Moar volts moar betterer!

Posted: 2016-06-08 in Darbeliai
Žymos:,

Taigi mano pirmas bandymas užsikurti lempinį-hibridinį stiprintuvą ausinėms baigėsi tuo, kad jis mano ortodinaminių ausinių nepavežė. Be abejo, su jų varža tai nėra labai stebėtina. Todėl šiek tiek pasitaręs forumuose ėmiausi lengvo perdarymo.

Perdarymas baigėsi tuo, kad baisiai gerą, švarų ir lėto užsikūrimo maitinimą prijungiau tiesiogiai prie 12AU7 lempos kaitinimo elemento nupjovęs tenai takelį ir padaręs skylę atskiram laideliui:

Modifikacija lempos 12AU7 kaitinimo elementui | Elektronika | Darau, blė

O patį stiprintuvą užšėriau tiesiai nuo 20 V Lenovo maitinimo šaltinio. Jis irgi gan „švarus“, tik užsikuria staigiai. Viską sulipdžiau ir padėjau šalia soundblasterio pažiūrėt, kas gavosi:

Modifikuotas lempinis hibridinis stiprintuvas darbui su aukštesne įtampa | Elektronika | Darau, blė

Gavosi gerai, blė. Tiesa, 20 V irgi dar ne viskas, reikės dar didesnės įtampos maitblokiuko pasiieškot, bet šiaip super. Gavęs daugiau įtampos stiprintuvas pradėjo pavežti mano ausines ir gerokai išryškino diskanto pusę. Garsas, kaip priklauso lempoms, yra „šiltas“. Na, tai reiškia, kad apatinis vidurinių dažnių diapazonas išryškėja ir atsiranda specifinės lempinės harmonikos.

Su didesne maitinimo įtampa tapo įmanoma į stiprintuvą paduoti ir stipresnį signalą, taigi galia padidėjo iškart dvipusiškai.

Atsirado užtai vienas niuansas. Kadangi ortodinaminių ausinių didelė varža, tai nei kompiuterio integruota garso plokštė, nei soundblasteris nerodo jokių triukšmų. Tiek į vieną, tiek į kitą įkišus Xiaomi Piston 3 kištukus girdisi šnypštimas. Na, trumpai tariant, triukšmai ortodinaminėms per silpni, kad girdėtųsi. O va su šituo stiprintuvu atsirado šnypštimas. Greičiausiai jis yra paties stiprintuvo ir jo maitinimo šaltinių išdava. Filtruojančius kondensatorius užtrumpinau, bet vis tiek prasimuša.

Nuo šnypštimo padėjo paprastas vaistukas: prie stiprintuvo maitinimo lygiagrečiai uždėjus didelį 4700 µF kondensatorių bet kokie šnypštesiai dingo. Žodžiu, norint viskas sukontroliuojama. Tolimesnis planas — išbandyti didesnės įtampos maitinimą, gal net iki 36 V.

Na, dar LM317 reguliatoriai ir IRF610 mosfetai gerokai labiau kaista. Normalu, srovė ta pati, o įtampa gerokai aukštesnė. Čia juk A klasės stiprintuvas, jame nuolat yra deginama šiluma.

Ale kaip gražiai Puhdys gitaras skambina šitas daiktas, mmm… jo. Gerumas.

O dėl stiprintuvo korpuso reikalai pasisuko visai netikėtai. Vienas skaitytojas pasisiūlė suprojektuoti ir pagaminti dėžutę, tai dabar pats spirgu ir nekantrauju, o jums teks laukti tęsinio 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.