eGPU: WTF, KPŠ ir išvis kam to reik

Posted: 2016-10-29 in Darbeliai
Žymos:, ,

Mažas galingas žaidimų laptopas. Skamba kaip utopija arba pijoko sapnai. Ypač pasižiūrėjus į tikrus „žaidimų laptopus“ iš kokių Alienware, Origin, Razer, MSI, Gigabyte ar specializuotus ir kasdieniškesnių gamintojų Asus, Lenovo. Aišku, jei paimsime visiškai nesveikus Eurocom laptopus (pvz. Tornado F5), kurie yra tik tiek laptopai, kad juos galima pernešti be laidų krūvos, tai ten nesuvokiama kategorija apskritai.

Visi laptopai yra dvigubai (apytikriai) brangesni už atitinkamus stacionarius kompiuterius. Aišku, galima ginčytis, kai kokį paprastutį ir naują HP galima už €300 nusipirkt. Bet, deja, teisybė yra tokia, kad stacionarūs kompiuteriai visada bus galingesni ir pigesni. Jei norėsite tikrai galingo laptopo su pakankamu kiekiu periferijos, konfigūracijos galimybių ir grafinių pajėgumų — jis bus brangus. Ir netgi labai. Aš, be abejo, varvinu seilę ant ThinkPad P50, bet be to, kad jis turi Thunderbolt 3 ir Xeon (!) procesorių, daugiau kitų privalumų iš jo man nebūtų. Xeon man labai praverstų kompiliavimui, o Thunderbolt 3  paprastesniems išplėtimams, nei brangus dock’as. Kol kas man ir maniškis W520 yra baisiai geras daiktas ir su savo i7 procesorium kala į klyną.

Bet štai vaizdo posistemė Quadro 2000M yra jau atgyvenus. Nors tai gan galingas įrenginys, turintis 2 GB atminties. Ir kiek bandžiau žaidimų iki 2011-ųjų (kai buvo mano laptopas išleistas), tai jie važiavo gan neblogai. Bet štai No Man’s Sky net ir su ganėtinai žema 1440×900 raiška žaisti buvo daug trukdžių. Ypač paleidus skenerį, kai vaizdas užsikloja radinių piktogramomis. Tada žaidimas pradeda taip mikčioti, kad norisi skenerio iš viso nebenaudoti.

Taip pat Lightroom CC 2015 redagavimo režime kiek pastabdo. Ten naudojama grafinė akceleracija tiek perpiešimams, tiek įvairių teptukų ir kitų įrankių renderinimui.

Ką gi, įžanga tokia. O aš iš meilės savo senam laptopui, No Man’s Sky ir Lightroom pradėjau galvoti, ką čia padaryti. Buvau kažkada matęs USB 3 vaizdo plokščių. Na, kaip ir pusė organo sprendimas, kai nori prie laptopo daugiau monitorių prisijungt. Bet kad naudos nedaug, tie adapteriai būna integruoto Intel HD lygio. O ir USB jungtis nėra gerai išvystyta ir pritaikyta vaizdo sistemoms.

Šiais laikais visos vaizdo plokštės naudoja PCIe jungtį (pamenate kas nors AGP? :-D). Na, ją naudoja praktiškai visi įrenginiai. Laptopuose irgi. Pavyzdžiui, tinklo adapteriai, modemai, diskai ir t.t. Viskas pakabinta ant PCIe. Nu, ir dar daugybė laptopų turi ExpressCard 34 jungtį, kuri yra ta pati PCIe.

Kas būtų, jei kaip nors per ExpressCardą prijungtumėm didžiulę ir galingą PCIe vaizdo plokštę? Atspėjote, gautųsi eGPU — external GPU. O jeigu turite laptopą su Thunderbolt jungtimi, ypač trečiąja, tai šita užduotis tampa ypač paprasta. Dalis Thunderbolt signalo yra PCIe, visiška afigienybė. Tiesa, tik su Thunderbolt 3 pilnai išspręsta problema su išorinių įrenginių energijos praradimu. Kai dingsta elektra, pavyzdžiui. Su ExpressCard ir senesniais Thunderboltais Windauzai tokiu atveju paprastai užsilenkia su BSOD.

Taigi štai jums ir lengvas, ir mažas žaidimų laptopas. Tačiau su priedu: šalimais ant stalo padėta galinga vaizdo plokšte. Ar galėtumėte patikėti, kad prie laptopo galima prijungti šešis išorinius monitorius? Tai jau dabar patikėkite. Beje, mačiau kažkur internetuose, kaip vienas maniakas prie savo MacBook Pro su dviem Thunderbolt jungtim prisijungė dvi išorines vaizdo plokštes 😀

Dar svarbus disclaimeris. Aš esu laptopinis žmogus. Negaliu pakęsti stacionarų. Nors mano paties darbo vieta panaši į stacionarią su dideliais monitoriais ir pan., bet man svarbi galimybė nusirauti laptopą nuo docko ir varyt su juo kur nors. Turėt atskirai stacionarą ir laptopą yra irgi nesąmonė, nes kuo daugiau įrenginių išlaikai, tuo daugiau jiems ir vergauji. Turėti atskirą darbinį laptopą ir žaidiminį stacionarą man yra visiškai nepriimtina. Tiems, kam priimtina, viskas ok, bet šitas straipsnis juk ne tokiems skirtas 🙂

Įdomumo dėlei pasidairęs aplinkui radau nemažai galimybių įsigyti gan galingą laptopą su i7 procesoriumi, bet be dedikuotos grafinės posistemės, tik su Intel HD. Tiesa, aš pats pirkdamas laptopą dabar aš galvojau palaukti naujojo MacBook Pro, kuris turės Thunderbolt 3 jungtį ir tikėjausi, kas bus variantas, kuris turi tik Intel Iris Pro posistemę, be atskiros grafikos. Intel Iris apskritai yra gėris, integruota procesoriuje gan galinga vaizdo posistemė, prie kurios galima prijungti tris monitorius. O prijungti išorinę vaizdo plokštę per Thunderbolt 3 iš viso gėris, greitis didžiulis, išpręstos energijos problemos ir netgi jau pradeda rodytis gatavi sprendimai. Deja, šviežiai paskelbtas naujasis MacBook pro komplektuojamas tik su Intel HD grafika ir būtinai privalomai su AMD GPU… likau nusivylęs. Gaunasi taip, kad Apple geriausią laptopą jau buvo sukūrę, dabar vėl viskas šiknon. Aišku, keturios Thunderbolt 3 jungtys yra kažkas tokio, bet vis tiek… juk jau buvo Intel Iris laptopai, kodėl gi reikėjo prie HD grįžti? Laptopas su Iris… nu negaliu, supykau šįkart ant Apple.

Norint prie senesnio laptopėlio prisijungti galingą vaizdo plokštę teks truputį išsimozoti rankas ir praleisti kažkiek pisvalandžių viską derinant. Iš karto pasakau, kad geriausia nusiteikti švariai persiinstaliuoti Windauzus. Su Linux — atskira kalba, reikia biškį kernelio parametrus patiunint, bet šiaip netgi mano jau poros metų senumo derinukas suveikė praktiškai iš karto, taip kad problemų nėr.

Įranga, kurios reikia:

 1. Pasirinkta vaizdo plokštė
 2. ATX maitinimo šaltinis, geriausia modulinis
 3. PCIe adapteris ExpressCard’ui, mPCI ar Thunderbolt iš Bplus Technology

Išorinės vaizdo plokštės komplektas | Darau, blė

PCIe adapteris PE4C iš arčiau atrodo va taip:

PCIe ExpressCard adapteris išorinei vaizdo plokštei | Darau, blė

Kabelio galas užsibaigia ExpressCard 34 kištuku:

PCIe adapterio ExpressCard 34 jungtis | Darau, blė

Taip pat dar reikia iš anksto gerai parūkyti didžiausią eGPU forumą Tech|Inferno. Ten reikia pasižiūrėti, ar kas nors išbandė konkrečiai jūsų laptopo modelį ir kaip jiems sekėsi. Tinka ir panašios kartos, chipsetų ar konfigūracijos laptopai. Pvz. radau daug info apie Lenovo X220, T420 ar T430. Konkrečiai su W520 irgi radau, nors kiek mažėliau, bet principai atitiko, panašūs tie laptopai.

Problemos, su kuriomis dažniausiai susiduriama, tai nepakankami resursai prijungtai plokštei. Ypač senesni laptopai turi keistų apribojimų, pvz. pats dažniausias — 32 bitų PCIe magistralės adresacija ir TOLUD dydis (būna 2,5, 3, 3,25 3,5 GB ir pan. — kuo mažiau, tuo geriau). 32 bitai reiškia kažką maždaug apie 4 GB atminties, iš kurių dalis ir yra TOLUD. Dalis tos atminties jau būna kažkam rezervuota, sakykim, privalomajai periferijai: vidinei vaizdo sistemai, SATA jungtims ir t.t. Mano laptope likutį tos adresacijos suvalgo 2 GB grafinė posistemė. Ją, be abejo, galima išjungti ir naudoti vien tik išorinę posistemę — irgi ne daugiau, nei 2 GB, dėl 32 bitų adresacijos.

Juokingiau yra tai, kad šita adresacija yra programinės įrangos reikalas, bet ACPI aprašanti DSDT lentukė yra įkišta į BIOSą. Tai OS nusiskaito tą DSDT lentukę ir ją naudoja. Bet faktiškai juk procesoriai jau seniai yra 64 bitų ir gali naudoti kur kas didesnę adresų erdvę. O BIOS’as, sūka, pakiša PCIe 32 bitų.

Be abejo, žmonės žino, ką daryti. DSDT lentukę galima išsilupti iš BIOSo, dekompiliuoti, paredaguoti, perkompiliuoti vėl ir pakišti Windauzams (ar įkompiliuoti į Linux kernelį). Paredagavimas susideda iš to, kad PCIe adresacija praplečiama iki 36 bitų ir atsiranda vietos net ir 8 GB išorinėms vaizdo plokštėms.

Tiesa, niekas negali garantuoti, kad DSDT pakeitimas veiks. Gali neveikti ir viskas, nors pasiusk. Todėl, jei labai kiaušai nesvyla, geriau bandyti tilpti į savo laptopo 32 bitų adresaciją, arba keisti laptopą. Dar DSDT pakeitimai mėgsta užsilenkti su rimtesniais Windauzų atnaujinimais ir viską suknisti.

Kaip man viskas sekėsi? Dvejopai. Vienas bandymas suvalgė 6 gyvenimo valandas ir baigėsi fiasko. Antrasis užtruko apie 2 valandas, iš kurių pats prie kompo praleidau tik valandą, ir baigėsi sėkmingu rezultatu bei labai smagia No Man’s Sky sesija. Papasakosiu apie abu.

Mano W520 turėjo legalius Windows 7 Pro. Viskas su jais labai gerai veikė, bet aš pasidaviau pagundai ir „nemokamai“ atsinaujinau į Windows 10. Buvau kurį laiką labai patenkintas, man patiko naujų windauzų principai. Ypač kai buvo tekę matyti (tik matyti) Windows 8. Na, kartojasi kas antrų gerų Windowsų ciklas pas maikrošitą, nieko nepadarysi. Taigi atsinaujinau ir buvau patenkintas. Kol neparėjo Anniversary atnaujinimas. Po jo man laptopas atsisakė krautis į Windauzus ant docking stationo. Ar su bet kokiu kitu USB įrenginiu, net ir nekalta pelyte. Kad Windows 10 užsikrautų, laptopą tekdavo išrengti. Gerai, kad Windauzai ne pagrindinė mano darbo aplinka, blė. Pakentėdavau. Juo labiau, kad Anniversary atnešė daug daug usability pakeitimų, kurie buvo tikrai prie dūšios.

Tai galite pabandyti įsivaizduoti, ką reiškė eGPU bandymai ir DSDT lentukių redagavimai su tokia šluba sistema. Gan pigiai per skelbimus gautą GTX 960 su 4 GB galima buvo prijungti tik su PCIe 36 bitų išplėtimu. Viską padaryti pagaliau pavyko, bet bandymas diegti draiverius baigdavosi BSOD. Pradėjau apskritai nuo to, kad iš karto BIOSe atjungiau vidinį GPU:

Vidinio GPU atjungimas Thinkpad W520 laptope | Darau, blė

Tada išbandžiau visokius kaišiojimus, kitus burtus ir tikėjausi, kad gal veiks. DSDT pakeitimą — irgi. Bet šlubavo mano daug kartų atsinaujinę Windows 10 ir niekaip nenorėjo stabiliai veikti. Šiaip teko forumuose prisiskaityti, kad daug kam po Anniversary kompai neužsikraudavo su USB įrenginiais ir panašiai. Nesąmonė kažkokia…

Tada nusprendžiau keisti 4 GB į 2 ir švariai susidėti Windows 7. Į atskirą hardą dėl visa ko. Dar savo šiukšlynėly radau nenaudotą ir legalų Windows 7 DVD rinkinuką, tai sunaudojau vieną licenciją. Aišku, Windows 7 šiais laikais jau yra atsilikimas ir seniena, bet neturėjau atliekamos Windows 10 licencijos, o ir šiaip — keistos klaidos šokinėjo man bandant draiverius dėt.

Jau daug metų tokia chuinia neužsiiminėjau, net nežinau, kiek… paskutinį kartą kažkokią virtualkę setupinau, gal prieš 7 ar 6 metus:

Windows 7 diegimas | Darau, blė

Beje, susidėjus švarius Windauzus ir dar nepradėjus kaišioti išorinės vaizduškės reikėtų viską susiupdatinti. Na, nes didesni atnaujinimai, pvz. Win7 SP1 gali suvelti draiverius ir tada juos su kokiu DDU reikės išvalyti. Netgi turiu dar fantaziją, galbūt prisėsiu prie savo senosios ir užsiteršusios Windows 10 versijos ir pabandysiu gerai prakuopti visokius draiverius ir bandysiu vėl vaizduškę pasileist. Galbūt, o galbūt sėdėsiu su stabiliais Win7 kaip koks dinozauras.

Labai svarbi pagalbinė priemonė visiems laptopų hakams yra DIY eGPU Setup 1.30 įkrovos programulkė, kurią sukodijo vienas trenktas australas, visų eGPU dievas ir guras. Ta programėlė gali pagelbėti sujungti tokias laptopo ir GPU kombinacijas, kurios kitais būdais yra neįmanomos. Su ja galima ir DSDT lentukę pakišt pačių Windauzų nehakinant, ir į skirtingas adresų erdves vaizdo plokštes priskirti, ir PCI glaudinimą atlikti. Žodžiu, programulkė labai gera, labai naudinga ir padeda gausiai.

Aš Setup’u dabar irgi naudojuosi. Užsikraunu į ją, tada įgrūdu savo eGPU, atjungiu laptopo grafinę posistemę, eGPU sucompactinu į 32 bitų PCIe ir leidžiu krautis windauzams. Ir tada viskas veikia paprastai ir efektyviai. Įdomu būtų kokius 3D Mark testus praleist, ką mano derinys išbezda, bet gaila pinigų, nebent kas nors iš skaitytojų norėtumėte mokslo vardan man licenciją padovanot 😀

Dabar jau apie aparatūrą. Iš Bplus parsisiunčiau PE4C V3.0 adapterį ExpressCard’ui, į ją įstačiau naudotą GTX 960 ir prijungiau Corsair CX430 maitblokį. Norėjau modulinio, bet, blė, ką radau pigiai skelbimuose, tą ir paėmiau. Nuotrauką jau matėte.

Yra daug būdų prijungti adapterį prie laptopo ir reikia rasti būdą, kuris su jūsų laptopu ir vaizdo plokšte veikia. Sakykim, galima uždėti džemperiuką, kuris davus ATX elektros iš karto užkuria ir vaizdo plokštę:

Ant PE4C PCIe ExpressCard 34 adapterio uždėtas įjungimo trumpiklis | Darau, blė

Tada vos įjungus ATX maitinimo šaltinį ventiliatoriai užsisuka:

Besisukantys GTX 960 vaizdo plokštės ventiliatoriai | Darau, blė

O galima palikti automatiniam įsijungimui, kai ExpresCardas yra įkišamas. Tačiau kuriuo atveju kompas „pamatys“ vaizdo plokštę — priklausys nuo kompo ir vaizdo plokštės. Aš bandžiau dvi, atrodo, labai panašias vaizdo plokštes, to paties MSI gamintojo, abi GTX 960, tik viena 4 GB, o kita — 2 GB. 4 GB variantą laptopas pamatydavo tada, kai jau vaizdo plokštė būdavo įjungta ir sukdavosi, o ExpressCardą įkišdavau po to. Su 2 GB variantu atvirkščiai: pirma reikia įkišt ExpressCardą, o paskui įjungti ATX maitblokį. Bet abiem atvejais džemperiukas turėjo būti, kad gavus elektros įrenginiai užsikurtų. Ką aš galiu pasakyti: mistika. Todėl dar kartą pabrėžiu: reikia išbandyti visokius variantus. Pvz. vienas iš „lietaus šokių“ su kai kuriais laptopais yra toks: užkurti laptopą; „užmigdyti“ Windauzus; įkišti plokštę ir pažadinti kompą. Turite būti nusiteikę daryti visus šiuos „burtus“ ir kombinacijas. Dar vienas iš „burtų“ yra įkišti monitorių kabelius tik tada, kai jau Windauzai užsikrovę ir vaizdo plokštė Device Manageryje be jokių šauktukų.

PE4C adapteris dar turi ir kitus du papildomus trumpiklius, kurie nustato pauzę, per kurią automatu užsikurs vaizdo plošktė įkišus ExpressCardą. Man nesuveikė nė vienas, teko pasilikti prie rankinių įjungimų.

Kas čia dar. Priklausomai nuo laptopo amžiaus ir jungčių gali būti ribotas PCIe magistralės greitis. Mano yra gan senas, palaiko ten kažkokį 1.2 greitį, nesuprasi. Taigi iš labai galingos vaizdo plokštės paprasčiausiai gali visko neišpešti. Todėl investuodami į vaizdo plokštę išsiaiškinkite savo kompiuterio galimybes.

Dar viena svarbi pastaba: visi hakai lengviau daromi su paprasta BIOS (MBR) įkrova, o ne UEFI. Arba priešingai 😀 Durnystė tokia, kad kartais geriau vienas, kartais — kitas. Nu nors nusišauk.

Tai va kaip ir tiek. Su Linux šiaip viskas paprasta, tiek BIOS, tiek UEFI atveju. 64 bitų Linux’as į DSDT apribojimus nekreipia dėmesiaus. Pats mačiau, kaip dmesg’as išrašė kelias eilutes: bandau kišti ten — nelenda, bandau kišti čia — nelenda, jamam 36 bitus — sulindo! Tiesa, reikia persižiūrėti ir pasitiuninti kernelio parametrus. Jei tiesiog įkišus ExpressCardą su laptopui aptinkama kombinacija Linux’as nieko nesako, tai reikia pabandyti sudo modprobe pciehp pciehp_force=1. Tada kartoti. Jei kažkas dmesg’e vyksta ir randa jūsų vaizdo plokštę, tai reiškia, kad tik tiek ir trūksta. Įsidėkite pciehp modulį, o kerneliui GRUB’e įsidėkite pciehp_force=1. Jei matote dmesg’e, kad vaizduškei nerado resursų, t.y. neišlipo už 32 bitų PCIe adresų ribos, pabandykite kernelio parametrą pci=nocrs. Tai turėtų visas bėdas išspręst. Tiesa, dar radau, kad kai kurie žmonės šitą problemą sprendė su UEFI ir 64 bitų išankstine adresacija. Žodžiu, kaip kam. Man užteko pciehp modulio.

Smagus toks užrašėlis Device Manageryje:

Nvidia GTX 960 Windows 7 Device Manager, eGPU, Lenovo Thinkpad W520 | Darau, blė

O čia už monitoriaus pasislėpęs eGPU dirba išsijuosęs:

Išorinė vaizdo plokštė (eGPU) NVidia GTX 960 | Darau, blė

Dalis įrangos:

Lenovo Thinkpad W520 su išorine vaizdo plokšte (eGPU) Nvidia GeForce GTX 960 | Darau, blė

Kas čia dar. Yra dvi stovyklos: Nvidia ir AMD. Aš AMD tebenekenčiu nuo 1998-ųjų, kai jie dar ATI buvo. Nemeilė tebesitęsia. Be to, Nvidia eGPU deriniams turi vieną ypatingą privalumą: nebūtinas išorinis monitorius. Taip taip, teisingai, bo Nvidia su Intel išrado Optimus technologiją, kurios pagalba GPU akceleruotas vaizdas permetamas atgal Intel vaizdo posistemei ir gali būti rodomas laptopo ekrane. Taigi galite geiminti net ir fotelyje, tik laido iki eGPU reikės. Čia, beje, yra Thunderbolt privalumas: eGPU gali būti net kitame kambaryje.

Po No Man’s Sky sesijos:

MSI NVIDIA GeForce GTX 960 vaizdo plokštės termograma | Darau, blė

Kokie privalumai? Kadangi aš dirbu su dviem dideliais monitoriais, tai dabar galiu išjungti vidinį laptopo GPU ir laptopas mėgaujasi žemesne temperatūra. Teoriškai galima ir daugiau monitorių prisijungti, bet neturiu tam poreikio. Taip pat truputuką greičiau veikia Unity su Compiz’u, tas jaučiasi. Bet yra vienas trūkumas: dingus elektrai laptopas gali užsilenkti. Su Windows BSOD garantuotas, o su Linux tiesiog pats nenoriu bandyti, kas gautųsi. Galbūt ir nieko, Linux yra įdomus bestija.

Kaip ir tiek. Jei norėsite kažką panašaus padaryti, klauskite. Ką žinosiu, tuo padėsiu. Nors minėtasis Tech|Inferno forumas turbūt padės kur kas labiau.

Komentarai
 1. Petras parašė:

  Fui, iškrypėlis. Aš tikrai būčiau iš tų, kurie baisiai nemėgsta laptopų ir balsuotų už PC+laptop kombinacija, jei jau yra kažkoks poreikis mobilumui. O jei tik kartais reikia persikraustyt ilgesniam laikui nuo vieno stalo prie kito – ITX pagrindu surinktas rinkinys gali tenkint.

  3DMark namų vartotojams nemokamai (žr. Basic Edition).

  • Darau, Blė parašė:

   Taip, nemėgstantiems laptopų taip ir reikia, čia net neverta ginčytis. Tačiau laptopų mėgėjams tokia kombinacija tiesiog yra pigiau, nei netgi ITX ar panašios kombinacijos. Aš, sakykim, sunkiai suprantu tokį dalyką, kaip „gaming laptop“, nu bet yra ir tokie ir žmonės juos perka… taip kad kiekvienam savo.

   • Petras parašė:

    Na nežinau ar verta čia apie kainą kalbėti, aš kažkaip apie tai net nesusimąsčiau. Jei pedantiškai tuo užsiimti reiktų kokį TCO skaičiuot abiems variantams 😀 Su prezumpcija, kad laptopas vistiek yra reikalingas, darytis pačiam, naudojant PCIE adapterį iš Ali užsakytą ir “atsargines“ dalis – pigu, bet dėl žinių trūkumo neįkandama didžiąjai daliai vartotojų. Kitoj spektro pusėj Razer Core. Pamačius tos dėžutės kainą belieka tik pirštu prie smilkinio pasukinėti. Dar klausimas kyla koks dažniausias to laptopo panaudojimas, ar tikrai ten reikia tos “nešiojamos galios“…

    • Darau, Blė parašė:

     Dėl žinių pritariu, dėl to eGPU yra ganėtinai retas reiškinys ir tuo tik visokie gykai ir teužsiima. Tačiau visgi smagus yra pats principas, kad galima kažkaip ganėtinai uždarą įrenginį patobulinti. Sakykim, niekas nesistebi tokiais dalykais, kaip USB garso plokštės, ane? Nes tai yra tapę kasdienybe. DragonFly žmonės naudoja netgi su telefonais ir džiaugiasi gerokai geresne garso kokybe. eGPU kol kas dar nėra toks mainstream’as, be to, laptopų gamintojai iki šiol vis dar labai pykdavo už tokius darbus ir netgi vieną forumą su teisininkų pagalba užlenkė — man tai atrodo nesuvokiamas idiotizmas. O kadangi pats ne tik kad nebijau, bet dar ir mėgstu nagus išsiterlioti, tai va ir rezultatas. Juo labiau, kad tikrai, neturiu vietos ir finansų dar vienam kompui. Tuo tarpu dalių krūva iš skelbimų — why not?

 2. pipezas parašė:

  Realforce!

 3. Konditerijus parašė:

  Dar toks klausimas, kodėl naudojai adapterį PE4C V3.0 o ne pvz EXP GDC Beast serijos. Šitas atrodo gerokai pigesnis, ir dar būna kai kur psu komplekte 😀 O šiaip jeigu siųstis iš Bplus Technology tai kaina apie 160 usd, kai tuo tarpu čia gerokai pigiau.

  http://www.ebay.com/itm/V8-0-EXP-GDC-Beast-Laptop-External-Independent-Video-Card-Dock-Expresscard-Vers-/182337647627?hash=item2a742bb40b:g:lxQAAOSwbdpWUG2R

  Aišku kokybė gal truputį skiriasi, bet kiek forume rašė, tai kurį laiką veikdavo….

  • Darau, Blė parašė:

   Mano forumų rūkymai parodė, kad PE4C mano hardwarui turėtų būt geriausia. Ir šiaip turi gerą vardą. Dėl kainos tai kažką painiojate, aš už $80 parsisiunčiau ir pro muitinę praslydo. Estetika ir grožis man dzin, bent jau tokiam reikalui.

 4. Cosim15 parašė:

  Žiauriai patiko straipsnis, kadangi pats prieš metus kokius du mėnesius knisausi su šitu projektu.

  Pasakyti, kad reikės pasiterlioti kurį laiką, kartais yra per švelnu.

  Man tai visokios kitokios keistenybės dėjosi tai su GTX 560 Ti veikė tik ant vieno laido, pajungus antrą laidą (x2 linką) veikdavo jeigu kompe yra 2GB ramo, paskiau per tą setup programą reikėjo derinti kaip tą kortą priimti nes DSDT uželnkė vienus windowsus, vnž…. istorijos ilgos, bet pabaiga visada saldi ir atperkanti kančias 😀

  • Darau, Blė parašė:

   Taip, šitie eksperimentai gali būti labai imlūs laikui. Bet jau kai pavyksta rasti veikiančią kombinaciją, tai reikia ją ir saugoti. Nors aš jau maždaug atidirbau, kas su mano kompu veikia, kas nelabai ir dabar galiu džiaugtis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.