Vonios ledifikacija dar kartą

Posted: 2016-10-21 in Darbeliai
Žymos:,

Tąsausi aš su ta vonios ledifikacija jau bile kiek laiko. Kaip senesni skaitytojai žino, kažkada keičiau pagrindinę lempą, paskui ją remontavau ne kartą. Bet čia dar ne viskas. Paskui dar spintelėje šviečiančius GU10 halogenus sugalvojau pramest, nes jie labai kaisdavo, kibirkščiuodavo ir visaip kitaip mane nervino. Nu dar ir transformatorius ūždavo, nors ir nelabai baisiai.

Prieš halogenus bandžiau kovoti LED lempikėmis iš kinų. Vienos, su 5050 SMDukais buvo pusė velnio, bet šviesos lygis palyginti buvo labai prastas. Ir spalva mane nervijo, net raudonų diodų bandžiau įlituoti. Tada kolega parodė nusipirktas COB lempikes. Pasiėmiau ir aš jų. Deja, jos mane džiugino vos porą savaičių, o paskui pradėjo išsproginėt:

Benusvylančios COB LED GU10 lempelės vonioje | Darau, blė

Net nėra su kuo palyginti, kaip iš tikro turėtų plieksti. Prasta gamyba, atliekinės lempelės, skirtingi vidinių LED elementų parametrai. Dar srovė užkelta tiek, kad tikrai pliekstų. Turėjau minčių nusipirkęs perlituoti rezistorius, kad biškį tas lempeles pridusintų. Bet paskui pagalvojau, kad neturiu noro, kam ten bandyt iš šūdo virvę vyt.

Vaizdas iš arčiau:

Benusvylančios COB LED GU10 lempelės vonioje | Darau, blė

Vieną rytą, kai bandžiau sulaukti beatsinaujinančių windauzų pafotošopinimui, sugalvojau sėsti ir imti šitas lempeles už elektrodų. Kadangi su LED juostom reikalas išbandytas (taip pat ir laukui) ir tebegyvuoja, tai pagalvojau sunaudoti vieną kitą pusmetrį ir vonioje. Tiksliai gavosi 70 cm. Turiu kelis maitinimo blokelius su amerikoniškais galiukais, tai prie vieno prilitavau laidus:

Prie amerikietiško maitinimo blokelio prilituoti laidai | Darau, blė

Jo galiukas — 5525 kištukas, tai pasiėmiau laido galą ir su tokiu lizdu:

5525 maitinimo lizdas, kaladėlės ir laidai | Darau, blė

Kitas laidas — į LED juostą, o kaladėlės sujungimui ir galimybei prijungti daugiau tų juostų (jei prireiktų).

Ehe, gerai kartais tokie darbeliai, va ir dulkių krūvelę galima nuvalyti:

Dulkės ant vonios spintelės apšvietimo | Darau, blė

Originalusis halogenų transformatorius:

GU10 halogeninių lempučių transformatorius | Darau, blė

Transformatorių — į šalį, o jo vieton — amerikietišką 12V blokeliuką:

Amerikietiškas 12V maitinimo šaltinis vonios spintelės apšvietimui | Darau, blė

LED juosta priklijuota, laidas eina per vienos lemputės lizdą. Jame, kaip tyčia, ir skylutė vėdinimuisi buvo:

LED juosta vonios spintelės apšvietimui | Darau, blė

Šviečia puikiai, skustis galima, žmona irgi aprūvino:

LED juosta vonios spintelės apšvietimui | Darau, blė

Galima dar būtų žemyn po dvi vertikalias juosteles šonuose nuleist, būtų tikras žvaigždžių apšvietimas 😀 Bet kol kas ir tiek užtenka. Problemų irgi nėra. Tik įdomu, kad maitinimo blokelis „užsikuria“ lėtokai.

Būsimojo namo vonioje tik LED juostas ir dėsiu. Atsikandau jau visokių lempučių ir jų pakaitalų, idiotizmas kažkoks. Aišku, iš kinų perkant galima daug šlamšto tikėtis, bet tai kaip ir normalu. Na, tai turėkite ant omens, jei ką.

Komentarai
 1. Miegapele parašė:

  As is elmo paemes situos https://www.elmo.lt/lt/1861-6w-led-sviesos-panele-120-siltai-balta-sviesa-stiklinis-remelis-97mm.html
  Antri metai nepaprastai dziugina. Gyvena mazoje dezuteje be jokios ventiliacijos. Tiesa maistai kinu shudas bet kolkas veikia. Tik ijungus juos SDR imtuvelis su isorine antena beveik nieko neima. GU10 isbandyta gal 10 skirtinu rusiu pasitesino tik Philipso bet kaina nepatinka.

  • Darau, Blė parašė:

   Kai Elmo pradėjo taupyti ant vidinių komponentų, o paskui visai Lietuvoje gamybą panaikino, tai jau ir jais nebepasitikiu.

   O ką pats SDR rodo? Akivaizdžiai triukšmų lygis pasikeičia?

 2. Miegapele parašė:

  Iki 40metu Vien baltas triuksmas. Nor is Philiso kilmingi panasiai elgiasi tik siauresniam diapazone. Pradzioje nesupratu kur dingo visi signalai kol zmona nebaige vandens proceduru nors antenos per 10 metru nuo namo. O del elmo tai is triju skirtingu sviestuvu sitie vieninteliai nepaprastai dziugina ir isdestymas tokis kaip pas tave. Praktiskai visai voniai sviesos uztenka.

  • Darau, Blė parašė:

   Tai gal problema ne antenose, o laiduose name?

   Turiu ir aš žaislnį Realteko SDR’ą, bet nerandu ką su juo įdomaus veikti. FM klausyt tai jis šūdinai traukia, o ir prasmės nėra prie kompo sėdint. Lėktuvus sekt smagiau su Flight Radar. Belaidžių temperatūros sensorių aplink nėr. Vienintelis realus panaudojimas — patikrinti, ar nenusėdo mašinos pultelis… Na, tuos pultelius visokius tai smagu pasekti ir kaime daug kitų daviklių bei valdiklių radau, bet šiaip tai kažkaip nusivyliau, galvojau, kad bus smagiau 😀

 3. Miegapele parašė:

  Ko gero per laidus seria atgal i tinka. Kazkaip nesuradau patikrinto budo kaip tai filtruoti o ir tingisi kolkas. O su SDR be upconverterio (tiesa su su spec draveriais galima irgi zemyn nutemti) tai koki meteosat, airbandas, Programavimas pas tave aukstumose tai gali bandyti kokia policijos Mototorb su http://www.rtl-sdr.com/new-version-of-digital-speech-decoder-dsd-1-071-released/ iskoduoti. Liaudis raso kad pavyko tik neviesina. Siaip zemuos dazniuos daugiau megeju aktyvumo. Kartais idomu pasiklausyti ka ruseliai tiesiogia eteryje barbena. Man irgi sunkiausia susirasti kokiam daznyje kokio aktyvumo tiketis. Na dar bandziau naudoti vasara buriuojant po baltija kad priimti DWD RTTY meteo prognozes meteofaxus ir Navtexo meteo. Kazkodel nepavyko. Namie tarp kalnu priemimas daug geresnis nei laive kur nera triuksmu. Reikes kitam sezonui rimciau pasiruosti. Dar idomus projektelis yra APRS ant 144MHz. Tiesa lietuvoje kolkas negyvas bet nemokamas trackingas ir duomenu perdavimas nors i sms. Kitaip sakant gali pasidaryti koki trackeri kurio zulikai nelabai zino. Juk jie lglusina GSM bet ne zema dazni. 😉

  • Darau, Blė parašė:

   Heh, dėl programavimo tai aš ir taip turiu ką įdomaus veikti 😀 Dzin man tos policijos racijos… Dėl APRS užmesiu akį. Va dėl jachtos tai suprantu, ten pasigaudyti visokius duomenis be interneto suteikia realios naudos. Bet namie prie kompo sėdint tai nieko įdomaus visgi.

 4. Miegapele parašė:

  APRS tai jau radijomegeju turi tapti, bet lietuvoje tai paprasta. Jei yra noras turiu nereikalinga stotele 144MHz dazniui. Galiu padovanoti. Bet berods lietuvoje nera imtuvu tad reiketu stipraus signalo, kad per kokius lenkus paimti. Gali paziureti aprs.fi Gal kiek ne i tema, bet kuomet sedi rasyti kokia tai programa procesoriukui tai pradzioje pasipaisai algoritma visa ir po to programini ar tiesiog atsisedi ir pradejas vis ispletineji. Kolkas man sitas nebaisiai sekasi tai dazniausiai susirandu panasiu projektu iskarpau gabalus, pasikoreguoju kaip man reikia ir kazkas gaunasi.

  • Darau, Blė parašė:

   Na, programos pas mane šiaip mikrovaldikliams yra paprastos. Šiaip aš iš tų programuotojų, kurie labai tingi kažką paišyt ir neretai architektūrą dėliojasi galvoje. O kai tenka tą daryti, tai dažniausiai naudojamas įrankis yra Sequence ir State diagramos, kiek rečiau paprastos blokinės. Bet Sequence aš dažniausiai rašau, o ne paišau su WQD. Kažkada darbiniams poreikiams buvau įvaldęs ir Mind Map’us, bet greitai atsibodo.

   Dažniausiai procesas yra iteracinis. Atlieki smulkius izoliuotus bandymus, o tada bandai visa tai sujungti į kažką veikiančio. Iš patirties galiu pasakyti, kad sunkiausia, kol pasidarai kažokį framework’ą. Paskui ant jo krauti papildomas „fyčias“ būna visai paprasta. Aišku, jei frameworkas nekreivas per visus galus 🙂

 5. Miegapele parašė:

  Gudriai cia parrasiai. 🙂 teko googlu pasinaudoti 😀 bet vertejo. Jei neapkrausiu gal gali padeti suprasti “DDRC |=(1<<1)" Portas C arba = 1 pastumimas i kaire per bita 1. Na rezultas gauanasi 0000 0001. Kodel negerai tiesiog priskirti DDRC 1.

  • Darau, Blė parašė:

   Nu taip, čia yra PORTC registras nustatymui į input/output režimą. Jei norim antrą portuką nustatyt į output, reikia antrą bitą užstatyt į vienetą. Beje, 1 << 1 gaunasi ne b00000001, o b00000010. Nes pastumtas per vieną kairėn, ne per nulį! 🙂

   Toliau. Jeigu tau TIK VIENĄ piną reikia nustatyti į output, gali ir priskirti. Tik ne 1, o 2, nes 1 << 1 yra 2. Bet, sakykim, kad kiti bitai irgi galbūt gali būti nustatyti į output. Tiksliau, visada reikia taip programuoti, kad keistum TIK TĄ VIENĄ bitą, kurį reikia. Tą daro OR operacija, vertikalus brūkšnys.

   DDRC |= (1 << 1); dar galima perrašyti kaip:
   DDRC = DDRC | (1 << 1);

   Reikia suprasti OR operacijos subtilybes: 0 | 0 = 0; 1 | 0 = 1; 1 | 1 = 1. Taigi, jei ORini tik vieną bituką, kitų tiesiog nejudini, taip gaunasi. Bet jei tavo bituke prieš tai buvo 0, o tu jį ORini su 1, tai jis tampa vienetuku, perveda atitinkamą piną į output režimą.

   Tad dar kartą pabrėžiu: visada daryk taip, kad keistum tik tau reikiamą piną (ar kelis juos). Kitus visada stenkis palikti nepaliestoj būsenoj. Tiesiog jei ateity plėsi programą, gali užmiršti, kad kažkur visą registrą nudobi ir kažkas neveiks.

 6. Miegapele parašė:

  Dekui labai. Jau aisku. Pries 10 metu asembleri teko universitete mokintis ir viskas ten aisku buvo o dabar niekaip nesugebejau prisiminti kaip keiciams tas vienas bitukas kitu nelieciant. Lauksim nauju irasu 🙂 geros dienos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.