M. R. Carey — The Girl With All The Gifts

Posted: 2016-07-01 in Pezalai
Žymos:,

M. R. Carey — The Girl With All The Gifts | Knygos | Darau, blė⋆⋆⋆⋆⋆

Perskaitęs šią knygą ilgokai dvejojau, kiek žvaigždučių jai uždėt: 4 ar 5. Visgi uždėjau 5. Nes šita knyga mane „nunešė“. Įkritau į ją ir ištrūkti beveik nebegalėjau.

Apie šią knygą sužinojau panašiai, kaip apie „Marsietį“. Užmačiau filmo anonsą, pasikrapščiau aplinkui ir perskaitęs kelias antraštes ir nuomones iki spoilerių tuoj pat nulėkiau į Amazonę ir mano Kindle ta knyga tuoj pat atsirado.

Ši knyga yra postapokaliptinė fantastika apie zombius. Visiems, kurie mėgsta apokaliptinį žanrą, rekomenduoju iš karto. Tuos, kas abejoje dėl zombių, skatinu mesti šalin išankstinį nusistatymą ir imti šią knygą be abejonių: zombiai čia sukurti tokiais kampais, kad geriau dar nesu nei skaitęs, nei matęs.

Every morning, Melanie waits in her cell to be collected for class. When they come for her, Sergeant Parks keeps his gun pointing at her while two of his people strap her into the wheelchair. She thinks they don’t like her. She jokes that she won’t bite, but they don’t laugh.

Kažkada skaitinėjau ne vieną fantazavimą, kaip galėtų atrodyti tikra zombių apokalipsė. Na, kad ir šitą kelių galimybių rinkinuką. Atmetus keletą tikrai sunkiai įmanomų biocheminių procesų šioje knygoje aprašyta apokalipsė yra viena iš realesnių — bent jau pagal patį principą. O gal netgi ir visai realistiška, nes motulė gamta dar ne tokių bajerių iškrečia.

If she hadn’t talked to the kids about death that day. If she hadn’t read them “The Charge of the Light Brigade”, and if they hadn’t asked what being dead was like, then she wouldn’t have stroked Melanie’s hair and none of this would have happened. She wouldn’t have made a promise she couldn’t keep and couldn’t walk away from.

Beje, kadangi pastaruoju metu kaip tik žiūrim „The Walking Dead“, tai turėjau su kuo zombius palyginti. Šiame seriale zombiai man atrodo ypač nerealistiški ir pernelyg jau judrūs. O štai šioje knygoje jie sumąstyti kur kas įdomiau ir, sakyčiau, pagrįsčiau. Vien dėl to mano gykiškasis ego dažnai plojo katučių ir dėliojo karmos pliusiukus autoriui.

Growing up and growing old. Playing. Exploring. Like Pooh and Piglet. And then like the Famous Five. And then like Heidi and Anne of Green Gables. And then like Pandora, opening the great big box of the world and not being afraid, not even caring whether what’s inside is good or bad. Because it’s both. Everything is always both.

But you have to open it to find that out.

Žinote, ši knyga turbūt patiktų ir ponui Darvinui su jo evoliucijos teorija. Nes evoliucija yra viskas, dėl ko mes gyvename (ir mirštame).

Pabaiga kiek netikėta, bet logiška ir netgi įkvepianti. Knygos nesugadino, kaip kartais būna.

Buvo labai smagu keliauti per apokalipsės nusiaubtus peizažus, miestovaizdžius, sėlinti kartu su pagrindiniais veikėjais ir drebėti tikintis kažko iššokančio iš už kampo. Baisgerai.

Knygelė gudrydsuose.

Komentarai
  1. Modestas parašė:

    Jamam

  2. rasliava parašė:

    Linke epub knygos pilna versija?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s