Chicco Oasys kėdutės ardymas ir taisymas

Posted: 2016-06-23 in Darbeliai, Tėvystė
Žymos:

Viena iš trijų mūsų naudojamų vaikiškų kėdučių yra Chicco Oasys. Pirkta nauja, per akciją, tad sąlyginai padoria kaina. Nes šiaip būdavo pigiau iš kokios Anglijos užsisakyt. Turime ją gal apie pusantrų metų, ne daugiau. Bet jau per pirmą pusmetį man pasidarė įtartina šito daikto kokybė. Apskritai, Chicco vardas nors ir yra žinomas, bet tikrai nėra geras ir kokybiškas. Jei iki šiol manėte kitaip, tai atmanykite.

Per savo tėvystės karjerą jau teko ardyti ir atgal sudėlioti ne vieną tokią kėdutę. Vaikai yra tokie padarai, kuriems higiena nepaneigiamai ne pirmo prioriteto reikalas. O aš iš tų liberalių tėvų, kurie vaikui leidžia mašinoj gerti, valgyti ir panašiom nesąmonėm užsiimti, by tik pastarasis būtų laimingas. Yra principingų, kurie neleidžia. O man px — jeigu duosiu vaikui sausainį ir visiems ateinantis pusvalandis mašinoj nuo to bus laimingesnis, tai kodėl, po velnių, ne?!

Šita kėdutė man nepatinka dėl to, kad ji padaryta kinišku principu „pigiau ir greičiau“. Žinoma, dėl saugumo negaliu kažko sakyt, ji sertifikatus turi ir atitinka saugos reikalavimus. Tačiau kai iš jos prireikia pašalinti susikaupusį minėtų sausainių, kitų maisto produktų kultūrinį sluoksnį ir įvairias fosilijas, visas naudojamumo malonumas dingsta.

Ką gi, pradėkime nuo pirmojo remonto. Ši kėdutė yra iš dalies tokia, kaip krištolinė vazelė. Neduokdie, paimsi ne už to galo. Ji pritaikyta būti automobilyje ir dar turėti savyje vaiką. Nešioti šios kėdutės negalima, jos specifikacijoj toks vartojimo atvejis nenumatytas. Na, numatytas padėjimas į automobilį pirmą kartą. O jei kartais dažnai sugalvosite vaiką perduoti seneliams, auklei ar pan. ir tuo pačiu sukomplektuoti kėdutę — bus bėdos.

Kėdutė yra iš sudėta iš kelių plastikinio karkaso elementų, prie kurių paprasčiausiai priklijuoti putplasčio gabalai. Gabalai priklijuoti karštais klijais. Netyčia paėmus kėdutę už šono ar už viršutinės dalies tie putplasčio gabalai gan lengvai atplyšta. Vienas atplyšo gan greitai, po kelių kėdutės perkėlimų į kitą automobilį, tai po to jį priklijavau ir nešiojau labai atsargiai, blė.

Praėjo dar metai, sėkmingai išsilaisvino visi keturi putplasčio gabalai ir kėdutė pasidarė nelabai stabili, o ir dėl saugumo kiek abejotina. Tiek, kad kėdutės užvalkalas laiko tuos putplasčio gabalus vietoje. Nu, bet taip neturėtų būti, užvalkalo funkcija ne ta.

Taigi išrengiau kėdutę, nes pats laikas buvo vėl organines fosilijas iš jos plauti. Štai ji išrengta, du putplasčio gabalai išimti, kiti du ant snargliukų dar kiek laikosi savo vietoje:

Išrengta remontui automobilinė kėdutė Chicco Oasys | Darau, blė

Vienas putplasčio gabalas su buvusi karštų klijų liekanom:

Automobilinės kėdutės Chicco Oasys konstrukcijos dalis iš putplasčio | Darau, blė

Mieliausiai priklijuočiau šitas dalis klijais E6000, bet jie veikia iš dalies tirpdydami PVC, panašiai, kaip acetonas, tik švelniau. Deja, putplastis yra pernelyk „tuščias“, t.y. porėtas, klijai jį paprasčiausiai išgraužia ir nebelieka prie ko klijuotis. Tad nusprendžiau imtis savo kitų mėgstamiausių klijų — epoksidinės dervos. Aišku, jos tamprumas yra ribotas, bet esu ja ir batus klijavęs, visai gerai veikia.

Užsimaišiau ir suslėgiau tarp lentučių bei karkaso tuos putplasčius:

Klijuojamos atgal Chicco Oasys kėdutės putplasčio dalys | Darau, blė

Kitą dieną suslėgiau ir apatines dalis:

Klijuojamos atgal Chicco Oasys kėdutės putplasčio dalys | Darau, blė

Dar viena šitos kėdutės konstrukcijos ypatybė — Velcro lipdukai. Apskritai jie nėra blogai, netgi labai gerai tokiuose divaisuose, kuriuos išrenginėti reikia. Bet blogai, kai tie lipukai yra paprasta lipuškė:

Velcro lipdukai Chicco Oasys kėdutėje | Darau, blė

Čia, kaip matote, išrenkant kėdutę Velcro kabliukai atsiplėšė nuo tų vietų, kur buvo priklijuoti, nuo karkaso. Lipukai stipresni už jų tvirtinimą… nu jo…

Na va, kėdutė sulipdyta, kultūriniai klodai išplauti, viskas surinkta atgal. Ne taip gražiai, kaip norėtųsi, bet vis šis tas:

Iš naujo surinkta kėdutė Chicco Oasys | Darau, blė

Apie epoksidinius klijus. Aš mėgstu „Cold Weld“ vardą. Dvi tūtelės ten, juoda ir balta pasta, susimaišo gražiai į pilką košę, kuri greitai sustingsta, o paskui per kelias dienas sutvirtėja į kaulą. Bet brangūs tie klijai, blė, apie 10-11 €. O kiekis tai juokingas, bendrai gal 20 ml. Šiaip „Senukų“ nemėgstu, bet klijų einu ten. Bo ten yra visokių pigių kiniškų ir rusiškų epoksidkių. Yra tokie metalo klijai, „Холодная сварка“ (hmm, kažką primena, ane? :D), dvi tarsi plastilino juostelės. Atsipjauni kiek reikia, sumaišai dvi dalis į gumuliuką ir suklijuoji ką nors. Nu žiauriai gerai ir kainuoja juokingai.

Kėdutei klijuot naudojau šituos kiniškus, dviejų vienodo tūrio komponentų, klijus. Jie sustingę nebūna labai kieti, turi šiek tiek lankstumo:

Kiniški epoksidiniai klijai iš „Senukų“ | Darau, blė

Pataikiau ant akcijos už eurą. Nu tai 12 ml už eurą palyginus su 10 € už 20… kokie dar gali būti klausimai? Be abejo, šitie klijai ne tokie gražūs ir maišyti reikia atsakingiau, komponentų spalvos vienodos. Bet tai nereikia visiškai išpindėti, ane? O ir pirminis suklijavimas įvyksta greitai. Tiesa, ne per 5 minutes, kaip užrašyta, o gal per 10-20, priklausomai, kaip šilta namie. Tolimesnė polimerizacija vyksta jau po to.

Kai reikia daryti rimtesnius darbus, kažką sulipdyti su stiklo pluošto perklojimais, tai tada šie klijai jau pasidaro per brangūs. Jie gerai tinka smulkiems darbeliams, kai norisi greitai ir paprastai. O kai reikia kažką rimto padaryt, tada reikia ieškoti paprastos rusiškos epoksidkės, kur kietiklio proporcija yra 10:1 ir kainuoja kažką apie 5 €:

Rusiški epoksidiniai klijai | Darau, blė

Šita epoksidkė greitai nesustingsta. Minimalus klijuojamo daikto laikymas — para, geriau — dvi. Pilna polimerizacija įvyksta gal per savaitę. Bet daiktas kapitalinis. Su tokia epoksidke vaikystėj esu dachuja visko suklijavęs. Pavyzdžiui, trūkusį garsiakalbio rėmą ir sulaužytą kolonėlę. Labai geras daiktas, tik ne penkių minučių darbeliams, be abejo.

Tai tiek.

Reklama
Komentarai
 1. mechadrake parašė:

  Aš visą dėžutę įvairiausių klijų turiu, Visada prireikia kokio nors kitokio klijavimo metodo, tai visas arsenalas susikaupė 🙂 Plastilino tipo epoksidkė neuzsilaiko, nes dažnai prireikia ūkyje, toj pačioj dėžėj ir pistoletai klijam karšto snarglio. E6000 neseniai pirkau, bet dar neteko panaudot rimčiau, daviau tėvui nes jam kažko epoksidkė netiko užklijuot poros cm įtrūkimą karteryje. Atrodo vis dar laiko 🙂 Užtai gražino su pertrūkusiu tūbelės dangteliu, nuo dantų pastos netinka, mėginau 🙂 O va kleiberit klijus putplasčiui teko išmest- polimerizavosi butely, o didžioji dalis likus buvo. Matyt drėgmė patenka (jie su oro drėgme reaguoja rašo) į butelį. Man išvis netikėtus dalykus atneša sutaisyt kartais, kaip nemėgstu plastikų klijuot, yra tokių kur niekas neadhezina (pieno buteliuku tipo plastikas pvz. – klijuoja tik keletas specialių klijų. Džipo purvasargis iš tokio…) ir beveik visos suklijuotos detales nelaiko- gi ne šiaip sau vientisas plastikas perlūžo.

  • Darau, Blė parašė:

   Nu su tais purvasargiais, posparniais ir kitom nesąmonėm turbūt geriausia virinimas. Aš savo mašinos buferį neseniai kieme ant kuoliuko buvau pamovęs, sulaužiau smarkiai. Vežiau pas tokį vietinį jau 18 metų dirbantį auksarankį, kuris net ir ploniausias detales sugeba sulipdyt.

   • mechadrake parašė:

    Taip, mes irgi suradom virinantį, tuos termoplastikus paprastai tik suvirint gerai ir eina. Tiesa virintojas visai jaunas, bet suvirino ir purvasargius (juos berods vėl nulaužė, surado elastingesnius dabar lyg) ir langu ploviklio bakelį.

 2. Emilija parašė:

  Labai kyla klausimas: taip ardant kėdutę, jos saugumas nesumažėja? Nes pažeidžiamas vientisumas. Ar esmė yra stabiliai sėdintis vaikas prisegtas diržu?

 3. Eva parašė:

  Turime ir mes sita kedute, pati prasciausia kedute kokia esam tureje 😦 stovi garaze dabar, nes vienas sparnas nuluzo, bandem klijuoti su greitai dziustanciais klijais, bet tik isgrauze putplasti ir tiek. Zodziu daiktas brangus, o savo funkcijos nebeatlieka, nes pastatyta stovi garaze. Skambinau i garantini, sake neremontuoja situ isluzusiu daliu 😦 kaip gailiuosi kad ja pirkau, nes kaip tik panasiu metu pirkau antram vaikui Maxi Cosi kedute, kuri simta kartu geresne uz sita. O gal zinote kur imanoma sita kedute nuvezti kad suremontuotu?

  • Darau, Blė parašė:

   Taip, daug plastikui skirtų klijų yra plastiką tirpdantys — kad būtų geresnė jungtis. Putplastis yra pernelyg retas, todėl jį ir išgraužia. Jį galima klijuoti tik tokiais klijais, kurie nereaguoja su plastiku.

   Ne, nežinau. Priklauso nuo miesto 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s