Trobos ruošimas žiemai

Posted: 2016-12-11 in Darbeliai
Žymos:,

Ateina žiema, darbai stoja, trobelė ruošiasi žiemavoti. Na, ramiai ji nežiemavos, terliosiuos su potinkinėmis dėžutėmis rozetėms ir mygeliams. Nelabai viliojantis darbas, bet ganėtinai įveikiamas net ir mėgėjams, kaip aš. Jei sugebu prilituot SMD rezistorių, tai gal sugebėsiu ir dėžutes susidėti. Ypač, kad paauglystėj tą dariau ir už pinigus.

Tačiau kol dar žiema tik vaizduoja, kad žada ateiti, reikia pasirūpinti vandens įvadu. Nesinorėtų, kad vamzdis užšaltų ir sutrūktų. Galvojau, gal iš putoplasto atraižų sulipdysiu kokią dėželę ir padarysiu šildymą, kaip savo vyno saugykloj. Bet nelabai patikimas daiktas, ypač, jei lemputė nusprogtų. Be abejo, galima būtų dubliuoti ir įsukti dvi. Bet kažkaip šįkart patingėjau tokiu terliojimusi užsiimt ir tiesiog nusipirkau du metru šildančio savireguliuojančio kabelio.

Pradžiai teko „atsiskambinti“ laidus ir dar nesužymėtą elektros skydelį, kad rasčiau, kuris laidas yra tai rozetei, kurią norėjau prijungti. Radau, prijungiau:

Prie laido laikinai prijungta rozetė | Darau, blė

Šildančiu kabeliu apvyniojau vamzdį:

Šildančiu savireguliuojančiu kabeliu apvyniotas įvadinis vamzdis | Darau, blė

Truputuką gaila, kad rozetė tolokai, teko vieną ilgintuvą pamestą palikti:

Rozetė, ilgintuvas ir šildantis kabelis | Darau, blė

Nu ir viskas. Prie sienos prikišau putplasčio atraižų, o paskui viską apmuturiavau vatos likučiais:

Akmens vata apvyniotas vamzdis, kad nesušaltų | Darau, blė

Aišku, jei peršals grindys, tai bus negerai. Nors pats vamzdis yra izoliuotas, įvilktas į savo apsauginę įmautę ir jis plastikinis. Gal užteks tokio sprendimo, nes kaloriferį palikt įjungtą tikrai nenoriu.

Komentarai
 1. Vaidas parašė:

  Kai nėra kaip apšiltinti, tai galima leisti pro kraną vandeniui šiek tiek varvėti. Jei šals nedaug tai atsinaujinantis vanduo nespės užšalti. Bet patalpoje taip daryti turbūt netinka.

  • Darau, Blė parašė:

   Taip, aš apie šitą variantą irgi galvojau, trapas netoliese yra. Iš kitos pusės, jei šaltis pakankamai galingas, šis metodas veikia ribotai. Net ir Nemunas užšąla 🙂 Aišku, namas apšiltintas. Kad kiaurai peršaltų, reikia ilgo laikotarpio. Bet nesinori rizikuoti, kaimynui taip ventilis susprogo. Žiūrėsiu, kaip čia bus, reikės gal porą termometrų pakavot ir kartais patikrint, kokia ten to meškiuko temperatūra viduj 🙂

 2. Tadas parašė:

  Aš pas save buvau padaręs kitą triuką: šulinyje, kur yra prijungtas vanduo, įsukau du ventilius, o tarp jų įkišau trišakį. Ir taip išleisdavau vandenį iš sistemos, kad nešaltų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.