Kaip atidaryti laikrodį

Posted: 2016-12-09 in Darbeliai
Žymos:,

Žiauriai nemėgstu mokėti pinigų už dirbtinai apsunkintas paslaugas. Jei rankiniam laikrodžiui negaliu pats pakeisti baterijos, tai nafig man toks laikrodis? Suprantama, kad laikrodžio tikslumą pareguliuoti yra jau rimtesnė užduotis, bet tai svarbiau mechaniniams laikrodžiams. Nors kai kurie tarybiniai elektroniniai turėdavo potenciometrą, aprašytą instrukcijoj 😀

Mano dabar turimi laikrodžiai yra kvarciniai. Vienam reikia paprasto smulkaus atsuktuvėlio, o kitas yra tinkamas plaukiojimui ir jo visas galinis dangtelis yra užsukamas. Dangtelyje yra šešios įrantos, kurios naudojamos dangtelio sukimui. Esu matęs laikrodininką naudojant kažką panašaus į storą pincetą, kurio galai į tas įrantas įstatomi. Tada pats pradėjau naudoti pincetą, nes šiaip vargdavau su dviem atsuktuvais.

Tai buvo daugiau kaip prieš dvidešimt metų. Kartą išsakiau liūdesį savo seneliui, kad su pincetu sunkoka, o su atsuktuvais iš viso vargas. Senelis pažiūrėjo į mane nustebęs — o tai slankmačiu nebandei?

Prisiminiau šitą seną triuką, nusprendžiau pasidalint. Su slankmačiu atsukti tokio laikrodžio dangtelį vienas juokas, net ir gerai užveržtą. Slankmatį galima pareguliuoti ir užfiksuoti su tamtyč skirtu varžteliu, o jo rankena suteikia nemažą jėgos petį. Be abejo, reikia viską laikyti tvirtai ir nedrebinti kinkų (bei rankų):

Rankinio laikrodžio dangtelio atsukimas su slankmačiu | Darau, blė

Jei įsižiūrėsite į nuotrauką, tai pamatysite kitų (ne mano ir nesėkmingų) bandymų atsukti dangtelį žymes.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s