙂 ieškoma toliau ir lyginama su tuo geriausiu potyriu.

  • Darau, Blė parašė:

   Taip, be abejo, gyvenimas vietoj nestovi 🙂 Kai bus kažkokių nuokrypių, pasidalinsiu. Bet planuose to nėra, tai ir pažadėt kažko labai negaliu. Dabar mane apsėdus horologijos manija bei dar keletas dalykų. Gal iš to išeis kažkas rašomo, gal ir ne.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.