Kapitalinis kiniškai prabangių LED lauko šviestuvų remontas

Posted: 2016-07-28 in Darbeliai
Žymos:, , ,

Kaip buvo galima ir spėti, mano ankstesnis lauko šviestuvų remontas buvo trumpalaikis. Kaip komentaruose teisingai pastebėjo Romas, tokių šviestuvų reakcija į paprastus elektros jungiklius nėra labai gera. Kadangi šviestukai ir taip jau buvo benusibaigią, tai šviestuvai ilgai netempė. Vienas užgeso labai greitai, kitas irgi daug nelaukė.

Per tą laiką aš svarsčiau kaip šituos šviestuvus būtų galima suremontuoti taip, kad jie gyventų ilgai ir laimingai, o paskirų šviestukų nusibaigimas nepribaigtų iš karto visos šviesos.

Atsakymas paprastas: perdaryti šviestuvą į 12 V ir sugrupuoti šviestukus po tris nuosekliai per rezistorius.

Iš draugiškųjų kinų kaip tik atėjo va toks maitinimo šaltinukas, maždaug už €2,5.

„Evitoje“ panašus, netgi dar silpnesnis, kainuoja apie €10. Panašų dėjau į savo dukros skaitymo lempą. Tos lempos „dizainas“ pasirodė ant tiek sėkmingas ir paprastas, kad nusprendžiau jį pernaudoti čia.

Maitinimo šaltinukas, beje, yra paprastutis, „ringing choke“ tipo impulsinis stabilizatorius. Nieko blatno, nedaug detalių, bet tokiai „elektronikai“, kaip LED juostos, jo per akis. Nors ir rimtesnį prietaisą būtų galima juo užšerti ir tikrai kaži ko nenutiktų. O palyginus su tuo „maitinimo šaltiniu“, kuris yra pačiuose šviestuvuose, tai čia yra tikras technologinis šedevras. Spirgantys jungtukai jo neišgąsdins.

Iš pradžių galvojau, kad paimsiu šviestuvų žiedus ir nuskutinėsiu bei nupjaustysiu diodų takelius, kad gautųsi grupelėmis po tris. Po to pagalvojau, kad nu nafig tiek darbo, krapštymosi ir litavimo. Todėl į pagalbą atėjo paprastas atsuktuvas bei grubi jėga, o vietoj paskirų šviestukų nuo dukros lempos atlikę juostų gabalai. Na, pirkau 5 m ritę, o prireikė vieno metriuko. Tai dar turiu kur skleistis 😀

Vienas liūdesys gavosi — pamečiau beveik visas remonto nuotraukas. Retai, bet ir man pasitaiko. Ruošėmės fotografuoti vestuves, rankiojausi į krūvą visas atminties korteles ir pamiršau, kad vienoj dar buvo kelios nenukopijuotos nuotraukos — kaip tik iš lempos remonto. Taigi detalių iliustracijų nėra. Tiesa, nėra net ir pasakot ką labai daug. Vietoj kondensatorinio maitinimo šaltinio įdėjau tą kinišką 12 V, o vietoj metalinių žiedų su šviestukais gražiai įguldžiau 5050 šviestukų juostos gabalus. Per du žiedus gavosi 75 cm juostos, kažkas apie 1000 lm šviesos (teoriškai bent jau). Panašiai, kaip buvo, ant lempų rašoma 900 lm. Tiesa, jos buvo kiek ryškesnės, nes diodai buvo melsvi, o aš sudėjau šiltai baltas juosteles.

Šviestuvų „dizainas“ kiek pasikeitė, nes originalūs šviestukai švietė iš viršaus žemyn, o įguldyta juosta dabar šviečia į šalis. Bet kažkaip ir taip, ir kitaip žiūrėjau — nu gerai atrodo. Šeimininkai, regis, apsidžiaugė, kad iš viso tos lempos atgaivintos.

Kitiems reikalams turėjau pakarpytų juostos gabaliukų. Sujungimą darau taip. Imu porą krokodilų, atlikusios PCB gabaliuką ir vieną iš nukarpytų detalių kojelių:

Sujungiama šviesos diodų (LED) juosta | Darau, blė

Panašiai sujungiau ir tris laidus — maitinimo šaltinio ir prie juostų žiedų prilituotus laidelius:

Į krūvą lituojami trys laideliai | Darau, blė

Čia matosi ir kamputis maitinimo šaltinio. Jį teko iš gražios dėžutės išimti, kad tilptų į šviestuvo centrinę ertmę, ten, kur buvo kondensatorinė varža.

Nu ir dar iš telefono viena dokumentinė nuotrauka su visu bardaku ant stalo:

Lauko šviestuvo taisymas | Darau, blė

Dabar tegu pabando tie šviestuvai greitai nusibaigti…

Komentarai
  1. Linas parašė:

    O maitinimo šaltinis sutilpo į lempelę? Ir kaip jam bus per šalčius? Ar čia tik vasariniai šviestuvai?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.