Ortodinaminės ausinės

Posted: 2016-05-14 in Darbeliai
Žymos:, ,

Vieną rytą anksti atsikėlęs išsiruošiau į medžioklę. Nuvažiavau į Aleksoto turgų ir nuėjau į tą jo galą, kuriame gyvenimo pabaigą pasitinka visokie laptopai ir kita nuvargus įranga. Nors ir neturėjau labai konkretaus tikslo, bet dairiausi kokių nors ausinių. Mano nepasitenkinimas beatsais turbūt paveikė smegenis. Ypač, kad atsiprašiau savo seno USB soundblasterio ir išskyriau jam garbingą vietą ant stalo. Na, grubiai tariant, po ilgo laiko tarpo visiško ignoravimo staiga parūpo klausomos muzikos kokybė ir noras eksperimentuoti bei atrasti tai, ko nepavykdavo atrasti seniau.

Man pasisekė nerealiai, nes už kelis eurus nukaliau kuo tikriausią audiofilinį vintažą — „ortodinamines“ Yamaha YH-3 ausines. Pamatęs kažkaip net pasimečiau ir nuėjau už kampo pabrauzyti. Grįžęs pabambėjau, kad ausinės apsilupę, beigi neaišku, ar veikia. Pardavėjas kažką zystelėjo, paskui pasakė „imk už penkis“. Tai ir paėmiau, blė.

Štai tos senos septyniasdešimtųjų gamybos gražuolės:

Ortodinaminės ausinės Yamaha YH-3 | Darau, blė

Grožio ne kažkas. Plastmasinės visos, tokios pigios atrodo. O dar ant galvos kai užsidedi, tai kaip koks ateivis su antenom. Nors vis tiek įdomus dizainas.

Ortodinaminės ausinės Yamaha YH-3 | Darau, blė

Dešiniosios pusės laidas dar ir raudona juostele pažymėtas. Šiaip ir šiuolaikinėse ausinėse, kiek teko jas ardyti ar remontuoti, dešinioji pusė tebežymima raudonai:

Ortodinaminės ausinės Yamaha YH-3 | Darau, blė

O čia ta apsilupus pagalvėlė, dėl kurios nusiderėjau:

Ortodinaminės ausinės Yamaha YH-3 | Darau, blė

„Ortodinaminės“:

Ortodinaminės ausinės Yamaha YH-3 | Darau, blė

Bet man smarkiai trūksta iškalbos nusakyti tai, kaip jos skamba. Na, palyginti irgi neturiu su kuo labai, nebent savo seniau komentaruose minėtomis Xiaomi Piston 3. Anos, tiesa, biškį daugokai bosija ir diskanto diapazone kartais nuslopsta. O va Yamaha plėšia per visą diapazoną kuo gražiausiai. Aišku, palyginti su kokiais beatsais ar „muzikiniais“ zenhaizeriais tai jos bosines linijas atkuria gan silpnai. Bet užtai kaip atkuria… turiu pripažinti, mano mylima muzika man atsivėrė visiškai kitoje plotmėje, su iki šiol nepatirtais atspalviais ir apskritai — jaučiuosi sutrikęs ir tuo pat metu be galo laimingas.

Kas tas yr — ortodinaminės? Šitas terminas šiaip yra ne visai teisingas, orthodynamic yra tos pačios Yamahos sugalvotas marketinginis terminas. Teisingesnis būtų — plokštuminės magnetinės (angl. planar magnetics), nors neturiu supratimo, kiek šitas terminas lietuviškai teisingas, audiofilų forumų neskaičiau ir turbūt lietuviškai neskaitysiu.

Ši technologija buvo sugalvota Japonijoje. Na, kaip apskritai daugelis gerų dalykų. Jos esmė — laideliu padengta membrana, įtvirtinta tarp dviejų skylėtų magnetų. Štai internetuose beveik kiekvienoje diskusijoje sutinkamas paveiksliukas iš patento, tai ir aš jį įdedu:

Orthodynamic Design | Darau, blė

Daugiau apie ausinių garsiakalbių sandaras ir tipus galite pasiskaityti gerai išaiškinančiame straipsnyje.

Kadangi visa membrana padengta laido spirale arba gyvatėle, tai ji visa be didesnės inercijos juda magnetų atžvilgiu. Paprastos garsiakalbio principu veikiančios ausinės, kurių yra milžiniškoji dauguma, turi ritę aplink magnetą ir ta ritė judina membraną. Yra inercija ir netiesinis membranos judėjimas — ties viduriu ji juda daugiausiai, o ties kraštais — mažiausiai. Ortodinaminio įrenginio membrana juda visa vienodai. Be to, bent jau mano galva, elektrinio lauko paskirstymas per didelį plotą gerokai padidina efektyvumą ir membrana juda ypač… ee… dinamiškai 🙂 Supraskite: labai gerai veikia visame girdimumo diapazone.

Tai yra tiesa. Tikri audiofilai (du pažįstu, heh) sako, kad bet kokį garso generatorių (kolonėles ar ausines) reikia vertinti ne pagal tai, kaip jis atkuria bosus (nors dauguma nori bosų), o aukštus dažnius. Tai tiesa.

Su šitomis senomis ir įvairiausiais turgaus kvapais persismelkusiomis (ir spiritu išplautomis) ausinėmis supratau, kiek seniau negirdėdavau smulkių diskanto ir dar aukštesnių dažnių detalių. Bet ne tik tai. Dabar mano galvoje sukasi mintis, kad dauguma bosą pabrėžiančių ausinių sumala jį į vieną baubimą. Tuo tarpu Yamaha senukės išryškina atskirus žemų dažnių tonus nepaprastai detaliai, nors bumčiko ir galios tame diapazone joms trūksta.

Yra dar vienas įdomus dalykas, susijęs konkrečiai su ortodinaminiais (plokštuminiais magnetiniais) garsiakalbiais. Head-fi forume apie tokias ausines ir jų įvairų tiuningą yra tūkstančiai puslapių pritriesta. Ausinėms būtinas toks dalykas, kaip duslintuvas. Nelabai aš ten kol kas suprantu jų fiziką, bet magnetuose „užsivelia“ oro srovės ir vos ne pačios save slopina mažindamos ausinių efektyvumą. Todėl galinė garsiakalbių dalis niekada nepaliekama atvira, net ir originalų gamintojai ten bent jau porolono prikišdavo. O nagingi garso mylėtojai naudoja įvairių tankių veltinį, oro filtrų atplaišas, netgi aukštų dažnių atspindžio diskus ir panašius kostmosus. Iš esmės praleidus kažkokią krūvą pisvalandžių galima ausines tobulai prisiderinti prie savo garsinio skonio ir suniveliuoti muzikos atkūrimą asmeniškai sau. Kai pagalvoji — nereali technologija.

Technologija, beje, nepamiršta. Kaip ir vinilinės plokštelės, pastaruoju metu plokštuminės magnetinės ausinės atgimė ir dar su neblogais trenksmais. Šią technologiją dabar naudoja tokie išprotėjusių audiofilų dievai, kaip HiFiMAN ar Audeze.

Taigi ausinėmis likau patenkintas. Davęs paklausyt vienam garso mėgėjui sulaukiau pareiškimo: sutaupei daugiau, kaip šimtą dolcų. Ką gi, malonu išgirsti svarią nuomonę. Aišku, ausinės ne be trūkumų, nėra tas jų garsas tobulas, bet po šimts, už tokią kainą toks vintažas yra kažkas nerealaus. Žiūrėjau po to ybėjuose, tai man nuskilo. Pasibrauzinkit patys, jei norite. Tiesą sakant, manau, kad už mažiau kaip $50 nukauti panašias ausines — tikrai vertas dėmesio dylas.

Ausinės yra apie 140 Ω varžos. Nemažas toks skaičius, iš telefono jau nepaklausysi. Mano senasis X-Fi soundblasteris galios turi, bet net ir pilnu garsu tikrai nepasiekia šių ausinių ribos. Apskritai su jomis įdomus dalykas. Manau, visiems yra tekę, gal net ir specialiai, užsukti garsą iki lubų. Ausinės tada pradeda blerbti, membrana tiesiog nebeturi erdvės judėjimui. Su šitomis ortodinaminėmis tokios ribos nepavyko pasiekti. Jos tiesiog eina garsyn ir viskas. Toliau vertinti garso švarumą aš jau nebegaliu pats, nes ausys pradeda skųstis, o aš anksčiau laiko apkursti irgi nenoriu.

Nepatenkintas esu ausinių formatu — nepatinka man ausinės ant ausų. Man patinka ausinės aplink ausis arba ausyse. O va šitas variantas — ne. Bet dauguma vintažinių ortodinaminių yra būtent tokios.

Mano mintis susiformavo maždaug taip. Parduodu dar vienus beatsus ir nusiperku kokias nors nebrangias ir patvirtintai lengvai ardomas ausines. Galvojau, gal tuos antrus beatsus perdaryt, bet persigalvojau. Sunkiai jie ardosi ir labai abejotinas sėkmingas sudėjimas atgal. Žiūrinėjau ir visokių „gražių“ ausinių pas kinus, bet vėlgi — ardomumo lygis neaiškus.

Ai, iš kur pas mane antri beatsai? Ogi kai pardaviau savuosius, dar mainais iš pirkėjo gavau tokius pačius „sugedusius“. Pataisiau per kelias minutes, žviegiantį sąnarį patepiau ir pardaviau taip pat. Išėjo visai „biznis“. Užtai užsidirbau naujiems eksperimentams.

Donorinės ausinės — Sennheiser HD 202. Iš pradžių žiūrinėjau HD 201, daugiau jose erdvės. Nu bet blė — negražios jos man, nors pasiusk. O kitos, kur gražios, tai brangios. Tad apsistojau ties šiomis — kainos ir grožio santykis man tiko. Juo labiau, kad pasiskaičiau apie vieną ortodinaminį perdarymą būtent su šiomis ausinėmis:

Ausinės Sennheiser HD 202 | Darau, blė

Tiesa, parsinešęs ir išpakavęs HD 202 daviau šansą. O gal nieko bus ir neperdarinėsiu? Deja, ne. Kištukiniai pistonai skamba gerokai geriau. Šitų garsas man nepatiko, matyt, jau esu sugadintas Yamahų. Tiesa, dar nepatiko ir pagalvėlės — kiek ankštokos mano ausims. Matyt, nemažas turiu. Bet šita problema — maža problema, rasiu kuo pakeist, ypač, kad veliūrinės pagalvėlės paprastai būna laisvesnės. O kol kas…

O kol kas įsigijau plono veltinio. Storo neradau, o ir pagalvojau, kad panaudosiu kelis sluoksnius, jei bus reikalas. Reikia imtis ardymo su mintimi, kad bent jau Yamahą būtų galima atgal surinkti, o HD 202 velnias nematė.

Yamaha išsiardė lengviausiai. Tiesa, buvo klijų, prilaikančių groteles su pagalvėlėmis, bet išsiėmė paprastai

Ponios ir ponai, pristatau jums — ortodinaminis garsiakalbis:

Ortodinaminis ausinių Yamaha YH-3 garsiakalbis | Darau, blė

Matote, kokia spiralė viduje? Tai toji legendinė ortodinaminė membrana.

Slopintuvų nėra, tik senas patrūnijęs porolonas:

Išardytos ortodinaminės ausinės Yamaha YH-3 | Darau, blė

Dar buvo nedidelis servetėlę primenantis medžiagos sluoksniukas. Tiek to dampingo. Nenuostabu, kad audiofilų forumuose sakoma, kad Yamaha savo ausinių potencialo iki galo neišnaudojo. Na, pažiūrėsim, ar man pavyks…

Dar štai pamatavau garsiakalbiuką:

Ortodinaminio garsiakalbio iš Yamaha YH-3 ausinių išmatavimai | Darau, blė

Tai diafragmos skersmuo apie 40 mm turėtų būti. Visai padorus. Kitos populiarios senos ausinės Audio Technica ATH-1 ar ATH-2 turi gerokai mažesnius garsiakalbiukus, šitie yra potencialesni.

Štai abu jau laisvėje:

Išimti abu Yamaha YH-3 garsiakalbiai | Darau, blė

Be abejo, pabandžiau nuogus garsiakalbius įjungti ir paklausyti. Nebuvo taip labai jau blogai, garsas švarus, bet silpnokas. Kažkaip manau, kad atvirų ausinių gerbėjams turėtų patikti. Bosinė pusė, žinoma, be duslinimo labai silpna.

Dabar jau paskutinioji Sennheiseriui. Ausinių pagalvėlės nusiima arba pačios vienos, arba kartu su antromis grotelėmis, ant kurių yra užtemptos. Nuėmiau su grotelėmis, nes varžteliai giliau slepiasi:

Pradėtos ardyti ausinės Sennheiser HD 202 | Darau, blė

Garsiakalbiai — antrose grotelėse. Priklijuoti bjaurybės gan smarkiai. Teko pasiimti feną ir gerai užkaitinti:

Fenu šildomas ausinių Sennheiser HD 202 garsiakalbis | Darau, blė

Cha, štai ir viskas, nors klijai tikrai bjaurūs. Teko stomatologine lopetėle iškrapštinėt ir dar kai kur peiliu klijų tįsenas nupjaut.

O kaip ortodinamikai? Tinka? Aha, vietos pakanka, tik vienas kraščiukas truputį remsis, bet gal nieko:

Į Sennheiser HD 202 korpusą įdėtas Yamaha YH-3 ortodinaminis garsiakalbis | Darau, blė

Bet dėl grotelių laikančiosios struktūros garsiakalbis pilnai neįgula, truputuką trūksta jam vietos:

Į Sennheiser HD 202 korpusą įdėtas Yamaha YH-3 ortodinaminis garsiakalbis | Darau, blė

Ką gi, geriausias įrankis išpjauti tas plonas groteles — banalus skutimosi peiliukas. Plonas, aštrus, pjauna lengvai. Ačiū šiuolaikinei pramonei už minkštą plastmasę! Beje, kad peiliuką būtų patogu laikyti ir sumažėtų tikimybė traumoms, tai jis laužiamas per pusę ir apklijuojamas lipnia juostele:

Pjaustymui pritaikytas skutimosi peiliukas | Darau, blė

Štai ir paruošta vieta seniesiems garsiakalbiukams:

Ortodinaminiai Yamaha YH-3 garsiakalbiai įdėti į Sennheiser HD 202 groteles | Darau, blė

Įgula kuo gražiausiai:

Ortodinaminiai Yamaha YH-3 garsiakalbiai įdėti į Sennheiser HD 202 groteles | Darau, blė

Dabar iš HD 202 reikia išlaisvinti originalius garsiakalbius. Ten skylutės padarytos tiktai, reikėtų laidelius išlituoti. Bet aš nenoriu perlituoti Yamahos garsiakalbių, noriu greičiau ir paprasčiau. Ką gi, į pagalbą ateina Knipex „kūsačkės“ ir ausinių kaušeliai laisvi:

Išlaisvinti lizdai laidams ausinių Sennheiser HD 202 kaušeliuose | Darau, blė

Ir Yamahos porolonui vietos yra, bus galima pernaudoti. O kam išmest seną patikimą daiktą?

Į ausinių Sennheiser HD 202 korpusą įdėtas porolonas iš Yamaha YH-3 | Darau, blė

Pabandžiau įdėt groteles su garsiakalbiais, dėl visa ko. Nelenda iki galo. Aha, ausinių uždarumui padaryta tokie plastmasiniai laikikliai, į kuriuos įsistato grotelės ir užsidaro. Deja, garsiakalbis ties riba ir remiasi į vidinį laikiklį. Teko papjaustyti. Nuotrauka palyginimui, kairėje jau padaryta vieta garsiakalbiui, o dešinėje — dar ne:

Pjaustomos ausinės Sennheiser HD 202 | Darau, blė

O dabar — didysis momentas. Pradėsiu konstruoti duslintuvą ir aukštų dažnių ankstyvą atmušimą. Ausinės turėjo ant garsiakalbių tokį retą audinėlį. Internetuose prisižiūrėjau kitų išardytų ausinių ir ten visaip demonstruojama, kaip jos turi originalias „sauskelnes“. Aš iš vakaro išsiskalbiau vieną plono audinio servetėlę, išdžiovinau. Štai dabar iš jos pirmojo sluoksnio diskeliai:

Pirmasis plonasis duslinimo sluoksnis ant Yamaha YH-3 ausinių garsiakalbių | Darau, blė

Taip, elektrodai pagal rekomendacijas turi būti virš šio sluoksnio. Net ir veltinį galima virš jo dėti. Na, tiek to.

Dabar reflex disk. Kažkoks mūdras audiotrenktofilas sugalvojo, kad ortodinamikams trūkstamą diskanto grožį galima sustiprinti. Juk membrana dalį energijos išmeta per kitą pusę. Bet jei tam garsui duosim atspindį, jis grįš. O jei grįš iš pakankamai arti (t.y. ne nuo kaušelio išorės), tai sustiprės originali garso banga.

Mjo, įdomi teorija. Net nusipirkau to paties trenkto vaikino rekomenduotų lipuškių. Tai kanceliariniai plastikiniai diskeliai kam nors žymėti. Pora diskelių ant kiekvieno garsiakalbio, ne ant viso ploto. Atseit, kad aukštojo diapazono nepasidarytų per daug:

Aukštus dažnius (diskantą) atspindintys plastikiniai diskai ant pirmojo duslinimo sluoksnio Yamaha YH-3 garsiakalbiams | Darau, blė

Ok. Dabar jau veltinis:

Veltinis ant ortodinaminių Yamaha YH-3 garsiakalbių | Darau, blė

Ir dar pora sluoksnių veltinio į kraštus:

Veltiniu apkaišiotas ortodinaminis Yamaha YH-3 garsiakalbis | Darau, blė

Galima ausines surinkti ir patestuoti!

Surinktos Yamaha YH-3 ausinės Sennheiser HD 202 korpuse | Darau, blė

Pirmasis testas kiek nuvylė, susilpnėjo ausinių galia. Paskui vos netrinktelėjau pats sau. Juk šitiems garsiakalbiams reikia oro, o HD 202 kaušeliai yra visiškai uždari.

Keturios skylės į kiekvieną kaušelį:

Skylės Sennheiser HD 202 korpuse ortodinaminiams Yamaha YH-3 garsiakalbiams kvėpuoti | Darau, blė

O dabar tai pasakysiu taip, nepykite: eina šikt, kaip skamba!

Tiuningas ir naujo kūno suteikimas pavyko. Ir reflex diskai aukštus sustiprino, ir veltinis žemus išryškino. Sėdžiu apsiseilėjęs ašarotom akim ir klausausi klausausi…

Kolega išreiškė mintį, kad kadangi šios ausinės aštuntojo dešimtmečio, tai su jomis to meto muzika turėtų skambėti ypač teisingai. Na, žinote, yra žmonių, kurie tiki, kad technika vystosi ir yra atitinkamai suderinama. T.y. anuo metu įrašymas, atkūrimas ir ausinės buvo derinami tarpusavyje. Kaip ir šiuolaikinė muzika, šiuolaikinės ausinės ir DAC’ai atitinka vieni kitus.

Nežinau, kiek tame tiesos (man teorija atrodo truputį pritempta), bet mano atraminis lempinių gitarų Puhdys albumas Heiß wie Schnee su šitomis ausinėmis skamba nerealiai. Ką jau ką, o senąsias elektrines gitaras ortodinamikai atkuria ypač spalvingai. Šituo aš jau ne tikiu, o tai žinau.

Dire Straits klausausi ir pažindinuosi iš naujo. Kapitaliai iš naujo. Dar ant durniaus pas rusus susiradau plokštelių kopijų, tai lieka tik svaigintis ir kaifuoti.

Korpiklaani muša per galvą taip, kad tenka prisukti garsą. Vokalų skaidrumas (metale!) tik leidžia suprasti, koks kurčias buvau iki šiol. Kažkas panašaus ir su Megadeth’ų albumu Rust in Peace.

Haggard ir Epica niuansų ir instrumentų kiekis kūriniuose bei operiniai balsai tiesiog veža.

Keli Lindsey Stirling kūriniai nuo šiol yra mano atraminių sąrašuose. Šita smuiko, dubstepo ir aukštai kilnojamų kojų deivė pastaruoju metu ypač džiugina.

Elektryczne Gitary ir Kubos Sienkievičiaus vokalas rauna stogą naujais atspalviais, kad juos kur.

Wiz Khalifa ir Rick Ross taip pat atsiskleidinėja tokiais kampais, apie kuriuos nebuvau pagalvojęs.

Vivaldžio „Quattro Stagioni“ įvairių orkestrų išpildyme tiesiog gerai skamba, be jokių šiukšlinimų, be perspaustų bosų ir be kitų nesąmonių. Grožis ir gėris.

City Bay Rollers veikia panašiai, kaip Puhdys. Senieji nupjaustymai ir iškraipymai spindi visu grožiu.

Takeshi Terauchi, Blue Stingrays ir kitas surfrokas teškia snukin savo elektriniais skambesiais, kaip niekad iki šiol.

The Moody Blues — nebeturiu ką ir pridurt. Tiesa, su jų įrašais prasti reikalai, neturiu nė vienos kokybiškos kopijos 😦

Saori Yano, Kaori Kobayashi, Erena Terakubo — ai, tiesiog gražios siauraakės saksofonistės…

Iš mano naujesnių „niu“ stiliaus atradimų Pretty RecklessHalestorm, Alter Bridge ir kiti panašūs skamba tiesiog gerai. Nors Pretty Reckless džiugina ypač, linkiu tai mergai kuo daugiau sveikatos ir nepaskęsti narkotikuose, kol neišleido dar bent kokių penkių-dešimties albumų.

Sakoma dar, kad esminis ausinių kokybės įvertis yra tai, kaip jos atkuria svarbiausią instrumentą — žmogaus balsą. Vokaliniai kūrinai, a capella ir kitokie su šiomis ausinėmis skamba fantastiškai. Vien jau Ievan polka atliekama grupės Loituma atskleidžia daug grožio. Per nosį dainuojanti Sia Furler su visais backais nustebino labai maloniai, jaučiu, reflex disk’ai suveikė teisingai.

Tai va, blė, pasidariau žaisliuką ir tuo pačiu geras ausines. Dabar plėsiu savo išsilavinimą ir atradinėsiu muziką iš naujo. Ypač keistas su tuo atradinėjimu pažįstamų kūrinių klausymas, kuriuose šast ir išlenda kokie netikėti niuansai. Vienas iš tų niuansų, kaip jau minėjau, bosinių linijų išsiskyrimas toniniais atspalviais. Nu negirdėdavau aš to iki šiol. O kai paklausiau su kitom ausinėm po Yamahos, tai teko pasitikrinti, ar čia taip tikrai gali būti.

Pabaigai toks įdomumas. Šitoms ausinėms, kaip ir kai kuriai kitai naujai technikai, reikalingas „apšildymas“, „įsigrojimas“. Panašiai, kaip naujai mašinai pirmus ten kažkiek tūkstančių kilometrų negalima variklio apsukų virš 3000 rpm pakelt. Pirmą savaitę klausiausi, gėrėjausi gražiai atkuriamais viduriniais tonais, diskantu. Na, bosas buvo šiaip sau. Paskui jis staiga pradėjo ryškėt. Pasiskaitęs forumuose atkapsčiau, kad jei šitos ausinės paguli mėnesį kitą, tai be kelių valandų savo potencialo neatskleis. Paskui užtenka keliolikos minučių, kad „apšiltų“. Nu netikėjau niekad tokiais paistalais, kol akivaizdžiai nesusidūriau. Dabar šitas ausines įjungęs kurį laiką ramiai iš jų nieko nereikalauju. O jos apšyla ir pradeda dainuot. Nežinau, kame čia reikalas, gal ta spiralinė membrana apšilus tampresnė pasidaro ar kažkas tokio. Bet faktas kaip blynas.

Tam kartui tiek. Dabar, kai sukaupsiu laiko ir peržiūrėsiu detalių archyvus, ko gero gaminsiuos kokį hibridinį stiprintuvą su dvigubu triodu. Kad dar viena švieselė ant stalo būtų, o Yamahos garsiakalbiai turėtų iš kur galios gauti. Kaip ten sakė vienas dėdulis: tikras vyras pats darosi lempinį A klasės stiprintuvą, o ne kokius tai mikroscheminius niekus 😀

Komentarai
 1. Aivaras parašė:

  Versija apie apšilimą: veltinį vibracijos sutakins ir suguldo tinkamai. Kai ausinės nedirba, jis vėl pučiasi.

 2. Skirmantas parašė:

  Siaubas kiek čia apie ausines pripasakojai. O aš vat šitomis džiaugiuosi: https://www.koss.com/headphones/on-ear-headphones/porta-pro

  • Darau, Blė parašė:

   Mumi malonu jumi siaubinti.

   Ale ir dezainas tamstos ausinių, dar nebuvau tokių matęs 😀

  • Darau, Blė parašė:

   O visgi suklydau. Esu matęs. Čia gi naglas upgreidas būdavo prie kasetinių grotuvų. Senas produktas, ale dar gaminamas, naglota.

   • Skirmantas parašė:

    Joa, čia tokios senobiniu dizainu.

    Man ausinėm apskritai svarbiausia patogumas. Darbe jos nuolat man ant makufelio. Garsas paskum.

    Tai iki šiol džiaugdavausi pigiausiomis acme ausinėmis, kur su lankeliu, bet jis užsideda žemiau pakaušio – labai patogu: http://www.acme.eu/sites/default/files/styles/product-main/public/product-images/products/2/3/2/1/5/0/52c51479b58552cd7a451c93db343d7e.png/52c51479b58552cd7a451c93db343d7e.png

    Dvejas sutampiau (lūžta greit, nes pigios). Tada netyčia šitą Koss nusipirkau. Labai pradžiugino. Garsas nuo acme labai skiriasi. Irgi atradau daug muzikos (ypač trankesnio metaliuko – tam reikia geros įrangos blė).

    Tiesa, jos netokios patogios kaip tos piguvinės acme, bet pripratau ir dabar labai patogios (reguliuojasi ten jos gan įdomiai). Jos be to labai įdomiai susisega ir telpa į mažą spec. maišiuką.

    • Darau, Blė parašė:

     Taip, pažiūrėjau vakar apžvalgėlę vamzdyje, kūrybingas tų ausinukių padarymas.

     Blogai šiaip tie lankeliai, gadina šukuoseną, bet kištukai biškį išvargino.

     • Skirmantas parašė:

      Iš kištukinių bene pačios nepatogiausios buvo tos, kurias gavau su LG3 telefonu. Tokios guminės, įsikišamos. Labai standžiai įlenda ausin ir labai bjaurus jausmas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.