Bad Kitty is Fucking Awesome

Posted: 2016-04-28 in Pezalai, Tėvystė
Žymos:, ,

Bad Kitty – amerikiečių autoriaus Nick Bruel’o knygų serija vaikams. Ji yra ir Fucking Awesome, ir Unbelievably Incredible, ir Jethus Cwithe Arthe Kicking. Man kartą pasakė, kad jeigu ši knyga būtų išversta lietuviškai, tai motyvuoti vaikus skaityti patiems nebereikėtų, jie tą labai greitai pradėtų daryti patys. Trumpai drūtai – purrrfect ir bestest leidinys mažiesiems skaitytojams.

Mes tuo tarpu Amerikėje nusipirkom visą knygelių rinkinį (du boxed setus), kuris dabar užima pagarbią vietą lentynoje prie kitos reikalingos išsilavinimui literatūros:

Bad Kitty knygų rinkiniai | Darau, blė

Neįsivaizudoju, kas Bad Kitty galėtų nemėgti. Nebent kokie nors diagnozuoti ailurofobai. Nors, nujaučiu, paskaitę pagytų.

Kaip galima nepamilti va šitokios katytės?

Knyga: Nick Bruel – Bad Kitty: Happy Birthday, Bad Kitty | Darau, blė

Dabar kiek rimčiau. Kodėl man taip patiko šios knygos? Todėl, kad, visų pirma, jos linksmos. Parašytos žaismingu, skaitytoją įtraukiančiu stiliumi, iliustruotos paprastai ir nedviprasmiškai. Antra – jos įdomios ir šviečiamosios. Čia aprašyti ne tik katytės gyvenimo epizodai, bet pateikta ir įdomių faktų, keičiasi pasakotojai, sutinkame kitų kačių. Trečia, mokytis anglų kalbos su tokia knygele yra nerealu net ir patyrusiems šios kalbos naudotojams. Tiek aliteracijos, tiek kalambūrai, tiek iliustracijos – viskas suformuota taip, kad būtų natūrali mankšta smegenims. Be to, knygelės forma irgi besikaitaliojanti: nuo bežodžių komiksų iki plikutėlio ir ilgo teksto.

Štai, pavyzdžiui, linksmieji dėdulės Miurėjaus faktai:

Knyga: Nick Bruel – Bad Kitty. Uncle Murray's Fun Facts | Linksmieji dėdulės Miurėjaus faktai | Darau, blė

Arba viena iš katytės draugių – Plepioji katytė:

Knyga: Nick Bruel – Bad Kitty. Plepioji Katytė | Chatty Kitty | Darau, blė

Na, o šioje knygelėje…

Knyga: Nick Bruel – Bad Kitty for President | Darau, blė

…tiek sužinojau apie politiką, kiek nežinojau iki šiol. Rimtai. Rinkimai, pradiniai rinkimai, delegatai, iškeltieji kandidatai, frakcijų suvažiavimai – nušviesta linksmai, paprastai, žaismingai ir… neįtikėtinai detaliai. Ne knygelė, o visiškas nerdgazmas. Panašiai ir su paaiškinimu, kodėl katėms ir kitiems gyvūnams negalima valgyti šokolado. Ne tik dėl to, kad tiesiog, o dėl to, kad jame yra alkaloido teobromino, kuris gerokai lėčiau absorbuojamas ir lengviau, nei žmonėms, sukelia apsinuodjimą.

Taip, šviečiamasis lygis toks. Nuo paprastučių faktelių iki sudėtingų ir tikslių paaiškinimų. Dėl to knygos yra labai plataus spektro amžiaus prasme. O ir šiaip, jokiam vaikui dar nepakenkė paskaityti kažką, kas jam yra dar per sudėtinga – taip ir pradeda tobulėt.

Prigriebėm ir „pratybų“ knygelę:

Knyga: Nick Bruel – Bad Kitty Makes Comics (and You can too!) | Darau, blė

Sėsčiau ir pats paišyčiau:

Bad Kitty komiksų piešimo pratybų knyga | Darau, blė

Taigi primygtinai rekomenduoju. Ypač, jei norite, kad jūsų vaikas mielai mokytųsi anglų kalbą. Geresnės literatūrinės pagalbinės priemonės dabar net neįsivaizduoju. Visa šeima nuo šitos serijos kaifuojam.

Komentarai
  1. Nera parašė:

    Liuks, uzsisakem is amazon uk, lauksim lauksim davar

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s