Petabaitas Amazonės debesų

Posted: 2016-08-12 in Pezalai
Žymos:, ,

Amazon Cloud Drive | Darau, blėŽiūrint į ateities perspektyvas darosi akivaizdu, kad investuoti į terabaitinius diskų masyvus yra neypač efektyvu. Priklauso, aišku, kas ten tuose masyvuose laikoma ir kiek galima be to gyvent — jei netyčia interneto nėra ar dar kažkokia neganda ištinka. Tačiau, sakykim, aš jau senokai nebeturiu veikiančio optinio diskasukio, išskyrus vieną giliai pakavotą stalčiuje — jei netyčia prireiktų. Dauguma mano senų kompaktų (šį žodį naudoju ir DVD diskams) dabar voliojasi kompiuterio diske kaip ISO failai. Na, ISO dėl to, kad būtų galima prisijungti disko pavidalu ir panaršyti, beveik kaip seną kompaktą įkišus. Kai kurių diskų turinys to nevertas, galima tiesiog failus iš jų nusikopijuoti. Dabar tik išlieka klausimas: ar man tikrai reikia visų senų kompaktų? Kuo toliau, tuo labiau galvoju, kad ne. Bet žinote, kaip sakė mano vienas draugas, kaupėme ir įsirašinėjome ne tam, kad vėliau išmestume ar ištrintume! 😀


Aš nelabai noriu kaupti tai, kas gali neužimti daug vietos. Sakykim, mano susidomėjimas elektrinėmis knygoms prasidėjo nuo to, kad peržvelgęs savo didžiulę biblioteką nusprendžiau ją smarkiai pramėžti. Bet neišmesti, ne. Nusiskenuoti ir pasidaryti EPUB’us. Taip apsikroviau elektrinėmis knygomis, o laisvų lentynų padaugėjo (tam kartui, aišku) cielais trimis vienetais. Panašiai vis laikas nuo laiko pramėžiam ir kompaktus, kai ką ramiai, be sąžinės graužimo, išmetam. Seni filmai ten AVI ir DIV3 formatais niekam nereikalingi. Mažai filmų apskritai pažiūriu antrą kartą. Senios empėtrioškės irgi nelabai vertos dėmesio. Jei jau jų neklausiau tiek metų, tai apsieisiu greičiausiai. Na, kartais norisi kokių praeities virpesių pasiklausyti, bet retai. Kas aktualiausia, vis tiek guli kompe. O ir su empėtrioškėm, kai jas kaupiau į kompaktus, yra atskira bėda: jos nekokybiškos. Nesakau, kad 128 kb/s negalima klausyt, toli gražu. Bet prieš 15 metų iš klausos buvo galima enkoderius atskirt, tokie šūdini jie buvo. Dabar kur kas paprasčiau parsisiųsti krūvelą FLAC’ų ir pasiversti aukščiausios kokybės VBR ar nesukant galvos 320. Arba iš viso AAC naudot naglesniems įrašams. O gal ir pačius FLAC’us pasilikt ir neperspaust. Ale va, visgi vietos užima…

Lyrinė įžanga baigta. Aš jau rašiau, kad pamatęs $12 metams neribotam nuotraukų kiekiui mečiau krūvą atsarginių diskų ir perkėliau nuotraukų terabaitus į Amazonę. Praėjo pusantrų metų, likau viskuo patenkintas, išsiplėčiau į $60 metams ir „Unlimited Everything“. Senų kompaktų, FLAC’ų, torentuose galbūt neišliksiančių serialų ir kito skaitmeninio sąvartyno klausimas išspręstas. Pinigų kaip nors tokiam reikalui sukrapštysiu.

Be abejo, tokiu nerealiu debesynu norisi naudotis kuo patogiau, kuo permatomiau, kuo mažiau jaučiant patį debesį. Paprasčiausiai sakant, norisi naudotis tuo debesimi kaip išoriniu/tinkliniu disku. Windauzuose tai būtų koks nors X:, Obuolyje šiaip kažkoks Amazon Drive ar pan., Linux’e — primountintas katalogas failų sistemoje. Norai paprasti ir aiškūs. Bet Amazonė ne šiaip sau siūlo palyginti juokingą kainą. Sąsaja per naršyklę su debesų petabaitais yra visai pakenčiama, nors ir ne tokia švari ir išvystyta kaip kokio DrobBox ar Box. Bet gyvent galima. O va pačios Amazonės gamintos programos telefonams ir kompiuteriams yra apgailėtinos. Bet taip baisiai apgailėtinos, kad gal jau geriau jie būtų jų iš viso nedarę.

Laiko nemarinuosiu, nes savo sprendimus radau: Windows ir OS X naudoju ExpanDrive, o Linux — acd_cliExpanDrive yra brangoka programulkė, bet veikia tobulai. Disko greitis ir vienon pusėn, ir kiton yra geras, t.y. pasiekia maksimalią mano interneto spartą. Licencija vienam vartotojui leidžia programa naudotis visuose turimuose kompiuteriuose, tad nereikės atskirai mokėti už OS X ir Windows versijas ar tiesiog galėsite ta pačia programa naudotis keliose vietose. Be to, ExpanDrive programavimo lead’as man patyliukais pašnabždėjo, kad greitai bus ir Linux versija — visiška afigienybė.

ExpanDrive taip pat leidžia prisijungti ir dar daugybę visokių diskų: banalių FTP/SFTP, taip pat Box ar DropBox, Google Drive ir pan. Pasižiūrėkite patys. Jėga yra tai, kad galima naudoti kelis Box ar DropBox (bei kitų) abonentus. Žodžiu, geras daiktc.

acd_cli tuo tarpu yra variantas toks pusiau su velniu. Įkėlinėti ką nors Amazonėn yra labai lėtas procesas, vos 300 kB/s ištempia. Parsisiuntimas, t.y. skaitymas iš Amazonės „disko“ yra naudotinai greitas, FLAC’us klausyti ar filmus veizoti pilnai įmanoma. Apie acd_cli naudojimą galite detaliai pasiskaityti čia, aš vertimo kopijos nedarysiu.

df ant acd_cli prijungtos talpyklos rodo 100T talpą, t.y. 0,1P (petabaito). Neblogai. Įdomu, kiek ten iš tikro galima prigrūsti 😀 Kur yra „Unlimited“ riba?

Taigi Amazonės debesis yra nebrangus reikalas ir visai naudotinas. Su jų debesine patirtimi nėra ko bijoti. Trečių šalių programos padaro šitą debesį visai patogiu skladuku kavoti savo elektriniam šlamštui.

Yra, tiesa, vienas trūkumas. Didelių failų Amazonės debesyje geriau nemodifikuoti, nes jie parkeliaus pilnai ir iškeliaus atgal. Todėl turėti pasikavojus Amazonėje virtualų LUKS diską kol kas yra svajuko dramblionės. Gal kada ir šita problema išsispręs.

Pastabėlė. Niekas man už šitų įnagių apžvalgą ir reklamą nemoka. Iš tikrųjų tai aš čia jumi savo iniciatyva atskleidinėju paslaptis, kaip gudriai pasinaudoti nebrangiais pasiūlymais ir pasilengvinti sau gyvenimą, va.

Komentarai
 1. Skirmantas parašė:

  O aš, su sąlyga, kad apie tai neparašei anksčiau, kokiu tai iškreiptu būdu susiinstaliavau OneDrive* appsą, pagamintą belekokių neaiškių žmonių, savo linuxe.

  Pasirodo yra debesų agregatorių.

  Tik nesupratau ar tas acd_cli yra agregatorius ar atskiras debesis?

  *- Lyginant su Gdrive ar DropBox’u, tai visai fainas. Amazonė kažkaip neprilipo.

  • Darau, Blė parašė:

   acd_cli yra programulkė darbui su Amazon Cloud — tik tiek. Tai nėra nei agregatorius, nei debesis. Tiesiog tūlsas, kad būtų galima savo petabaitus pasiekti „in Linux way“, prisimountinti ten ir pan.

   Jo, OneDrive webinis snukelis tikrai malonus, dėl šito nėra ko ginčytis. Man panašiai usable yra ir Box (be „Drop“), kažkaip mėgstu juo naudotis. Ir gigabaitų ten netyčiukais prisikaupiau. Vienok, ne per gausiausiai. Tad Amazonė su kitų žmonių pagalba gelbsti.

 2. Andrius parašė:

  Tokia smulkmena, 100T ne 0,1P?

 3. saulius parašė:

  tai taip gaunasi, kad filmo iškarto žiūrėti nepavyks, reikės parsisiųsti?

 4. andrius parašė:

  Už referencą į ExpanDrive labai labai ačiū. Seniai ieškojau tokio toolso.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.