Pasidžiaugimas koncertais

Posted: 2016-06-26 in Pezalai
Žymos:

Šiemet jaučiuosi visai neblogai apsilankęs koncertuose, o vienas renginys irgi dar laukia. Tai trumpai papasakosiu, kas čia mane džiugino ir kas nelabai.

Šiemet nuėjom į Mikos koncertą. Kai jis praėjusį kartą koncertavo Vilniuje ir Klaipėdoje, tai tik lipdžiau „Medūzai“ reklaminį banerį, į koncertus netaikėm. O dabar, kai atvažiavo į Kauną, tai ir nuėjom.

Aišku, Mika dainuoja ir groja popsą. Bet va kaip jis tai daro, verta pamatyti. Apskritai, jis yra vienas iš įspūdingiausių man žinomų kūrėjų. Jis pats sau rašo žodžius, kuria muziką ir aranžuotes, yra giliai atsidavęs savo meniniam darbui. Pabūti tokio charizmatiško, energingo ir su publika susiliejančio atlikėjo koncerte — vienas malonumas. Ypač, kai esi fanų zonoje 🙂

Taigi šitą koncertą labai užskaitau, likom su žmonike patenkinti ir gerai pasitūsiję.

Prieš savaitę apsilankėm John Newman koncerte „Kalnų parke“, bet va ten buvo kiek daugiau nusivylimo. Pradžiai tai organizatorių klaida laikau John Newman akcentavimą. Nes iš tų šešių valandų ar kiek ten buvo, jis koncertavo vos valandą. Pradžioje buvo dar keturi lietuvių atlikėjai. Ypač nyku buvo tai, kad tie „apšildantys“ padarydavo kažką apie pusvalandį, o paskui pusvalandį ar netgi dar daugiau scena būdavo tvarkoma kitam atlikėjui. Šiais laikais? Aš tikrai nelabai suprantu, kokia to prasmė ir ką ten reikia daryti. Ar čia tiesiog laiko tempimui?

Kas pirmieji koncertavo, tai ir nežinau, bet draugas sakė, kad lūzeriai kažokie. Po to buvo „Daddy Was a Milkman“ — dar vieni lūzeriai. Jų kūryba nebloga, balsą vokalistas turi, gali viską daryti. Nu bet, blė, nereikia išėjus į sceną visiems aiškinti, kaip jaudiniesi. Atlikėjas ant scenos turi būti išdidus ir nemyžčioti į batą. O jei jau myžčioji, tai nereikia visiems aplinkui rodyti, kiek tam bate prisikaupė. Tokių labai nemėgstu. Aš suprantu, kad pradedantieji atlikėjai būna peršikę iš baimės, bet nereikia apie tai pasakoti. Pasisveikini, pasilabini ir eini dirbt…

Po šitų buvo Erica Jennings, kurią aš iš principo labai mėgstu, nes ji yra faina ir draugiška, tokia caca visiška. Tik kad jos labai mažai buvo, trumpiausiai rodėsi.

Beissoul ar kaip jis ten vadinasi, nors man šiaip ir nepatinka nei muzika, nei balsas, bet pavarė teisingai. Du bičiukai ant scenos, kurių vienas prie kompo, bet scena buvo užpildyta. Atlikėjas darkėsi, judėjo, kalbėjo su publika ir visaip kaip kitaip reiškėsi. Nepalyginsi su „Daddy“ nykuma ir myžčiojimu. Akivaizdus scenos profas ir savo darbą pradedantis išmanyti vaikinas. Labai gerai.

Na, ir John Newman. Juokingas man jis toks, ypač firminiai judesiukai, kai atrodo, jog kažką nori iš kelnių išsikratyti 😀 Bet šiaip priekaištų neturiu. Ir stengėsi, ir dirbo, ir gerai viską darė, ir dar paskui, girdėjau, visą save fanams po koncerto atidavė. Smagu pasibūti tokių jaunų kylančių žvaigždukų koncertuose ir vis norisi tikėtis, kad jie ateity nesuges.

Šių metų cvekas man — „Iron Maiden“ gimtajame Kaune. Aš šios grupės mylėtojas nuo vaikystės, ji įskiepijo man gilų prisirišimą prie sunkiojo roko. Na, taip, „Iron Maiden“ visi vadina metalo grupe kažkodėl. Bet čia kaip žiūrėsi. Studijiniai įrašai man nė iš tolo į metalą netraukia, bet koncertas buvo tikrai metalinis kaip turi būt. Tuo metalo koncertai ir yra galingi, ten muzikoje prapuoli. Aš šiaip niekada nebuvau pernelyg gilus metalo mylėtojas, bet brendau po truputuką ir iš lėto. Deja, metalheado plaukai jau praeityje, dabar nebegalėčiau jų vėl užsiauginti, amžius nebe tas 😀 Ir būtent dėl šitos lėtos evoliucijos visiškai neturiu draugų metalheadų, tad į koncertą ėjau vienas ir prisišliejau prie vienos vilniečių grupelės. Išsivirtualizavau su vienu gyku, labai tikiuosi, kad kada nors būsimu tarptautiniu drono lenktynių čempionu.

Apie šitą koncertą nelabai turiu ką papasakot be to, kad jis džiugino nuo pradžios iki pabaigos. Atvarė diedukai metalistai ištisas dvi valandas be pertraukos, sveikatos jiems ir toliau. Tiesa, paskutiniu jų „Book of Souls“ albumu buvau kiek nusivylęs, bet per koncertą jis skambėjo visai kitaip ir, be abejo, daug geriau.

Iron Maiden koncertas Kaune | Darau, blė

Dabar galiu pabambėti apie tą nesąmonę, kaip „Iron Maiden“ reklaminio plakato draudimas. Negaliu šito suprasti, kažkoks visiškas marazmas. Suprantu, kad yra durnų žmonių ir mamyčių. Bet kad į jų nuomonę dar atkreipiamas dėmesys… nu pyzdiec.

Mes su savo šešiamete žiūrim Marilyn Manson, Amon Amarth, Korpiklaani ir dar daug kitų įdomių vaizdo klipų, taip pat serialą „The Walking Dead“. Tai puikiai lavina vaiko vaizduotę ir fantaziją, suteikia informacijos (per mane) apie grimą, aranžuotes, kompiuterinę grafiką ir visokią muziką bei vaidybą. Yra apie ką kalbėtis. Be to, tai labai padeda atskirti fantazijas ir baimes nuo realybės, suvokti, kas yra tikra, o kas — ne. Nes kas jau kas, o maži vaikai dalykus supranta tiesiogiai — nėra dar vienos abstraktiems mąstymams. Jeigu jūs negalite žiūrėti į išplėštą širdį — tai jūsų, o ne vaikų bėda. Vaikai priima paprastus faktus paprastai. Piešinys lieka piešiniu, fantazija lieka fantazija, o realybė lieka realybe. Nebent tėvai durni ir vaikus su visokiais kopūstais visiškai suvelia…

O pabaigai tai dar liepos 1-2 d. laukia Bliuzo naktys Varniuose, bet nežinau, ar galėsim važiuoti: dukrikė serga. Jei ir mes užsikrėsim, tai greičiausiai nevažiuosim. Tad sekite mano blogo įrašus, bo galbūt parduosim du kvietimus už vieno kainą.

Reklama
Komentarai
 1. Ange parašė:

  Per Iron Maiden koncertą kažkas buvo negerai su garsu. Bet tai nesutrukdė pašėlti 🙂 Bruce ir komanda dar turi parako.

  • Darau, Blė parašė:

   Px, į koncertus einama ne kokybiškai muzikos klausyt, o būtent pasiautėti. Bo jei norisi kokybiškai klausyti, tam yra Hi-Fi įranga.

  • Kriukas parašė:

   Su garsu gerai, negerai su Arenos akustika – pernelyg girdėdavosi atsispindėjęs nuo šonų garsas, tai viską suveldavo.

   Prancūzai jei būtų Areną gavę statyti pagal savo projektą, tokių fokusų nebūtų buvę. Dabar kaina ta pati, jei lyginsim tapačius daiktus (lietrytis iškėlė burbulą, palygindamas plikos statybos kainą vs. statybos plius 25 metų eksploatacijos kaina), tačiau akustinė kokybė šūdina. Ne tokia šūdina kaip Siemens, bet kaip naujai arenai – prasta.

 2. Kriukas parašė:

  Iron Maiden, kai pradėjo groti trim gitarom (nuo kokių 2000-ųjų, berods), tai jų albumai pasidarė mažiau areniniai, labiau tinkami atidesniam klausymuisi.

  Besiruošdamas koncertui paskutinį albumą kokia porą mėnesių pas save sukau, tai dabar jis vienu mėgiamesnių tapo. Ko nepasakysiu apie paskutinį Deep Purple albumą.

  Iron Maiden tapo kitokie (per koncertus nei “Run to the hills“, nei “2 minutes to midnight“ nebegroja, bent jau šiam ture), tačiau tai nereiškia blogesni. Rekomenduoju jų paskutinį albumą kiek dažniau paklausyti, turėtų vienu momentu atsirasti kaifo jausmas. Man taip ir buvo – nuo nepatikimo iki noro klausyti vėl ir vėl.

  O “Tears of a clown“ – net visai areninis gabalas.

  • Darau, Blė parašė:

   Jo, tų senųjų gabalų biškį liūdėjau 🙂 Bet paskutinis albumas po koncerto skamba truputuką maloniau. Na, o šiaip tai visos grupės evoliucionuoja, ypač tos, kurios gyvuoja daugiau, nei 10 metų. Kai pasiklausau pirmųjų Metallicos albumų, tai iš viso ten ryšio su jų šviežiu popsu nerandu.

 3. Rimvydas parašė:

  Jei i Varnius nesigaus, prisijunk prie tos pacios Vilnieciu grupeles Anyksciuose, liepos 14-17 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.